Autor Wątek: jaka kolejnosc  (Przeczytany 12388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nadja
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
jaka kolejnosc
« dnia: 21 Października 2004, 17:12 »
Witam ! Powiedzcie mi prosze, jaka powinna byc kolejnosc jezeli chodzi o przygotowania do slubu i wesela. Co jest najwzniejsze/najtrudniejsze do zalatwienia, a z czym mozna poczekac? Prosze o podpowiedzi. Pozdrawiam
:)

Marcus
  • Gość
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Października 2004, 10:17 »
jaka powinna byc kolejnosc jezeli chodzi o przygotowania do slubu i wesela. Co jest najwzniejsze/najtrudniejsze do zalatwienia....
Miłość!

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Października 2004, 14:17 »
:D

1) lokal
2) orkiestra

im szybciej tym lepiej... nawet rok wcześniej... smieszne ale ... lepsze lokale i lepsze orkiestry sa zajęte na długo przed... szczególnie jeśli chodzi o tzw. chodliwe miesiące (czerwiec - październik) i okresach świątecznych

3) kamerzysta
4) fotograf
5) wizażystka i fryzjerka

za tym lepiej popatrzeć na kilka miesięcy przed terminem... dobry kamerzysta i fotograf to skarb... w końcu to ma być pamiątka na całe życie...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Nadja
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Października 2004, 19:04 »
a kiedy kościół, nauki przedśłubne ...... To też bywa problematyczne, chyba trzeba byłoby to wrzucić jako jeden z tzw. pilników ?
:)

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Października 2004, 09:10 »
nauki sa niby wazne przez całe życie... najlepiej rozglądać się za naukami na pół roku przed slubem...
ja mam slub w czerwcu więc mogę mieć tuz przed terminem problem z zalatwieniem poradni p/małżeńskiej.. bedziemy tam chodzić od stycznia

tak jak mówiłam


"pilnikiem" jest wybór orkiestry i lokalu... imlepsza orkiestra tym wcześnie trzeba się zapisywać :D
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline pszczółka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 249
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #5 dnia: 9 Grudnia 2004, 08:59 »
:)
Miejcie odwagę żyć dla miłości JPII

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #6 dnia: 9 Grudnia 2004, 09:10 »
Dobrą orkiestrę tzreba "załatwić" w tym samym czasie co lokal, czyli mniej więcej rok przed. Kościół też jet ważny, szczególnie jak ślub ma być w popularnych miesiącach (czerwiec, sierpień czy wrzesień), my byliśmy 9 miesięcy przed i nie załapaliśmy się na 17, tylko 18 na ślub, ale to nic


Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudnia 2004, 08:31 »
cos o tym wiem....

ja chcilam slub w czerwcu, ale jak w pazdzierniku zaczelam szukac lokali to nie zostalo mi wielu do wyboru w tym terminie, jedynie poczatek czerwca 4 i 11, ale dla mnie to za wczesnie (w czerwcu sie bronie) dlatego przystalo na 2go lipca.
mi to nie przeszkadza czy to z "r" czy bez, ale jak komus mocno zalezny na konkretnej dacie to jak chce miec pewnosc to radze sie zarac za sale rok przed slubem!!
02.07.2005

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudnia 2004, 09:17 »
Niestety jak wymarzymy sobie datę a nawet godzinę to rezerwacje trzeba robic nawet 1-1,5 roku wczesniej, Ja brałam slub w sierpniu a sali zaczełam szukać w październiku rok wcześniej i wiecie co, była w totalnym szoku ? wyprzedziliśmy inna zainteresowana pare o 10 min i to nas uratowało zreszta nie wzieliśmy slubu w czerwcu własnie na brak sali a sierpniowy musieliśmy przełożyc o tydzień. A z tym "R" to lekka przesada moi znajomi brali slub 17 lupca i są super udanym małżeństwem a pogodę mieli zę HOHOGO :!:
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudnia 2004, 09:33 »
Mio dziadkowie brali ślub ponad 50 lat temu  :shock: w lutym a ich znajomi w maju tego samego roku, czyli "r" jakoś nie było im potrzebne  :lol: do szczęścia.
Aco do sali to się zgadzam, my też mieliśmy ten problem w sierpniu sotały nam dwie daty 7 i 28 a my chcieliśmy 21  :?
Jak już pisałam kościół też trzeba z wyprzedzeniem, my chcieliśmy ślub na 17-stą ale wyprzedził nas para, która przyszła jakieś 15 minut wcześniej, przez to musieliśmy iść przesunąc fotografa  :roll: co tez nei było takie proste


Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudnia 2004, 11:08 »
Jak czytam te wszystkie informacje o czasie w jakim trzeba rozpoczac planowanie slubu i wesela, to stweirdzam,ze mielismy ogromne szczescie w zalatwianiu naszej uroczystosci. Zdecydowalismy sie na slub w czerwcu, pobralismy sie 31 lipca  :P Wszystko nam pasowalo - data, restauracja, ktora chcielismy miala wolny termin, z naukami i poradnia "wstrzelilismy" sie idealnie, znalazlam przepiekna suknie za oblednie male pieniadze (komis), obraczki znalezlismy tez takie, jakie sobie wymarzylam (poczatkowo byl problem z numeracja dla mojego meza, ale suma sumarum, jego numer dotarl na czas), fryzjer i kosmetyczka, kwiaty - wszystko zalatwione bez problemu  :P

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudnia 2004, 12:01 »
Jeśli chodzi o fryzjera, kosmetyczkę czy kwiaty to "załatwiłam" to jakieś 2 tygodnie przd ślubem bez problemu  :lol:


Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudnia 2004, 14:19 »
ja osobiescie w to "r" nie wierze, dlatego biore slub w lipcu.
mysle ze mam tez przez to troche latwiej, bo nie jest to termin tak bardzo oblegany.

z muzyka nie mialam problemow, bo do kogo nie zadzwonilam to mial termin wolny...kosciol i fotografa bede zalatwiac zaraz po swietach.

co do kosciolkow to mam 2 "na oku", msze tez chcilabym miec na 17, choc na 18 tez jest OK, 2gi lipca to jedne z dluzszych dni w roku i bedzie dlugo jasno, a wiadomo ze jak sie sciemnia tworzy sie lepszy klimat wesela/imprezy.
choc znowu to o godzine krocej, dlatego najlepiej bedzie o 17 :)
02.07.2005

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Grudnia 2004, 14:26 »
Super!!!!!!! jak udaję sie załatwic wszystko jak sięc chce i to na dodatek z biegu 8) To szczęscie trzeba mieć :!: Ja jednak po przygodach z salą nie zaryzykowałam więcej zreszta lubie przygotowywać wszystko sama (taka ze mnie zosia samosia) i uwazam ze sie sprawdziłam bo przygotowuje i pomagam w organizacji póki co 6 wesela.


Jak romantycznie :D decyzja i slub MMMMMMM :roll:
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Grudnia 2004, 14:45 »
No, decyzja i zaraz przed oltarz :wink: .
Generalnie problem tkwil w tym,ze wczesniej nie mielismy czasu na slub ..... Myslelismy o tym juz pare miesiecy i ciagle nam cos wypadalo (praca). Az tu nagle na horyzoncie pojawil sie wolny termin i postanowilismy to wykorzystac  :P
Tez wszystko sami zalatwialismy (moja rodzina i najblizsi przyjaciele mieszkaja 600 km od Szczecina), maz tez nie pochodzi stad, wiec wszystko bylo na naszej glowie, ale w sumie cieszylam sie z takiego ukladu (tak jak Ty didi - tez lubie miec nad wszystkim piecze :D )

Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Grudnia 2004, 14:48 »
na mnie spada to bez wyboru, narzeczony nie jest w stanie byc przy mnie i mi w tym pomagac, ale ogolnie to ja sie ciesze, sprawia mi to ogrona przyjemnosc!!

