Autor Wątek: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice  (Przeczytany 11363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamailka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« dnia: 20 Września 2010, 14:23 »
Witam serdecznie tych zestresowanych i szczęśliwych "przed" i tych szczęśliwych "po" :)

My jesteśmy przed weselem i poszukujemy sali na wesele.  Niestety z różnych powodów musimy mieć salę z okrągłymi stolikami [8/10 osobowymi].  Wiem, że hotel Silvia w Siemianowicach ma taką salę bankietową.  Nie chciałabym jednak być zdana tylko na jedną ofertę.  kończą mi się pomysły, gdzie mogę jeszcze znaleźć taką salę.  Poszukuję czegoś do porównania, tak jak w temacie w okolicach Gliwic lub w Gliwicach.  Sala musi pomieścić ok 100-120 osób.
Gdyby ktoś znał taką salę proszę o informację.  Myślę, że stoliki okrągłe są również bardzo ładne, więc każdy może na tych informacjach skorzystać. 

pozdrawiamy
Kama i Łukasz

Offline kamailka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Września 2010, 08:55 »
na prawdę nikt nic nie zna? Żadnych okrągłych stołów? byłam wczoraj w Silvii i niestety okrągłe stoły są ale główny stół już nie jest okrągły tylko prostokątny.  A my chcieliśmy wszystkie okrągłe.

pozdrawiam

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Września 2010, 10:14 »
Znam taką salę, ale w Sosnowcu. Nazywa się Atena. Sala ma różne ustawienia i można sobie wybierać, także stoły okrągłe.

Offline kamailka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Września 2010, 11:08 »
Kurcze Sosnowiec trochę daleko, to znowu tworzy kolejny problem z dojazdem i odwożeniem wszystkich gości.  Jednakże dziękuję za informację.

Offline bum
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Września 2010, 22:38 »
witam!
My również zastanawiamy się nad Silvia.  Nie mieliśmy jednak okazji być tam jeszcze osobiście.  Jakie są twoje odczucia po tej wizycie? ZNasz może przybliżony cennik?
pozdrawiam:)

Offline kamailka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Września 2010, 10:21 »
Witaj Bum.
uważam, ze cena jest wygórowana jak na jakość.  Myślałam, że wszystkie stoły są okrągłe - myliłam się.  Główny stół Pary Młodej jest na 10 osób + 7 stolików okrągłych - podobno 10 osobowych, ale wtedy jest niesamowity ścisk.  Nie wyobrażam sobie pomieścić tam ok.  130 osób.  Stoliki okrągłe są bardzo ładne ale zabierają dużo miejsca i tańczy się na 1/3 sali (a orkiestra też musi się jeszcze zmieścić).  Alkohol, ciasta, tort i (chyba) napoje we własnym zakresie, ale obsługa normalnie podaje.
Cena waha się od 160 do nawet 220 zł za osobę, dodatkowo płatna jest jeszcze obsługa po 24:00 godzinie - 250 zł.
Niezbitym plusem jest to, że jest to hotel i można tam spać, jest w bardzo dobrym miejscu na przedmieściach i na prawdę jest ładny w środku.  Ciężko z terminami, trzeba się szybko decydować - w 2011 zostały już tylko piątki, w 2012 są jeszcze soboty ale schodzą jak ciepłe bułeczki.
Tutaj masz przykładowe menu:
hxxp: www. silviahotel. pl/przyjecia. html  (na samym dole)

PS.  Zauważ, że płacisz za herbatę od osoby. . . .  Podobno można się dogadać, że herbatę będzie się miało swoją, no ale wtedy płacisz za wrzątek jak w schroniskach górskich. . .   ;D

pozdrawiam

Offline bum
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Września 2010, 20:07 »
kurcze. . . my napaliliśmy się na okrągłe stoły. . i albo jest tak mały wybór gdzieś w okolicy, albo ja nie umiem szukać.  Gdybyś miała jakiś namiar na coś fajnego to podeślij.  Będę wdzięczna:)

Offline aiyyo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 1.09.2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Września 2010, 20:51 »
Ja bede meic swoje wesele w restauracji Pinocy w Ledzinach. Tam wlasnie sa okragle stoly :) Niestety jest to sala bardzo oblegana, na 2012 rok w maju jak rezerwowalam ta sale z letnich sobot byl tylko 1 wrzesnia i trzy soboty lipca, wzielam 1 wrzesnia, wiem, ze jedna z forumowiczek wziela jedna lipcowa sobote :) Sala bardzo ladna, opinie ogolnie dosc pozytywne. Wiem, ze docelowo w 2012 roku ma byc okolo 60 miejsc noclegowych :)

Offline kamailka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Września 2010, 08:15 »
Lędziny położone są 49 km od Gliwic. . .  Trochę daleko.  Ale rzeczywiście b.  ładnie.  My też dalej szukamy :) bum - będę pamiętać :)

Offline aiyyo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 1.09.2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Września 2010, 11:27 »
A Katowice tez za daleko? Bo jesli nie, to Dworek Pod Lipami - Katowice Giszowiec :) Sala bardzo ladna, okolica tez, piekny park, wprawdzie nie ma miejsc noclegowych ale na niedalekim Nikiszowcu jest m.in hotel Jantor, w ktorym ceny noclegow sa dosc przystepne :) My z TZ zanim wybralismy Pinocego, zastanawialismy sie rowniez nad Dworkiem, tym bardziej, ze jestesmy z Katowic i sala jest od nas rzut beretem, ale po dlugich namyslach postawilismy na Pinocego. W zasadzie byly to dwie sale, ktore w sumie bralismy pod uwage na powaznie po obejrzeniu chyba z 30 :)

Offline bum
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Września 2010, 19:41 »
Faktycznie ten Pinocy w Lędzinach wygląda całkiem fajnie.  W sumie z Rudy Śląskiej to ok 35 km więc nie tak źle.  My nie potrzebujemy miejsc noclegowych, więc to dla nas też nie problem.  A wiesz może jak to wygląda finansowo? Jakie są opcje itp? Faktycznie jeśli chodzi o terminy to krucho. . :/. . . maj i czerwiec zajęty a my dłużej nie chcemy czekac. . :( no nic. . czekam na ewentualne dalsze propozycje:)

Offline aiyyo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 1.09.2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Września 2010, 21:07 »
Juz Ci pisze menu przykladowe jakie dala nam wlascicielka :)
Cena na dzien dzisiejszy 200 zl za osobe, do 2012 moze nieznacznie wzrosnac, wiadomo :)
W cenie sa ciasta, tort, owoce, slodycze, napoje 1,5l/osobe (tylko kurcze nie pamietam czy tyle gazowanego, czy w sumie gazowane i niegazowane, nie mam zapisane).
Jesli chodzi o menu to przykladowe wyglada tak:
1. obiad
2. deser
3. zimna plyta plus barszcz czysty lub z uszkami
4. I kolacja
5. II kolacja
6. III kolacja
plus wino musujace na toast
Za dzieci 0-3 lata - nie placi sie nic, za dzieci 3-7 - 50% ceny.
Tyle mam zapisane w moich notatkach :)
Aha co wazne, z tego co mowila wlascicielka czesc sumy za wesele (tez nie pamietam ile) placi sie PO weselu, co mnie bardzo zaskoczylo, bo nie spotkalam sie wczesniej z sala, za ktora nie trzeba w calosci zaplacic przynajmniej w dniu wesela!

Offline aiyyo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 1.09.2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Września 2010, 21:12 »
Kurcze nie wiem jak sie tu edytuje posty wiec pisze jeden pod drugim :)
Zapomnialam dodac, ze kazde menu ustala sie osobiscie i indywidualnie, to podane przez wlascicielke jest przykladowe.
Ode mnie z Katowic jest tam niecale 30 km, ale dojazd rewelacyjny, autostrada zjezdza sie na S1 a z S1 zjezdza sie na Ledziny i od zjazdu ok. 2 min do restauracji :) Takze kilkanascie minut od siebie tam jade :)

Offline bum
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Września 2010, 21:18 »
hehe. . nie szkodzi pisz pisz, bo cennych informacji nigdy za wiele:)
my tak się nastawiamy na coś w odległości ok.  30 km, w okolicy wszystko jakieś hmm. . oklepane. . w nie muszę mówić, że szuka się czegoś wyjątkowego;)
Niestety tak jak pisałam brak wolnego terminu w maju i czerwcu. . :( my i tak już przełożyloismy wesele z października przyszłego roku więc nie chcemy czekać w nieskończoność. . . :P
Właśnie natknęłam się na bardzoooo ładną salę, tyle że zupełnie w innych kierunkach a mianowicie jest to sala weselna "pod różą" w Wojskach hxxp: www. podroza. com. pl/index. html.
Nie ma okrągłych stołów ale ma coś w sobie. . tyle, że nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii.  Założyłam już nowy wątek, ale tutaj też pozwolę sobie napomknąć, bo nie ukrywam, że bardzooo mi zależy. . . :)

