e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: ODPARZENIA - pytanie  (Przeczytany 1589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olucha Kobieta

ODPARZENIA - pytanie
19 Listopada 2009, 20:30
Stosowała któraś z Was tormentiol u noworodka na odparzenia ?
« Ostatnia zmiana: 3 Stycznia 2010, 11:59 wysłana przez liliann »

Offline Mariolka Kobieta

Odp: Pytanie
19 Listopada 2009, 21:27
chyba raczej nie...
a ktoś ci zalecił stosowanie?
ja stosowałam tormentiol u synka ale na pewno był starszy ok.2 latka i z przepisu lekarza

Offline *Ewelina* Kobieta

19 Listopada 2009, 21:27
Ja stosowalam a nawet kiedy bylam z małym w szpitalu (niedoleczona żółtaczka) dostał antybiotyk i pupa mu sie odparzyla--smarowalam go sudecremem--a pani pediatra dala mi wlasnie tormentiol---ponoc nie mozna go stosowac bo ma jakis tam skladnik--ale pupa sie wygoila.

Offline ela Kobieta

19 Listopada 2009, 21:49
Zamiast tormentiolu używaj właśnie sudocremu lub alantanu .
U nas alantan najlepszy , móię oczywiscie o masci .

27 Listopada 2009, 13:02
ja stosowałam tormentiol... ładnie wygoił pupe... nie zauwazyłam żadnych złych skutków ...sudocrem mojego odparzał

Offline kwiatek33

27 Grudnia 2009, 21:22
nam zalecił lekarz chyba w 20 dniu życia, Młody miał straszliwe odparzoną pupę po antybiotykach.
moim zdaniem jest rewelacyjny

Offline milcia Kobieta

Odp: ODPARZENIA - pytanie
16 Marca 2010, 16:43
Tormentiolu nie powinno stosować się u dzieci poniżej 12 roku życia ale jak to z wszelkimi lekami bywa czasami korzyści z zastosowania są większe niż ewentualne zagrożenia, to jak ze stosowaniem leków w ciąży  czy podczas karmienia piersią. Gdyby nam lekarz zaleci stosowanie tego leku to tylko w ostateczności. Nie powinien być to lek stosowany na codzień. Tymek też miał odparzoną pupcię sudokrem tylko pogorszył sprawę, u nas sprawdził się bepanten i kąpiel w krochmalu - 3 dni i ani śladu po odparzeniu :)

Offline ela Kobieta

16 Marca 2010, 19:22
Tormentiol zawiera związki boru które odkładają się w organizmie i są toksyczne więc bym nie polecała . Zresztą już był poruszany temat tormentiolu..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W ulotce jest napisane :

Stosowanie leku u dzieci
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku Tormentiol nie należy stosować u dzieci do 12 roku życia, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Zalecane środki ostrożności
Nie należy przekraczać zalecanego czasu terapii preparatem Tormentiol, ze względu na ryzyko możliwej kumulacji w organiźmie kwasu borowego i wystąpienia objawów zatrucia.

Nie należy stosować leku Tormentiol:
• w nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku;
• w przypadku złej tolerancji kwasu borowego i jego pochodnych;
• u noworodków i niemowląt;
• w miejscowych odczynach poszczepiennych;
• w zmianach skórnych w ospie wietrznej;
• na rany lub znacznie uszkodzoną skórę.

Offline aadaa Kobieta

23 Czerwca 2010, 17:58
My teraz mamy odparzona pupę ( Bartuś ma 3 tyg) 3 położne poleciły użycie Termentiolu - my nie zdecydowaliśmy się po przeczytaniu artykułów w necie. Poszliśmy babcinymi sposobami .: wietrzenie + maka ziemniaczana na zmianę z wodnym roztworem Gencjany i Alantan plus - maść! Zobaczymy czy pomoże!

Offline Mariolka Kobieta

24 Czerwca 2010, 21:32
zobaczysz,że pomoże

9 Lipca 2010, 12:04
moj maly nie był jeszcze do tej pory odparzony, może dlatego , ze go niczym nie smaruje. ale z tego co wiem to własnie lekki krochmal  i linomag sa dobre na czerwona pupke