szkoda ze to tylko raz w zyciu :(
02.07.2005

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Grudnia 2004, 14:55 »
Dlatego trzeba zrobic wszystko,zeby wszyscy z rozrzewnieniem wspominali ten dzien i Was w roli glownej  :taktak:

 :skacza:

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Grudnia 2004, 15:04 »
Zosia samosia to coś dla mnie, narzeczony brał udział w przygotowaniach tylko wtedy, kiedy sama go o to poprosiłam  :) rodzice to już wogóle nic nie mieli do powiedzenia, tylko pytali  :?: czy mogą w czymś pomóc i jak uznałam że tak (lista goości była przez nich uzupełniona  :lol: ) Mama pomagała mi przy sukni, tata trochę zajął się salą (technicznie) i mięskiem. Reszta była moooja  :wink:


Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Grudnia 2004, 18:08 »
a czy MAju bylo u was witanie chlebem i sola i picie z 2ch kieliszkow (mam tu na mysli jeden z woda i jeden z wodka)??

cos mi sie wydaje ze jesli tak, to trafilas na ten mocniejszy trunek ;)
02.07.2005

Offline pszczółka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 249
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Grudnia 2004, 18:39 »
:D
Miejcie odwagę żyć dla miłości JPII

Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Grudnia 2004, 18:43 »
podba mi sie z tym mRajem :)

co do witania kieliszkami, slyszlam od wielu osob, ze mieli wode.
02.07.2005

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Grudnia 2004, 07:41 »
Zgadza się, my oboje mieliśmy wodę  :D ; przy powitaniu obwiąchałam jednak mój kieliszek  :wink: bo nie wiem jak bym wyglądała po tym kieliszku wypitym zaraz po szampanie w samochodzie  :pijaki:


Offline Agami
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Grudnia 2004, 12:51 »
Piszecie, że wszystko trzeba załatwiać rok wczesniej  :shock:  Trochę mnie to dziwi. My dzwonilismy do wileu lokali (również tych najpopularniejszych) i w większości są wolne terminy i na marzec (poniedziałek wielkanocny) i na czerwiec. Mamy już upatrzony lokal, ale nie podpisaliśmy jeszcze umowy, orkiestry tez nie mamy ale myślę, że spokojnie ze wszystkim zdążymy (może po części dlatego, że nie zamierzamy wynajmować nalepszych - czyt.najdroższych- grajków i placić im 2-3 tys. za dzień). Fotografa mam w rodzinie wieć z tym nie ma problemu. Kamrzysty nie chcemy, jak ktoś z rodziny weźmie kamerę, ale nawet nam na tym nie zależy.
A jeśli chodzi o formalności kościelne to u nas trzeba się zgłosić do kancelarii najpóxniej 3-4 miesiące przed ślubem.
czyli nie trzeba się tak bardzo ze wszyskim śpieszyc  :wink:

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Grudnia 2004, 13:00 »
Uprzejmie proszę tak bardzo się nie dziwić :!: Opinie wyrażane na forum nie miją sie tak bardzo z rzeczywistością. trzeba było spróbować wziąć slub w 2003 i 2004 to był istny szał!!!, jak brałam swój slub to też mi sie wydawało ze na wszystko mam czas i dlatego brałam go w drugiej połowie sierpnia a nie w czerwcu jak sobie zapłanowałam :evil: Ale uważam że sytacja powoli sie unormuje bo przeciez tych młodych par co raz to mniej :cry:
 I życze krótkich i spokojnych przygotowań do tego pięknego dnia :P
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Grudnia 2004, 13:14 »
Cytat: "Agami"
Piszecie, że wszystko trzeba załatwiać rok wczesniej  :shock:  Trochę mnie to dziwi. My dzwonilismy do wileu lokali (również tych najpopularniejszych) i w większości są wolne terminy i na marzec (poniedziałek wielkanocny) i na czerwiec. Mamy już upatrzony lokal, ale nie podpisaliśmy jeszcze umowy, orkiestry tez nie mamy ale myślę, że spokojnie ze wszystkim zdążymy (może po części dlatego, że nie zamierzamy wynajmować nalepszych - czyt.najdroższych- grajków i placić im 2-3 tys. za dzień). Fotografa mam w rodzinie wieć z tym nie ma problemu. Kamrzysty nie chcemy, jak ktoś z rodziny weźmie kamerę, ale nawet nam na tym nie zależy.
A jeśli chodzi o formalności kościelne to u nas trzeba się zgłosić do kancelarii najpóxniej 3-4 miesiące przed ślubem.
czyli nie trzeba się tak bardzo ze wszyskim śpieszyc  :wink:


aguś... nie ma się co dziwić...

