e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: jaka kolejnosc  (Przeczytany 8100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nadja

jaka kolejnosc
21 Października 2004, 17:12
Witam ! Powiedzcie mi prosze, jaka powinna byc kolejnosc jezeli chodzi o przygotowania do slubu i wesela. Co jest najwzniejsze/najtrudniejsze do zalatwienia, a z czym mozna poczekac? Prosze o podpowiedzi. Pozdrawiam

Marcus

• Gość
jaka kolejnosc
22 Października 2004, 10:17
jaka powinna byc kolejnosc jezeli chodzi o przygotowania do slubu i wesela. Co jest najwzniejsze/najtrudniejsze do zalatwienia....
Miłość!

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 04.06.2005
jaka kolejnosc
24 Października 2004, 14:17
:D

1) lokal
2) orkiestra

im szybciej tym lepiej... nawet rok wcześniej... smieszne ale ... lepsze lokale i lepsze orkiestry sa zajęte na długo przed... szczególnie jeśli chodzi o tzw. chodliwe miesiące (czerwiec - październik) i okresach świątecznych

3) kamerzysta
4) fotograf
5) wizażystka i fryzjerka

za tym lepiej popatrzeć na kilka miesięcy przed terminem... dobry kamerzysta i fotograf to skarb... w końcu to ma być pamiątka na całe życie...

Offline Nadja

jaka kolejnosc
26 Października 2004, 19:04
a kiedy kościół, nauki przedśłubne ...... To też bywa problematyczne, chyba trzeba byłoby to wrzucić jako jeden z tzw. pilników ?

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
jaka kolejnosc
27 Października 2004, 09:10
nauki sa niby wazne przez całe życie... najlepiej rozglądać się za naukami na pół roku przed slubem...
ja mam slub w czerwcu więc mogę mieć tuz przed terminem problem z zalatwieniem poradni p/małżeńskiej.. bedziemy tam chodzić od stycznia

tak jak mówiłam

"pilnikiem" jest wybór orkiestry i lokalu... imlepsza orkiestra tym wcześnie trzeba się zapisywać :D

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
jaka kolejnosc
9 Grudnia 2004, 09:10
Dobrą orkiestrę tzreba "załatwić" w tym samym czasie co lokal, czyli mniej więcej rok przed. Kościół też jet ważny, szczególnie jak ślub ma być w popularnych miesiącach (czerwiec, sierpień czy wrzesień), my byliśmy 9 miesięcy przed i nie załapaliśmy się na 17, tylko 18 na ślub, ale to nic

jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 08:31
cos o tym wiem....

ja chcilam slub w czerwcu, ale jak w pazdzierniku zaczelam szukac lokali to nie zostalo mi wielu do wyboru w tym terminie, jedynie poczatek czerwca 4 i 11, ale dla mnie to za wczesnie (w czerwcu sie bronie) dlatego przystalo na 2go lipca.
mi to nie przeszkadza czy to z "r" czy bez, ale jak komus mocno zalezny na konkretnej dacie to jak chce miec pewnosc to radze sie zarac za sale rok przed slubem!!

Offline didi Kobieta

jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 09:17
Niestety jak wymarzymy sobie datę a nawet godzinę to rezerwacje trzeba robic nawet 1-1,5 roku wczesniej, Ja brałam slub w sierpniu a sali zaczełam szukać w październiku rok wcześniej i wiecie co, była w totalnym szoku ? wyprzedziliśmy inna zainteresowana pare o 10 min i to nas uratowało zreszta nie wzieliśmy slubu w czerwcu własnie na brak sali a sierpniowy musieliśmy przełożyc o tydzień. A z tym "R" to lekka przesada moi znajomi brali slub 17 lupca i są super udanym małżeństwem a pogodę mieli zę HOHOGO :!:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 09:33
Mio dziadkowie brali ślub ponad 50 lat temu  :shock: w lutym a ich znajomi w maju tego samego roku, czyli "r" jakoś nie było im potrzebne  :lol: do szczęścia.
Aco do sali to się zgadzam, my też mieliśmy ten problem w sierpniu sotały nam dwie daty 7 i 28 a my chcieliśmy 21  :?
Jak już pisałam kościół też trzeba z wyprzedzeniem, my chcieliśmy ślub na 17-stą ale wyprzedził nas para, która przyszła jakieś 15 minut wcześniej, przez to musieliśmy iść przesunąc fotografa  :roll: co tez nei było takie proste

