Autor Wątek: Garnitury - gdzie kupić??  (Przeczytany 69856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #60 dnia: 1 Listopada 2011, 10:08 »
burberry84 chwała Ci za odswiezenie tematu, nas tez to czeka, a ja tak naprawde nie wiem od czego sie zabrać .. moze 2011-stki pomogą, one maja to juz za sobą i w miare aktualne informacje  :)

Offline polki
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Listopada 2011, 02:16 »
Nie wiem czy moja pomoc na coś się zda, ale spróbuję.  Jak wjeżdża się do Bydgoszczy jadąc ze Świecia to przed samą Bydgoszczą jest sklep (hurtownia?) gdzie szyją garnitury.  Za piękny garniak na wesele (szyty na miarę!) mąż mojej siostry płacił 350 zł.  Ceny są tam naprawdę śmiesznie niskie a garnitury bardzo fajne.  Sama wyślę tam na pewno narzeczonego.  Najgorzej, że nie pamiętam adresu, ale jakby ktoś chciał to mogę siostrę zapytać.  Pamiętam, że to było bardzo blisko takiego miasteczka westernowego, które jest właśnie na wjeździe do Bydgoszczy.

Offline burberry84
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14-04-2012
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Listopada 2011, 09:42 »
polki dzięki bardzo, każde namiary się przydadzą:)

Offline Karolina_kkk

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.05.2012r.
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Listopada 2011, 10:16 »
Przypuszczam, że chodzi Ci o Modimex w Osielsku. Faktycznie, bardzo ladne i niedrogi garnitury szyja, ale tylko w klasycznych krojach. Mój luby chciał bardziej dopasowany, wyprofilowany, z wezszymi nogawkami to powiedzieli, ze moga sprobowac przerobic, ale juz po kupnie i nie gwarantuja, ze bedziemy zadowoleni bo na codzien takimi przerobkami sie nie zajmuja. Wiec szkoda nam było ryzykować :/ Jeżeli komuś zależy na klasycznym kroju to polecam :)

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Listopada 2011, 14:33 »
Karolina_kkk profesjonalnym jezykiem chodzi o garnitury taliowane.. tez tam bylismy, ale same standardowe szyja jak mowilas, niska cena, ale szalu nie ma. :-X

Offline polki
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Listopada 2011, 17:23 »
Kurcze dziewczyny to na pewno kwestia gustu i wymagań każdej z nas.  Ja nie lubię facetów za bardzo wystrojonych na ślub (myślę tu o jakichś wzorzystych kamizelkach i wielkich srebrnych muszonach pod szyją).  Mogę powiedzieć, że mąż mojej siostry kupował tam garniak, który mu szyli na miarę właśnie dlatego, że jest szczupły i chciał taliowany.  Z moim narzeczonym właśnie na ślub mojej siostry szukaliśmy garnituru we wszystkich możliwych sklepach (jest bardzo wysoki i szczupły) i jedyne co znaleźliśmy to ganitur za 750 zł w Lavard.  Stwierdzilismy ze szkoda kasy bo i tak trzeba go było jeszcze lekko dopasowywać.  No i pozniej znajoma powiedziala nam o tej hurtowni w osielsku i tam bez problemu kupilismy garnitur i dla niego i wlasnie dla pana młodego.  Teraz jedziemy tam jeszcze raz i zabieramy ze sobą świadka żeby też sie wystroił.  Nie wiem może mam wymagania małe ale uważam że tam garnitury są naprawdę spoko i za normalną cenę.  Za piękny ciemnogranatowy garnitur bez taliowania ale za to ze skróceniem nogawek narzeczony płacił 290 zł.

Offline Karolina_kkk

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.05.2012r.
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #66 dnia: 14 Listopada 2011, 10:22 »
Własnie wyleciało mi z glowy to slowo ;) wiadomo - każdy ma inny gust i inaczej chce wygladac w dniu Slubu ;)

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #67 dnia: 14 Listopada 2011, 11:47 »
.. nam nie widza sie te swiecace garnitury, ktore na zdjeciach wygladaja jakby byly pokryte folia spozywcza .. świeca sie i blyszcza ..  ;) na targach nie bylo wlasnie tych standardowych taka moda..

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #68 dnia: 7 Grudnia 2011, 03:57 »
Modimex jest w Osielsku na ulicy Malinowej, mysle, ze ktoś, dla kogo garnitur jest garniturem, to znajdzie tam swój kolor i fason, bo wybór jest duzy.

Ważna jest i jakość i krój garnituru i nie mówię tu o ślubnym, ale o każdym. Ważny jest sklad materiału, ile w nim wełny a ile materiałów sztucznych, wiadomo, że za większą ilością wełny i idzie wyższa cena całości, wełna też inaczej się układa. Im więcej sztucznego materiału tym łatwiej się spocić a i zapach różny wtedy się wydobywa (podobnie z koszulami, często bez względu na antyperspirant).

Kolejna rzecz to jest krój. Garnitury z kamizelką nie są już modne (nie mowię tu o kamizelkach ślubnych, wzorzystych, bo one rządzą się innymi prawami). Ponadczasowe są dwa guziki w marynarce, bez względu na budowę mężczyzny, każdy wygląda w nich dobrze, trzy guziki zarezerwowane są dla meżczyzna od 180cm w zwyż.

Podobnie z rozporkiem z tyłu marynarki. Mężczyźni o krępej budowie ciała powinni się optycznie wyszczuplić i postawić na jedno rozcięcie, Ci wysocy i proporcjonalni mogą mieć dwa.

No i oczywiście zostaje nam garnitur czy smoking czy może frak czy może surdut?

Surduty zdecydowanie polecane są dla wysokich panów, także tych tęższych - optycznie wyszczupli dłuższa górna częśc. Niscy panowie powinni się trzymać z daleka od takiej formy ubioru - mogą się optycznie skrócić co później daje marny efekt na zdjęciach.

Surdut angielski jest już lepszym wyjściem dla niższego mężczyzny, gdyż jest on "wykrojony" półokrągło - czyli nie zasłania ud, przez co też nie skraca optycznie. Surdut składa się z ciemno lub ewentualnie jasno szarej marynarki, czarnej kamizelki i spodni sztuczkowych czyli wąskie spodnie w paski (będące połączeniem pozostałych kolorów czyli czarnego i szarego). Ślubnie można kombinować z barwami, warto jednak zachować tradycję odcieni (co ciemniejsze, co jaśniejsze), zeby nie popełnić totalnego faux pas.

Frak jest dość ekstrawagancki, myślę, że musi pasować do osobowości Pana Młodego i do całej oprawy wesela. Z czego składa się frak każdy wie - biała koszula, biała kamizelka, czarna marynarka z przodu krótka z tyłu długa oraz czarne spodnie (z lampasami w tradycyjnej wersji).

Smoking, w zasadzie proponowane są obecnie dwa rodzaje smokingu, jeden jak usłyszałam nowoczesny - marynarka o tradycyjnym kroju ze świecącymi połami oraz tradycyjny z marynarką zapinaną na jeden guzik w połowie brzucha i całymi półokrągłymi połami wyłozonymi atłasem w tym samym kolorze co całość. Do tego obowiązkowo pas oraz mucha.  Podobno smoking tradycyjny nie do końca pasuje na ślub, gdyż jest on trojem stricte wieczorowym, a zazwyczaj sluby odbywają się w dzień. Można uniknąć tej "wpadki", jeśli komuś na tym zależy,  i zaproponować Panu Młodemy tzw. Dinner Jacket - czyli smoking z białą (ewentualnie kremową) marynarką uszytą dokładnie tak jak czarna. Co ważne w smokingu, pasuje do różnej figury, najmniej do figury z dużym brzuchem i zadkiem :) a to dlatego, że jedyny guzik, bedzie odstawał na brzuchu, a marynarka - bez rozporków, nie natualnie będzie opinać sie na tyłku.

Dziewczyny, podzieliłam się z Wami swoją wiedzą, po to, żebyście się chwilę zastanowiły nad tymi strojami na Panów Młodych. My, kobiety, kupujemy sobie sukienki za 2 - 3 tysiące, a faceta chcemy wcisnąć w byle garnitur. Pamiętajcie, że to równeiż ich dzień i ze mezczyzna nieprzyzwyczajony do tego typu stroju ( tak jak my do długich i ciężkich sukienek) TAKŻE musi czuć sie w nim komfortowo. Musi mu się wszystko zginać, ciągnąć i dopinać tak jak powinno, musi robić w nim rózne cudaczne pozycje przez cały ślubny dzień. I uwierzcie mi musi być mu wygodnie w tym stroju.  


Mam nadzieję, że mój wywód nie pójdzie na marne, i  w imię równouprawnienia pozwolicie swoim przyszłym mężom trochę powybrzydzać, trochę powydziwiać i pokombinować z tym strojem, po to żebyście później oboje bosko wyglądali :)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Natalusia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.06.2012
  • Skąd:: Bydgoszcz/Szczecin
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #69 dnia: 8 Grudnia 2011, 14:54 »
Precious, podzieliłaś się bardzo przydatnymi wiadomościami :) :) :)



Offline moniab
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #70 dnia: 9 Grudnia 2011, 17:15 »
W salonie " Justyna" na Bałtyckiej oprócz sukienek ślubnych  są też garnitury. Myślę, że warto zajrzeć  ::)

Offline Aniela 1972
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6.06.2012
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #71 dnia: 4 Stycznia 2012, 21:41 »
Ja wybrałam Krawca w firmie Derred przy Szewskiej , fajne panie doradziły dużo , skończyło się na czarnym smokingu z bordowym pasem i muszką , moje przyszłe mężydło wygląda jak Jems Bond , no może gdyby nie ten brzuszek , pozdrawiam  :)

Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #72 dnia: 5 Lipca 2012, 16:59 »
Dziewczyny mój PM jest świadkiem na ślubie przyjaciela, wiec poszukujemy garniaka:) czy możecie polecić jakiś salon z przystępnymi cenami - tak do 400 zł, garniak ma być w zasadzie jednokrotnego użytku , więc nie chcemy wydawać tyle ile na ślubny;) wątek przejrzałam cały, przewija się der red, szefler ale info są o ślubnych, a nam chodzi o coś skromnego klasycznego, ale dobrego gatunkowo. proszę o pomoc i namiary;)

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #73 dnia: 5 Lipca 2012, 17:03 »
W Osielsku na ulicy Malinowej jest firma Modimex, ceny tak jak piszesz.



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #74 dnia: 6 Lipca 2012, 08:42 »
Kupiliśmy piękny garnitur na wesele w zeszłym roku na Brtodziejach, a teraz sa przeceny na Dworcowej akurat, z tego, co widziałam  ;)

Offline Bydgoszczak75
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 121285
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #75 dnia: 16 Listopada 2013, 09:44 »
Odkopuję trochę temacik.  Jeżeli chcecie poszukać garnituru w centrum, to fajnie zacząć od sklepu Vestito, który jakiś czas temu pojawił się na koniec ul.  długiej (koło pubu Jack).
Byłem z żoną i kupiliśmy dwa slim fit i jesteśmy zadowoleni.  A jak nic nie dostaniecie, to idąc dalej długą macie jeszcze kilka sklepów.

Offline doksik86
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6878
  • data ślubu: 06.09.2014
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #76 dnia: 16 Listopada 2013, 10:26 »
A ja polecam Modimex w Osielsku. Alu sklep producenta, a nie ten w Polo. Koszt prawie wszystkich to 280 zł, z dopasowaniem przez krawcową. Bardzo duży wybór również ślubnych garniturów, różne kroje i kolory, a własciciel proponuje  i dopasowuje różne opcje


Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Listopada 2013, 16:11 »
doksik86 wszystko się zgadza tylko dodam ze te garnitury są prawie w 70% z poliestru wiec latem mężczyzna w takim garniturze się zapoci niemiłosiernie  :-\
mój mężczyzna ma garnitur z stamtąd i szedł w nim na wesele jako gość, i wtedy problem z głowy bo na sali zdjął marynarkę, Pan Młody powinien być natomiast w marynarce do oczepin - szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, marynarka "weselna" powinna być choć w jakimś stopniu z wełny wysoko skrętnej - wtedy odprowadza wilgoć i jest przewiewna wiec myślę ze kwestia przemyślenia

To takie moje subiektywne odczucie połączone z użytkowaniem 1 szt tego garnituru  :)

Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Listopada 2013, 16:49 »
my szyliśmy w derredzie.

jakość . mąż przeżył całą noc bez odpinania marynarki.

ale wiadomo nie kosztuje to 200 zł.

za jakość sie płaci.

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Listopada 2013, 16:58 »
No o to właśnie chodzi, materiał musi być dobry, przewiewny, najlepiej 100 % wełna wysoko skrętna i podszewka z wiskozy, do tego koszula z bawełny i mężczyzna będzie się czuł komfortowo

Ja osobiście wyszłam z założenia ze skoro nie oszczędzaliśmy na mojej sukni to czemu on ma oszczędzać na sobie, przecież jest tak samo ważny w tym dniu

Teraz w Bytomiu (sklep z garniakami nie miasto  ;D ) są przeceny, warto zajrzeć, garniaki które kosztują po 2 tys. można kupić za pól ceny

Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Listopada 2013, 17:21 »
jeżeli chodzi o koszule to polecam też derreda.  w salonie na wełnianym rynku jest mega pani sprzedająca. taka starsza babeczka,  a tak super doradza, przejmuje sie...

poszliśmy z mężem po koszule i okazało sie, że musielibyśmy uszyć bo mąż nie wymiarowy jest. no  i nikt nam tego nie powiedział... kobieta tak sie przejęła , że nie ma dla nas koszuli, w końcu wybrane przez nas dwie koszule (  krótki i długi rękaw ze stójką) dała krawcowej derreda do przeróbki.

na dwa dni później obie były do odbioru, i to bezpłatnie.

aaa koszule 100% bawełna, mąż nie miał podkoszulki pod spodem i nic go nie drapało , nie uwierało.

także dziewczyny, lepszej sprzedającej nie znajdziecie. mega zaangażowanie.

Offline doksik86
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6878
  • data ślubu: 06.09.2014
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #81 dnia: 18 Listopada 2013, 17:22 »
Alis, ja tam nie wiem, mój tata i brat mają garnitury stamtąd, po dwie sztuki, od lat i nigdy nie narzekali na ich jakość, nie pocą się. A noszą często. Nie wiem jaki skład, bo nie interesowało mnie to, ale wiem, że w noszeniu dobre, stąd taki wybór.


Offline niedzwiedzica
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 149
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: luty 2014
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Listopada 2013, 22:07 »
AlicjaEwa czy mogłabyś mi przybliżyć koszt stroju Twojego Małżonka? Baaardzo Cie proszę. Stoimy przed wyborem garniaka i zastanawiam się ile takie szycie na miarę w Derred kosztuje ?



Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Listopada 2013, 08:58 »
my płaciliśmy 950 zł za garnitur.

od podstaw wszystko wybieraliśmy. kolory, grubość materiału itp itd.

ciesze sie że mogliśmy spełnić marzenie męża i ubrać go tak jak chciał , a że pomysł miał nie szablonowy także szycie było niezbędne. :)

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Listopada 2013, 09:08 »
Alis, ja tam nie wiem, mój tata i brat mają garnitury stamtąd, po dwie sztuki, od lat i nigdy nie narzekali na ich jakość, nie pocą się. A noszą często. Nie wiem jaki skład, bo nie interesowało mnie to, ale wiem, że w noszeniu dobre, stąd taki wybór.

Pewnie, jednym odpowiada a innym nie  :) :) :) mój mężczyzna to akurat bardzo potliwy egzemplarz i skład materiału jest mega ważny akurat dla mnie bo wiem ze jak będzie mu gorąco to będzie się źle czuł  ::) ::) ::)

Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #85 dnia: 19 Listopada 2013, 09:16 »
na naszym ślubie było 35 stopni.

wszystkim było gorąco poza... nami :D

my z emocji nie czuliśmy skwaru w ogóle :D

Offline gosiawhite

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 490
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06/09/2014
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Listopada 2013, 22:47 »
My chcielismy wypozyczyc garniture ale czytam I dochodze do wniosku, ze moze bym kupila w Polsce, moze cenowonie bedzie roznicy, a zawsze po mozna sprzedac, bo moj PM chce jaskolke angielska dla siebie, dwoch swiadkow I swojego ojca. Moze by nam cene zmniejszyli za hurtowy zakup. Zadzwonie do derred, wszyscy ich chwala

Offline PPaulina

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.09. 2014.
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #87 dnia: 20 Listopada 2013, 20:24 »
Hej

Słyszał  ktoś o garniturach firmy Pawo? Ich salon jest w Galerii Fordon.

Offline doksik86
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6878
  • data ślubu: 06.09.2014
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #88 dnia: 20 Listopada 2013, 20:26 »
Z tego ci wiem, to niby dobre jakościowo, ale głowy nie dam sobie uciąć. PPaulina, w jakim Kościele bierzesz ślub?


Offline PPaulina

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.09. 2014.
Odp: Garnitury - gdzie kupić??
« Odpowiedź #89 dnia: 20 Listopada 2013, 20:29 »
też słyszałam  1 dobrą opinie, byłam w salonie i garnitury tak na 1-wszy rzut oka podobały mi się ;)

aa widze, że mamy ten sam dzień. .  Parafia Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy godzina 15 ;) a Ty?