szczecin nie ma aż tylu lokali na poziomie co warszawa... u was biją się o klienta a u nas jest walka do dobry lokal w rozsądnej cenie...

muzycy... niestety też tanowi to problem... dobrzy sa rezerwowani na rok przed uroczystościa... moi naprzykład propwaqdzą wesela nie tylko w polsce ale r ównież w niemczech i stanach dla tamtejszej polonii..  niestety w okolicach szczecina można znaleść tylko kilka zespołów, które dobrze grają, rozkręcają imprezę, nie upijają się po 12tej i graja za normalne pieniadze...

2 - 3 tyś???

toż to siok...

my mamy zespół biorący 1500za wesele i 150zł za poprawiny...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Agami
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Grudnia 2004, 13:21 »
Cytuj
szczecin nie ma aż tylu lokali na poziomie co warszawa...

Monia, ja nie jestem z Wawy tylko z Lublina, lokali tez nie ma aż tak dużo. Ale rozumiem, że w róznych miejscach róznie jest  :wink:

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Grudnia 2004, 13:25 »
oj... aguś .. już mnieniam w terminach slubu...

jakoś ubzdurało mi się,ze jetses z wa-wy..

to wszystko przez kapi :roll:

https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=456#456
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline martulka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10275
  • Płeć: Kobieta
  • 2+2+2=nasza rodzinka :)
  • data ślubu: 18-06-2005
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Stycznia 2005, 23:06 »
Zgadzam się z tym, że lokal i orkiestrę trzeba załatwić w pierwszej kolejności. My jesteśmy razem od czerwca zeszłego roku, a w lipcu już rezerwowaliśmy i jedno i drugie czyli też z rocznym wyprzedzeniem. Mieliśmy ogromne szczęście z orkiestrą :koncert: . Byliśmy na weselu u znajomych i spodobała nam się orkiestra, która tam grała, więc w trakcie przerwy podeszliśmy do nich i zapytaliśmy czy mają wolne na 18.06. Na nasze szczęście akurat ten termin mieli wolny, od razu podpisaliśmy umowę.



Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Stycznia 2005, 15:30 »
Tak, ja tez sie zgodze, ze miejsce (i orkiestra)  sa najwazniejsze. My zamowilismy Zamkowa pod koniec grudnia, a 2 tygodnie pozniej nie bylo juz w ogole miejsc na 2005  :shock:  Zespol mamy tez z Zamkowej, bo bedac na weselu przyjaciolki obojgu nam bardzo podobalo sie jak grali  :koncert:  Gdy przyjedziemy teraz do Szczecina, a bedzie to pod koniec marca, zalatwimy do konca kosciol, fotografa i kamerzyste, odbierzemy moje potrzebne papiery do cywilnego (cyw.mamy w NL),pojde do Indygo zorientowac sie co do wloskow i makijazu, zrobie rekonesans w sklepach odnosnie kiecki  :lol:  no i to bedzie tyle narazie :-)

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
jaka kolejnosc
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Stycznia 2005, 15:38 »
Magdo Sz.-moje wesele odbylo sie w Zamkowej :!:  
Bylo absolutnie rewelacyjnie!!! Mielismy cala restauracje dla siebie (ilosc gosci niecale 40 osob) :)
Duze :brawo: dla obslugi, ekipa bardzo sprawna i dbajaca o gosci :) (juz pisalam gdzies o tym), dzbanki z zimnymi napojami zawsze pelne, alkohole (wodka) odpowiednio schlodzone, talerzyki wymieniane na biezaco  :D