Autor Wątek: Konsultanci ślubni  (Przeczytany 6547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paulinus
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Konsultanci ślubni
« dnia: 31 Sierpnia 2010, 10:04 »
Decyzja zapadła.  Ze względu na ciągły brak wolnego czasu chcemy zlecić organizację ślubu i wesela konsultantom ślubnym.  Docelowo cała uroczystość ma się odbyć w warszawie lub okolicach więc najwygodniej by było aby firma też była zlokalizowana w tym rejonie.  Możecie mi poradzić na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej firmy, ewentualnie polecić jakiegoś konkretnego konsultanta ( ale naprawdę sprawdzonego . . .  )? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

Offline Grecko
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #1 dnia: 1 Września 2010, 11:40 »
Koleżanko, dla mnie pierwszą rzeczą jaka jest istotna, a może najistotniejsza to dobra współpraca z konsultantką ślubną.  Z prostej przyczyny, konsultant może mieć i 30 lat doświadczenia, ale jeśli tobie nie będzie się dobrze z nim współpracować to jak dla mnie odpada.  Osobiście również korzystałam tak jak i kilka moich znajomych z takich usług i było po prostu rewelacyjnie.  Szczególnie gdy trafią się osoby niezwykle pomysłowe, które podpowiedzą, doradzą bo od tego jest konsultant.  Osobiście korzystałam z usług warszawskiej firmy Indygo Polska.  Możesz ich sobie łatwo wygooglować w sieci, osobiście byłam zachwycona i konsultantki dzięki swoim pomysłom spowodowały, że ślub był czymś znacznie więcej niż po prostu ceremonią, wyszło cudownie, a warto bo to w końcu (odpukać) jeden raz w życiu.  Ponadto zawsze zaczyna się taka współpraca (a w zasadzie to zanim się jeszcze ona zacznie na dobre) od spotkania z konsultantka, możesz z nią wszystko przedyskutować i już wówczas zobaczysz czy konsultantka trafia w Twoje gusta, czy dobrze Tobie się z nią rozmawia etc.  bo to jest podstawa - dobra komunikacja.  Elementów na które człowiek zwraca uwagę jest całe mnóstwo.

Offline paulinus
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #2 dnia: 2 Września 2010, 08:25 »
Dzięki za odpowiedź.  No właśnie najbardziej obawiam się problemów z komunikacją na linii my - konsultant.  Nie chcę, aby agencja za nas podejmowała decyzję, a wręcz narzucała nam swoje rozwiązania.  Dlatego właśnie szukam firmy sprawdzonej i porady kogoś, kto kiedyś miał okazję współpracować z konsultantami ślubnymi.  Zrobię chyba tak jak radzisz - stworzę sobie listę kilku agencji ślubnych z w-wy i spotkam się z nim żeby zobaczyć jakie sprawiają wrażenie.  Czasu na podjęcie decyzji mam na szczęście sporo ( pobieramy się na wiosnę przyszłego roku ), więc będę mogła sobie na spokojnie wszystko przeanalizować.  Co do tej agencji Indygo o której piszesz to znalazłam sobie ich stronkę w necie i sprawia sympatyczne wrażenie.  Zakres ich usług jest przejrzyście rozpisany, poza tym ostatnio organizowali jakieś wesele więc chyba są na bieżąco.  No ale nic, wciągnę ich na listę agencji z którymi mam się spotkać i zobaczymy.  Jeszcze raz dziękuję za radę i życzę miłego dnia!

Offline Grecko
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #3 dnia: 2 Września 2010, 09:47 »
Nie ma się czym martwić! Jak sama nazwa wskazuje konsultant jest od tego by Wam: doradzać, proponować, pomagać i organizować.  To nadal jest WASZ dzień i będzie wyglądał tak jak Wy chcecie, konsultant pomoże zorganizować, dopilnować terminów etc.  Nie podejmuje decyzji np.  odnośnie wystroju, kolorystyki, tego jakie sztućce będą na stole za Was.  Konsultant przedstawi propozycje, przygotuje wszystko na czas i zadba o to, abyście cieszyli się tą chwilą a nie ciężarem obowiązków związanych z pilnowaniem czy wszystko będzie takie jak chcecie i na czas.  Tego nie musisz się obawiać.  Porozmawiaj z konsultantami i oni Ci jeszcze wszystko wyjaśnią ;-)

