Autor Wątek: Umowa z zespołem proszę o rady!  (Przeczytany 1710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aleida

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.09.2010
Umowa z zespołem proszę o rady!
« dnia: 19 Października 2009, 16:13 »
Udało nam się w końcu znaleźć idealny zespół na nasze wesele.  W sobotę pojechaliśmy ich posłuchać, bardzo nam się spodobali, wszystko super - podpisaliśmy umowę  :).  I tu pojawia się mój problem w którym proszę Was o rady.  W dniu wczorajszym dostałam umowę od mojego fotografa - jest długa i obszerna i reguluje wszystkie kwestie, natomiast gdy wyciągnęłam umowę z zespołem nie ma tam wzmianki o tym co jeśli zespół nie wywiąże się z umowy, nie ma konkretnie ustalonych przerw (chociaż o tym po prostu rozmawialiśmy i tu chyba obowiązuje umowa ustna jeśli się nie mylę).  W ogólnej euforii po prostu o tym zapomnieliśmy :(.  To że nie ustaliliśmy ewentualnego zadośćuczynienia w razie rezygnacji zespołu z wykonania usługi trochę mnie niepokoi pomimo tego, że  osoby z którymi rozmawialiśmy były bardzo konkretne i rzeczowe.   Może nie potrzebnie się martwię. . .  nie wiem.  Nie wiem co powinnam zrobić w takiej sytuacji, poprosić o jakiś aneks do umowy? Bardzo proszę o rady i wskazówki na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę.   Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.  :)

Offline MELODYJKA

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • data ślubu: oj dawnoo;)
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Października 2009, 21:43 »
czasu przerwy nie da sie dokladnie obliczyc ,czasem jest krotka a czasem dluzsza,bo np podaja cieple danie,tu bym sie nie martwila


jezeli chodzi o nie wywiazanie sie z umowy to jednak powinnas poprawic,niech zespol zagwarantuje Ci ,ze w razie przyczyn od nich niezaleznych np wypadkow losowych ,zagwarantują Wam zastepstwo na takim samym poziomie.

prawdziwy przyjeciel wie o Tobie wszystko ...a mimo to nadal Cię lubi...

Offline malabeatka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.08.2011
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Października 2009, 21:44 »
Najlepiej jeśli poprosisz zespół o ponowne spotkanie i spiszecie aneks do umowy.   O ile wszelkie szczegóły dotyczące dokładnego przebiegu zabawy można ustalić słownie o tyle kwestie dotyczące rozwiązania umowy, zaiksu, godzin itd należy mieć na piśmie.   Wiesz.  .  .   zespół może naopowiadać czego oni to nie zrobią, jak to nie będzie a potem przyjdzie wesele i wyjdą niespodzianki (np zaczną zwijać się o 2, bo w umowie nie było, że wesele ma trwać do 5 czy 6, albo zrezygnują tydzień przed bez żadnych konsekwecji) Lepiej miec wszystko spisane!

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Października 2009, 14:33 »
W umowie powinien być ujęty czas grania, od rozpoczęcia aż do zakończenia. Długość każdego bloku muzycznego, np. minimum, jak również przerwy. Jeżeli ktoś chce może napisać coś o zabawach czy konkursach. Reszta, która nie jest ujęta w umowie może być regulowana przepisami Kodeksu cywilnego. Nie ma sensu rozpisywać się w szczegółch, bo wyjdzie z tego laborat, a przecież nie o to chodzi. Każde wesele można sobie zaplanować, ale nie do końca. Są sytuacje , których niestety nie da się przewidzieć, i własnie w takich momentach można rozpoznać zespół czy ma w sobie inwencję, doświadczenie, czy w ogóle radzi sobie w takich momentach. Jeżeli tak to oznacza, że jest zespołem profesjonalnym, znającym się na rzeczy ;).

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Października 2009, 14:43 »
a ja bym zwróciła uwagę  na przerwy.. chodzi o granie w tle a nie szczęk  łyzki czy widelca o talerz i siorpanie ;)

kolejna sprawa - wygląd zespołu.. zeby nie wparowali w sweterkach i powypychanych na kolanach dzinsach ;)

i oczywiście.. ustalcie  kwotę jaką ma zaplacić   organizator wesela - wy- za każdą nadgodzine grania

i.. pamietajcie o jedzeniu dla orkiestry :) żeby  wcześniej od was dostawali tak by być gotowym  do grania przed pierwszym tańcem :)
https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=341

poczytaj faq w formalnościach.. dziewczyny - prawniczki - popisały umowy.. ;)
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Października 2009, 14:47 »
Oczywiście, że należy na te sprawy zwrócić uwagę bo są ważne, ale moim zdaniem nie muszą być ujęte w umowie :D

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Października 2009, 14:49 »
eeeeeeeeeeeeee.. na na dziób to  niejeden się przejechał ;)

przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline MELODYJKA

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • data ślubu: oj dawnoo;)
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Października 2009, 19:04 »
nie no Monia ja bym sie troche obrazila jakby mi ktos w umowie zaznaczyl o sweterkach ;)mozna zapytac ,jakims przykladem rzucic zeby dac do zrozumienia aby ubrali sie elagancko,ale w umowie? ;D

muzyka w tle ,dla mnie to logiczne ,ze musi byc ,ale faktycznie nie wszyscy się do tego stosują a to ważne,szczegolnie na poczatku wesela jest jakas taka krepujaca cisza ;D

posilki kapela powinna dostac jak najszybciej ,zaraz po mlodej parze i swiadkach,niestety nie we wszystkich lokalach tak robia,a przeciez wiadomo,ze jak goscie koncza jesc to zespol musi byc juz gotowy ,to samo sie tyczy kamerzysty i fotografa.


