Autor Wątek: Gdzie wesele w Słupsku??  (Przeczytany 15072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Gdzie wesele w Słupsku??
« dnia: 10 Lutego 2006, 23:00 »
Nasze wesele będzie na sali ZDZ w Słupsku. Jak już pisałam, to lokal polecony przez kogoś, a i wzbudził nasze zaufanie. Ale zaufanie wzbudzało lub próbowało wzbudzać wiele lokali. Komu zaufać?
Macie swoje typy?? Gdzie Młodzi i goście dobrze się bawili i nie zapłacili zbyt wiele??

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lutego 2006, 16:38 »
Pierwszym moim wyborem była Herbaciarnia w spichlerzu Rychtera, bo miał być tylko obiad z kolacją dla gości, jakiś DJ na kilka godzin, a impreza najdalej do 1-szej w nocy. Z resztą w tym lokalu nie można robić imprez dłuższych. Płacić mieliśmy za wynajem sali od 17 do 1 w nocy 400 zł. Jedzenie miało być z cateringu (90 zł za osobę) bo herbaciarnia nie ma kuchni itp.
Niestety moje plany rozwiały się po tygodniu, ponieważ przy standardowym pytaniu "Rozumiem, że kawy i herbaty też będą z caterigu?" pan powiedział, że nie, bo on nie wyobraża sobie, aby w Herbaciarni inna firma podawała te napoje. I ciepłe napoje mają byc od niego. Problem w tym, że nie płacone ryczałtem, w nieograniczonych ilościach, tylko po 4 zł od kawy czy herbaty, jaką zamówią goście.
 To o wiele za drogo. Licząc skromnie po 2 gorące napoje od osoby wyszłoby nam 400 zł a może i więcej.

Ale Herbaciarnia niezmiernie mi się podoba nadal. Takie zabytkowe miejsce. Właściciel trochę cwaniaczkowaty. Dobrze, że kwestia tych kaw i herbat wyszła na samym początku. Jakby nie podkusiło zapytać, mógłby być problem.

Offline Dorota77
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 780
  • data ślubu: 12.08.2006
Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lutego 2006, 16:49 »
Witaj groszku.
My zamierzamy zrobic wesele na sali w naszej miejscowości (mieszlamy na wsi). Z naszych obliczeń wynikło, że na około 60 osób tak będzie najtaniej, z noclegiem gości też nie będzie problemu, bo mamy duży dom, a na poprawiny zapewne przyszliby wszyscy.
Wynajmujemy kucharza, kelnerki i orkiestrę. Aparat i kamerę mamy swoją, więc zaoszczędzimy. A tak jak piszesz, od osoby chcą 90 zł (albo więcej) w lokalach. My będziemy mieli wszystko na miejscu. I bez ograniczeń w godzinach, do białego rana.  :cancan:

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lutego 2006, 20:02 »
Wiejskie wesela na pewno mają tę zaletę, że jest taniej, bardziej swojsko. Ja dopiero od 8 lat mieszkam w mieście, wcześniej mieszkałam w malutkiej wioseczce i dojeżdżałam do liceum. Teraz nie wyobrażam sobie powrotu na wieś, ani wesela na wsi, bo by mnie wnerwiało ogólne zamieszanie, poruszenie i ciekawskość sąsiadek. Nawet pamietam, jak do mnie przyjeżdzali koledzy, jak mieszkałam na wsi, to firanki w oknach tylko śmigały, każda sąsiadka patrzyła "A kto też tą Ankę odwiedza?".

Offline Dorota77
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 780
  • data ślubu: 12.08.2006
Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lutego 2006, 21:58 »
Tak to prawda, że ludzi we wsi tylko sensacja bawi, ale powiem ci szczerze, że ja chyba nigdy do miasta nie poszła mieszkać. My mamy swój dom, swoje miejsce do spędzenia wolnego czasu i szczerze mówiąc to nikt nam przez okno nie zagląda. Ale ludzie to ludzie i nikt już ich nie zmieni.

Offline girlanda

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 152
Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Marca 2006, 11:42 »
Ja gdybym miała okazję to nawet bym się nie zastanawiała i przeprowadziła  na wieś. Koszalin to małe miasto ale dla mnie za duże. Marzy mi się dom na wsi i konie w zagrodzie   :)

Offline Dorota77
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 780
  • data ślubu: 12.08.2006
Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Marca 2006, 12:30 »
Ja nigdy nie mieszkałam w mieście (mam tylko rodzinkę). Tutaj na wsi jest tyle ciszy i spokoju. Mamy swój samochód i nie musimy ciągnąć się autobusami do miasta, ale jak wracamy to jesteśmy zmęczeni i cieszymy się że mamy swój kąt do którego możemy wrócić. Raczej nigdy nie zamienię wsi na miasto, szczególnie że mój Rafałek jest leśniczym. Las, natura, świeże powietrze i cisza, to jest to czego brakuje miastu.
A co do wesela w mieście, to jak obliczyliśmy koszty wesela (Sławno lub Koszalin i okolice) to najtaniej nas wyszło zrobić na sali (5km od naszego domku), wynająć kucharza, kelnerki i przystroić salę według własnego uznania. Nikt nam obcy nie będzie się kręcił i wtrącał, a wszystko zrobimy tak jak będziemy chcieli.

Offline girlanda

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 152
Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Marca 2006, 12:32 »
Troszkę ci zazdroszczę  :oops:

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marca 2006, 18:44 »
Mieszkałam na wsi przez 18 lat i wiem tylko, ze nawet jeśli rodzice mieli samochód to nie było możliwości dojazdu do miasta na jezyki obce, na ciekawe kursy (kocham śpiew i żałuję, że nie poszłam do muzycznej).
Kino czy teatr od wielkiego dzwonu!! Wieś utrudnia start dzieciom, nie mają jak rozwijac swoich zainteresowań. Nigdy nie chcę mieszkać na wsi.
To fajnie wygląda, jak się nie ma porównania, albo przyjeżdża się tylko weekendowo, na wakacje, czy na święta. Na codzień jest utrudniony dostęp do wszystkiego.
Wyjście do lekarza zamienia się w całodzienną wyprawę.

Offline andi78
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Września 2006, 22:45 »
Poradzcie, gdyz przymierzamy się do zawarcia związku małżeńskiego? Gdzie w Słupsku lub bliskich okolicach znajdę dom weselny, aby można było spokojnie pomieścić tak 100-120 osób? Liczę na waszą pomoc.


pozdrawiam

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Września 2006, 11:00 »
Myslę, że Metro jest duże. A co z Zajazdem?

Offline andi78
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Września 2006, 16:56 »
No i padło na hotel słupski, ceny nie najgorsze, gorzej z terminami na 2007 rok, udało nam sie znaleźć termin na 25 sierpnia 2007 roku :Pozdrawiam :id_juz:

Offline magdaszlab
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Gdzie wesele w Słupsku??
« Odpowiedź #12 dnia: 9 Marca 2018, 11:53 »
Ja bardzo dobrze bawiłam się na weselu w Betlejem w Lęborku. Ładna okolica i ładny lokal. Kuchnia tez smaczna.