Autor Wątek: Majowy ślub  (Przeczytany 17258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aniołek

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-05-2006
Majowy ślub
« dnia: 29 Stycznia 2006, 20:56 »
Czy ktoś z was brał ślub w maju? A moze byliście na jakimś ślubie w tym miesiacu?
Biorę ślub w maju i wszyscy mi odradzają.Nie wierzę w przesądy i poza tym uwazam, ze maj jest prześlicznym miesiącem. Mam nadzieję, że bedą kwitły akurat kasztany przed kościołem, a w moim ogródku bzy...

Jakie jeszcze kwiaty kwitna w maju (bo nie wiem co mam zasadzić)?
Jaka może być pogoda pod koniec maja? Czy jest możliwe, zeby było tak zimno, ze musiałabym założyć coś na odkryte ramiona?



Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Majowy ślub
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Stycznia 2006, 21:04 »
Mój brat żenił się w maju i myślę, że są dobraną parą  :D  Wprawdzie ślub był w 2005 roku - więc niezbyt dawno temu  :wink:  ale wszystko jest ok.
Było cieplutko na ich ślubie - Małgosia miała sukienkę bez rękawków.

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Majowy ślub
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia 2006, 21:10 »
Cytat: "Aniołek"
Jaka może być pogoda pod koniec maja?


To pytanie do "najstarszych górali" A odpowiedź pewnie taka:
Dziołcho kochana, jak nie będzie padać to bedzie piknie, a jak bedzie padać to tyz bedzie piknie!!  :mrgreen:

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Majowy ślub
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Stycznia 2006, 21:19 »
zależźy jak leży..

w zeszłym roku maj był pochmurny i chłodny.. ale jak zdawałam marurę XX lat riok wcześniej (też w okresie matur) jechaliśmy na majówkę z klasą to było straaaaaaaaaaaaasznie upalnie....

trzymam kciuki za pogode.. napewno bedzie super..  :mrgreen:
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
Majowy ślub
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Stycznia 2006, 21:48 »
Maj to miesiąc zakochanych  :serce: W maju może byc pięknie, moi rodzice pobierali sie w maju, znam kilka małżeństw majowych i są baaardzo zakochani i szczęśliwi. Nie wierz w przesądy, nasze szczęście zalezy od nas samych :)
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline Molunia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 785
Majowy ślub
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Stycznia 2006, 21:56 »
Ja też nie sądzę ze to zly miesiac, piękny miesiąc. Myśle iż nie jest popularny na śluby bo w tym czasie są po prostu komunie, dzieciaki sie przygotowuja i księża mają pełne ręce roboty.


Offline Aniołek

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-05-2006
Majowy ślub
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Stycznia 2006, 22:31 »
no a jak tam z wasza orientacja w majowych kwiatkach? :) co kwitnie w maju? tulipany jeszcze sa? bo kojarzą mi sie z Dniem Kobiet...



Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
Majowy ślub
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Stycznia 2006, 23:40 »
ja uwielbiam maj bo wtedy są moje urodzinki  :serce:
i zawsze jest fajowo

Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
Majowy ślub
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Stycznia 2006, 00:17 »
Cytat: "Aniołek"
co kwitnie w maju? tulipany jeszcze sa? bo kojarzą mi sie z Dniem Kobiet...

Dzień Kobiet jest w marcu ...
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Majowy ślub
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Stycznia 2006, 00:42 »
Maj to jak dla mnie wymarzony miesiąc na ślub. Gdyby nie studia i praca, od której nie mogę wziąc w maju urlopu, nie mialabym nic przeciwko majowi.
W przesądy żadne nie  wierzę. Żadne tam bujdy o czymś starym, niebieskim i pożyczonym na ślub  :mrgreen:  Sredniowiecze się skonczylo.

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Majowy ślub
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Stycznia 2006, 07:41 »
Konwalie chyba wtedy kwitną :D  Ja tez uwielbiam maj, bo mam wtedy urodziny i gdyby dzień moich urodzin przypadał w tym roku w sobotę, to kto wie, czy nie poczekalibyśmy ze ślubem do maja :)


Offline Aniołek

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-05-2006
Majowy ślub
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Stycznia 2006, 08:32 »
Cytuj
Aniołek napisał/a:
co kwitnie w maju? tulipany jeszcze sa? bo kojarzą mi sie z Dniem Kobiet...

Dzień Kobiet jest w marcu ...

