e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Nasze hobby  (Przeczytany 8794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maryush Mężczyzna

• Administrator
  • forumowicz
    • Moja strona domowa
  • data ślubu: 28/10/2006
Nasze hobby
15 lutego 2006, 16:26
Tak z ciekawosci czym sie interesujecie i co porabiacie poza siedzeniem na naszym forum? bo ja sie bawie takim czyms:

To wszystko papier :)

Offline Sylvi Kobieta

• Administrator
  • maniak
Nasze hobby
15 lutego 2006, 16:39
Nooo Maryush, niezłe!!!!
Maska Vadera is the best!
A gdzie mój ulubieniec R2D2 ????

Offline zibi Mężczyzna

• Administrator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 31.07.1999
Nasze hobby
15 lutego 2006, 17:12
MAryush musisz skleić jakąś limuzynę slubną!
Swoją drogą rękodzielniczy talent, mógłby się też objawić w innych slubnych akcesoriach.. jakichś ksiegach, albo zaproszeniach...
Będzie nam Cię brakowało Maju....

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Nasze hobby
15 lutego 2006, 17:35
Jestem pod wrażeniem  :shock:
Ile czasu zajmuje Tobie sklejenie jednego takiego cacka?

Offline groszek

• maniak
Nasze hobby
15 lutego 2006, 18:45
A ja nie mam jednego hobby. Lubię czytać i zbieram krowy, ale niczemu nie poświęcam się na dłużej.

Offline zibi Mężczyzna

• Administrator
  • Chuck Norris
Nasze hobby
15 lutego 2006, 18:50
Cytat: "groszek"
i zbieram krowy,

wow zupełnie jak nasi znajomi, wszystko co było w łaty,
cudna kolekcja

Offline Agutka

• maniak
Nasze hobby
15 lutego 2006, 18:50
ja troszkę gram na gitarzę   :gitara:  no i przede wszystkim tańczę- od roku moja miłość  :serce:  :serce: to salsa  :cancan:  Za tydzień właśnie jadę na salsa work shops :mrgreen: I będę calutki weekend nic innego nie robić jak tańczyć salsę w dzień treningi a wieczorkiem imprezki :mrgreen:  :mrgreen:

Offline Sylvi Kobieta

• Administrator
  • maniak
Nasze hobby
15 lutego 2006, 19:13
Cytat: "Agutka"
moja miłość   to salsa

Agutka, a ybłaś może na warsztatach salsy organizowanych przez Torresów ?
Impreza jest organizaowana chyba od dwóch lat (no, przynajniej od takiego czasu jest mocno nagłaśniana przez publiczn TV) na Śląsku (chyba w Bytomiu).

Offline groszek

• maniak
Nasze hobby
15 lutego 2006, 19:16
Cytat: "zibi"
wszystko co było w łaty

ja staram się wybierać, żeby nie popaść w całkowity kicz. Widziałam deski klozetowe w łaty, łaciate szczotki do mycia ubikacji, to już dla mnie za dużo. Najwięcej mam kartek pocztowych i kubków z motywem łat i krów, oraz pieprzniczkę, solniczkę, kilka pojemników na kuchenne przyprawy, pare figurek- każda inna. Drewnianą skarbonkę- krowę i drewniany przybornik na długopisy na biurko.
Ostatnio pod choinkę dostałam kapcie z krówkami z przodu- zabawnie majtają nóżkami.
Obecnie moim hobby staję się ślub. O ile kiedyś wchodziłam na allegro by zapolować na ciekawą krowę, teraz wchodzę by polować na pomysły związane ze ślubem, zaproszeniami, dekoracjami itp...

