e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Biznes-dom weselny, jak i od czego zaczac?pomozcie-opinie i porady  (Przeczytany 3393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olkahof

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007
Witajcie  forumeczki,

po chwili nieobecnosci wracam z zupelnie innym tematem niz wczesniej.

Wiele z was wie (i dla tych ktore mnie nie znaja),ze mieszkam caly czas niestety w Anglii. Poniewaz bardzo chcialabym juz wrocic do Polski, szukam pomyslu na biznes, z ktorego bede mogla sie utrzymac.
Zawsze mnie interesowala tematyka slubna, myslalam nawet zeby otworzyc firme z doradztwem i organizacja slubow, ale w mojej okolicy to za maly rynek. Wiec mysle intensywnie o domu weselnym.

Chcialam was prosic o porady, opinie i podpowiedzi, bo wiem, ze wiele z was to spece od rynku slubnego  ;) i nie tylko.

Mam dzialke i 100 000 zl. Reszte musialabym skredytowac i tu sie schody zaczynaja, aczkolwiek wszystko jest d zrobienia.
W miescie, w ktorym zamieszkam po powrocie jest okolo 100 tys. mieszkancow i 4 domy weselne, 2 (3 i 4 gwiazdkowe hotele), 1 karczma staropolska i kilka restauracji - to juz o nizszym standardzie. Ceny od osoby ksztaltuja sie srednio okolo 120-190 zl za osobe.
Mam w mysli cos na podobe dworku z domieszka nowoczesnosci polozonego na duzej dzialce w okolicach mojego miasta z duza sala banketowo-weselna i mniejsza sala przyjeciowo-bankietowa tak bym to ujela. Kuchnia laczona z magazynem, pokoje dla gosci. Ogrod oczywiscie, lawki i tym podobne rzeczy. Z czasem namiot do przyjec na swiezym powietrzu.  

Wiem, ze kredyt, ktory musialabym zaciagnac bedzie dosc wysoki, jednak mysle, ze wesela, bankiety i inne imprezy okolicznosciowe zawsze beda sie odbywaly. I tu pytanie odnosnie kredytow, moze ktoras z was wie, jakie mniej wiecej sa zasady, czy taki kredyt splaca sie od razu, czy po oficjalnym rozpoczeciu dzialalnosci?
Potrzebuje waszych opinii na temat tego pomyslu. Sugestie i podpowiedzi mile widziane. Rowniez chcialabym was spytac na co zwracacie/zwraclyscie uwage przy wyborze lokalu na wesele.

Dodam, ze czas na zrealizowanie ewentualnej inwestycji to okolo 1,5 roku moze wiecej wlaczajac budowe, poniewaz jeszcze nie ma mnie w kraju, nalezy jeszcze przeksztalcic dzialke w tym czasie, zalatwic wszystkie papierkowe sprawy, zbadac rynek itp.

z gory wam dziekuje i czekam na opinie.  :)

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.05.2003r
Ola ja niestety nie pomogę za bardzo :( ale będę trzymała kciuki żeby Wasze marzenie się spełniło :przytul: powodzenia  :-*

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris
Ola zaje$%ście, że wróciłaś!!!!  :-* :-* :-* w tej kwestii nie pomogę również, ale będę trzymała kciuki!!!!

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris
a może jakieś dotacje z Unii bądź UP?

Offline Magda M. Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: sierpień 2006
Ola, szczerze??? 100 tys. pln to moim zdaniem zdecydowanie za malo budowę lub kupienie domu weselnego.  Żaden bank nie udzieli raczej kredytu na nową działalność (chyba, że pod płynne zabezpieczenie (gotówka) + dodatkowo np. Wasza prywatna nieruchomość). Owszem jest możliwość przyznania kredytu dla nowej (ale zarejestrowanej jakiś czas temu działalnosci) na podstawie biznesplanu, ale pomysł musi mieć poparcie w liczbach i dokumentach np. ktoś buduje osrodek nadmorski i na 10 lat do przodu ma zagwarantowane przez biura podróży, z którymi podpisał umowy o wspólpracy 80% obłożenie, które gwarantuje spłate kredytu.  Karencja/odroczenie w spłacie kredytu jest jak najbardziej możliwa, ale tylko i wyłacznie w spłacie rat kapitałowych, na bieżąco muszą byc regulowane raty odsetkowe.

Offline olkahof

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007
a może jakieś dotacje z Unii bądź UP?

o to napewno bede skladac jesli  do czegos dojdzie, :)

Ola, szczerze??? 100 tys. pln to moim zdaniem zdecydowanie za malo budowę lub kupienie domu weselnego.  Żaden bank nie udzieli raczej kredytu na nową działalność (chyba, że pod płynne zabezpieczenie (gotówka) + dodatkowo np. Wasza prywatna nieruchomość). Owszem jest możliwość przyznania kredytu dla nowej (ale zarejestrowanej jakiś czas temu działalnosci) na podstawie biznesplanu, ale pomysł musi mieć poparcie w liczbach i dokumentach np. ktoś buduje osrodek nadmorski i na 10 lat do przodu ma zagwarantowane przez biura podróży, z którymi podpisał umowy o wspólpracy 80% obłożenie, które gwarantuje spłate kredytu.  Karencja/odroczenie w spłacie kredytu jest jak najbardziej możliwa, ale tylko i wyłacznie w spłacie rat kapitałowych, na bieżąco muszą byc regulowane raty odsetkowe.

Bardzo dziekuje za ta wypowiedz. To ze ma za malo to wiem, dlatego pytam tu i w innych zrodlach. Wyglada na to, ze poki co tylko totalizator mi zostal i gry liczbowe hehe, ale mam jeszcze troche czasu, wiec bede dalej szukac i myslec.
Pozdrawiam

Gabiś

• Gość
Ola moim zdaniem pzrede wszystkim powinnas zainwestować w dobrego doradcę który Ci pomoże pozyskac środki z UE. Mam znajomych którzy otworzyli szkołę muzyczną i kosztowało ich to 0zł!!! Mięli tylko działkę.. Zainwestowali jednak dość duże pieniądze w prawnika który napisał wniosek do UE. Dokumentacja jest dość droga...
Trzymam kciuki!

Offline dagmara_marley Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 27.08.2011
ja sie na kredytach nie znam ale pomysl na biznes masz dobry.  musisz miec sile przebicia nad tymi juz istniejacymi domami weselnymi.  ja szukam na wesele pieknej i duzej sali weselnej z noclagami dla gosci i powiem Wam ze bardzo malo jest takich w polsce.  na liscie gosci mam 130 osob wiec 110 przyjedzie a ja nie mam pojecia gdzie zrobic wesele i gdzie ich polozyc ;/ jak uda Ci sie do sierpnia 2011roku wybudowac cos takiego to chetnie bedziemy razem z narzeczonym Twoimi pierwszymi goscmi ;] pozdrawiam

Offline Kasia-Wrocław Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 16.06.2007
Olu, myślę podobnie jak Gabiś - zabierasz się za trudną inwestycję i zdecydowanie pomógłby Ci doradca.
Im szybciej się z nim spotkasz, tym więcej czasu będziesz miała na ogarnięcie "przeszkód".

Trzymam za Ciebie wszystkie kciuki! ;)