e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: kto placi za nocleg dla gosci?  (Przeczytany 4518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MELODYJKA

• bywalec
  • data ślubu: oj dawnoo;)
kto placi za nocleg dla gosci?
22 września 2009, 11:03
pytam,poniewaz w moich stronach jest tak,ze gosciom nocleg nalezy zapewnic.....................ale,bylam w ostatnim czasie na dwoch weselach w pomorskim i tu szok.mlodzi zapewnili nam wspanialy hotel,za ktory musielismy sobie sami zaplacic! bagatela 1000zl za 2 dni! :o

na drugim to samo,tylko ,ze jakas znizka byla dla gosci welenych wiec zaplacilismy 600zl
 :o
dodam,ze 2 wesela w tej samej rodzinie :-\

czy to jest normalne? tak jest tez w innych regionach?
przeciez musielismy sie wykosztowac na prezent ,na droge ..i jeszcze hotele?!!

Offline MELODYJKA

• bywalec
Odp: kto placi za nocleg dla gosci?
22 września 2009, 11:05
dodam ,ze jak w miedzyczasie byli na weselu w naszej rodzinie ,w naszych stronach,to nawet nie zapyatli czy trzeba cos placic

jestem ich zachowaniem zniesmaczona :-\

Offline dagmara_marley Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 27.08.2011
23 września 2009, 20:45
u mnie w rodzinie zawsze było tak że sie po weselu zapewniało nocleg dla tych którzy przyjechali z innych miast. ja też na swoim weselu tak chce zrobic. poniewaz jestem z wrocławia a rodzine mam w lublinie i na mazurach a mojego narzeczonego wszyscy sa z kielc to zapewniamy nocleg wszystkim osoba bo wesele bedzie robione w górach ;D słyszałam że osoby ktore noclegu nie zapewniają powinny napisać to w zaproszeniu zeby gośc nie był zdziwiony po weselu za ma za cos zapłacic jak przeciez został zaproszony.  tym bardziej ze moze dojsc do takich sytuacji ze osoby ktore nocuja w hotelu i nikt im nie powiedzial o tym zeby zaplacic to przeciez jak nie sa na to przygotowani to skad maja wziasc taka gotówke? mi sie wydaje ze to bardzo niegrzeczne. jezeli bym nie placiła noclegu dla moich gosci na pewno bym poinformowała ich o tym i wybrała hotel dla nich gdzie noclegi nie sa drogie max 30-40zł za osobe. a nie 250zł ;/ ja gdybym byla w takiej sytuacji ze po weselu kiedy chce wracac do domu dowiaduje sie ze mam za nocleg zaplacic to bym nie zaplacila. powiedzialabym ze nikt mnie o tym nie poirformował przed przyjazdem na wesele i teraz niech sami za niego zaplaca tym bardziej ze ja tyle co mialam to w kopercie dalam i niech sobie z niej odlicza ;] wiem ze to troche chamskie ale przecież wiekszym chamstwem jest kazac gościom placic... na pewno głupio bym sie czula w takiej sytuacji a jeszcze bardziej jak bym nie miala gotówki zeby zapłacic za swoj nocleg. nie powinno sie takich wesel robic zeby gosciom na kolejny dzien robic przykrosc i zaklopotanie. osoby ktore robia takie wesela i nie informuja gosci o tym ze nie zapewniaja noclegu sa dla mnie sknerami, chamami i samolubami.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
23 września 2009, 22:14
jestem ich zachowaniem zniesmaczona

i się wcale nie dziwię...
W ogóle bym na takowe wesele nie pojechała, gdybym wiedziała, że mam jeszcze ekstra płacić za nocleg...chyba, żebym to sobie odliczyła od prezentu...

Offline ismenka1986 Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 17.10.2009
23 września 2009, 23:04
Bardzo nie fajnie, że sami musieliście płacić za nocleg i to jeszcze tyle pieniędzy. Za niedługo sama będę wychodziła za mąż, a z racji tego, że cała moja rodzinka jest z daleka to wszystkim zamówiliśmy noclegi za które oczywiście my płacimy.