godziny grania to podstawa no i lepiej zaznaczyc ze moze byc jakies przesuniecie,zeby nie bylo tak ,ze wybija np3 a kapela sie zegna i idzie,niech Was najpierw zapytaja przed czasem czy przedluzacie czy juz bedziecie pomalu konczyc

dla zespolu odpowiednia ilosc miejsca wygospodarujcie,trafialam na takie lokale,ze nie bylo gdzie sie rozstawic.
« Ostatnia zmiana: 26 Października 2009, 19:06 wysłana przez MELODYJKA »
prawdziwy przyjeciel wie o Tobie wszystko ...a mimo to nadal Cię lubi...

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Października 2009, 20:56 »
melodyjko..  jak  znajdę  zdjęcia to wkleję   orkiestry w sweterkach..  niektórzy nie wiedza jak się ubrać ;)

przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Października 2009, 07:39 »
monia, nawet umową nie wymusisz na niektórych osobnikach kultury i estetyki. Oni patrzą na świat innymi oczami i inaczej odczuwają potrzebę czasu ;) Ich poczucie wartości jest inne niż Twoje :D.

Offline MELODYJKA

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • data ślubu: oj dawnoo;)
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Października 2009, 09:36 »
OT..ja tylko raz widzialam wokalistke w swetrze i brudnych naprawde brudnych butach,ale oni byli z Ukrainy,moj synek byl z dziadkami na weselu i fotki natrzaskal.Panna mloda co mnie baardzo zdziwilo miala piekna nowoczesna sukienke,goscie tez,a wokalistka ..no masakra, tez musze fote poszukac i wstawic ;D
prawdziwy przyjeciel wie o Tobie wszystko ...a mimo to nadal Cię lubi...

Offline Emiliana
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Płeć: Kobieta
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Października 2009, 11:05 »
Panna mloda co mnie baardzo zdziwilo miala piekna nowoczesna sukienke,goscie tez,a wokalistka ..no masakra, tez musze fote poszukac i wstawic ;D


Czemu zdziwiła Cię piękna nowoczesna sukienka panny młodej?

Offline MELODYJKA

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • data ślubu: oj dawnoo;)
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Października 2009, 11:40 »
zdziwila mnie bo to bylo wesele na ukrainie i myslalam ,błednie jak sie okazalo ,ze ich stroje będą bardziej jakies tradycyjne

prawdziwy przyjeciel wie o Tobie wszystko ...a mimo to nadal Cię lubi...

Offline Emiliana
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Płeć: Kobieta
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Października 2009, 11:51 »
:)  No tak, nie zawsze trzeba myśleć stereotypowo ;) Ciekawe czy o polskich strojach weselnych w państwach zachodnich też tak myślą ;)
A tymczasem suknie ślubne na Ukrainie wyglądają tak, jak i u nas :) Też byłam na weselu na Ukrainie. Z tą różnicą, że właśnie orkiestra miała bardziej tradycyjne stroje - pan z orkiestry miał taką tradycyjną haftowaną koszulę, wokalistka chyba tez miała jakiś taki element, nie bardzo pamiętam, gdyż poza tym, że fajnie to wyglądało, to niestety nie zapewniła najlepszej oprawy muzycznej.

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Października 2009, 19:28 »
Najlepiej, żeby byli odpowiednio ubrani i bardzo dobrze grali, a jeszcze dodatkowo dobrze prowadzili konferansjerkę.  :D W tedy byłaby pełnia szczęścia ;D

Offline aleida

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.09.2010
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Października 2009, 13:45 »
Bardzo dziękuję Wam za rady.  Jeśli chodzi o wygląd zespołu - nie mam żadnych zastrzeżeń ponieważ byliśmy na weselu aby ich posłuchać i ubrani byli jednakowo a na głowach mieli świetne kapelusze więc moim zdaniem wyglądali rewelacyjnie  :).  Grali super a konferansjerkę też mieli bardzo dobrą więc pod tym względem jestem spokojna.  Chodziło mi najbardziej o brak punktu w umowie w którym byłoby określone - co jeśli orkiestra nie wywiązała by się z umowy a konkretniej np na miesiąc przed zrezygnowali by z grania u nas.  Co do przerw to zapytani o to odpowiedzieli, że przerwy robią mniej więcej na oko - jeśli ludzie się bawią nie odsyłają ich z powrotem do stolików a przerw też nie przedłużają w nieskończoność.  Co prawda byłam i widziałam i rzeczywiście tak było.  Jeśli chodzi o muzykę w tle to dopiero po powrocie do domu o tym pomyślałam, podczas przerw na tym weselu gdzie byliśmy ich posłuchać nie grała żadna muzyka  - jakoś wtedy nie zwróciłam na to uwagi.  Muszę koniecznie spotkać się z zespołem i spisać aneks do umowy.

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Umowa z zespołem proszę o rady!
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Października 2009, 13:54 »
aleida z Twoich wypowiedzi mogę wyciągnąć wniosek, że zespół Ci się podoba, jesteś zadowolona z ich wyglądu, zachowania, prowadzenia zabaw, grania, itd. itp., ale obawiasz się co będzie jeżeli zrobią Cię w konia przed weselem. Sądzę, że sama robisz sobie niepotrzebnie problemy. Jeżeli zespół działa w tej branży od dawna i podoba się ludzim to nie widzę żadnego problemu. :D