e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: No to teraz ja...  (Przeczytany 10579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika_mb Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 29 lipiec 2006
No to teraz ja...
21 stycznia 2006, 18:39
No to teraz ja poproszę o pomoc w doborze bukieciku do mojej sukni... dodam, że na koronce będą ponaszywane kryształki, a do sukni będzie długi do ziemi, delikatny welon. Zastanawiam się nad bukietem wiszącym z białych calli....ale czy nie będzie zbyt mdło? Może lepiej jakiś pastelowy kolor kwiatów np. delikatny róż (Jestem blondynką i makijaż przypuszczalnie będzie w odcieniu jaśniutkiego różu)?

Offline monia_piotr Kobieta

• bywalec
No to teraz ja...
21 stycznia 2006, 19:30
Może cos takiego. Myślę że jeżeli chcesz mieć delikatny makijaz w kolorze różu to bukiet też powinien byc w odcieniach różu.  :D

Offline Julia

• Chuck Norris
No to teraz ja...
21 stycznia 2006, 19:46
Ja wolałabym inny kolor kwiatów niż biały. Jeśli makijaż planujesz w odcieniu różowym rzeczywiście byłoby ciekawiej gdyby bukiet był w tej samej tonacji. Biała suknia i białe kwiaty to dla mnie za nudne zestawienie i takie zimne. Dobrze chyba byłoby ocieplić tą biel jakimś pastelowym kolorkiem, tym bardziej, że jestes blondynką :D . Kilka bukietów z kaliami

A czy jestes juz zdecydowana co do kalii? Bo tutaj może być problem z różowym kolorem, chyba że połączy się białe kalie z óżami w takim odcieniu. Może warto zastanowić się nad innymi kwiatami np storczykiem? I czy bukiet koniecznie ma być zwisający?

Offline AnetaM Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 10.09.2005
No to teraz ja...
21 stycznia 2006, 21:01
tu jest biały bukeicik z kaliami zwisający taki jak wklejony wcześniej tylko z przodu

wydaje mi się że do tej sukienki by pasowało coś takiego

Zgadzam się z Julią, że lepszy byłby bukeicik w kolorze różu  :D

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
No to teraz ja...
21 stycznia 2006, 21:02
Tez jestem za innym kolorkiem niz biały , ewentualnie białe ale z dodatkiem innego koloru np.czerwonego lub wlasnie rozowego :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Molunia

• entuzjasta
No to teraz ja...
21 stycznia 2006, 21:15
ja bym wybrała dokładnie to samo co AnetaM przedstawiła ten drugi różowy bukiecik. Jeśli cos zwisającego to ten czwarty co Julia pokazała. Popieram kolor inny niż biały dla blondynki.

Offline Julia

• Chuck Norris
No to teraz ja...
21 stycznia 2006, 21:59
Ten z jedna różą jest ciekawy

I jeszcze

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
No to teraz ja...
21 stycznia 2006, 22:47
suknia jest prosta a zarazem strojna dzięki asymetriom, koronką itp.. wybrałabym coś bardzo skromnego...

• entuzjasta
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 11:26
Łooo dzięki za tak piękne bukiety! Wybrałam sobie kilka. I chyba jednak macie rację, że ładniej będzie wyglądał bukiecik z pastelowego różu niż biały... co do kalii to niekoniecznie muszą to być te kwiaty, choć bardzo mi sie podobają, a teraz stwierdzam, że cudnie wyglądają w połączeniu z różami... ale będę się jednak upierała przy zwisającym bukieciku, byleby nie był ogromny i nie wydawał się ciężki...
A oto moje typy, co o nich sądzicie?

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Najbardziej urocze są dla mnie 1 i 3, ale podobają mi się także bukieciki z tulipanków (6) ale niestety to są przecież mało trwałe kwiaty i długo by nie wytrzymały - tym bardziej w ciepłą lipcową noc...

• bywalec
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 11:32
Jak dla mnie 1 lub 2. Ale rzeczywiście najładniej wygladają do tej sukienusi zwisające bukiety. No musi być różowy. Super!!!!!!!!!!!!!!! :D

Offline Julia

• Chuck Norris
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 11:33
Fajnie to zrobiłaś :D . Podoba mi sie jedynka i 2, ale to z racji zielonych dodatków. I taki lekko zwisający bukiet przy tej sukni prezentuje się ciekawiej niż uporządkowany w rodzaju kulki.