Offline bum
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #14 dnia: 3 Października 2010, 22:57 »
pinocy! jak narazie przy tym obstajemy:) do końca tygodnia podejmiemy ostatecznie decyzję, ale sala faktycznie robi wrażenie.  Co prawda trochę się zdziwiłam, ze nie było jako tako jakiegoś menu do "zabrania" bo jakoś inaczej sie czyta inaczej słucha, ale ufam dziewczyny że wiecie co mówicie, że jedzonka dużo i dobre. . :)

Offline aiyyo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 1.09.2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #15 dnia: 4 Października 2010, 00:04 »
A na kiedy termin w razie czego? Ja jak bylam ogladac sale i rozmawialam z wlascicielka to dostalam menu na kartce, tak jak pisalam, jest to menu przykladowe i nie jest w zaden sposob narzucone. Jezeli chcesz, moge zeskanowac Ci to menu i wyslac na maila :) Jak cos napisz mi swoj adres mailowy na priv :)

Offline kamailka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #16 dnia: 4 Października 2010, 10:06 »
UWAGA UWAGA!
jest sala z okrągłymi stołami w restauracji Pod kasztanami, ja tam trzymałam przed dwa tyg termin, bo szukałam dodatkowo czegoś innego i od czwartku termin zwolniłam.  U nich kosztuje 160 zł os osoby, ale bez napojów, ciast, tortów i alkoholi.  Może będzie jeszcze 3 września 2011 ! Ja w końcu zdecydowałam się na Hotel Mikulski, w cenie 200 zł za osobę, są napoje ciasta, tort, pokój dla nowożeńców i noclegi za 60 zł od osoby.  W centrum Gliwic.  Są też tam terminy na przyszły rok wolne!!!! Ja polecam ładnie, schludnie i tak jak mówię, w cenie jest wiele już rzeczy za które trzeba dodatkowo płacić w innych miejscach.

Tak więc reasumując, okrągłe stoły w okolicy Gliwic są w:
Hotel Silvia - 160 zł od osoby, + 240 zł za kelnerów po 24:00 (w tym tylko jedzenie [bez napoi, ciast, tortów i alkoholi] i odliczona herbata za osobę 4,20 zł. . . . )
Pod Kasztanami (Zabrze) - 160 zł oso osoby (jedzenie, herbata, kawa bez ograniczeń [bez napoi, ciast, tortów i alkoholi])
Hotel Mikulski - Gliwice obok Forum - 200 zł (jedzenie, napoje gazowane, soki, kawa herbata bez ograniczeń, ciasta, torty [bez alkoholu])

Offline Beaataa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 570
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.07.2007
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #17 dnia: 4 Października 2010, 11:06 »
Sylvia w SOŚNICOWICACH pod Gliwicami ma przepiękną salę z okrągłymi stołami.
Miałam tam wesele 3 lata temu, gdzies w archiwum jest relacja ze zdjęciami.

Offline s_erduszko
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10507
  • Płeć: Kobieta
  • :-D
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #18 dnia: 4 Października 2010, 11:18 »
Restauracja " U Ostrowskich" Siemianowice Śląskie również ma okrągłe stoły. Ale nie znam szczegółów odnosnie ceny i terminów. Sala bardzo ładna i duża. Nie zdecydowaliśmy się na nią właśnie ze względu na okrągłe stoły których nie chcieliśmy :)