Offline vendi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.12.2011
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #4 dnia: 5 Września 2010, 16:51 »
witajcie:) a czy ktoś z was korzystał jeszcze z jakichś innych konsultantów działających na terenie Warszawy lub okolic? nie chcę się opierać tylko na jednej firmie a mieć z czego wybierać. . . Szukam naprawdę sprawdzonej konsultantki (wolałabym, by była to kobieta).  Paulinus - mogłabyś podzielić się swoją bazą?:)

Offline margolla
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2011
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #5 dnia: 6 Września 2010, 06:59 »
cześć dziewczyny! ja również przygotowuję się właśnie do swojego ślubu, a co za tym idzie również wesela;) do tej pory próbowałam zorganizować wszystko sama ale teraz zaczynam rozumieć jak bardzo przydatna może się okazać dobra konsultantka ślubna.  Ja do ślubu mam jeszcze troszkę czasu ale też całą masę rzeczy do zrobienia i myślę sobie właśnie czy nie lepiej skorzystać teraz z czyjejś pomocy, bo jeśli będę chciała wszystkim zająć się sama to pewnie wiązałoby się to z wzięciem dłuuuugiego urlopu a później z krótszą podróżą poślubną, więc chyba nie warto;) jestem może o tyle w lepszej sytuacji, że mam już bardzo sprawdzoną konsultantkę.  Moja siostra brała ślub rok temu, nie chciała w organizację wesela angażować do pomocy rodziny i przyjaciół więc zdecydowała się na takie rozwiązanie i zatrudniła firmę z Serocka…wtedy to było dla mnie zupełnie niezrozumiałe ;) no ale kobieta zmienną jest ;D w każdym razie ja też zastanawiam się teraz nad skorzystaniem z ich usług…

Offline paulinus
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #6 dnia: 6 Września 2010, 09:01 »
Vendi, nie będę wymieniać ci wszystkich agencji z którymi zamierzam się spotkać żeby nie zaśmiecać forum :) Dlatego proponuję wstukać w google "konsultanci ślubni warszawa" i można przyjąć, że pierwszych dziesięć firm ( plus ta polecona przez koleżankę grecko ) znajduje się na mojej liście.  Nie miałam jeszcze czasu spotkać się z żadną z nich, ale w końcu planuję to zrobić bo czas ucieka. . . 

Offline vendi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.12.2011
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #7 dnia: 6 Września 2010, 09:57 »
Margolla - to super, w takim razie jest nas coraz więcej :D  a TY skąd jesteś? Będziesz korzystała z pomocy tej samej konsultantki co Twoja siostra?

Offline margolla
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2011
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #8 dnia: 6 Września 2010, 15:53 »
Jestem z Łomianek - pod Warszawą  :) Ja się jeszcze waham czy zatrudniać konsultantkę, bo zawsze sobie wyobrażałam, że sama zajmę się swoim weselem, w końcu będę to wspominała do końca życia.  Z drugiej strony wiem, że konsultanci ślubni mają pomysły, na które ja sama w życiu bym nie wpadła ( o czym przekonałam się na weselu siostry) a głupio jest mi też powielać dokładnie te same rozwiązania, które były na jej weselu.  Jeśli jednak zdecyduję, że potrzebuję pomocy to na pewno skorzystam z usług tej samej pani co moja siostra, bo wiem, że współpraca układała się bardzo dobrze i nikt nikomu niczego nie narzucał, a to dla mnie najważniejsze.  Mam jeszcze troszkę czasu bo wesele dopiero 13 sierpnia 2011 ;D

Offline vendi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.12.2011
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #9 dnia: 7 Września 2010, 14:37 »
paulinus - oczywiście mam świadomość, że takich firm organizujących wesela jest pewnie całe mnóstwo, ale nie mam pewności co do tego, że akurat pierwsze 10 firm, które wyskoczą mi w googlach to będą te najlepsze, to chyba raczej kwestia wykupienia reklamy, że jest się na takich wysokich pozycjach:(
margolla - mnie akurat marzy się jakieś takie nietypowe wesele (coś co zaskoczyłoby moich gości i mnie samą :D w jaki sposób Twoja siostra szukała konsultanta? Dużo czasu jej to zajęło? Widzę, że podchodzisz do swojego wesela bardziej na luzie niż ja, jakby mi został niecały rok to pewnie chodziłabym teraz nieźle zestresowana;)

Offline paulinus
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #10 dnia: 8 Września 2010, 12:18 »
Oczywiście masz rację :) To że okupują pierwszych dziesięć miejsc w wyszukiwarce nie świadczy o ich profesjonalizmie, bardziej o tym że są popularni wśród użytkowników.  Na pewno nie zdecyduję się na daną firmę biorąc pod uwagę tylko jej pozycję w googlach.  Dlatego muszę się z każdą spotkać i ocenić ich na żywo.  To już niestety wymaga czasu z którym u mnie różnie bywa :/

Offline margolla
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2011
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #11 dnia: 8 Września 2010, 18:27 »
wrr, przez przypadek skasowałam mój ostatni post >:( mnie również marzy się nietypowe wesele, chciałabym, żeby wszystko było zorganizowane tak na luzie, a jednocześnie "z klasą" - najlepiej nad jakimś jeziorkiem albo w górach  :P ale zupełnie nie wiem jak miałabym to sama zorganizować:( co do mojej siostry to z tego co pamiętam to znalezienie odpowiedniej konsultantki zajęło jej duuużo czasu, spotykała się z różnymi osobami, które zawodowo zajmują się organizacją wesel ale nikt jej nie odpowiadał i chyba nie miała zaufania do tych osób.  Na swoją konsultantkę - panią Małgosię trafiła przez przypadek - z polecenia koleżanki, której ta pani również organizowała wesele. 

Offline vendi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.12.2011
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #12 dnia: 8 Września 2010, 19:27 »
margolla, trochę mi głupio o to prosić, ale czy mogłabyś mi podać jakieś namiary na tę panią , nr telefonu albo maila ;) wiem, że sama zastanawiasz się, czy nie skorzystać z jej pomocy przed swoim weselem i nie chciałabym Ci jej w żaden sposób „zabierać” ale może znalazłaby czas dla nas obu ??? na razie chciałabym z nią tylko porozmawiać…

Offline paulinus
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #13 dnia: 9 Września 2010, 12:47 »
A my dzisiaj po południu idziemy z narzeczonym do jednej z agencji.  Chciałabym żeby ta pierwsza od razu mi się spodobała i żebym nie musiała dalej szukać.  Jak nie zapomnę i znajdę czas to jutro z rana napiszę jak było.

Offline margolla
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2011
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #14 dnia: 9 Września 2010, 13:56 »
hehe, nie ma problemu, po pierwsze ja jeszcze nie zdecydowałam się na 100% a po drugie myślę, że tego typu osoby maja naprawdę dużo "podopiecznych", więc spokojnie znalazłaby czas dla mnie, dla Ciebie i dla wielu innych osób:) Nie chcę tutaj podawać telefonu do tej pani, bo nie wiem czy sobie tego życzy, ale wystukaj sobie w googlach "Palatio Serock" i na pewno znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje:)

Offline vendi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.12.2011
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #15 dnia: 9 Września 2010, 16:10 »
Margolla, bardzo Ci dziękuję! Co prawda wpisałam w wyszukiwarce to co kazałaś, ale nie znalazło mi strony tej konsultantki.  Czy oni w ogóle posiadają swoją stronę internetową?
Paulinus, daj znać jak było, mam nadzieję, że się zdecydujesz:)

Offline paulinus
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Września 2010, 08:15 »
No i byliśmy.  Na pierwszy ogień poszła agencja Indygo.  Firmę prowadzą dwie, całkiem sympatyczne panie, które na pierwszy rzut oka zdają się mieć pojęcie o tym czym się zajmują.  Przedstawiliśmy im naszą koncepcję wesela, popytaliśmy o dotychczasowe realizacje etc. , one zadały nam trochę pytań odnośnie naszych oczekiwań i generalnie sympatycznie sobie porozmawialiśmy przy kawie.  Żadnych deklaracji jeszcze nie składaliśmy, w końcu przed nami jeszcze parę spotkań z innymi agencjami, ale muszę przyznać że jak na razie jestem usatysfakcjonowana, oby tak dalej.

Offline vendi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.12.2011
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Września 2010, 08:35 »
Paulinus, fajnie, że udało Ci się nie zrazić po pierwszym spotkaniu.  Słyszałam o kilku przypadkach, że narzeczeństwo rezygnowało z pomocy konsultantów bo zrazili się po kilku pierwszych spotkaniach, a przecież to bardzo ważne, żeby relacje między parą młodą a konsultantem były dobre, żeby można było swobodnie przedstawić swoje oczekiwania.
Margolla - udało mi się znaleźć stronę tego Palatio, wystarczyło wpisać "palatio organizacja wesel", że też wcześniej na to nie wpadłam:) dziś po południu mam zamiar tam zadzwonić i jeśli będzie możliwość to umówić się z nimi na spotkanie, mam nadzieję, że też trafię na tę panią Małgosię.

Offline paulinus
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Września 2010, 07:50 »
No więc moje drogie wczoraj odwiedziliśmy ósmą i chyba ostatnią już agencję z naszej listy.  Owszem można było wynaleźć kolejne w Internecie i spotykać się dalej, ale po co skoro wybór został podjęty.   Padło na wspomnianą przeze mnie wcześniej agencję Indygo, a więc pierwszą którą odwiedziliśmy.  Dlaczego akurat ta? Zaważyło przede wszystkim podejście pracujących tam  Pań - w pierwszej kolejności nie informowały nas o kosztach, a bardziej skupiły się na przedstawieniu tego co mogą nam zaoferować oraz pytały o to czego oczekujemy od nich.  Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują więc że w niedalekiej przyszłości rozpoczniemy z nimi współpracę.  Jeszcze raz dziękuje wam wszystkim za porady i wsparcie! Trzymajcie się ciepło

Offline katharina
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.08.2011
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Września 2010, 13:00 »
Witajcie dziewczyny :) Przejrzałam waszą dyskusję i znalazłam odpowiedź na większość z nurtujących mnie pytań, z wyjątkiem jednego.  Domyślam się, że po wstępnych rozmowach konsultant sporządza plan imprezy wraz z kosztorysem.  Co jeśli zaproponowana koncepcja zupełnie mi się nie spodoba i będę chciała zrobić go od początku lub wprowadzić poprawki.  Co wtedy, muszę jeszcze raz za to płacić?

Offline paulinus
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Września 2010, 11:20 »
Katharina, w przypadku agencji Indygo mają mi zostać przedstawione dwie ogólne koncepcje przygotowania mojego ślubu oraz wesela.  Konsultantka dokładnie wypytała mnie jak wyobrażam sobie ten dzień, więc nie spodziewam się żeby jakimś trafem obie koncepcje mi nie odpowiadały.  Najwyżej trzeba będzie wprowadzić mniejsze lub większe poprawki, ale to oczywiście wszystko jest w cenie usługi i przynajmniej ja nie będę musiała za to dodatkowo dopłacać.  Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam :) Przez ostatnie kilka tygodni dosyć intensywnie zgłębiałam rynek usług ślubnych, odbyłam spotkania z kilkoma agencjami więc wiem już na co zwrócić uwagę i mogłabym ci coś doradzić.

Offline Gosia_777
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: jeszcze nie ustalona
Odp: Konsultanci ślubni
« Odpowiedź #21 dnia: 4 Czerwca 2012, 15:47 »
Ile taka firma bierze za organizowanie ślubu i wesela?
To są jakieś stałe stawki, czy procent od podpisanych umów (bo rozumiem, że oni podpisują umowę z firmą ozdabiającą kościół, z salą weselną, muzykami, kamerzystą, fotografem, itd)?
Ja się trochę boję, że taka firma ma już podpisane "ciche" umowy z podwykonawcami i wcisną mi to, z czego dostają dodatkowe profity.  Trzeba przecież przystać na ich sugestie, bo to niby konsultant wie najlepiej, bo organizuje takie imprezy co tydzień.  Zasugerują dwa albo trzy zespoły ze swojej listy i powiedzą, że to najlepsi na rynku i akurat wyjątkowo mają wolny termin.  A może się okazać, że zespół muzyczny polecany drogą pantoflową, lepiej zagra i będzie kosztował 2 razy taniej, niż ten zachwalany przez konsultantów. 
Nie wiem.  Nie mam zaufania do takich firm co są od wszystkiego.  Dla mnie jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.  Zwłaszcza że w tym wątku zbyt wielu zwolenniczek nie ma takiego oddania całości w jedne ręce. 
Chyba, że można np.  zasugerować takiej firmie, że ma się na oku zespół taki, siaki oraz owaki i poprosić, żeby rozeznali się w ich możliwościach, cenach, terminach i wskazali najlepszy?
Ma już ktoś praktyczne doświadczenia z takimi konsultantami i może opowiedzieć, jak to całe załatwianie i rozliczanie się odbywa?