Autor Wątek: butelka wódki dla każdego gościa ??  (Przeczytany 11735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nesa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
butelka wódki dla każdego gościa ??
« dnia: 14 Września 2009, 23:41 »
Mam taki dylemat:
byłam na rozmaitych weseleach w różnych częściach Polski i nigdy nie spotkałam się z tym by po weseleu (jeśli są poprawiny to po poprawinach) młoda para dawała każdemu gościowi lub każdej parze gości butelke wódki na odchodne, a ludziom którzy przyjechali autokarem jeszcze koszyk wódki na drogę powrotną oprócz tych buteleczek dla każdej pary.
Nigdy się z tym nie spotkałam, a mój narzeczony twierdzi, że u niego w rodzinie tak zawsze jest i że to taka niby tradycja.  Tylko, że ta tradycja bardzo drogo kosztuje a na dodatek moja rodzina jak to usłyszała to sie oburzyła na cos takiego.  powiedzieli, że wesele jest od tego by pić ile wlezie a nie jeszcze rozdawać na koniec wódkę.
No i nie wiem co mam robic i co myśleć bo on twierdzi, że taka tradycja u mnie sie obrażą na taką tradycję. . .  :(

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Września 2009, 00:08 »
zależy sad pochodzi twoja rodzina..  moja pochodzi spod radomia i tam  wódke rozdaje się na wyjście.. na sląsku dochodzi do  halby kołacz...

na moim weselu każda para dostała flaszkę na wyjście..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline ismenka1986

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 402
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.10.2009
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Września 2009, 00:48 »
Ja spotkałam się z dawaniem gościom na odchodne wódki i ciasta. Niektórzy dają ciasto a inni wódkę. My na samym początku planowaliśmy dać każdej parze wódkę i pudełeczko ciasta, ale z biegiem czasu z wódeczki zrezygnowaliśmy:)

Pozdrawiam.

Offline nesa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Września 2009, 10:39 »
ciasto zawsze się daje ale z wódką się nie spotkałam.  moja rodzina jest głównie z dolnego śląska.  byłam też na kaszubskim weselu i tam też nie było takich "tradycji".  dla mnie to jest dziwna tradycja. . .  wódki można wygrać w konkursach ale żeby kupowac specjalnie więcej by rozdać to chyba przesada. . .  albo ja jestem jakaś inna.  nie wiem.

Offline ismenka1986

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 402
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.10.2009
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Września 2009, 13:33 »
hmmm....no nie wiem czy zawsze daje się ciasto? Ja w zeszłym roku byłam na czterech weselach i na dwóch Młodzi dawali samą wódkę, na trzecim tylko ciasto, a na czwartym ciasto i wódkę. Więc chyba różnie to bywa:)

Offline dagmara_marley

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.08.2011
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Września 2009, 14:50 »
Jeżeli macie mało gosci i fundusze na to pozwalają to zróbcie według jego tradycji.  Jeżeli szkoda Wam pieniążków na dodatkowe butelki wódki to rozdajcie tylko ciasta.  Ja sie osobiscie nie spotkałam z czym takim żeby po weselu dawali wódke.  na Waszym miejscu niedaleko wyjscia z sali weselnej postawiłabym stół i na nim położyłam opakowania z ciastem i kilkanaście butelek wódki ;] ci goście co będa chcieli wódke to wezmą ja a inni ciasta.  lub dałabym po butelce wódki tym osobą które nie piły na weselu bo prowadzili po weselu, brali leki itp.  żeby mogli sie napić wodeczki weselnej kiedy indziej ;] Przede wszystkim porozmawiałabym jeszcze z narzeczonym i spróbowała wymyślić jakiś złoty srodek.  Zapytaj też swoich i jego rodziców, przyjaciół co w tym wypadku można zrobić może ktoś Wam podsunie jakiś pomysł.  Pozdrawiam


