Autor Wątek: depilatory  (Przeczytany 33179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
depilatory
« dnia: 19 Sierpnia 2009, 12:55 »
muszę zakupić sobie depilator dlatego pomyślałam, ze założę wcześniej watek na ten temat.

piszcie i wrzucajcie zdjęcia jakich depilatorów używacie, ich plusy i minusy.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2009, 21:27 wysłana przez liliann »

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: deilatory
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpnia 2009, 13:54 »
Ja mam Brown Silk epil (czy jakos tak)...z golarką i czyms tam do masowania - jak dla mnie do doopy.
Przy jednej nodze spędzasz co najmniej 20 min i i tak nie jest gładka ::)

"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: deilatory
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpnia 2009, 14:37 »
ale to ogóle minus depilatorów, że żeby noga była gładka trzeba się ojeździć nim jak głupi...
chyba, że ma ktoś taki co wyrywa wszytko za pierwszym razem?

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: deilatory
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpnia 2009, 18:35 »
ja mam zwykłego Philips'a, ma juz dobre 4 lata i dalej chodzi, zasadniczo nie narzekam, chociaz po takim czasie chodzi glosno jak kosiara, mysle nad wymiana, ale nie chce sie zepsuc  :P nastepny tez bedzie raczej bez udziwnien, nakładek, nasadek itd. jak dla mnie ten zwykly sprawdzil sie bardzo dobrze
kolezanka kupiła spory czas temu bardzo drogi też Philips'a z calym pakietem nakładek masujacych, chlodzacych, peelingujacych i tylko raz ich uzyła, potem leżały i sie kurzyły  :P

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: depilatory
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpnia 2009, 23:11 »
tak sobie właśnie myślałam, że jeśli kupię z tymi bajerami to użyję je tyko raz czy dwa, a potem pójdą w odstawkę ;D

Offline Olgus

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2011
Odp: depilatory
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpnia 2009, 20:32 »
Moim zdaniem nie warto zaczynać używać depilatora.  Kiedyś sobie kupiłam z nadzieją, że w końcu będę miała spokój z codzienną depilacją ale niestety się zawiodłam. . . 
Po pierwsze strasznie boli. . .  Po drugie aby dokładnie się wydepilować należy najlepiej zapuścić włoski na ok 5 mm. . .  (nie wyobrażam sobie w lecie czekania na taki efekt).  Po trzecie i tak nie depiluje dokładnie, pozostawia włoski. 
Jest jeszcze jeden minus - wrastanie.  I nic nie daje masowanie, peeling itd. . . 
Wolę pomęczyć się chwile codziennie z maszynką  ;)

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: depilatory
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sierpnia 2009, 20:37 »
mi depilator wciąga już 2mm włoski co nie było możliwe przy wosku...
pewnie, ze za pierwszym, drugim i którymś tam razem z kolei boli ale jak ja przez ponad 4 lata depilowałam się woskiem to teraz depilator to prawie przyjemność ;D ;D

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: depilatory
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sierpnia 2009, 20:44 »
5mm to przesada - 5-ciu to wymaga wosk, depilatorowi starcza 2mm...

Zdecydowanie wole depilator raz na jaki czas niż codzienne golenie i szczecinę na nogach...no chyba, ze kto ma słabiutkie włoski
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: depilatory
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Sierpnia 2009, 23:13 »
co do wrastania włoskow to sprawa indywidualna, jednym wrastaja innym nie, tak samo jak i z bolem, mnie nie boli

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: depilatory
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpnia 2009, 09:31 »
liliann i Agnieszka wrzućcie zdjęcia swoich depilatorów i napiszcie czy jesteście z nich zadowolone.

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: depilatory
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sierpnia 2009, 10:08 »
mój to jest tak stary, że foty w necie tego modelu nie uświadczysz;
jakieś 18 lat miałam jak go kupiłam, no to lekko licząc ma jakieś 14 latek....
zwykły, bez bajerów, ma dwie prędkości i jest nie do zdarcia...

PHILIPS satinell
a tak wygląda jego młodszy brat, też już nie najstarszy...