Offline Agutka

• maniak
Nasze hobby
15 lutego 2006, 19:17
Cytat: "Sylvi"
warsztatach salsy organizowanych przez Torresów

niestety nie,ale dzięki za informację :D Zasięgnę języka co i jak i przy najbliższej okazji się wybiorę :!: Zawsze to będzie kolejna okazja żeby przyjechać do Polski :mrgreen:  Dzięki Sylvi :D

Offline zibi Mężczyzna

• Administrator
  • Chuck Norris
Nasze hobby
15 lutego 2006, 19:21
oraz pieprzniczkę, solniczkę,

są genialne też takie mamy!!!!
 :D
tylko nasza kotka jedną zrzuciła i jest troszkę obtłuczona
 :cry:

Offline Pieron

• nowicjusz
Nasze hobby
15 lutego 2006, 19:23
Super sprawa ja rowniez uwielbiam modelarstwo.Ostatnio nawet od mojego Kochania dostalem na gwiazdke kolejna zabaweczke dla duzego dziecka ktorym jak sadze jest kazdy facet.Pozdrowionka dla wszystkich forumowiczy.

Offline groszek

• maniak
Nasze hobby
15 lutego 2006, 19:24
zibi.. zawsze szukam wzorów, gdzie krowa jest jaknajmniej zmieniona w swej fizjonomii i swym charakterze. Czyli bez dodatków w stylu cygaro w gębie i okulary na mordzie. Ta pieprzniczka z solniczką wyglądają dość realistycznie.

ps.tego typu rzeczy nie mają szans w mojej kolekcji

Offline Sylvi Kobieta

• Administrator
  • maniak
Nasze hobby
15 lutego 2006, 19:27
Nie ma za co Agutko!
Z tego co pamiętam ta impreza jest organizowana późną wiosną ...
pcozekaj...

http://www.torres.com.pl
Wskocz na stronkę. Tam powinny być wzsytkie szczegóły imprez, które Iza i Jose Torres organizują :)

Offline Agutka

• maniak
Nasze hobby
15 lutego 2006, 19:31
Sylvi jestem Twoją dłużniczką  :blagam:  A mój mąż jak się ucieszył :D Normalnie uszczęśliwiłaś mi chłopaka :mrgreen:

Offline Sylvi Kobieta

• Administrator
  • maniak
Nasze hobby
15 lutego 2006, 19:33
Cytat: "Agutka"
Normalnie uszczęśliwiłaś mi chłopaka

Yyyyyy  :drapanie:   , no nie wiem co odpowiedzieć ... :oops:
  :Szczerbaty:

Offline Agutka

• maniak
Nasze hobby
15 lutego 2006, 19:49
Atam -nic nie mów- on się cieszy jak małe dziecko   :skacza:  a to cfietki w podziękowaniu od niego  :bukiet:

Offline Ecia

• uzależniony
Nasze hobby
16 lutego 2006, 00:27
Ja uwieeeelbiam śpiewanie :D Uczę się śpiewu prywatnie, brałam udział nawet w kilku festiwalach (no dobra - w dwóch :P ) i wydaje mi się, że całkiem niezle mi to wychodzi :)

Poza tym bardzo lubię programować - właśnie kupiłam sobie ponad 1000 stronicową książke "Podstawy języka C++" :mrgreen: Mam nadzieję, że z programowaniem związana będzie moja przyszła praca magisterska...

Co jeszcze?... Uwielbiam książki (szczególnie fantasy) - im grubsza, tym lepsza. Jeśli książka mnie wciągnie to potrafię po przeczytaniu ostatnich stron zorientować się "To już świta?..." :luzak:

No i ostatnie - nietypowe jak na kobietę :P Zajmuję się... modelarstwem kartonowym :mrgreen: :mrgreen::mrgreen: Jestem jak na razie bardzo początkująca - skleiłam jeden model i teraz pracuję nad drugim :D Oto moje osiągnięcia:

Czy jakaś kobitka zajmuje się też modelarstwem? Bo na razie przeczytałam, że Pieron i Maryush, ale to faceci :D A kobitki z takim hobby żadnej nie spotkałam jeszcze...