Offline Sylvi Kobieta

jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 11:08
Jak czytam te wszystkie informacje o czasie w jakim trzeba rozpoczac planowanie slubu i wesela, to stweirdzam,ze mielismy ogromne szczescie w zalatwianiu naszej uroczystosci. Zdecydowalismy sie na slub w czerwcu, pobralismy sie 31 lipca  :P Wszystko nam pasowalo - data, restauracja, ktora chcielismy miala wolny termin, z naukami i poradnia "wstrzelilismy" sie idealnie, znalazlam przepiekna suknie za oblednie male pieniadze (komis), obraczki znalezlismy tez takie, jakie sobie wymarzylam (poczatkowo byl problem z numeracja dla mojego meza, ale suma sumarum, jego numer dotarl na czas), fryzjer i kosmetyczka, kwiaty - wszystko zalatwione bez problemu  :P

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 12:01
Jeśli chodzi o fryzjera, kosmetyczkę czy kwiaty to "załatwiłam" to jakieś 2 tygodnie przd ślubem bez problemu  :lol:

jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 14:19
ja osobiescie w to "r" nie wierze, dlatego biore slub w lipcu.
mysle ze mam tez przez to troche latwiej, bo nie jest to termin tak bardzo oblegany.

z muzyka nie mialam problemow, bo do kogo nie zadzwonilam to mial termin wolny...kosciol i fotografa bede zalatwiac zaraz po swietach.

co do kosciolkow to mam 2 "na oku", msze tez chcilabym miec na 17, choc na 18 tez jest OK, 2gi lipca to jedne z dluzszych dni w roku i bedzie dlugo jasno, a wiadomo ze jak sie sciemnia tworzy sie lepszy klimat wesela/imprezy.
choc znowu to o godzine krocej, dlatego najlepiej bedzie o 17 :)

Offline didi Kobieta

jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 14:26
Super!!!!!!! jak udaję sie załatwic wszystko jak sięc chce i to na dodatek z biegu 8) To szczęscie trzeba mieć :!: Ja jednak po przygodach z salą nie zaryzykowałam więcej zreszta lubie przygotowywać wszystko sama (taka ze mnie zosia samosia) i uwazam ze sie sprawdziłam bo przygotowuje i pomagam w organizacji póki co 6 wesela.

Jak romantycznie :D decyzja i slub MMMMMMM :roll:

Offline Sylvi Kobieta

jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 14:45
No, decyzja i zaraz przed oltarz :wink: .
Generalnie problem tkwil w tym,ze wczesniej nie mielismy czasu na slub ..... Myslelismy o tym juz pare miesiecy i ciagle nam cos wypadalo (praca). Az tu nagle na horyzoncie pojawil sie wolny termin i postanowilismy to wykorzystac  :P
Tez wszystko sami zalatwialismy (moja rodzina i najblizsi przyjaciele mieszkaja 600 km od Szczecina), maz tez nie pochodzi stad, wiec wszystko bylo na naszej glowie, ale w sumie cieszylam sie z takiego ukladu (tak jak Ty didi - tez lubie miec nad wszystkim piecze :D )

jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 14:48
na mnie spada to bez wyboru, narzeczony nie jest w stanie byc przy mnie i mi w tym pomagac, ale ogolnie to ja sie ciesze, sprawia mi to ogrona przyjemnosc!!

szkoda ze to tylko raz w zyciu :(

Offline Sylvi Kobieta

jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 14:55
Dlatego trzeba zrobic wszystko,zeby wszyscy z rozrzewnieniem wspominali ten dzien i Was w roli glownej  :taktak:

