Autor Wątek: Smutne, ale prawdziwe  (Przeczytany 1388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kobietkaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Smutne, ale prawdziwe
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Października 2009, 14:49 »
To jest niestety smutna prawda !
Chamstwo w komunikacji miejskiej , egoisci w sklepach , pocztach itd .

Jakos jeszcze nie zdarzyło mi się aby ktoś poprosił mnie na początek kolejki w sklepie czy np na poczcie .
Zawsze jest spojrzenie na mnie , mój brzuch i zero reakcji ,.
A autobusie tak samo .
Tylko ze ja np potrafię głośno skomentowac takie zachowanie ..a co niech się wstydzą ...

Sama będąc w ciazy nie raz ustąpiłam miejsca osobie starszej która nadaremnie szukała czegoś wolnego ...


Ostatnio była akcja (słysząłam w radiu) aby przesłac adresy miejsc przyjaznych kobietom w ciaży....lepiej powinni zrobic akcje miejsc nieprzyjaznych i opublikowac publicznie :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Jagna77

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5924
  • Płeć: Kobieta
  • Mateuszek cały nasz świat ....
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
Odp: Smutne, ale prawdziwe
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Października 2009, 21:52 »
Ja tez będąc na końcówce ciąży czekałam w kolejce do WC  (Centrum 200 Stargard Szcz. ) i to były same panie koło  40-stki , niestety żadna nie ustapiła mi miejsca...
 Natomiast u mnie nie miałam  większych problemów , np na poczcie pytałam sie pni w okienku czy jako ciężarna mogę bez kolejki i za zgodą  ludzi z kolejki  obsługiwała mnie , np w sklepie mięsnym sama pani ekspedientka zauważając ,że mam widoczny ciążowy brzuch sama mnie obsłużyła poza kolejnościa bo i z boku na ścianie wisiała informacja , kto może być  obsługiwany poza kolejnością ...  
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2009, 21:55 wysłana przez Jagna77 »

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Smutne, ale prawdziwe
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Października 2009, 22:14 »
byłam w 5 MC.. byliśmy w multikinie.. w kolejce  do wc stało kilka kobiet w tym  30paro latki i 40tki.. żadna nie ustąpiła mi miejsca  pomimo tego ,ze tumałam  w miejscu zaciskając nogi  :-\

na poczcie byłam tylko 1 raz obsłużona poza kolejnością..

w żadnym sklepie  nikt mnie nie obsłużył poza kolejnością..


po ciąży ustąpiłam miejsce  dziewczynie z brzuszkiem.. usłyszałam tyradę,ze co sobie wyobrażam.. bo ona nie jest inwalidką.. zatkało mnie  ::)

odnośnie starszych osób.. kto się pierwszy pcha do drzwi  do tramwaju i do autobusu?? kto urządza pogoń do miejsca w srodkach komunikacji? kto rzuca chamskimi wstawkami?

niestety  ale osoby starsze, które  na domiar złego  wciskają,ze to młodzież jest chamska  ;D
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2009, 22:20 wysłana przez monia »
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Smutne, ale prawdziwe
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Października 2009, 22:20 »
temat stary...ale jak widać ciągle żywy...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Odp: Smutne, ale prawdziwe
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Października 2009, 22:23 »
no to ja w takim razie miałam/mam szczęście. W ciąży kilka razy przepuszczono mnie w kolejce w sklepie, na poczcie... komunikacją miejską nie jeździłam, więc tu się nie wypowiem... a ostatnio nawet DWUKROTNIE przepuszczono mnie w kolejce pierszeństwa, bo byłam sama z moim synkiem.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Smutne, ale prawdziwe
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Października 2009, 22:50 »
w kasie pierwszeństwa dla matek z malym dzieckiem  wydrapią ci oczy .. powiedziałąm sobie,zę  skoro w ciąży byłam olewana w kolejkach t o nie pozwolę zeby moje dziecko gotowało się w kombinezonie stojac w kolejce i na ietnie korzystałam z przywileju  przejścia poza kolejnością.. trzeba było widzieć TE miny.. bezcenny widok.. 

a pierwszeństwo dla matek z małymi dziećmi - do 3 rż. dziecka
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline kwiatek33
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 268
  • data ślubu: 28.04.07
Odp: Smutne, ale prawdziwe
« Odpowiedź #7 dnia: 1 Listopada 2009, 22:15 »
ze znanych mi sklepów tylko IKEA respektuje - kasy dla ciężarnych i dla mam z dzieckiem
nigdzie indziej nie spotkałam się z kasami pierwszeństwa "dla dzieci"

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Smutne, ale prawdziwe
« Odpowiedź #8 dnia: 2 Listopada 2009, 07:52 »
kerfur i oszołopm ma kajue kasy.. nawet tesco.. ale  cięzko jest tam wyegzekwować  wejście poza kolejką , chybaze dorwiesz  superwajzera od kas to ciebie przeprowadzi..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"