No właśnie dlatego pytam czy JESZCZE są...Od marca do maja...
A urodziny mam 15 maja, zareczyny mieliśmy 13 maja(wypada to w tym roku w sobotę, ale jednak nie chcę 13...Czy ja coś mówiłam o tym, ze nie jestem przesądna :) ).A slub mamy 20 maja
Też mi się wydaje, ze kwitna konwalie- nie zasadze ich, ale poproszę kwiaciarkę o dołączenie ich do bukietu



Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Majowy ślub
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Stycznia 2006, 08:41 »
Cytat: "Aniołek"
A urodziny mam 15 maja


Ja też :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:


Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
Majowy ślub
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Stycznia 2006, 09:10 »
byłam na wselu wmaju w zeszłym roku pogoda była fajna choć potem sie rozpadało ale małżeństwo jest udane i szczęśliwe ja też mam w kwietniu ślub i nie ma literki r i sie wcale tym nie przejmuje  :P
Kuba 2007
Szymon 2010

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Majowy ślub
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Stycznia 2006, 09:11 »
w maju masz już większość kwiatów...

tulipanki już się kończą za to konwalijki są na 100%...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Molunia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 785
Majowy ślub
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Stycznia 2006, 22:16 »
Cytat: "madziulek"
ja też mam w kwietniu ślub i nie ma literki r i sie wcale tym nie przejmuje


Kwiecień to po angielsku April i tam jest "r"  :D  a tak na marginesie w innych krajach waśnie chodzi o to aby nie było "r". dziewczyny pzeciez to wszystko zalezy od nas ludzi a nie od wymysłu czy jest r czy tez go nie ma? A ci z przesadami że w bukiecie nie mogą być ruże bo wtedy życie z kolcami czy biżuteria bez pereł bo perły to łzy itp itd. Bez przesady! ja rozumiem, ze można traktowac to z przymróżeniem oka ale nie popadajmy w paranoję.

Moim zdaniem maj to miesiąc miłości i świetnie się nadaje na ślub i pewnei gdyby nie komunie w maju to byłby to miesiąc oblegany w śluby


Offline 20Aga
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Majowy ślub
« Odpowiedź #16 dnia: 3 Lutego 2006, 13:19 »
Ja w tym roku idę na ślub w maju do kuzynki.Oczywiscie cała rodzina była w SZOKU :shock: No bo przecież w maju nie bierze sie ślubów!Ale ja oczywiscie w to nie wierze i to totalna bzdura!!!Maj to jeden z najpiękniejszych miesiecy.A jeśli chodzi o stanowisko Koscioła to oni też nie maja nic przeciwko a są nawet za bo to miesiąc Maryjny :)
Aga


Offline aniata
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Majowy ślub
« Odpowiedź #17 dnia: 5 Lutego 2006, 11:58 »
My braliśmy ślub w maju- dokładnie 31 maja 2003. Była przepiekna pogoda a co najważniejsze ejsteśmy wspaniałym małzeństwem  :D  :serce:


Offline Luna76
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Majowy ślub
« Odpowiedź #18 dnia: 5 Lutego 2006, 14:01 »
Te zabobony to najwieksza glupota ;) Pobieramy sie w koncu kwietnia (25.04.06). Wolelimysmy cobrawda w maju, ale date slubu dopasowalismy do najtanszego lotu, bo hajtamy sie tylko we dwoje (bez gosci i gapiow) w Las Vegas  :mrgreen:

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Majowy ślub
« Odpowiedź #19 dnia: 5 Lutego 2006, 14:07 »
Cytat: "Luna76"
bo hajtamy sie tylko we dwoje (bez gosci i gapiow) w Las Vegas



Jaki czad  :shock:  Nie powiem- orginalnie :D A jak wygląda sprawa papierkowa? Ślub wzięty w USA jest ważny w Polsce? Musicie jakieś specjalne dokumenty załatwiać? Przebieracie się za elvisa i merlin?? Jaaaa.... ale fajnie :D

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Majowy ślub
« Odpowiedź #20 dnia: 5 Lutego 2006, 18:23 »
A macie już wszystko załatwione w tym Vegas? Koniecznie wklej zdjęcia. Jestem ciekawa, czy to będzie poważny slub, czy jakaś taśmowa "produkcja" małżenstw w kapiącej świecidełkami kapliczce, a za wami 10 innych par w kolejce... Jak to się stało, że na to się zdecydowaliście?

Offline Luna76
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Majowy ślub
« Odpowiedź #21 dnia: 6 Lutego 2006, 00:02 »
W Las Vegas jest ok. 60 roznych kapeli i wybralismy "A Special Memory Wedding Chapel". Fotki: http://weddinginvegas.com/chapels/smem/grounds.html.

Miedzy kazdym slubem jest przynajmniej godzina przerwy, wiec nie ma tam zadnych kolejek i innych paar w tym samym czasie. Szofer odbiera nas 45 minut przed ceremonia biala stretch limuzyna i zawozi do hotelu i czeka potem na nas przed kapela.
Nie bedzie zadnego Elvisa i innych kiczow.

Malzenstwo zawarte w USA jest w Niemczech (bo wlasnie tu mieszkam) uznawane, wiec nie musimy sie po powrocie jeszcze raz hajtac.

Zdecydowalismy sie na slub w Las Vegas, bo nie chcielismy zadnych standartow i chcielismy byc sami i miec ten dzien i ten moment tylko dla nas. Po slubie odrazu odbedzie sie miodowy miesiac, bo zostajemy w USA przez 3,5 tygodnia i bedziemy podrozowac wynajetym autkiem: Grand Canyon, San Francisco potem nad Pacyfikiem do Los Angeles (tam 4 dni pobytu) itd.

Po powrocie odbedzie sie dobiero wesele z rodzina.

Koscielny slub to nic dla nas, oboje pare lat temu wystapilismy z kosciola, a sam cywilny jest w Niemczech strasznie nudny i biurokratyczny  :roll:

Wylatujemy 23.04. a wracamy 18.05.06 - po powrocie napewna wstawie w forum fotki ;)

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Majowy ślub
« Odpowiedź #22 dnia: 6 Lutego 2006, 08:50 »
Byłam w Las Vegas i widziałam całkiem sporo takich Mlodych Par spacerujących po ulicach....i trochę smutne w tym wszystkim jest to, że właściwie nikt nie zwraca na nich najmniejszej uwagi, chodzą jak setki innych ludzi po zatłoczonych ulicach, wtopieni w tłum i praktycznie niewidoczni....na tle wszystkich atrakcji, jakie oferują hotele i ulice, nowożeńcy wyglądają blado. Jak dla mnie, to trochę to smutne.


Offline Aniołek

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-05-2006
Majowy ślub
« Odpowiedź #23 dnia: 6 Lutego 2006, 08:52 »
mnie też taka impreza nie rajcuje...Ale miodowego miesiaca to zazdroszczę :)



Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Majowy ślub
« Odpowiedź #24 dnia: 6 Lutego 2006, 08:56 »
Cytuj
mnie też taka impreza nie rajcuje...Ale miodowego miesiaca to zazdroszczę



Impreza może być całkiem fajna, ja mółwię tylko za siebie, bo ja chciałam cieszyć się ślubem z całym światem itp...w Vegas to raczej nie do zrobienia, ale Luna przecież będzie miała później wesele w Polsce, więc co się odwlecze..... :wink:

A co do podróży poślubnej, to potwierdzam- super ( też podróżowałam tymi trasami i wspomnienia mam bajeczne, a byłam bez Wojtasa- pewnie, gdyby On był tam ze mną, to byłoby jeszcze o niebo lepiej :wink: )


Offline Luna76
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Majowy ślub
« Odpowiedź #25 dnia: 6 Lutego 2006, 09:25 »
Nie biore slubu, zeby na mnie ktros zwracal uwage  :roll: Ale to, ze na mloda pare nikt nie zwraca uwagi, to i nie zabardzo sie zgadza... bo znam wiele par ktore sie w Las Vegas pobieraly i wiem, ze bezprzerwy ktos im na ulicy gratulowal a przejazdzace samochody trabily... i ich to nieco wkorzalo ;)

Pobieramy sie w Las Vegas, bo nie lubimy standartow i chcemy byc tylko sami dla siebie ;) A huczne wesele odbedzie sie po powrocie - wiec w sumie mamy dwa slubne dni

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Majowy ślub
« Odpowiedź #26 dnia: 6 Lutego 2006, 10:06 »
Cytat: "Luna76"
Nie biore slubu, zeby na mnie ktros zwracal uwage  Ale to, ze na mloda pare nikt nie zwraca uwagi, to i nie zabardzo sie zgadza... bo znam wiele par ktore sie w Las Vegas pobieraly i wiem, ze bezprzerwy ktos im na ulicy gratulowal a przejazdzace samochody trabily


Ślub to pewnie bierzesz z tego samego powodu, co każda z nas- z miłości- a mówiąc o tym, co widziałam w Vegas, miałam na myśli tylko to, że tych spacerujących na ulicy młodych par jest naprawdę sporo i są to nie "jedni na milion", tylko "jedni z miliona" i co najwyżej ktoś na ulicy machnie ręką lub rzuci zdawkowe gratulacje. Ale tak jak napisałam wcześniej; jeżeli tak wyobrażacie sobie ten dzień, to tak pewnie jest najlepiej. :)  Nie miałam nic złego na myśli i ani przez sekunde nie przyszło mi do głowy, żeby w jakikolwiek sposób krytykować ten pomyśl. :) Każda z nas ma trochę inną wizję tego dnia.


Offline Luna76
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Majowy ślub
« Odpowiedź #27 dnia: 6 Lutego 2006, 11:01 »
@Agnieszka, sorki.... nie mialam nawet na mysli, ze to krytyka ;) Wiem o co Tobie chodzi, ale nam tak to odpowiada i nie bedziemy sie tam w ciuchach szfendac po ulicach ;) Po Slubie i po fotoshootingu sie przebieramy i swietujemy we dwoje na luza :D - tak po vegansku przy slotach.

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Majowy ślub
« Odpowiedź #28 dnia: 6 Lutego 2006, 11:33 »
Ceremonii w Vegas bym nie chciała, ale taki miesiąc miodowy jak najbardziej!!

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Majowy ślub
« Odpowiedź #29 dnia: 6 Lutego 2006, 11:34 »
Cytat: "Luna76"
tak po vegansku przy slotach.


Oj, będzie extra; bo cokolwiek by nie mówić atmosfera Vegas jest niepowtarzalna i nie do odtworzenia chyba w żadnym miejscu świata :)  Fotki musisz pokazać koniecznie!! :)