Offline groszek

• maniak
Nasze hobby
16 lutego 2006, 06:42
Modelarstwo mnie nie pociąga, ale od czasu do czasu mam zryw i robię jakieś dekoracje, wyszywanki, wyklejanki itp. Lubię także pisać opowiadania. W swoim czasie pisałam głównie te kosmate. ;)

Offline Misia

• zapaleniec
Nasze hobby
16 lutego 2006, 08:27
A moim hobby jest: malowanie(mazianie w moim stylu hihi),ściąganie z netu jakis fajnych fotek,albo designerskich rzeczy,projektow wydawniczych,obrazkowych lub logotypów....poniekąd gotowanie-odstresowuje mnie

• Administrator
  • forumowicz
    • Moja strona domowa
Nasze hobby
16 lutego 2006, 09:16
Asia zalezy od modelu i dostepnosci czasu - niektore powstaly w pare dni, niektore powstawaly pare ladnych miesiecy, jeden z przerwami robilem prawie rok...

Co do R2D2 to mam siatke wlasnego opracowania - kto chetny na beta sklejanie? Zibi? ;)

ps. taka ciekawostka - na jednej z fotek widac zwierzaka - nie ja go robilem - tylko moja dziewczyna ;)

ps2: aha Vader, AT-ST i zolwik sa darmowymi modelami z sieci, motor i jacht motorowy sa moimi projektami ktore moge udostepnic chetnym :>

• Administrator
  • forumowicz
    • Moja strona domowa
Nasze hobby
16 lutego 2006, 10:25
Ecia nie wiem jak to sie stalo ze wczesniej nie zauwazylem tych Twoich fotek, przepraszam Cie za slepostwo - jestem pod wrazeniem, widze ze kleisz glownie Małego Modelarza :) Apache jest robiony bardzo starannie, nie wiem czy mnie oczy myla czy nie, ale mam wrazenie, ze przy AH-64 przy wycinaniu uzywasz skalpela, albo noza do tapet. Jak bys miala jakies pytania, napotkasz jakies problemy to pytaj smialo, w miare mozliwosci pomoge :) (Tego Apache mam w wersji plaskiej jeszcze - czeka w kolejce... a obecnie rodzi sie w bulach T2-71 (Lokomotywa waskotorowa - nasz popularny Ryś))

Do Pieron: a ktora dziedzine glownie? kartonowki czy plastikowce ? jak masz to wstaw jakies fotki :)

ps.  jestem zszokowany ze sa modelarze wsrod nas :)

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Nasze hobby
16 lutego 2006, 11:50
A moim hobby jest żeglarstwo  :serce: (tym zarazili mnie rodzice- pasjonaci) i rowerek (zaraza od Tomka ) :D Niestety oba zajęcia czekają na sezon....zimą zawsze puchne z bezruchu i ogólnie jestem dość nieszczęśliwa :/ Uwielbiam tez fotografię- kiedyś jeszcze sobie coś tam pstrykałam i bawiłam się lustrzankami, ale teraz niestety z przyczyn finansowych zawiesiłam to działanie. Marzy mi się cyfrowa lustrzanka... jak wygram w totka to będzie to pierwszy mój zakup  :mrgreen: W tym roku mam dodatkowe hobby- organizacja ślubu i wesela, ale zadaje sobie sprawę z tego, że to przejściowe zainteresowanie ;)
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że można nie mieć hobby, albo chociażby jakiegoś zainteresowania! Według mnie życie ma dopiero smak, gdy robi się coś z pasją...

Offline Ecia

• uzależniony
Nasze hobby
18 lutego 2006, 12:31
Cytat: "maryush"
nie wiem czy mnie oczy myla czy nie, ale mam wrazenie, ze przy AH-64 przy wycinaniu uzywasz skalpela, albo noza do tapet

Używam takich nożyków kupionych jako "nożyki modelarskie" :) Trochę ciut za tępę są czasem, ale jakoś daję radę... A w ogóle po czym to poznać, że używam nożyków, a nie nożyczek? No i czy to dobrze, czy źle, że ich używam? :D

A i mam jeszcze pytanko - maryush co robisz z krawędziami po skończeniu modelu? Bo zostają takie białe, brzydkie... Próbowałam farbkami malować, ale ciężko jest dobrać odcień i potem widać, że to takie "poprawiane" jest i nie podoba mi się... Przy Apache'u w kabinie bawiłam się flamastrem, ale był trochę ciemniejszy niż karton i też to widać, a ja jestem perfekcjonistą potworną i denerwuje mnie to... Jakieś wskazówki? :D

Cytat: "dziubasek"
A moim hobby jest żeglarstwo

Tym powoli zaraża mnie Grzesiek hehe :) Ostatnio padła propozycja, żeby podróż poślubna odbyła się na Mazurach... Ja mam pewne wątpliwości - są takie łódki-kabinówki, żeby dwie osoby sobie dały spokojnie radę?... Szczególnie, że ja jestem początkująca bardzo hehe :D Dziubasku proszę o opinię :mrgreen:

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Nasze hobby
18 lutego 2006, 12:46
Cytat: "Ecia"
są takie łódki-kabinówki, żeby dwie osoby sobie dały spokojnie radę?...

Pewnie że są! Ale nie wiem czy akurat Mazury to najlepszy pomysł na podróż poślubną- w sezonie jest tam po prostu straszny tłok, hałas...przynajmniej ja je tak kojarze. My preferujemy żeglarstwo okołomorskie (zalew Szczeciński, okolice Rugii w Niemczech, przepiękne duńskie wysepki itp), ale to raczej wymaga przynajmniej 2osobowej "wykwalifikowanej" załogi bo w przeciwieństwie do Mazur porciki są od siebie o parę ładnych mil morskich oddalone. My planujemy popłynąć w krótki poślubny rejsik, ale zupełnie nieforsujący, z krótkimi, najwyżej jednodniowymi etapami płynięcia bo w końcu więcej czasu będziemy chcieli spędzić na przytulaniu się i patrzeniu w oczka a nie ciąganiu lin i walczeniu z żywiołami ;) Wstępny plan: Szczecin->Lubczyna->Trzebież->Świnoujście (tu pobyczymy się na plaży kilka dni, "porowerkujemy" wzdłuż wybrzeża)->Stepnica-> Szczecin.  :mrgreen:

Offline monika_mb Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 29 lipiec 2006
Nasze hobby
19 lutego 2006, 15:14
A moja miłością (oprócz Marka) jest KARATE KYOKUSHIN! Uwielbiam ten sport (ale inne mi nie straszne), uwielbiam treningi, atmosferę w sekcji i oczywiście tych wspaniałych ludzi!

I oczywiście uwielbiam fotografię, czyli pstrykanie zdjęć i dalsza ich obróbka w photoshopie :)

Offline Ecia

• uzależniony
Nasze hobby
19 lutego 2006, 21:02
Monika - ale super hobby!! :D :D Zawsze mnie trochę korciło żeby się gdzieś zapisać na karate, ale jakoś się nie zebrałam i pewnie już się nie zbiorę...

Długo trenujesz? Jak są zawody to podział według płci? Czy tak wszysycy razem?... :D
Strasznie mnie to ciekawi :D

Offline groszek

• maniak
Nasze hobby
19 lutego 2006, 23:15
Monika_fm... jestem pod wrażeniem, ale nie chciałabym tego trenować. Boje sie spadać :) To chyba spory ból, jak dostaniesz cios kantem dłoni?

Offline monika_mb Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 29 lipiec 2006
Nasze hobby
20 lutego 2006, 08:58
Długo trenujesz? Jak są zawody to podział według płci? Czy tak wszysycy razem?...  
Strasznie mnie to ciekawi

Zaspokajam ciekawość :) Trenuję dopiero trochę ponad 4 lata więc pikuś jestem :) Ja osobiście na zawody nie jeżdżę - zostawiam to młodszym karatekom, a oczywiście podział na płeć jest jak najbardziej. Jest osobna grupa kobiet i mężczyzn. Jest jeszcze podział na wiek, wagę...tak więc np. na walkach nie da się trafić 40 - kilogramowej dziewczynce na 100 - kilowego faceta :) (zabawnie by to wyglądało :)

Monika_fm... jestem pod wrażeniem, ale nie chciałabym tego trenować. Boje sie spadać  To chyba spory ból, jak dostaniesz cios kantem dłoni?