• entuzjasta
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 11:36
Wiecie co...ten też ma wiele uroku...ale czy nie wygląda jakby kwiaty miały już dość???

• entuzjasta
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 11:38
No jak chciałybyście coś dobrać do swojej kreacji to służę pomocą :)

Offline Julia

• Chuck Norris
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 11:39
Niezbyt wygodny z całą pewnością i gorzej wygląda jak jedynka :D

• entuzjasta
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 11:40
Ojej!.....chyba się zauroczyłam..... jedynką i tym ostatnim z "oklapłymi kwiatami"

• entuzjasta
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 11:42
może niewygodny jale jakiś taki urokliwy :)

Offline Julia

• Chuck Norris
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 11:43
Będę Cię namawiać jednak na jedyneczkę, śliczny, zwariowany, oryginalny, efektowny - idealny!!!

• entuzjasta
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 11:46
Chyba nie będziesz musiała zbyt długo Julio hihi  :lol:  ...Na razie będzie moim number one! No chyba, że pojawią się jakieś ładniejsze propozycje...

Offline aaaneta

• Chuck Norris
    • Ewunia
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 12:43
Cytat: "monika_mf"
Chyba nie będziesz musiała zbyt długo Julio hihi  :lol:  ...Na razie będzie moim number one! No chyba, że pojawią się jakieś ładniejsze propozycje...

ja tez 1 nr 3 zdecydowanie za rozowy, choc mi do tej sukni pasuje cos delkikatniejszego zeby jej nie przycmic bo suknia jest wystaraczjaco bogata, np to:

a myslalas o herbacianych rozach ?? no chyba ze koniecznie musi byc rozowy.

moze jeszcze te:

• bywalec
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 12:51
My tu pomagamy, a monika mf pewnie juz nie wie jaki wybrać. Ja tez myślałam że jestem zdecydowania na jakiś, ale jak mi julia powklejala iles zdjęć z bukietami. To teraz sie mocno zastanawiam i nie wiem co mam wybrać.

Ale według mnie to coś w odcieniach różu i lekko zwisający.  :D

Offline aaaneta

• Chuck Norris
    • Ewunia
pinkowe bukiety cd
22 stycznia 2006, 12:57

Offline Molunia

• entuzjasta
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 13:59
Dl mnie nr 1 i 4 wygrywają

• entuzjasta
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 14:25
Tak patrzę i patrzę i..... rany jak przyjdzie do zamawiania to chyba zwariuję! Jednak wiem, że musi być delikatnego pastelowego koloru (żadnych ciemnych i mocnych kolorów jak np. czerwony), musi wyglądać delikatnie ale zarazem pięknie...i jednak zdecyduję się na lekko wiszący....te kulki do mnie nie przemawiają...

• entuzjasta
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 14:30
Cytat: "monia_piotr"
Ja tez myślałam że jestem zdecydowania na jakiś, ale jak mi julia powklejala iles zdjęć z bukietami. To teraz sie mocno zastanawiam i nie wiem co mam wybrać.

Jeśli chcesz to służę pomocą - mozemy zrobić zdjęcie sukni z Twoimi typami bukietów (tak jak ja to zrobiłam ze swoimi)....wtedy chyba najlepij widać jak bukiet sie prezentuje z suknią i odwrotnie :)

• bywalec
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 14:34
Dzięki ale myślę że poczekamy z tym aż zrobię sobie zdjęcia w mojej sukni. I co Ty na to. Tylko że ja będę miała ją dopiero koniec kwietnia. Kurcze ale jeszcze czasu muszę czekać.  :evil:

Offline Agutka

• maniak
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 14:41
Moniko jja tez popieram jedyneczkę :D I w pełni się z Tobą zgadzam, że najładniej suknia wygląda ze zwisającym bukiecikiem :!:

• entuzjasta
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 14:55
Poczekamy i zrobimy to w kwietniu :) Ale jakbyś chciała wcześniej to daj znać...
Ja też miałam wkleić swoje zdjęcie z przymiarki ale nie wygląda to fajnie, bo suknia jest za długa, bo ja taki niziołek :), a poza tym, co by to było gdyby tak przyszły małżonek przypadkiem znalazł sie na forum.....  :shock:

