Autor Wątek: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW  (Przeczytany 4197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzybola

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2011
PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« dnia: 18 Maja 2010, 20:43 »
Czy ma ktoś w tym kościele ślub, jak odbywa się tam strojenie? A wiecie jak wygląda "wystrojona" kaplica tego kościoła? A jaki ksiądz jest najlepszy na prowadzenie mszy podczas zaślubin?

Offline Grzybola

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maja 2010, 21:05 »
Eeee no ludziska, nikt nie zna jakiegoś fajnego księdza z tej parafii :(? Nikt tam nie ślubuje? Przecież to piękny kościół we Fordonie jest

Offline ewelina_m
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.09.2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maja 2010, 09:10 »
ja slubuje wtym roku wtym kosciele, ale temat dekoracji i zwyczajow byl juz poruszany przeze mnie i inne osoby poczytaj jak sie nie myle bylo to przy dekoracji.ksiadz proboszcz i tak bierze 600 zl w tym jest dekoracja kosciola o ile to nia mozna nazwac ale tak jak my to mamy firme z zewnatrz no ale i tak kseidzu 3ba zaplacic. nie radze rozmawiac o dekoracjiz proboszczem bo on powie ze firma z zewnatrz nie moze byc co jest nieprawda. pozdrawiam poczytaj dokladnie w watku gdzie to bylo juz poruszane

Offline Grzybola

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maja 2010, 21:33 »
No wielkie dzieki :D, no szukalam i nie znalazlam, nigdzie nie widzialam, zeby ktos poruszyl temat wlasnei tego kosciola i dekoracji :(, no ale dobra to szukam jeszcze raz :P, dzieki za odp :) chociaz ktos mi pomogl :P

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #4 dnia: 7 Czerwca 2010, 15:12 »
Grzybola, czy znalazłaś temat dot tego Kosciola?? bo ja nie widzę, ale moze cos ze mna nie tak ;) Jesli znalazlaś podaj w odpowiedzi prosze lint do tamtego tmeatu :)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Grzybola

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #5 dnia: 7 Czerwca 2010, 21:31 »
No niestety, nic takiego nie znalazłam i straciłam już nadzieję :P, przestałam szukać bo się tylko denerwowałam :|, może też źle widze  ::)

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #6 dnia: 7 Czerwca 2010, 21:46 »
Grzybola, znalazłam!!  :skacza:       https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=11785.msg1148715#msg1148715

nie nerwuj sie juz kochana:)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Grzybola

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #7 dnia: 7 Czerwca 2010, 22:22 »
 :brawo_2: brawo brawo :D, to w końcu coś wiem :P, chociaż dobrych widomości nie ma tam dla nas, bo 600 zł trzeba dać i problem ze zdobieniem jest z zewnątrz, ale może w przyszłym roku my ze zdobieniem będziemy miały łatwiej :D

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #8 dnia: 7 Czerwca 2010, 23:20 »
no tak, ja tez uwazam, ze 600zl to duzo dla parafii ;/
A na kiedy mas zaplanowana date slubu?


Poza tym EWELINA niestety uwazam, ze tamte twoje posty nie do konca rozjaśniają sprawę parafii, nie wydaje mi się zeby odpowiedziały na pytania Grzyboli i rozwiały jej wątpliwości. Wydaje mi się ze odsyłanie do tematu ma sens, jesli temat faktycznie dotyczyła tego o co ktoś pyta, nie ze w temacie była wzmianka  ??? ??? jakieś nieporozumienie jak dla mnie.

Także jeśli ktokolwiek mógłby udzielić szczegółowych informacji w TYM temacie na temat wspomnianego wcześniej kościoła byłabym wdzięczna i z tego co iwdzę nie tylko ja ;)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Daisy87
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 972
  • Płeć: Kobieta
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #9 dnia: 8 Czerwca 2010, 00:39 »
Grzybola:
Ks. Krzysztof Bucholz jest bardzo fajny :) ja co prawda tam nie bede mieć ślubu ale znam go bo pracuję w "Wiatraku" przy tej parafii

Offline ewelina_m
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.09.2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #10 dnia: 8 Czerwca 2010, 07:53 »
witam,  napewno byl poruszany temat jak wyglada dekoracja zrobiona przez kosciol, a jak z kolei wyglada sprawa firmy z zewnatrz, To co robi kosciol wg mnie dekoracja nazwac nie mozna bo krzesla i kleczniki nie sa  udekorowane a do lawek przypiete sa tylko jakies malutkie "biale"kokardki i dywan, takze tj wg kosciola dekoracja, jezeli chodzi o kaplice mysle ze wyglada to podobnie jak w kosciele, natomiast o ksiedza to nie pomoge poniewaz malo ich znam ja nie bede miala zadnego z nich napewno odradzam proboszcza. Pozdrawiam

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #11 dnia: 8 Czerwca 2010, 16:06 »
ewelina a czy w tej dekoracji, która jest w standardzie,ze tak powiem jest jakeis ustrojenie ołtarza?? kwiaty itd? czy mam rozumie cze oprocz malej dekoracji ławek, dywanu i postawienia kleczników z krzeslami nie ma nic wiecej??

a jak wygląda opłata dla Pani organistki w tym kościele?
albo może któraś z Was miała zespół ten, który spiewa na mszy akademickiej o 18 30 w niedziele?