W lipcu byłam koło Kielc na weselu kuzynki i też cała nasza rodzinka miała zapewniony nocleg. Jeśli sama miałabym płacić sobie za nocleg to chyba nieźle bym się wkurzyła :(

Pozdrawiam.

Offline MELODYJKA

• bywalec
24 września 2009, 00:08
dzięki,bo myslalam juz ,ze moze tylko w moich stronach jest zwyczaj ze mlodzi zapewniaja nocleg :)

wkurzenie jestesmy na  nich >:(

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
24 września 2009, 00:13
melodyjko.. żenada.. dziwię się,ż e ty ( zaprawiona w bojach weselnych) dałas się  wmanewrowac  w coś takiego..  ::)

Offline MISIEK Mężczyzna

• Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
24 września 2009, 06:46
Wiesz Monia, myślę że MELODYJKA została postawiona przed faktem dokonanym , czyli "płać , bo nie masz wyboru" , myślę że gdyby wiedzieli co rodzinka Im szykuje , to z pewnością  zastanawialiby się i to konkretnie czy jechać. Zakładam że zrobili kilkaset kilometrów, zmęczenie po podróży  - a tutaj niespodzianka  >:(
no niefajnie sie stało

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
24 września 2009, 19:19
a jakby tak się przespać i NIE zapłacić...
niech szanowna rodzina buli... :)

Ja bym - jak-boga-noga- wsiadła w wóz i wróciła z miejsca do domu...baaa nawet jakbym się o tym przed weselem dowiedziała, to chyba bym się razem z kopertą dla Młodych zawinęła z powrotem do domu...

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
24 września 2009, 20:58
no ba.. lila nawet nam proponowała nocleg.. a przeciez mogła  rezerwowac  jedynie dla najblizszych  :-*

tez bym się  zawineła z wesela gdzie kazaliby mi  bulic na  nocleg..  ::)

Offline MELODYJKA

• bywalec
24 września 2009, 21:51
ja im ucielam z koperty ;D

nawet jak jechalismy to dzwonilismy do hotelu i zapyatlismy czy jest oplacony(przypominam ,ze to drugi raz)ale pani w recepcji byla tajemnicza i powiedziala,ze mamy rozmawiac na ten temat z mlodymi...

chyba nie wiedziala co ma mowic..

na miejscu okazalo sie ze my placimy >:(

wiesz monia,ja zawsze mam oplacony hotel jak pracuje ,wiec tym bardziej mnie to dziwi ??? :-\

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
24 września 2009, 21:59
ja im ucielam z koperty

i słusznie...

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
24 września 2009, 22:06
ja im ucielam z koperty

i słusznie...

bardzo bardzo ;)

Offline mikoala

• Chuck Norris
  • data ślubu:
16 października 2009, 12:02
dlam mnie bez sensu, jak można gości zapraszac i kazać im płacić za hotel. Co by było gdyby dany gosc nie był przygotowany na taki wydatek?

Offline nuage Kobieta

• forumowicz
21 października 2009, 10:21
My organizujemy i płacimy za noclegi dla wszystkich gości, ponieważ wesele będzie nad morzem i 100% przyjezdnych :) Ale już kilkoro znajomych zapowiedziało się że chcą sami zapłacić za noclegi, co mnie dość zdziwiło i oczywiście do tego nie dojdzie, ale jednak...  ;D

Offline ajka85 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 21.08.2010
4 listopada 2009, 09:35
My tez zapewniamy nocleg, duza czesc naszych rodzin jest przyjezdna, a nie wyobrazam sobie kazac im samym placic. Skoro decyduje sie na wesele, to takze na tego typu koszty.

Offline Marcia23 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 7.08.2010
9 listopada 2009, 00:03
za nocleg z soboty na niedziele placimy my, ale ze znajomi z Gdanska chca przyjechac dzien wczesniej i zostac dzien dluzej to placa za te dni juz sami, ale znalazlam im tanszy nocleg niedaleko zeby nie musieli placic 160zl w hotelu w ktorym bedzie wesele bo to i tak dla gosci jest duzy koszt takiej imprezy....

Melodyjka .... poprostu jakas masakra ... 1000zl za 2 dni ? Nie poważni jacys...