Hmmm.... to nie jest znowu takie straszne i brutalne :) owszem, zdarzają się większe lub mniejsze siniaki tu i ówdzie, ale generalnie jest to bardzo bezpieczny sport. Spadać raczej nie ma z czego, bo my tu się nie rzucamy - to bardziej w jakiś innych sportach np. dżudżitsu (kurczę nigdy nie wiem jak to się piszę).
A poza tym to jest bardzo uzależniający sport..... jest tam naprawdę bardzo specyficzna atmosfera, mentalność tych wszystkich ludzi jest całkiem inna niż tych "nietrenujących" - nie wiem z czym to jest związane, ale poważnie - da się to zauważyć....
A najlepsze z tego wszystkiego jest to, że po wyjściu z treningu mimo, że masz już wszystkiego dość i nie chce Ci się nawet stać - masz wielki uśmiech na twarzy i eleganckie samopoczucie :) Nawet po bardzo ciężkim i dołującym dniu :)
POLECAM :) W końcu sport to zdrowie :)

• Administrator
  • forumowicz
    • Moja strona domowa
Nasze hobby
20 lutego 2006, 09:30
Używam takich nożyków kupionych jako "nożyki modelarskie"  Trochę ciut za tępę są czasem, ale jakoś daję radę... A w ogóle po czym to poznać, że używam nożyków, a nie nożyczek? No i czy to dobrze, czy źle, że ich używam?  

To bardzo dobrze, a poznaje sie po krawedzi, po cieciu nozyczkami jest zmiazdzona lekko przy cieciu skalpelem jest stalej grubosci :) A nozykiem ktory moge polecic jest AK-3 Olfy - bardzo wygodny skalpelek ktorego uzywam juz prawie rok i bardzo sobie chwale (jeden do wszystkiego :>) jego jedyna wada jest cena okolo 20-30 zl zalezy od sklepu... ale jest warty ceny :) (ostrza sa wymienne :>)

A i mam jeszcze pytanko - maryush co robisz z krawędziami po skończeniu modelu? Bo zostają takie białe, brzydkie... Próbowałam farbkami malować, ale ciężko jest dobrać odcień i potem widać, że to takie "poprawiane" jest i nie podoba mi się... Przy Apache'u w kabinie bawiłam się flamastrem, ale był trochę ciemniejszy niż karton i też to widać, a ja jestem perfekcjonistą potworną i denerwuje mnie to... Jakieś wskazówki?  

Kazda krawedz po wycieciu retuszuje dobranym kolorem, dzieki temu nie ma efektu bialych lini widocznych na modelu, uzywam do tego albo farbek akrylowych, albo pasteli olejnych, przy czym druga opcja jest latwiejsza bo wiecej kolorow i bardziej zblizone barwy sa w kompletach. Flamastry sa troszke nie teges bo podobno ciemnieja pozniej i jest gorszy efekt. Najlepiej jest uzywac farb Humbrol albo Pactra, ale niestety puszeczka to koszt okolo 5 zl... i jest problem z dobraniem koloru... No i trzeba retuszowac podczas klejenia, nie juz gotowy model, bo niestety nie dotrzesz wszedzie latwo i zostaja plamki irytujace maksymalnie. Niektorzy  maluja cale modele, ale ja jestem clzowiek starej datyi wole tzw. standard (nie malowany model, jedynie retuszowane krawedzie)

Ogolnie pelno porad znajdziesz na dwoch forach modelarskich: www.konradus.com i www.kartonwork.pl. To sa niezastapione skarbnice wiedzy modelarskiej :)