Offline bum
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #19 dnia: 5 Października 2010, 19:49 »
ooo. . chwilę mnie nie było a ile postów. . :)
po 1.  mail: pa-try-cja@o2. pl - poproszę zeskanowane menu jeśli to nie problem:)
po 2.  jeśli sala pod kasztanami w zabrzu to nie polecam - miałam tam jedną imprezę rodzinną, potem studniówkę, moja koleżanka i kuzynka też miały tam studniówki - wniosek jeden: mało jedzenia!!bardzo mało, bo nie tylko faceci chodzili głodni, ale nawet dziewczyny (które z założenia mniej jedzą).  także nie polecam.
po 3.  silvia - sala faktycznie ładna, ale hm. . jakby trochę mała - nie wiem jak miałoby się tam pomieścić 140 osób tak żeby było miejsce do tańczenia, ale też się nad nią zastanawialiśmy. :)
po 4:)kurcze ten hotel mikulski. . . na stronce ma kiepskie fotki sali. . może przejedziemy się jeszcze i zobaczymy jak to na żywo wygląda. .
po 5:) u ostrowskich. . . też na nich patrzyłam tylko jak narazie to chyba najdroższa opcja, chociaż nie dzwoniłam osobiście. . więc gdybyście mogły podać przybliżoną kwotę. . :)

Offline aiyyo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 1.09.2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #20 dnia: 5 Października 2010, 20:28 »
Okejos, jutro wieczorkiem zeskanuje i wysle :) A na kiedy chcecie sale w Pinocym? :)

Offline bum
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #21 dnia: 5 Października 2010, 20:31 »
czekam w takim razie z niecierpliwością.  3. maj. 2012. . :)niestandardowo. :)

Offline aiyyo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 1.09.2012
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #22 dnia: 6 Października 2010, 21:44 »
menu wlasnie poszlo na maila :)

Offline Szbytmag
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #23 dnia: 9 Stycznia 2011, 16:39 »
Widzę, że na forum są osoby, które były na weselu w Sylvi w Sośnicowicach, co mnie bardzo cieszy:)

Chciałabym wiedzieć co sądzicie o jedzeniu w restauracji (czy jest dużo, w szczególności chodzi mi o obiad i czy jest smaczne).
Ile osób mieliście na sali bankietowej??

Z góry dziękuję za informacje.  Pozdrawiam!

Offline lea.k

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.10.2011
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Stycznia 2011, 22:19 »
Jeśli chodzi o okrągłe stoły, to restauracja "Sztygarka" w Chorzowie również takie oferuje. Sala jest naprawdę śliczna, byłam ją oglądać i była jednym z moich faworytów, niestety troszkę za daleko i wybrałam bliższy dla nas wariant. Mają swoją stronę, więc można zajrzeć. W Chorzowie jest również restauracja "Cechowa" gdzie można zażyczyć sobie okrągłe stoły, ale na moje oko, wejdzie tam do 80 osób, żeby nie było tłoku.

Offline fikuska
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #25 dnia: 2 Listopada 2011, 09:25 »
Byłam na jednym weselichu z okrągłymi stolikami i muszę powiedzieć, że  jak dla mnie BOMBA :) wesele odbyło się w Clubie Shuma w Dąbrowie Górniczej.  Sala cudowna, wystylizowana na wnętrze statku, stoliki pięknie ozdobione, okolica bardzo urokliwa, z tarasu dostępnego dla gości widok bezpośrednio na jezioro.  tylko ta cenaaa . . .  :(  aha . . .  wesela mniejsze niż na 60 osob nie organizują w weekendy!

Offline konwalia2006

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: ustalam
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Listopada 2011, 12:33 »
No cóż prawo rynku!
Pokój jest najczystszą formą szczęścia

Offline tofik00

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28-09-2013
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Listopada 2011, 16:14 »
Z tego co się orientuje to Hotel Laguna w Pławniowicach oraz restauracja Casamento w Sierotach ( za Gliwicami) ma do wyboru opcje okrągłych stołów.

Offline anka1983
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.07.2013
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Listopada 2011, 16:46 »
Witam serdecznie,

Myslalas o weselu w hotelu.  Oni duzo takich rzeczy organizuja i maja duzy wybor sprzetu.  stoliki okragle i prostokatne.  Kolezanka miala w angelo w Katowicach przy okraglych stolikach max 11 osob przy stoliku.  Namiary i zdjecia podobno mozna znalezc na ich stronie.  kosztowo wcale tak duzo nie biora mimo tego ze to hotel.

Pozdrawiam

Ania

Offline Tomek1986
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sala z okrągłymi stołami - Gliwice okolice
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lutego 2012, 21:37 »
Laguna w Pławniowicach koło Gliwic ma taką możliwość i organizują naprawdę super weselicha.

zobacz sobie na stronce:
www. hotel-laguna. pl