Offline nesa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Września 2009, 15:28 »
Ja myslałam o tym by iść na kompromis i dać 10 butelek wodki do autobusu gdyż jego rodzina przyjedzie autobusem.  Ale podobno to z mojej strony wcale nie kompromis gdyż powiedział mi mój narzeczony że i tak by on tą wodkę dał do autobusu.  a niech piją w autobusie na zdrowie ale więcej to już przesada bo nas nie stać a właśnie chcę zrobić tak jak piszecie- by dać bo butelce takim osobom jak kierowcy, komuś bliskiemu z rodziny kto nie mógł na weselu pić.  ale to będzie maks kilka przypadków.
Mam tlyko nadzieję, że rodzina mojego narzeczonego nie obrazi się i zrozumie, że u nas nie ma takiej tradycji.  juz probowałam z nimi na ten temat rozmawiać ale. . . .  jacys dziwny ludzie.  Mi sie wydaje, że wodka do autubusu to jest kompromis miedzy ich tradycją, że wódke sie daje każdemu a moją rodzinną tradycja, że wódki sie nie rozdaje.
chociaż powiem Wam szczerze, że boli mnie dac te 10 butelek do autobusu, to dodatkowy koszt około 200 zł a sami sobie płacimy za całe wesele, nikt nam nic nie sponsoruje i całe wesele to dla nas duzy wydatek :(

Offline dagmara_marley

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.08.2011
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Września 2009, 15:53 »
ja z moim narzeczonym tez sami placimy za wesele i nawet te 200zł wiecej za wodke to duzo bo znajac zycie w praniu wiecej trzeba bedzie za coz zapalcic lub cos kupic i tak sie z 200zł zrobi 1,000zł lub wiecej ;/ myslałam tez o tym ze zamiast duzych butelek wodki zrobcie takie małe prezety tzn.  w opakowaniu ciasta, karteczki z podziekowaniami za przybycie (możesz sama je zrobic na komputerze i wydrukować na ozdobnym papierze) i takie malutkie buteleczki wódki ;] z tego co widzialam w tesco nawet sa za niecałe 5zł ;] nie wiem ile też macie gosci wiec cieżko mi powiedzieć jak zaoszczedzić.  pozdrawiam


Offline nesa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Września 2009, 15:58 »
o takich mini wódeczkach nie pomyślałam.  a to może być ciekawy pomysł i w sumie fajny kompomis. . .  :)
masz racje zawsze wydaje się wiecej niz się planowało i dlatego nie chcę nas narażać na takie koszty dla czyjegos widzi mi się.  tym bardziej, że jakby nie było to i tak pewnie nas ktoś obsmaruje i tak bo jak to na weselach- nigdy wszystkim się nie dogodzi.

Offline dagmara_marley

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.08.2011
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Września 2009, 16:08 »
wiesz tradycja tradycja ale trzeba pamietac o pieniadzach. tym bardziej ze Wasze rodziny maja inne tradycje ;] jak byscie nie zrobili i to i tak komus sie nie spodoba... tak jest zawsze ;/ u mnie w rodzinie jest srednio 2 wesela w roku (mam strasznie duza rodzine) i nigdy sie nie zdarzyło żeby ktoś nie obradal a co najgorsze nigdy wesela sie nie zwracały ;/ wiec ja juz wiem ze bedziemy z narzeczonym kilka tysiecy do tyłu ale to przecież nasz wymażony dzien wieć nie ma co narzekać ze nie odzyskamy całej kwoty ;] a to ze mnie i mojego przyszłego meza obgadaja to mam to gdzieś.  mam tylko nadzieje ze nie beda mieli pretesji do naszych rodzicow ze cos bylo nie tak bo oni nie beda niczemu inni jak to my za wszystko placimy i sami ustalamy jak ma byc. pozdrawiam

p.s. ile bedzie gosci u Ciebie na weselu?