:skacza:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 15:04
Zosia samosia to coś dla mnie, narzeczony brał udział w przygotowaniach tylko wtedy, kiedy sama go o to poprosiłam  :) rodzice to już wogóle nic nie mieli do powiedzenia, tylko pytali  :?: czy mogą w czymś pomóc i jak uznałam że tak (lista goości była przez nich uzupełniona  :lol: ) Mama pomagała mi przy sukni, tata trochę zajął się salą (technicznie) i mięskiem. Reszta była moooja  :wink:

jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 18:08
a czy MAju bylo u was witanie chlebem i sola i picie z 2ch kieliszkow (mam tu na mysli jeden z woda i jeden z wodka)??

cos mi sie wydaje ze jesli tak, to trafilas na ten mocniejszy trunek ;)

jaka kolejnosc
10 Grudnia 2004, 18:43
podba mi sie z tym mRajem :)

co do witania kieliszkami, slyszlam od wielu osob, ze mieli wode.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
jaka kolejnosc
13 Grudnia 2004, 07:41
Zgadza się, my oboje mieliśmy wodę  :D ; przy powitaniu obwiąchałam jednak mój kieliszek  :wink: bo nie wiem jak bym wyglądała po tym kieliszku wypitym zaraz po szampanie w samochodzie  :pijaki:

Offline Agami

jaka kolejnosc
15 Grudnia 2004, 12:51
Piszecie, że wszystko trzeba załatwiać rok wczesniej  :shock:  Trochę mnie to dziwi. My dzwonilismy do wileu lokali (również tych najpopularniejszych) i w większości są wolne terminy i na marzec (poniedziałek wielkanocny) i na czerwiec. Mamy już upatrzony lokal, ale nie podpisaliśmy jeszcze umowy, orkiestry tez nie mamy ale myślę, że spokojnie ze wszystkim zdążymy (może po części dlatego, że nie zamierzamy wynajmować nalepszych - czyt.najdroższych- grajków i placić im 2-3 tys. za dzień). Fotografa mam w rodzinie wieć z tym nie ma problemu. Kamrzysty nie chcemy, jak ktoś z rodziny weźmie kamerę, ale nawet nam na tym nie zależy.
A jeśli chodzi o formalności kościelne to u nas trzeba się zgłosić do kancelarii najpóxniej 3-4 miesiące przed ślubem.
czyli nie trzeba się tak bardzo ze wszyskim śpieszyc  :wink:

Offline didi Kobieta

jaka kolejnosc
15 Grudnia 2004, 13:00
Uprzejmie proszę tak bardzo się nie dziwić :!: Opinie wyrażane na forum nie miją sie tak bardzo z rzeczywistością. trzeba było spróbować wziąć slub w 2003 i 2004 to był istny szał!!!, jak brałam swój slub to też mi sie wydawało ze na wszystko mam czas i dlatego brałam go w drugiej połowie sierpnia a nie w czerwcu jak sobie zapłanowałam :evil: Ale uważam że sytacja powoli sie unormuje bo przeciez tych młodych par co raz to mniej :cry:
 I życze krótkich i spokojnych przygotowań do tego pięknego dnia :P

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
jaka kolejnosc
15 Grudnia 2004, 13:14
Cytat: "Agami"
Piszecie, że wszystko trzeba załatwiać rok wczesniej  :shock:  Trochę mnie to dziwi. My dzwonilismy do wileu lokali (również tych najpopularniejszych) i w większości są wolne terminy i na marzec (poniedziałek wielkanocny) i na czerwiec. Mamy już upatrzony lokal, ale nie podpisaliśmy jeszcze umowy, orkiestry tez nie mamy ale myślę, że spokojnie ze wszystkim zdążymy (może po części dlatego, że nie zamierzamy wynajmować nalepszych - czyt.najdroższych- grajków i placić im 2-3 tys. za dzień). Fotografa mam w rodzinie wieć z tym nie ma problemu. Kamrzysty nie chcemy, jak ktoś z rodziny weźmie kamerę, ale nawet nam na tym nie zależy.
A jeśli chodzi o formalności kościelne to u nas trzeba się zgłosić do kancelarii najpóxniej 3-4 miesiące przed ślubem.
czyli nie trzeba się tak bardzo ze wszyskim śpieszyc  :wink:

aguś... nie ma się co dziwić...

