Autor Wątek: czy można uszyć tą suknie ???  (Przeczytany 3326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mania

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 153
czy można uszyć tą suknie ???
« dnia: 21 Lutego 2006, 09:01 »
Hej Kochane  :)

Chcialabym sie dowiedziec czy da sie uszyc taka suknie? Czy lepiej kupic, jesli tak to co to za firma? Nie mam pojecia jak ja znalezc bo nie mam jej nazwy zapisanej.

Jezeli jest szansa, ze krawcowa podjelaby sie uszycia takiej sukni? I za ile  :roll:

Wprowadzilabym do niej pewne modyfikacje.

Dol chce taki :




Jako, ze mam duzy biust gora tej sukni odpada :( , wiec gore musze miec taka jak w tej sukni :




Bardzo podobaja mi sie obie suknie, jednak ta pierwsza ma sliczny dol. Z tego co czytalam jestescie znawczyniami, wiec moze Wy bedziecie wiedziec co to za suknie i jak to jest...lepiej szyc czy lepiej kupic i modyfikowac...

Pozdrawiam Was  :serce:


Moje odliczanie : link

Nie żeń się dla pieniędzy, można je taniej pożyczyć :)

Offline sylwka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 367
czy można uszyć tą suknie ???
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lutego 2006, 09:10 »
Mania, przymierzałas już jakieś suknie? Powiem ci, ze mnie bardzo spodobała sie suknia na obrazku - moja wymarzona. Już chciałam biec do krawcowej i ja szyć. Zanim to zrobiłam postanowiłam najpierw poprzymierzac jakieś kiecki i okazało się, że wybrałam zupełnie inną, przede wszystkim odpada kolor biały. Teraz cieszę się, że nie działałam pod wpływem chwili. A co do łączenia dwóch kiecek - poszczególne elementy mogą nam sie podobać jak są osobno (tak jak tobie: podoba mi się dół tej kiecki, a tamtej góra) ale jak już sie je połączy to może to się np. gryźć i z cuda wyjdzie niewypał. Taka jest moja opinia




Offline mania

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 153
czy można uszyć tą suknie ???
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lutego 2006, 09:13 »
Dziekuje Sylwiu za odpowiedz, takie uwagi sa bardzo cenne...jestem laikiem, dopiero planujemy wesele, wiec o przymiarkach ani nawet mysle... Lecz juz zaczynam cos planowac, kombinowac :) Mam kolezanke, ktora miala malo czasu na planowanie i zaluje swoich decyzji. Wiec ja juz sie nad wszystkim zastanawiam, a mam ponad 1,5 roku do wesela  :oops:  Podobno czas szybko zleci.

Dziekuje jeszcze raz za odpowiedz. Jednak jak to jest z szyciem, lepiej kupic czy szyc?


Moje odliczanie : link

Nie żeń się dla pieniędzy, można je taniej pożyczyć :)

Offline sylwka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 367
czy można uszyć tą suknie ???
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lutego 2006, 09:20 »
Fajnie jest szukac przegladać strony i oglądać kolekcje różnych firm, jednak rzeczywistość często nas zaskakuje (tak było w moim przypadku). Pytasz czy lepiej kupić czy szyć. Trduno na to pytanie odpowiedzieć, zalezy ile pieniedzy chcesz wydać - jesli masz dobrą i tanią krawcową (taką, która szyje suknie ślubne) to mozesz szyć, jeśli nie masz dobrej krawcowej - to nie ryzykuj. Ja postanowiłam wypożyczyć nową suknię, płacę 900 zł, po weselu ją oddaję i nie martwię sie, czy uda mi sie ją sprzedać czy nie.




Offline mania

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 153
czy można uszyć tą suknie ???
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lutego 2006, 09:30 »
Cytat: "sylwka"
Ja postanowiłam wypożyczyć nową suknię, płacę 900 zł, po weselu ją oddaję i nie martwię sie, czy uda mi sie ją sprzedać czy nie.


Hmmm... bardzo dobra opcja  :idea:  Ale czy wypozyczalnie sa zapelnione az tak sukniami, ze jednak dostaniesz ta ktora sobie wymarzylas i w takiej wygladasz pieknie?


Moje odliczanie : link

Nie żeń się dla pieniędzy, można je taniej pożyczyć :)

Offline sylwka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 367
czy można uszyć tą suknie ???
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lutego 2006, 09:34 »
Ja wypozyczam w salonie, dużo salonów prowadzi również komisy i wypożyczalnie. Tam gdzie ja wypożyczam to jest taki cennik: za pierwsze wypożyczenie płaci się 900 zł, a za drugie już tylko 550zł. I powiem ci, że przy drugim wypożyczeniu nie widać, ze ta suknia była noszona. Moja kuzynka tak właśnie zrobiła i gdybym nie wiedziała o tym, to w życiu nie zauważyłabym, że to suknia z wypożyczalni.




Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
czy można uszyć tą suknie ???
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lutego 2006, 09:34 »
sylwka dobrze ci radzi.. półtora roku - to kupa czasu.. ja miałam tyle od zadreczyn do ślubu.. i nie wiadomo kiedy simlock znalazł się na palcu  :wink:

a tak poważnie..
ja też myślałam ,ze model w necie ten a ten będzie oki.. zmieniałąm opcje kilka razy jak zaczęłam kiecki mierzyć..

suknia pierwsza  - masz duży biust??? super.. bedzie dobrze go trzymać.. ja mam D i miałam suknie właśnie z taką górą ( bez ramiączka przez szyję) .. było ok...

czy szyć, czy kupować  czy wypożyczać.. to już twoja decyzja i twoje możliwości finansowe...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline mania

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 153
czy można uszyć tą suknie ???
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lutego 2006, 09:43 »
Moniu, gdybym miala D to pol biedy, oj bylabym szczesliwa... mam F i watpie zeby w gre nie wchodzily przerobki  :(  :( Niestety zawsze mam z tym klopot pod biustem 80 a miska F. Koszmar :(:(:(


Moje odliczanie : link

Nie żeń się dla pieniędzy, można je taniej pożyczyć :)