Offline nesa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Września 2009, 18:58 »
no właśnie wesele sie nie zwraca a taka wodka dla każdego to wydatek spory na który nas nie stać a wszystkim sie nie dogodzi. Tylko jeszcze musze to jakos wytłumaczyc mojemu narzeczonemu :)
a u nas będzie około 85-90 osób. wolałabym z 70 ale narzeczony ma bardzo dużą rodzinę i wyszło nas 100 osób ale będziemy obcinac by było maks 85.

Offline dagmara_marley

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.08.2011
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Września 2009, 20:51 »
no to nawet jak bedziecie mieli 85 osob i kazdemu trzeba bedzie dac wódke (bo pewnie Twoj narzeczony nie ulegnie) to w 200zł sie nie wyrobicie. niech wodka weselna za sztuke kosztuje po 10zł to masz 850zł a jezeli byscie kupili te mini o ktorych pisalam to wyniesie to 425zł ja bym zrezygnowała z tego podarunku... jezeli Twoj narzeczony nie bedzie ulegal to popros go zeby on na to pieniadze dal lub jego rodzice jezeli tak zależy im zeby ta tradycja byla bo Tobie szkoda na to pieniedzy bo za taka cene można wiele innych rzeczy opłacic... oczywiscie ta cena jest za wszystkich gosci a nie tylko za jego rodzine... ja wierze ze uda Wam sie jakis kompromis znalesc...

p.s. jak sie robi te odliczania do ślubu które są pod Twoimi wpisami? ;D


Offline nesa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Września 2009, 21:40 »
Ja jestem bardziej uparta niż on i nie ustąpię. zgodziłam się na 10 butelek do autobusu bo dostaliśmy po weselu jego brata 10 flaszek i własnie je chce dać do autubusu ;)
Ja jestem bardziej uparta a poza tym on wie, że nas nie stać.

A suwaczki robi się tak:
wchodzisz na stronę np. http://slub-wesele.pl/suwaczki/
tam konfigurujesz swojego suwaczka
następnie wchodzisz w swój profil i wklejasz adres suwaczka w miejsce: PODPIS
i tyle :)
pozdrawiam :)

Offline dagmara_marley

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.08.2011
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Września 2009, 22:59 »
oj juz sama nie co mam Ci doradzić... na pewno wszystko sie ulozy... zobaczysz ;]

dziekuje za pomoc przy suwaczkach ;*


Offline nesa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Września 2009, 10:37 »
Nie ma za co :)

Może ktoś inny miał już taką sytuację i wie jak wytłumaczyć tym dziwnym upartym ludziom, że nie i koniec. Ale mi się rodzinka trafiła :(

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Września 2009, 14:56 »
Nie narzekaj na rodzinkę tylko spójrz w lustro i zastanów się nad sobą, czy aby nie przsadzasz. To jest Twój jedyny dzień w życiu, który się nie powtórzy. Powinnaś się nim cieszyć razem z zaproszonymi gośćmi, a nie mysleć jak na nich zaoszczędzić. Gdybym był Twoim gościem i znał Twój punkt widzenia na te sprawy to Twój alkohol i jedzenie stanełyby mi w gardle. Nie przesadzaj. Jak robisz wesele to musisz się z niektórymi rzeczami pogodzić. Jeżeli nie możesz to nie rób go wcale. Tak będzie najlepiej dla Ciebie i Twojego narzeczonego. Podejrzewam, że On nie zna Twoich wszystkich myśli na ten temat. Maż węża w kieszeni, a co będzie później?

Offline nesa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Września 2009, 17:39 »
Może najpierw zastanów się nad tym co piszesz i nie bądź chamski dla kogoś kogo nie znasz.
Nie każdego stać na fundowanie gościom skrzynek wodki szczególnie jak ktos sam płaci sobie za wesele. moga pic ile wlezie i jeść ile wlezie ale na weselu.
myslałam, że na tym forum nie ma takich niemiłym i chamskich ludzi. nie zycze sobie byc obrażana przez kogoś kto mnie nie zna i kto nie rozumie, że nie wszyscy są bogaci i nie wszytskich stać na wszystko.

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Września 2009, 14:55 »
Wcale chamski nie jestem i nie mam zamiaru Cię obrażać. Piszą na forum musisz się liczyć z inną opinią niż Twoja. Jak tego nie rozumiesz to Twój problem. Nie każdy będzie Cię głaskał po główce i mówił , że masz rację. Ja akurat tak to widzę i dlatego Ci szczerze napisałem i wcale nie chodzi o to czy ktoś jest bogaty czy też nie. To co napisałem nadal podtrzymuję.

Offline nesa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07-08-2010
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Września 2009, 21:17 »
mi się własnie wydaje że kwestia czy kogoś na to stać czy nie to jest istotna sprawa

Offline amika

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2586
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12 kwiecień 2009
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Września 2009, 22:58 »
U nas każda para dostała flaszeczkę i paczuszkę z ciastem ;D
My równiez będąc na innych weselach tak dostalismy :)
 
 

Offline madejka3
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Września 2009, 15:00 »
u nas tez byla butelka wodki na odchodne - ale jedna butelka na pare a nie na osobe. I tez moja rodzina z okolic Radomia jest, meza z pomorza, ale cale szczescie nie bylo z tym problemu. I jego rodzina i nasza dostala flaszke :)

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Września 2009, 16:09 »
chyba koszta wesela są tak duże, że te parę butelek, czy nawet naście nikogo już nie pogrąży finansowo...



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Września 2009, 09:17 »
Dokładnie, o to mi właśnie chodziło :).

Offline galaretka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: były już dwa :hopsa:
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #23 dnia: 3 Października 2009, 16:28 »
hm...
Ja jestem z Pomorza w bywalam juz na weselach i na poludniu i u nas i nigdy sie nie spotkalam z tym, zeby ktos dostawal wodke czy ciasta "na droge" :hmmm:
I dodam, ze zawsze zostawalam do konca imprezy. Pierwszy raz slysze o takiej "tradycji"..
Kochajmy się !! ;D

"As im rządzi, fanki kadzą, kogo zechcą tego zgładzą."
Czemuż to, o Asie, o wyjątkowej klasie, w rymu niepozorności widzisz brak miłości.

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #24 dnia: 4 Października 2009, 11:50 »
Każdy region Polski ma jakieś tradycje :)

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Października 2009, 10:32 »
My wesele mieliśmy w sosnowcu, rodzina była ze świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego no i znajomi śląsk rozdaliśmy wódkę, na pare po 0,5l. i ci co busami jechali na drogę też dostali. Ciasta jakoś mało zamówiliśmy, że zabardzo nie byłoy czym dzielić (albo same łasuchy były na weselu)

Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Października 2009, 10:46 »
My każdemu kto się z nami żegnał dawaliśmy 0,5 wódki i ciasto.Bo bardzo dużo nam go zostało.
[/url]
[/url]

Offline milcia234

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.06.2010
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Października 2009, 17:53 »
my będziemy na poprawiny mieć spirytus rozrobiony to będziemy go dawać ale nie wszystkim tylko naszym ulubionym gościom  ;D

i ciasto pewnie też, ale tak naprawdę zależy to od ilości jakie zostaną po imprezie  :)

Offline izabelle13

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3688
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.09.2007
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Grudnia 2009, 00:04 »
U nas liczyliśmy od początki, że każda para dostanie pół litra na odchodne i tak też było.
Nie mieliśmy poprawin i to była w pewnym sensie "rekompensata" ;)

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: butelka wódki dla każdego gościa ??
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Grudnia 2009, 13:36 »
Bardzo często spotykam się na weselach, że goście otrzymują na drogę butelkę wódki weselnej. Nie jest to rzadkością (przynajmniej na Śląsku i Zagłębiu) ;)