e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Tłuczenie szkła ...  (Przeczytany 4064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antalis

• Chuck Norris
Tłuczenie szkła ...
11 lutego 2006, 12:29
Witam!

Nie wiem jak u Was ale u mnie jest tradycja ze dzien przed weselem przed drzwiami mieszkania(domu) panny młodej tłucze się szkło na szczęście.Dziewczyna musi wszystko ładnie popsiątać :) a chłopak musi wynosić wszystko na śmietnik ( biedny mój Rafcio - z 3 piętra będzie musiał nosić :P).Już chrzestna mi zapowiedziała że będę miała co sprzątać :D.
U Was tez jest taka tradycja? Jaki macie do tego stosunek??

P.S.Sorx jeśli temat się powtórzył lub w złym dziale się pojawił :P

Offline Antalis

• Chuck Norris
Tłuczenie szkła ...
11 lutego 2006, 12:36
Hmm.. a może dział "Oczepiny" będzie lepszy dla tego tematu ??Jeśli tak to proszę o przeniesienie :).Dziękuję.

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Tłuczenie szkła ...
11 lutego 2006, 12:37
Dokładnie
Ten temat już był... musisz poszukać...
wywołał spore poruszenie na forum...   :shock:

dla mnie osobiście to beznadziejny zwyczaj.. szkodła słów...  :?
Ale wszystko zostało juz napisane w wątku na tem temat  :wink:

Offline Aniołek Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 20-05-2006
Tłuczenie szkła ...
11 lutego 2006, 12:39
u mnie nie ma na szczęście takiej tradycji. Niestety, jest u moich koleżanek, które zamierzaja przyjechać do mnie dzień przed ślubem (maja mi pomóc dekorować sale) i chcą zrobić "butelki".Juz im zapowiedziałam, ze same beda sprzątać.Już mi wystarczy roboty w przeddzień wesela! Ale jeśli ktoś nie ma zbyt wielu zajeć w przeddzień (chyba jakieś głupoty wypisuję   :bredzisz:  ), to moze to być i miłe-trochę śmiechu i alkoholu chyba nie zaszkodzi (bo dziewczyny mówia, ze wtedy trzeba wódkę postawić)

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.

Offline groszek

• maniak
Tłuczenie szkła ...
12 lutego 2006, 10:59
Tam, skąd pochodzę (mała wioseczka blisko Kaszub) mieszka wielu Kaszubów i własnie oni tłuką. Inni też przejęli ich zwyczaj. Dokładnie nie wiem, jak to się odbywa, ale z tego co pamiętam, to trzeba dać wódkę, żeby przestali tłuc.
Dla mnie to wstrętne nadużycie i całe szczęście ponieważ mieszkam w mieście, ślub też będę miała w mieście. a na wsi też mogliby sobie pomarzyć o takim wyłudzaniu alkoholu, bo rodzice mają ogrodzoną posesję i dwa duże psy  :mrgreen: