Autor Wątek: Taniec - uczyć się, czy nie uczyć?  (Przeczytany 1668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jwisniewska
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.08.2010
Taniec - uczyć się, czy nie uczyć?
« dnia: 23 Lutego 2010, 14:26 »
Witajcie,
mam pytanie do wszystkich Forumek. Ja i mój narzeczony niestety mamy dwie lewe nogi do tańca. Zastanawiałam się wiec nad lekcjami dla nowożeńców - nauka podstawowych kroków walca, tango itp.

Jednak ostatnio, na rozmowie z zespołem który wybraliśmy, Pan poradził, aby dać sobie z tym spokój. Mama mówi mi to samo, a i sam Adam nie jest bardzo zadowolony z mojego pomysłu nauki tańca :)

Tak wiec proszę o relacje, czy i jak długo chodziliście na nauki, jak wyszedł taniec, i jaki taniec wybraliście na ten pierwszy?

Dodam, że nie jestem zainteresowania odstawieniem szopki z pierwszego tańca i nie chcę zrobić z tego niczego śmiesznego, chcę aby było tak jak należy, czyli zrobić tak, by mamy się popłakały ;)

Offline caarola

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 149
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.06.2010
Odp: Taniec - uczyć się, czy nie uczyć?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lutego 2010, 14:38 »
Mam podobny problem i jednak zdecydowalam sie na szkole. Zapisalam sie dzis na pierwsza lekcje, ktora odbedzie sie za tydzien. Tak samo nie interesuje mnie zadna 'szopka' bo u innych mnie to bawi, ale sama nie mam tyle odwagi. Jednak nie chcialabym za 20 lat ogladajac kasete zalowac ze wygladam jak kawalek kolka i depcze wszystkich gosci..
Pani z wybranej przeze nie szkoly powiedziala ze wystarczy w zupelnosci 5 do 6 lekcji (wolelismy indywidualne).
W sumie wychodzi to 4,5 godziny zegarowej, wiec naprawde niewiele a do zyskania sporo :)

Offline Kankonka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12 czerwiec 2010 r.
Odp: Taniec - uczyć się, czy nie uczyć?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lutego 2010, 11:39 »
my już kiedyś chodziliśmy przez pół roku na taki normalny grupowy kurs tańca towarzyskiego, niestety z różnych względów musieliśmy przerwać. . .  nie zmienia to jednak faktu że była to dla nas przede wszystkim dobra zabawa. . .  od przyszłego tygodnia zaczynamy lekcje indywidualne. . .  planujemy walca angielskiego na pierwszy taniec, ale na lekcjach może jeszcze sobie coś przypominamy z innych tańców. . .

jwisniewska możecie zawsze spróbować, pójść na jedną lekcję, zobaczyć czy się wam spodoba. . .  jeśli nie to myślę że nie ma po co się zmuszać bo taniec ma być przyjemnością, a jak się na pierwszym tańcu "pogibacie" przytuleni też się na pewno mamy popłaczą

pozdrawiam

Offline Stellaria

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.09.2010
Odp: Taniec - uczyć się, czy nie uczyć?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lutego 2010, 11:53 »
Warto pójść i przynajmniej spróbować. My z narzeczonym też jesteśmy jak dwa kołki:) za jakiś czas wybierzemy się na naukę tańca, ot tak, żeby chociaż podstawowe kroki załapać.

Offline aganiok

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Kobieta
  • wiara to siła
  • data ślubu: cywilny - 26.06.2009             koscielny - 26.06.2010
Odp: Taniec - uczyć się, czy nie uczyć?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lutego 2010, 08:28 »
Ja właśnie stoję przed podobnym dylematem, też do tańca orłami nie jesteśmy, nie chcemy jakiegoś show ale chociaż podstawowe kroki, ja właśnie przeglądam różne stronki www na necie i oglądam filmiki z podstawowymi krokami, może spróbujemy sami się czegoś nauczyć...mój ukochany tez nie bardzo chce iść do szkoły tańca, nasi muzycy z wesela tez nam raczej odradzają....nie wiem już sama co robić

Offline gosiaczek252
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 621
  • Płeć: Kobieta
Odp: Taniec - uczyć się, czy nie uczyć?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lutego 2010, 09:08 »
Hej...ja powiem tylko tyle, byłam ostatnio na weselu gdzie młoda para po nauce tańca w ogóle nie dawała sobie rady...doszedł stres i z pierwszego tańca zrobiła się masakra...

My też nie jesteśmy mistrzami tańca dlatego stawiamy na luźne bujanie się :)

Ale jeśli chcecie to pewnie można pójść na pierwszą lekcję i zobaczyć czy wam się to spodoba  :D ;)

Offline jwisniewska
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.08.2010
Odp: Taniec - uczyć się, czy nie uczyć?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lutego 2010, 10:48 »
A co sądzicie o kurach tańca na DVD? Na przykład Kasi Cichopek i Marcina Chakiela - słyszałam, że jest coś takiego. Boję się właśnie stresu związanego z tym tańcem, żeby goście nie widzieli tego odliczania "Raz dwa trzy, dwa dwa trzy" :) Jednocześnie chciałabym zrobić z tego coś fajnego. Niby najważniejsza jest piosenka i przy dobrym wyborze i tak spowoduje zakręcenie się łezki w oku...

Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: Taniec - uczyć się, czy nie uczyć?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lutego 2010, 12:26 »
my byliśmy przed ślubem na 4 lekcjach.
Taniec wyszedł bardzo ładnie goście byli nim zachwyceni , do tego stopnia że poprawiny zaczynaliśmy i kończyliśmy tym tańcem i wszystko to na życzenie gości.Wiec ja naprawdę polecam.
[/url]
[/url]

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Taniec - uczyć się, czy nie uczyć?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Kwietnia 2010, 09:48 »
Pisałam to już w innym wątku, ale powtórzę raz jeszcze: 5 lekcji NIE WYSTARCZY żeby dobrze opanować choćby podstawy tańca towarzyskiego. Chyba że będzie to "przytulaniec" z kilkoma efektownymi figurami. Tańce towarzyskie są trudne technicznie, ich opanowanie wymaga wielu miesięcy ćwiczeń pod okiem profesjonalisty, tak jak w każdym innym sporcie. Zresztą pamiętam, jak sama zaczęłam uczyć się tańczyć i po kilku tygodniach wydawało mi się, że już tańczę "ładnie" ::) Jak wtedy z moim chłopakiem tańczyliśmy na weselu kuzynki, to rodzinka też niby była zachwycona. A jak po kilku latach obejrzałam film z tego wesela, to prawie się rozryczałam ze wstydu, jakie z siebie zrobiliśmy pośmiewisko :-\ Moja rada: Jeśli chcecie dobrze tańczyć, to zapiszcie się do dobrej szkoły tańca CO NAJMNIEJ rok przed weselem i wtedy dopiero weźcie sobie 5-6 lekcji na przygotowanie układu.

A co sądzicie o kurach tańca na DVD? Na przykład Kasi Cichopek i Marcina Chakiela
Zdecydowanie odradzam taką "naukę". Dlaczego? Bo każda para popełnia na początku nieświadomie jakieś błędy, które powodują, że taniec zwyczajnie nie wychodzi. Tylko dobry nauczyciel potrafi te błędy "wyłapać" i skorygować. Próby nauczenia się tańca przez obserwowanie innych, spowodują tylko utrwalenie złych nawyków :taktak: