e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Przedszkole w Szczecinie - publiczne czy prywatne?  (Przeczytany 6678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline suprynka Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 07-08-2010
Dziewczyny co sądzicie o szczecińskich przedszkolach publicznych, jakie mogłybyście polecić? A moze prywatne? Będę wdzięczna za odpowiedź ;)

Offline ANNUUSSIIA Kobieta

• uzależniony
O i ja także co prawda myślę na razie o żłobu, waham się czy wysyłać małą czy nie. Ale o przedszkolu też warto coś wiedzieć.

Offline ANNUUSSIIA Kobieta

• uzależniony
agulka a mogłabyś napisać gdzie chodzi i jak opłaty wyglądają

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
my jestesmy z prawobrzeża więc mały chodzi do Słoneczka na kostki Napierskiego
płacę 305 zł ( w tym 15 zł za rytmikę) co miesiąc , chyba że nie nie jest cały miesiąc to płaci się 4 z groszami mniej za kązdy dzień nieobecności

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
ja synka wyslę od września do przedszkola - państwowego

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Agulkaaa - szukam na gumieńcach (jest przedszkole na Krzywej) albo może na Włościańskiej
szukam takiego z dobrym dojazdem z domu czy pracy
nie będę wozić dzieciaka na drugi koniec miasta do "lepszego" przedszkola

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
nie no pewnie ja też wole mieć przedszkole blisko domu żeby w razie W babcia odebrała:)

• Global Moderator
  • Chuck Norris
dokładnie!
zreszta u nas akurat jest tak, że moi rodzice tez na gumeińcach mieszkają
nie wiem tylko gdzie szukac info - najlepiej od rodziców innych dzieci ... jakoś nie umiem nic znaleźć w necie
nie wiem też czy można iść do przedszkola i obejrzeć sale, pogdac z paniami...
czy sa może "dni otwarte" ???
wiem wiem - najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć u źródła  ;)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Ja będę składać na Słoneczne, na Majowe i na Bukowe. Do państwowego, o prywatnym tez nawet ne myslę. Najlepiej do któregos z pierwszych bo na Bukowe musiałabym autem... W kwietniu ponoc składa sie papiery.

Offline suprynka Kobieta

• maniak
Ja jeżeli chodzi o żłobek, to nie dam małej. Nie wyobrażam sobie. Natomiast do przedszkola oczywiscie. Też zastanawiam się czy w publicznych są "dni otwarte". Zastanawiam sie nad Gumieńcami i ewentualnie w okolicach os. Kaliny. Ale skąd sie tu dowiedzieć które są najfajniejsze...

• Global Moderator
  • Chuck Norris
nie wiem Suprynka skąd sie dowiedziec...
w sumie trzeba by zacząć temat drążyć...bo mało czasu zostało...

Offline suprynka Kobieta

• maniak
Trzeba drążyć, też tak myśle. Ja póki co zapisałam małą do prywatnego, bo tam możne ewentualnie zrezygnować. A zapowiadają, że idzie wyż i może być ciężko z dostaniem się do publicznych...

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
ja jak dzwoniłam do jednego prywatnego to mieli jeszcze kilka miejsc, ale musielibyśmy wpłacić już wpisowe 660zł (tyle tam też kosztuje czesne co miesiąc). I jakby synek dostał się do panstwowego to wiadomo, ze wpisowe przepada.

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
Ja zapisalam mlodego do panstowego (u nas dwa do wyboru  8) )  Tak juz zapisalam bo u nas zapisy juz od stycznia i  napweno kolejnosc zgloszenia tez ma znaczenie . Kolezanka z pracy prowadza juz  swojego to wiele sie od niej dowiedzialam .... np , to ze mozna skladac do obu naraz , zawsze mozna z jednego zrezygnowac a w kwietniu to juz spotyka sie komisja i sa przyjecia ....

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
Ja dzisiaj przeglądałam oferty, czytałam na stronach przedszkoli, ale nie wiem jeszcze...nie wiem, gdzie będę pracować, gdzie będzie pracować M. a chciałabym po drodze z domu do pracy.

rybkawiedenka

• Gość
Ciekawe, w Warszawie nie przyjmą wam zgłoszenia jeśli nie wynika z niego że do września dziecko skończy 3 lata, po drugie jest tylko możłiwość elektornicznego skłądania papierów i po przeliczeniu punktów zapadają decyzje które dziecko przeszło.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Oficjalnie w Szczecinie jest podobnie...tyle, że z tą różnicą, że dziecko musi mieć rocznikowo 3 lata....może je skończyć nawet w grudniu...
Rekrutacja też jest elektroniczna...i tak samo są liczone punkty.
Można zaznaczyć kilka przedszkoli w kolejności od najbardziej pożądanego do najmniej...

Ale życie pokazuje, że rekrutacja elektroniczna elektroniczną, a potem i tak następują pojedyncze przetasowania wg nikomu nie znanego klucza...

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
 Mati w listopadzie skonczy 3 latka a we wrzesniu rozpocznie swoja edukacje  ;D wazne ,ze rocznikowo ma 3 latka.

U nas idzie sie poprostu do przedszkola po swistek i kazde z rodzicow  daje  w swoim zakladzie pracy do podbicia przed kadrowa i osobiscie sie sklada wnioski , niestety nie slyszalam aby u nas bylo mozna droga elektroniczna skladac podania....

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
No właśnie - rocznikowo dziecko musi mieć 3 latka... a moja Olka jest ze stycznia więc 3 lata będzie miała dopiero w następnym roku...
Dokumenty jednak będziemy składać.
Mamy jednak podobny problem jak Martyna - nie wiemy gdzie będziemy mieszkać... gdzie Tomek będzie pracował...

Słyszałam dobre opinie o przedszkolu obok Zamku - "Hejnałek". Chodziły tam dzieci moich dwóch kuzynów a teraz chodzi moja bratanica.

Offline Elcik Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.06.2007
My idziemy od wrzesnia do prywatnego (sporotow-angielskiego), Pati będzie miała 2 lata i 5 m-cy.. u nas jest najmłodsza grupa od 2,5 roku.

• Chuck Norris
Dzisiaj obdzwoniłam przedszkola prywatne językowe i w 2 udało mi się wpisać Małą na listę rezerwową. Na jednym jest 10, w drugim 16  :o :o :o

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Hejnałek jest ok...
Faktycznie ma dobrą opinię. Całkiem pozbieraną dyrekcję.
Idealny nie jest...wiadomo nic nie jest.
Chodzi tam aktualnie córka mojej przyjaciółki.

Offline suprynka Kobieta

• maniak
No mi sie udało jeszcze wpisac małą na normalną listę w dwóch prywatnych. No, ale nie wiem czy bede chciała ją dać do prywatnego... Ceny mnie trochę rozbrajają, choć to akurat nie jest najważniejszy argument.

• Chuck Norris
Mi jest w sumie obojętnie, bo: teraz chodzi do państwowego żłobka i jestem bardzo zadowolona. Prywatne jeśli wybierzemy to tylko jeśli nie dostanie się do państwowego, a do pryw. tak no i ten język mnie kusi. Bo do tego co wybrałam, to przyjeżdżają lktorzy z niemiec, uczy się wierszyków, podstawowe zwroty używane są na co dzień...kasa większa to wiadomo...życie pokaże.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
A do państwowego też można się wpisać już na listę? Czy tylko w prywatnych się wpisuje?

• Chuck Norris
Nie, w państwowych w odpowiednich terminach, ktorych ponoć jeszcze nie ma. Ok marca-kwietnia będzie rekrutacja.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Tak mi się własnie zdawało :)