Autor Wątek: alkohol-wódka  (Przeczytany 29737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerrybasia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • data ślubu: qwe
alkohol-wódka
« dnia: 4 Czerwca 2010, 20:10 »
czy zna ktoś może jakiś sklep, hurtownie gdzie najtaniej można kupić w Inowrocławiu wódkę weselną? interesuje mnie Bols, Absolwent albo Sobieski. 

Offline Janko Muzykant
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Czerwca 2010, 22:23 »
Najlepiej idź do osiedlowego sklepu monopolowego i dogadaj się z nimi w ten sposób żeby kupili wódkę po cenie hurtowej a tobie sprzedali z najniższym zyskiem ale zawsze dla nich to będzie zysk.  A co do wódki to chcesz wódkę na wesele czy wódkę weselną bo to dwie różne wódki. Wódka weselna jest na rynku właśnie o takiej nazwie.  ale z twojego pytania wnioskuję że chcesz kupić wódkę na wesele nie weselną a inna;)

czasami bardziej opłaca się kupić w makro albo podobnym sklepie gdyż hurtownie mają dobre ceny tylko dla tych co mają koncesje. 
Na forum kujawsko pomorski chyba na 3 stronie był poruszany temat wódki zobacz i poszukaj tam post w którym pisze użytkownik że służy pomocą w zakupie wódki.  może warto spróbować u niego

Offline jerrybasia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • data ślubu: qwe
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #2 dnia: 5 Czerwca 2010, 15:47 »
dzięki za info.
a co do kolesia to nie widzę, żeby jakiś służył pomocą:) może pomyliło Ci się?!:)

Offline Janko Muzykant
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #3 dnia: 5 Czerwca 2010, 16:06 »
raczej  się nie pomyliło
hxxp: forum. e-wesele. pl/index. php?topic=10494. 0

odpowiedź 37.


Offline jerrybasia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • data ślubu: qwe
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #4 dnia: 5 Czerwca 2010, 16:48 »
oki to chodziło o tego kolesia co mi nie odpisał:) dzięki bardzo za info:)

Offline orinokooo

  • Marzenia trzeba spełniać.. same się nie spełnią:D
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10-07-2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwca 2010, 10:23 »
Ja też szukam... podobno Kaufland ma też dobre ceny - jutro jadę na poszukiwania - dam znać co i za ile :D

Przetrząsnęłam wszystkie hurtownie itd - lipa, jeśli chodzi o klientów detalicznych...


Offline jerrybasia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • data ślubu: qwe
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwca 2010, 11:10 »
oki to super daj znać
bez znajomości nie ma nic dzisiaj:)
w hurtowni jest drożej niż w markecie szkoda:(

Offline orinokooo

  • Marzenia trzeba spełniać.. same się nie spełnią:D
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10-07-2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwca 2010, 15:48 »
W carrefourze na Glinkach jest najtańszy alkohol  z tego co sprawdziłam:

Luksusowa - 19,69
Palace (fajna, elegancka butelka) - 19,99
Bols (ze szklanką :) ) - 20,99
i Stock - też ładna butelka wg mnie  - 22,69

jakby ktoś miał jakieś ciekawe ceny dajcie znać :D


Offline olinda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwca 2010, 21:56 »
ja robiłam rozeznanie jakiś m-c temu i
Luksusowa byla za 17,40 w Auchan i Tesco
Smirnoff 19,80 Auchan
soplica od 17,50 do 18,50 we wszystkich hipermarketach
palacowa 19,99 Auchan, Real

Offline orinokooo

  • Marzenia trzeba spełniać.. same się nie spełnią:D
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10-07-2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Czerwca 2010, 22:13 »
Właśnie wróciłam z tesco

-palacowa - 23,49 a absolwent 16,99 - pozostałe tak samo


Offline Frida

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
  • :)
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Czerwca 2010, 14:37 »
Wie ktoś może, gdzie najtaniej można dostać wódkę "Pan Tadeusz"?
Z góry dzięki za info
Frida

Offline orinokooo

  • Marzenia trzeba spełniać.. same się nie spełnią:D
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10-07-2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Czerwca 2010, 20:51 »
Jakby co Sobieski i Luksusowa w Tesco w dobrych cenach, aże nie mogliśmy sie zdecydować to dzwoniliśmy do wybranych gośc i szybką ankietę zrobiliśmy 5 na 6 osób z różnych stron Polski i w różnym wieku wybrało Luksusową no i kupiliśmy - cena 17,99.


Offline jerrybasia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • data ślubu: qwe
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Czerwca 2010, 09:51 »
wczoraj szłam dworcową w Bydgoszczy i był sklep monopolowy, tam gdzie pełno w jednym miejscu sklepów po schodach się gdzieś wchodzi i Sobieski był  w promocji za 18. 99zł

Offline OlaSzelag

  • Już na zawsze razem !!!
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.08.2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #13 dnia: 6 Lipca 2010, 10:30 »
Ja i PM chcemy Smirnoffa na wesele bo tak się przyjeło że zawsze na imprezach rodzinnych była ta wódka więc raczej wszystkim smakuje.
Zrobiłam rozeznanie i w hurtowniach wyszło drożej. W Toruniu jest hurtownia Janus mają fajne promocje ale nawet licząc te promocyjne cena szału nie robiła.

Auchan - 19,78 zł 0,5l
Hurtownia Janus 21,00 - za każde 6l można kupić promocyjna butelkę 0,5l za 0,10 groszy.

Doliczając koszt dojazdu to ta hurtownia szału nie robi no chyba że ktoś naprawdę dużo kupuje to dostanie parę butelek w promocyjnej cenie więc może mu się opłaci. Sprzedają klientom indywidualnym a na ich stronie w zakładce promocje są zawsze aktualne promocje na dane wódki.

Ja wódkę kupuje w Auchanie


Offline Pablo and Lena
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • data ślubu: sierpień 2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #14 dnia: 6 Lipca 2010, 11:31 »
Ja i PM chcemy Smirnoffa na wesele bo tak się przyjeło że zawsze na imprezach rodzinnych była ta wódka więc raczej wszystkim smakuje.
Zrobiłam rozeznanie i w hurtowniach wyszło drożej. W Toruniu jest hurtownia Janus mają fajne promocje ale nawet licząc te promocyjne cena szału nie robiła.

Auchan - 19,78 zł 0,5l
Hurtownia Janus 21,00 - za każde 6l można kupić promocyjna butelkę 0,5l za 0,10 groszy.

Doliczając koszt dojazdu to ta hurtownia szału nie robi no chyba że ktoś naprawdę dużo kupuje to dostanie parę butelek w promocyjnej cenie więc może mu się opłaci. Sprzedają klientom indywidualnym a na ich stronie w zakładce promocje są zawsze aktualne promocje na dane wódki.

Ja wódkę kupuje w Auchanie

Jeśli chodzi o hurtownie JANUS to ceny które mają podane w zakładce promocja w gazetce to są to ceny netto i do tego trzeba doliczyć 22 %, po drugie są to ceny dla tych co mają koncesje czyli dla sklepów bądź innych hurtowni a nie dla klientów detalicznych. Zawsze w hurtowniach bardziej się opłaca kupować tym co maja koncesje. Jak zadzwonisz do Janusa ale nie do hurtowni tylko do sklepu to cenami będziesz zszokowana. Ja dzwoniłem i z ciekawości pytałem się o wódkę bols, ozon oraz stock. Wszystkie były o wiele drożej nawet niż w makro. Dla przykładu cena bolsa w janusie ponad 22 zł a w biedronce czy polo od 19,50 do 19,99.

Z tego co wiem to dość tanie wódki są w kauflandzie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline OlaSzelag

  • Już na zawsze razem !!!
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.08.2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #15 dnia: 6 Lipca 2010, 11:36 »
Ja z Janusem kontaktowałam się przez e-mail. To co napisałam to oferta którą mi przedstawili i powiedziałam że nie mama koncesji a alkohol potrzebuje na wesele. Bardzo chętnie chcieli mi sprzedać ale niestety cena mnie nie satysfakcjonowała.
Obecnie maja smirnoffa za 16,39 cena dla płacących gotówką + vat 22% więc i tak wychodzi drożej niż w Auchanie.


Offline Pablo and Lena
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • data ślubu: sierpień 2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #16 dnia: 6 Lipca 2010, 12:07 »
To może warto poszukać kogoś kto ma tego samego dnia wesele i jeszcze nie ma wódki. Może byłby zainteresowany taka samą, wtedy wziąć większą ilość i negocjować z nimi cenę;)
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #17 dnia: 6 Lipca 2010, 23:25 »
Nie musi mieć koniecznie tego samego dnia - wódka się tak szybko nie psuje ;)

Offline sopran
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #18 dnia: 7 Lipca 2010, 00:43 »
Jak szukałam wódki, to najtańsza była w Carrefour na Glinkach.  Rabatów w zasadzie w żadnym markecie nie chcieli dawać :(

Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #19 dnia: 4 Sierpnia 2010, 09:20 »
Drodzy forumowicze weźcie pod uwagę to, że jak kupujecie wódkę w markecie to może nie być takiej ilości jaką chcecie. My chcieliśmy kupić 100 butelek Finlandi w Carrefourze ale kierownik stosika alkoholowego delikatnie mówiąc miał nas gdzieś. Rabatu zero na taką ilośc i dostępne jest tylko tyle sztuk ile mają w magazynie (czyli była połowa) a na zamówienie nie da rady. Radzę poszukać sobie kontaktu do jakiegoś przedstawiciela handlowego - cena korzystniejsza i dostawa do domu.

Offline OlaSzelag

  • Już na zawsze razem !!!
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.08.2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #20 dnia: 4 Sierpnia 2010, 12:33 »
Radzę poszukać sobie kontaktu do jakiegoś przedstawiciela handlowego - cena korzystniejsza i dostawa do domu.
Ja poszukałam i jak policzyłam sobie to wcale nie wyszło mnie taniej bo w hurtowniach trzeba kupować na kartony a ja chciałam 52 sztuki bo mam małe wesele i nawet przeliczając cenę + rabat nie wyszło wcale taniej.
Kupiłam alkohol w Auchanie i w Kerflandzie po połowie w każdym ze sklepów tego samego dnia i tylko 2 grosze różnicy na butelce było między sklepami.  A w hurtowni cena była wyższa o 1,20 na butelce wyższa niż w supermarketach.
Wszystko trzeba przemyśleć i dokładnie sprawdzić.


Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #21 dnia: 4 Sierpnia 2010, 15:16 »
Droga OlaSzelag ja nie pisałam o hurtowni tylko przedstawicielu handlowy, a to jest różnica :)

Offline OlaSzelag

  • Już na zawsze razem !!!
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.08.2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #22 dnia: 4 Sierpnia 2010, 20:33 »
Przedstawiciel handlowy czego?? Przecież nie fabryki alkoholu, marki ani supermarketu. Więc przedstawiciel handlowy hurtowni.

Ja skontaktowałam się z hurtownią w  Toruniu a oni mnie ze swoim przedstawicielem handlowym regionalnym odpowiadającym za Bydgoszcz.

Zresztą jak zwał tak zwał ale mi taniej wyszło o 1,20 na butelce kupując w  supermarkecie więc niby niewiele ale zawsze to oszczędność.

Trzeba po prostu przekalkulować co się bardziej komu opłaca.


Offline incognito
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: czerwiec 2010r. :)
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #23 dnia: 4 Sierpnia 2010, 22:33 »
A ja, jako już doświadczona panna młoda, z dobrego serca odradzę Wam kupowania alkoholu w nadmiarze - my kupiliśmy 40 butelek 0,5l na 50 osób i dokładnie połowa nam została!!!!   >:( A pan menedżer z restauracji dobrze radził, nie przesadzać...  :-[

Dlatego skorzystam z wątku i zapytam, czy ktoś nie byłby chętny odkupić 20butelek Absolwenta po dużo niższej cenie niż rynkowa? Oczywiście z banderolą, nietknięte, nawet nieruszone z kartonów.... Polecam, bo sami nie wypijemy jej chyba przez 10lat :) Zainteresowanych zapraszam na priv!

Offline lila1980
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.10.2010r
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Sierpnia 2010, 20:32 »
A mnie doradzili 0.5l  na osobę!!!
A ty mówisz że 0.5 na parę?  No może goscie sami abstynenci?

Offline OlaSzelag

  • Już na zawsze razem !!!
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.08.2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Sierpnia 2010, 07:53 »
Ja też już po i mogę się podzielić doświadczeniem.

W lokalu doradzili mi kupić 0,5l na osobę nie ważne czy dziecko czy nie (co prawda mieliśmy tylko 2 dzieci w wieku po 13 lat )
Kupiliśmy na 50 osób 50 butelek  0,5l Smirnoffa i 10 butelek 0,5 Absolwenta na bramy.

Po weselu zostało nam 12 butelek weselnych te na bramę zostały wszystkie rozdane. Daliśmy  butelki rodzicom bo nie robiliśmy poprawin w lokalu tylko rodzice którzy nocowali cześć gości robili poprawiny w domu, robili takie przedłużone śniadanie. Goście który nocowali w wynajętych pokojach przyjechali tam również i te 10 butelek poszło następnego dnia.

Pozostałe 2 butelki zostawiliśmy, otworzymy pierwszą jak kupimy mieszkanie, drugą jak urodzi nam się dzidziuś. Więc w moim przypadku nic właściwie nie zostało. A na weselu się nikt nie upił wszyscy  po prostu mieli humor. Do tego zaznaczam że mieliśmy jeszcze 15 butelek wina które również poszło.


Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Sierpnia 2010, 13:56 »
My na 75 gości (w tym 70 pijących) kupiliśmy tylko 60 butelek wódki (0,5 l). Po weselu zostało nam aż 30 butelek, czyli zeszło mniej niż flaszka na parę :) Może dlatego, że mieliśmy aż 40 butelek wina (zeszło prawie całe). Generalnie polecam Wam kupować trochę mniej wódki a więcej wina. U nas co druga osoba piła tylko wino, pozostali przynajmniej go spróbowali ;)

Offline orinokooo

  • Marzenia trzeba spełniać.. same się nie spełnią:D
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10-07-2010
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Września 2010, 14:23 »
Ja miałam 125 butelek 0,5 na 82 chyba dokładnie gości - zeszło prawie wszystko, z tym, że liczę:
- wieczór kawalerski na ok 40-50 osób,
- imprezkę z tłuczeniem szkła na mniej więcej 40 osób
- no i wesele :)

Pozdrawiam świeżo upieczone mężatki :)


Offline malgosieńka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.05.2011
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Września 2010, 18:28 »
witam wszystkich. . .
Jestem tu nowa. . . Mam pytanko z góry uprzedzam że jest głupie ale zależy mi na opinii. . .  Czy jeszcze ktoś bawi się w naklejanie na butelki od wódki napisu typu WÓDKA WESELNA TOMKA I IZY albo cosik w podobnym stylu? no i ile liczyc wodki na osobe żeby nie kupić jej za duzo ? dodam ze oprócz wódki będą inne alkohole?

Offline katepolak

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.06.11.
Odp: alkohol-wódka
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Września 2010, 20:52 »
Szczerze mówiąc naklejki są już trochę pase. Jeśli w jakikolwiek sposób masz ochotę ozdobić butelki doradziłabym zawieszki...są dużo bardziej eleganckie i mogą być zbieżne stylem i kolorem z pozostałymi elementami dekoracji (winietki, table plan itp.).

Ja również będę miała inne alkohole (drinki serwowane przez barmana) i zdecydowalam się na 30 butelek 0,7, mam wrażenie, że i tak wiele zostanie.