Autor Wątek: Ogród na balkonie  (Przeczytany 2634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gabiś
  • Gość
Ogród na balkonie
« dnia: 16 Marca 2010, 13:59 »
Dziewczyny chciałabym na balkonie urządzić mały ogródek - zasadzić kwiaty, zioła, może jaką tuję... Jest jeden problem nie mam zielonego pojęcia jak się do  tego zabrać...
Mam kilka pytań :
Kiedy mogę zacząć urządzać taki ogród ??
Jakie kwiaty nadają się do sadzenia na balkonie ??

Będę wdzięczna za wszystkie pomysły :)

Gabiś
  • Gość
Odp: Ogród na balkonie
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marca 2010, 14:05 »
O właśnie ja też mam balkon od strony południowej i jest dość duży - długi, prostokątny.

Offline Wercia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7020
  • Płeć: Kobieta
  • K & M- 10 lat minęło...:))
  • data ślubu: [
Odp: Ogród na balkonie
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marca 2010, 14:42 »
Ja bardzo lubię na tarasach/balkonach fuksję, koleus,  oleandry, jałowce, sosnę górską lub karłowate świerki :D dodatkowo można zamontować kratkę i przy niej posadzić jakiś pnącz np milin (ale on chyba kwitnie pierwszy raz po kilku latach ::) nie jestem pewna....) lub kobea pnąca jest prześliczna  ;D
Oczywiście nie może zabraknąć stolika z krzesłami ;D gdzie w lato będzie można podziwiać swoje dzieło ;D
Niestety nie umię doradzić kiedy najlepiej zacząć urządzać taki ogród...
Czekam na zdjęcia Waszych ogródów
:D ;)

Offline channel
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogród na balkonie
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marca 2010, 17:11 »
No to mamy grupę wsparcia.   :D Mam balkon od strony zachodniej.  W tym roku planuję: zioła - bazylię, lubczyk, melisę, miętę, zieloną pietruszkę, szczypiorek, dodatkowo pomidory koktajlowe i truskawki. 
Już kupiłam nasionka i dziś wieczorem wysieję do skrzynek.  Zostaną one w domu do maja a potem na balkon.  Lubczyk, melisa mięta to rośliny wieloletnie więc otrzymają własną doniczkę.  W marcu będę u nas nasionka truskawek - odmiana powtarzlna, wisząca (owocuje od lata do późnej jeieni) TEMPTATION i spróbuję wyhodować sadzonki.  Jak się nie uda - w kwietniu/maju kupię gotowe.  Pomidorki wysieję w pojemnikach po lodach, jak wzejdą - przepikuję do doniczek torfowych.  Dodatkowo jakieś kwiaty: słonecznik, surfinia, aksamitki, pelargonia. 

Polecam książkę Natalie Fabmann, Monika Kratz "Balkony". 

Offline sarunia

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.12.19
Odp: Ogród na balkonie
« Odpowiedź #4 dnia: 5 Maja 2010, 08:17 »
Mój balkon jest od strony południowo-zachodniej. Jak do tej pory to najlepiej udawała sie uprawa pelargonii wiszącej i przeróżne zioła. Fuksja, begonia clematis nie zbyt...nie wiem dlaczego( może zbyt słonecznie). Mam ochote w tym roku na zakup iglaczków. Tylko jakie i jak je przezimować?

Gabiś
  • Gość
Odp: Ogród na balkonie
« Odpowiedź #5 dnia: 5 Maja 2010, 10:51 »
Dziewczyny a jakie polecacie sklepy ogrodnicze ??? Bo ja póki co niestety nadal jestem w punkcie wyjścia i nie mam nic...

Offline aadaa

  • Ada
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06/09/2008
Odp: Ogród na balkonie
« Odpowiedź #6 dnia: 5 Maja 2010, 12:05 »
W tamtym roku miałam na balkonie filetowe pelargonie - sadziłam je w połowie maja i jakoś do polowy września wytrzymały :)

Ziół nie sadzę ale moja mama ma - mięte, bazylie i coś jeszcze ( nie pamiętam)
B .: 02/06-2010    K.: 20/06-2012