Offline aaaneta

• Chuck Norris
    • Ewunia
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 15:15
Cytat: "monika_mf"
Poczekamy i zrobimy to w kwietniu :) Ale jakbyś chciała wcześniej to daj znać...
Ja też miałam wkleić swoje zdjęcie z przymiarki ale nie wygląda to fajnie, bo suknia jest za długa, bo ja taki niziołek :), a poza tym, co by to było gdyby tak przyszły małżonek przypadkiem znalazł sie na forum.....  :shock:

jesli jestes nie za wysoka to radzilabym wybrac raczej mniejszy bukiet, duzy bedzie ciezkawy

znalazlam w necie artykul:

BUKIET ŚLUBNY

Dwie najczęściej wybierane formy bukietów ślubnych to wiązanka kulista, tzw. biedermeierowska  oraz
fantazyjna (spływająca). Coraz popularniejsze stają się też inne formy: wiązanki graficzne,
asymetryczne, w kształcie półksiężyca lub nieco zapomniane wiązanki kameliowe (tj. uformowane z
samych płatków róż, mieczyków lub innych kwiatów).  

Decydując się na  bukiet przyszła Panna Młoda powinna wziąć pod uwagę :

Rodzaj sukni :

Do prostych, eleganckich sukienek znakomicie nadają się wiązanki fantazyjne, spływające, np. z
modnych cantedeskii lub storczyków. Przy prostej sukni można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa,
przystrajając nasz bukiet   koralikami, perełkami, piórkami, itp.Z kolei, gdy do ślubu pójdziemy w
krynolinie lub gdy nasza sukienka jest bogato zdobiona, np. koronkami, falbankami, gipiurą
powinnyśmy wybrać raczej bukiet nieco skromniejszy, np. biedermeier.
Równie ważny jest styl Panny młodej: do sukni koronkowej raczej nie wybierajmy  rustykalnego
bukietu ze słoneczników, rumianków czy maków, taki bukiet pasuje raczej do stylizacji  wiejskiej.

Kolor:                                                      

wybierając kolorystykę  naszego bukietu powinniśmy zwrócić uwagę na kolor sukni. Sukienki są co
prawda najczęściej w kolorze białym lub ecru, ale jeżeli pojawia się na nich jakiś inny motyw
kolorystyczny (np. błękitne lub czerwone kwiatuszki),  powinien być on powtórzony w naszym bukiecie.
Bukiet powinien też pasować do naszego koloru włosów a nawet temperamentu (do ognistych brunetek
znakomicie pasują ciemnoczerwone róże, dziewczyny delikatne i romantyczne z wybiorą raczej pachnące
kremowe frezje lub białe konwalie).
Pamiętajmy, że  kolor kwiatów powinien harmonizować również z wybranymi przez nas dodatkami ,
makijażem, charakterem i stylem całej uroczystości.

Sylwetka:

WyobraZmy sobie niską, drobną dziewczynę  dZwigającą  ogromny bukiet z dużej ilości kwiatów, lub
wysoką, trzymającą w ręku mikroskopijną wiązankę w  stylu biedermeier. Efekt niezbyt oszałamiający
prawda? Choć może zabrzmi to śmiesznie bukiet powinien być dopasowany do wzrostu i figury Panny
Młodej. Dziewczyny wysokie mogą pozwolić sobie na formy bardziej okazałe i większe, z kolei niskie
powinny unikać wiązanek zbyt dużych, które mogą je przytłaczać lub nawet odciągać uwagę od samej
Panny Młodej. Kwiatami możemy zdziałać bardzo wiele   właściwie dobrana wiązanka może nawet
optycznie wydłużyć i  wyszczuplić sylwetkę (do tego znakomicie nadają się formy wydłużone, spływające,

lecz jednocześnie lekkie).

Pora roku:

Pamiętajmy, że część kwiatów występuje sezonowo ( z wyjątkiem oczywiście najpopularniejszych
kwiatów ślubnych: róż, a także geber, frezji, storczyków czy margerytek). Nie planujmy więc bukietu z
konwalii czy tulipanów w środku lata lub fiołków czy peonii w zimie. Może się to okazać bardzo trudne,
a często niemożliwe do zrealizowania.

• entuzjasta
No to teraz ja...
22 stycznia 2006, 15:29
Bardzo mądry artykuł...idąc za jego radami wybiorę delikatny bukiecik (z uwagi na mój wzrost) lekko zwisający - nie będzie bardzo długi, ale też nie chciałabym żeby był w postaci kuli. No i oczywiście kolor...delikatny. Ja chyba z natury lubię rzeczy delikatne więc źle czułabym się z wielkim strojnym bukietem - tak samo jak źle czułam się w sukni na kole...