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline ewelina_m
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.09.2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #12 dnia: 8 Czerwca 2010, 17:44 »
w cenie 600 zl jest rowniez organistka 100 zl jest dla niej 500 zl na kosciol, a na oltarz kupuja 1 bukiet, mi osobiscie sie nie podoba to co robia, za co biora tyle pieniedzy chociaz by mogli udekorowac te krzesla i kleczniki a nie zostawic "gole" a te kokardki juz tez pierwszej swiezosci nie sa dlatego ja mam firme z zewnatrz.

Offline Grzybola

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #13 dnia: 8 Czerwca 2010, 19:44 »
Daisy- dziękuję za ta informację o księdzu :), bo chodzi o to że chciałabym mieć ślub w wesołej formie, a nie smutnej jak to odbywa się na pogrzebach i żeby taka oklepana ta msza nie była ;).
Ale Wam powiem, że nawet nie wiedziałam że aż tyle kasy bierze ten nasz kościół, Bazylika to wiem że nawet 200 zł zaliczki chcą przed ślubem jak sie od razu datę rezerwuje, tragedia dosłownie.
A wiecie może czy jak będę chciała mieć swoją organistkę i firmę strojącą to wtedy płace 400zł ? Czy i tak 600.
Tyle kasy na jedną godzinkę mszy  ::) ...

Offline Grzybola

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #14 dnia: 8 Czerwca 2010, 19:49 »
Już wiem jak jest, płace 600 zł, ewelina_m dzięki jeszcze raz  ;)

Offline karusia_85

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #15 dnia: 8 Czerwca 2010, 20:55 »
do eweliny_m jak to jest możliwe,że płacisz w kościele MBKM mniej niż my skoro my mamy ślub za miesiąc a ty we wrześniu? my już mamy sporządzony protokół i kazano nam zapłacić 600zł + 120 dla organistki. Pierwsze słyszę,żeby w kwocie 600zł wchodziła organistka owszem tak było w zeszłym roku ale w tym roku już jest inny "cennik". Jeśli chodzi o przystrojenie kościoła w czasie ślubu to byłam  u Pana kościelnego dowiedzieć się co wchodzi w wystrój i powiedział mi tak: przystrojone są klęczniki i krzesełka dla Pary Młodej, krzesła dla świadków nie są przystrajane. Wyłożony jest czerwony dywan i na każdej ławce jest przyczepiony " materiał" ( nie wiem jak wam to wytłumaczyć) wygląda jak welon z przypiętym kwiatkiem.  Dodatkowo można się dogadać z dekoratorką, która pracuje w parafii i zakupić jeszcze bukiety kwiatów przy ołtarzu.

Offline ewelina_m
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.09.2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #16 dnia: 8 Czerwca 2010, 21:17 »
bylam na slubie gdzie byla niby dekoracja kosciola i bylo to co pisalam zreszta widzialam nawet zdjecia i napewno ani krzesla ani kleczniki nie byly udekorowane, a jezeli chodzi o cene w tym roku jest wiecej owszem ale ja ta cene ustalalam rok temu a wtedy bylo 500 zl z organistka a w tym roku kolezanka jak brala slub placila 600 zl wiec juz sama nie wiem jak oni to ustalaja, a zdekoratorka z kosciola owszem mozesz sie porozumiec ale stad co slyszalam od innych, ze ona sobie niezle liczy za taka dekoracje ale nie jestem wstanie powiedziec ile.

Offline karusia_85

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #17 dnia: 9 Czerwca 2010, 16:37 »
to zależy kiedy byłaś na tym ślubie, bo ja byłam u kościelnego miesiąc może półtora miesiąca temu i widziałam tą dekorację w całej okazałości. Jeśli chodzi o cenę to my też z proboszczem półtora roku temu umawialiśmy się,że będzie 500zł z organistką a w tym roku okazało się,że cena poszła w górę i płaci się 600zł bez organistki.

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #18 dnia: 9 Czerwca 2010, 16:54 »
ewelina a jak udalo Ci się załatwic firme z zewnątrz? informowałas o tym księdza?



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline aśka_marcin

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • data ślubu: 26-06-2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #19 dnia: 9 Czerwca 2010, 18:47 »
witam dziewczęta, ja biorę slub w powyzszym kociele za 2 tygodnie, jutro ide do biura parafialnego i dowiem sie dokladnie jak wyglada przystrojenie kosciola, co w nie wchodzi itd i wtedy napisze więcej. Opłata faktycznie wynosi
600 zl a za organistke placi sie osobno - albo 120 zl jesli ma to byc wersja bez ave maria albo 150 zl z ave maria. Poza tym wydaje mi sie, ze nie ma sensu wynajmowac jakiejkolwiek innej organistki, gdyz ta pani gra juz bardzo dlugo w tym kosciele, ma tam swoj sprzet u gory wiec troszke byloby to wszystko utrudnione.
A jesli chodzi o ksiedza to wiem ze fajny jest ksiadz Marek i ksiadz Darek - wlasnie on bedzie nam udzielal slubu, jest naprawde sympatyczny, wyzszy od ks. Marka i dostojniejszy, dlatego bardziej nam pasował:)
Jeszcze napisze w nawiasie, ze 16 kwietnia bylismy ogladac przystrojenie kosciola, ktore bylo robione przez firme z   zewnatrz a dokladnie przez alejki-slubne i powiem szczerze ze bardzo mi sie nie podobalo i naprawde nie bylo warte tych pieniedzy, ktore sobie za to zyczyli. To bylo akurat po 10 kwietnia, czyli po tej tragedii samolotu i byl wtedy pieknie przystrojony oltarz zywymy kwiatami. Pieknie to wygladalo i o wiele bardziej mi sie to podobalo niz te stojaki z sztucznymi zakurzonymi kwiatami. Tak jak mowilam wiecej napisze jutro. pozdrawiam

Offline ewelina_m
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.09.2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #20 dnia: 9 Czerwca 2010, 18:50 »
jezeli chodzi o cene sie nie wypowiadam juz bo wiem ze wtym roku biora 600 zl i to mi wiadomo od osob ktore juz mialy w tym roku slub ibeda mialy i juz sa po rozmowach w kosciele, a jezeli chodzi o dekoracje z firmy z zewnatrz to nie ma zadnego problemu  proboszcze mowi ze nie mozna a w efekcie mozna. My mamy dekoracje z alejek i ta Pani dekoruje kosciol kilka razy w ciagu roku i nikt nie robi zadnego problemu.

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #21 dnia: 9 Czerwca 2010, 19:04 »
aśka_marcin a o której macie slub? przeszłabym się oblookać :)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline aśka_marcin

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • data ślubu: 26-06-2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #22 dnia: 9 Czerwca 2010, 22:27 »
mamy slub o 16.00 mysle ze juz o 15 bedzie wszystko gotowe, poza tym z tego co pamietam to jeszcze o 15.00 jest slub w kaplicy, takze bedziesz mogla zobaczyc oby dwa miejsca

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #23 dnia: 9 Czerwca 2010, 23:00 »
Ok, dzięki za info :) a u Was będzie Ave Maria?? ja osobiście bardzo lubię głos tej organistki i zastanawiam się jak to wyjdzie.
Ile czasu przed slubem zaklepywaliscie sobie mszę?

Pytałam wczesniej o zespół akustyczny, grający na mszach studenckich, czy ktoś będzie miał lub już miał go na slubie??



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline aśka_marcin

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • data ślubu: 26-06-2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #24 dnia: 9 Czerwca 2010, 23:36 »
wiesz co od razu jak tylko mielismy juz zaklepana sale to poszlismy do kosciola zaklepac sobie termin i godzine i to bylo tak okolo poltora roku przed slubem. Wzielismy najpierw 17 ale potem wydalo nam sie to zbyt pozno i ostatecznie przelozylismy na 16. U nas ave maria bedzie i idziemy tez 19 zobaczyc do kosciola na msze slubna bo dopiero wtedy po raz pierwszy w tym roku bedzie spiewala a.m. i tez chcemy posluchac jak to wypadnie. A tak w ogole to z tego co widze to ty masz dopiero slub za rok wiec wydaje mi sie ze do tego czasu pewnie jeszcze wiele rzeczy sie pozmienia

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Czerwca 2010, 21:07 »
hehe, tak pozmienia, glównie cena pewnie ;P :P
oby reszta pozmeiniala się na lepsze :) (czyt. dekoracje)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline aśka_marcin

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • data ślubu: 26-06-2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Czerwca 2010, 14:51 »
Narzeczony moj dzwonil wczoraj do biura parafialnego i akurat tak trafil ze rozmawial z samym proboszczem, ktory powiedzial ze naprawde nie bedziemy mieli czego sie wstydzic - oltarz jest przystrojony, krzesla dla mlodych i dla swiadkow rowniez i lawki tez takze wierze mu na slowo

Offline olinda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ MĘCZENNIKÓW
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Czerwca 2010, 12:03 »
Ewelina nie wiem skąd masz te informacje, sa one kompletnie nieprawdziwe. Jest tak jak pisze Karusia. Płaci sie 600 zł i nie ma w tym organistki, trzeba jej osobno zapłacić. Krzesła  Pary Młodej i klęcznik sa przystrojone. Rozmawiałam z kościelnym i byłam w zeszła sobotę zobaczyć i upewnić sie ze to dekorowal tylko kościół.

Dekorację z zewnątrz można, mimo że mówia ze nie można. Tylko na wszystkie śluby, bo kościelny nie zdązy przystroić na następny slub w danym dniu