szczecin nie ma aż tylu lokali na poziomie co warszawa... u was biją się o klienta a u nas jest walka do dobry lokal w rozsądnej cenie...

muzycy... niestety też tanowi to problem... dobrzy sa rezerwowani na rok przed uroczystościa... moi naprzykład propwaqdzą wesela nie tylko w polsce ale r ównież w niemczech i stanach dla tamtejszej polonii..  niestety w okolicach szczecina można znaleść tylko kilka zespołów, które dobrze grają, rozkręcają imprezę, nie upijają się po 12tej i graja za normalne pieniadze...

2 - 3 tyś???

toż to siok...

my mamy zespół biorący 1500za wesele i 150zł za poprawiny...

Offline Agami

jaka kolejnosc
15 Grudnia 2004, 13:21
szczecin nie ma aż tylu lokali na poziomie co warszawa...

Monia, ja nie jestem z Wawy tylko z Lublina, lokali tez nie ma aż tak dużo. Ale rozumiem, że w róznych miejscach róznie jest  :wink:

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
jaka kolejnosc
15 Grudnia 2004, 13:25
oj... aguś .. już mnieniam w terminach slubu...

jakoś ubzdurało mi się,ze jetses z wa-wy..

to wszystko przez kapi :roll:

http://www.forum.e-wesele.pl/viewtopic.php?p=456#456

Offline martulka Kobieta

jaka kolejnosc
22 Stycznia 2005, 23:06
Zgadzam się z tym, że lokal i orkiestrę trzeba załatwić w pierwszej kolejności. My jesteśmy razem od czerwca zeszłego roku, a w lipcu już rezerwowaliśmy i jedno i drugie czyli też z rocznym wyprzedzeniem. Mieliśmy ogromne szczęście z orkiestrą :koncert: . Byliśmy na weselu u znajomych i spodobała nam się orkiestra, która tam grała, więc w trakcie przerwy podeszliśmy do nich i zapytaliśmy czy mają wolne na 18.06. Na nasze szczęście akurat ten termin mieli wolny, od razu podpisaliśmy umowę.

jaka kolejnosc
24 Stycznia 2005, 15:30
Tak, ja tez sie zgodze, ze miejsce (i orkiestra)  sa najwazniejsze. My zamowilismy Zamkowa pod koniec grudnia, a 2 tygodnie pozniej nie bylo juz w ogole miejsc na 2005  :shock:  Zespol mamy tez z Zamkowej, bo bedac na weselu przyjaciolki obojgu nam bardzo podobalo sie jak grali  :koncert:  Gdy przyjedziemy teraz do Szczecina, a bedzie to pod koniec marca, zalatwimy do konca kosciol, fotografa i kamerzyste, odbierzemy moje potrzebne papiery do cywilnego (cyw.mamy w NL),pojde do Indygo zorientowac sie co do wloskow i makijazu, zrobie rekonesans w sklepach odnosnie kiecki  :lol:  no i to bedzie tyle narazie :-)

Offline Sylvi Kobieta

jaka kolejnosc
24 Stycznia 2005, 15:38
Magdo Sz.-moje wesele odbylo sie w Zamkowej :!:  
Bylo absolutnie rewelacyjnie!!! Mielismy cala restauracje dla siebie (ilosc gosci niecale 40 osob) :)
Duze :brawo: dla obslugi, ekipa bardzo sprawna i dbajaca o gosci :) (juz pisalam gdzies o tym), dzbanki z zimnymi napojami zawsze pelne, alkohole (wodka) odpowiednio schlodzone, talerzyki wymieniane na biezaco  :D