"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: depilatory
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sierpnia 2009, 10:19 »
Ja mam taki

Roventa lovely EP1000



Najzwyklejszy depilator bez udziwnień , oczywiście trzeba troche pojedzić zanim się usunie wszystkie włoski ale poza tym nie mam zastrzeżeń  ;)



Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: depilatory
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sierpnia 2009, 13:31 »
właśnie co do Philipsa...on ma bardzo gęste te wyrywające dyski i nie trzeba się najeździć w porównaniu np w Braunem..albo wyżej zaprezentowaną Rowentą...
Pod tym względem Philips jest bezkonkurencyjny
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: depilatory
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sierpnia 2009, 14:00 »
zgadzam się z Liliann, też mam tego Philips'a, a brałam go ze względu na ilość wyrywających dysków, chętnie bym go zmieniła na nowy, też na Philips, ale ciągle działa  :P

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: depilatory
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Września 2009, 11:13 »
może się przyda :D :D :D

1. Dlaczego warto mieć depilator?
 
Depilator to nieduże, podręczne urządzenie, wyposażone w głowicę depilującą, która wyrywa włoski z cebulkami. Dzięki temu odrastają one dużo wolniej niż obcięte przez golarkę lub usunięte kremem depilującym. Czas odrastania uzależniony jest od indywidualnych cech, najczęściej jednak włosy pojawiają się dopiero po około 2 tygodniach. Dodatkowo, wyrywanie włosów z cebulkami znacznie je osłabia, odrastając stają się coraz delikatniejsze i mniej widoczne. Jest to szczególnie istotne dla kobiet, których problemem są ciemne, mocne i szybko rosnące włoski.
 
Osoby wrażliwe na ból stosowanie depilatora mogą odczuwać jako dość bolesne. Dlatego wiele modeli znajdujących się aktualnie w ofercie posiada rozmaite rozwiązania zmniejszające ból, opiszemy je w dalszej części poradnika. W większości przypadków, gdy będziesz regularnie używać depilatora, skóra przyzwyczai się do zabiegu i usuwanie odrastających, coraz słabszych włosków będzie mniej bolesne. Pomocna może okazać się też długa ciepła kąpiel, która zmiękczy naskórek i ułatwi depilację. Zabieg jest jeszcze mniej bolesny, gdy kilka dni wcześniej zrobisz peeling. Pamiętaj, że najlepiej usuwać owłosienie wieczorem, aby podczas snu skóra mogła odpocząć.
 
Depilatorem usuniesz przede wszystkim włoski z nóg. Jeżeli jesteś mniej wrażliwa na ból, możesz próbować wydepilować całe ciało. Niektóre modele posiadają specjalne nasadki do depilacji pach, okolicy bikini lub twarzy.
 
2. Podstawowe cechy: sposób depilacji i rodzaj zasilania
 
Zwróć uwagę na sposób depilacji. Głowica depilująca, czyli ta część depilatora, która chwyta włosy i wyrywa je, może być zbudowana z metalowych pęset lub dysków. Pęsety mają rzadziej rozmieszczone punkty do chwytania włosków, dlatego są dobrym wyborem dla osób z rzadszym owłosieniem. W przypadku dysków punktów chwytania włosków jest więcej, dlatego depilacja jest skuteczniejsza i szybsza.
 
Warto pamiętać, że depilator nie najlepiej radzi sobie ze zbyt długimi i bardzo krótkimi włoskami (najlepiej, by miały około 0,5 mm). Dlatego przed pierwszym zabiegiem lub po dłuższej przerwie powinnaś ogolić nogi lub przystrzyc włoski za pomocą trymera i dopiero po kilku dniach sięgnąć po depilator.
 
Ważna jest prędkość, z jaką obracają się elementy depilujące. Najlepiej, aby była ona regulowana. Przeważnie występują dwie prędkości. Depilacja jest skuteczniejsza przy szybszych obrotach, ale można ją odczuwać jako bardziej bolesną. Powinna być stosowana do grubszych włosków. Wolniejsze obroty są odpowiednie do depilacji miejsc, w których skóra jest bardzo delikatna, unikniesz podrażnień i bólu.
 
Jeżeli chcesz, aby depilacja była mniej bolesna, wybierz model z systemem masażu. W zależności od modelu są to albo żelowe rolki, albo specjalne grzebyki, które podczas depilacji poruszają się i masują naskórek. Dzięki temu nieprzyjemne uczucie wyrywania włosków jest minimalizowane.
W niektórych modelach występuje tzw. głowica startowa. Jest to oddzielna nasadka, którą zakładasz zamiast głowicy depilującej. Ma ona mniejszą liczbę pęset, dzięki temu depilacja przebiega w łagodniejszy sposób. Wykorzystasz ją do pierwszych depilacji, aby skóra przyzwyczaiła się do zabiegu. Wybierz model z głowicą startową, jeżeli jest to Twój pierwszy depilator i jesteś wrażliwa na ból.
 
Jeżeli oprócz nóg chciałbyś w komfortowy sposób depilować delikatne miejsca pod pachami lub w okolicy bikini, wybierz model z funkcją depilacji wrażliwych miejsc ciała. Jest to plastikowa osłonka, którą umieszczasz na głowicy depilującej. Osłania ona część pęset, dzięki czemu depilacja jest delikatniejsza. W niektórych modelach jest to osobna nakładka z wąską głowicą depilującą, dzięki mniejszemu rozmiarowi i mniejszej liczbie pęset usuwanie włosów jest bardziej komfortowe.
 
Część modeli posiada lampkę podświetlającą depilowany obszar, aby ułatwić dokładne usuwanie włosków.
 
W niektórych modelach nasadkę depilującą możesz zastąpić głowicą golącą. Jest to dodatkowa nasadka z nożykami pokrytymi folią, którą wykorzystasz do usuwania włosów w miejscach, których nie chcesz depilować, na przykład pod pachami. Nasadka pracuje jak tradycyjna elektryczna golarka, nie wyrywa włosów, ale obcina je przy skórze. Włoski szybciej odrastają, jednak samo golenie jest bezbolesne.
 
Większość depilatorów jest zasilana sieciowo, możesz więc używać depilatora tylko po podłączeniu do gniazdka elektrycznego. Jeżeli chciałabyś używać depilatora w dowolnym miejscu, bez ograniczenia długością kabla, bez plączącego się przewodu, wybierz model zasilany także akumulatorowo. Wbudowany akumulator po naładowaniu wystarcza na kilka godzin pracy. Takie modele są jednak nieco cięższe.
 
Depilatory występują w różnych kolorach, przede wszystkim pastelowych, często są dwukolorowe. Znajdziesz także modele o intensywnych barwach obudowy, na przykład czerwonym lub czarnym. Każdy model ma ergonomiczny kształt, aby dobrze "leżał" w dłoni.
 
3. Funkcje dodatkowe i wyposażenie
 
Modele depilatorów różnią się pomiędzy sobą funkcjami dodatkowymi, które wpływają na komfort użytkowania urządzenia.
 
W niektórych modelach z dyskową głowicą depilującą, dyski są ceramiczne, a nie metalowe, co zapobiega podrażnieniom i reakcjom alergicznym. Są one przeznaczone dla osób, których skóra jest wrażliwa i reaguje alergicznie na kontakt z metalem. Dzięki nim ryzyko podrażnienia skóry jest zminimalizowane. Ceramiczne dyski dodatkowo w łatwy sposób dopasowują się do kształtu ciała. Część depilująca jest delikatnie wklęsła. W pozostałych modelach głowice są proste, dlatego trzeba kilkakrotnie depilować dany fragment ciała, bo rosnące pod różnym kątem włosy nie zawsze są skutecznie zbierane i wyrywane za pierwszym razem.
 
Jeżeli jesteś wrażliwa na ból, wybierz model z głowicą chłodzącą. Do depilatora dołączony jest pojemnik wypełniony specjalnym płynem. Przed użyciem należy włożyć go do zamrażarki na minimum 2 godziny, aby płyn zamroził się. Następnie należy zamontować pojemnik do depilatora. Podczas depilacji skóra, poprzez kontakt z bardzo zimną nasadką, jest mocno schładzana, a przez to staje się mniej wrażliwa na ból.
 
Występują modele, które na wyposażeniu mają tzw. rękawicę chłodzącą. Jest to woreczek wypełniony specjalnym płynem, który zamraża się. Przed depilacją należy pomasować skórę zimną rękawicą, aby schłodziła się i stała dzięki temu mniej wrażliwa na ból.
 
Jeżeli szukasz modelu, który zminimalizuje ból, wybierz depilator z systemem masażu ultradźwiękami. Podczas depilacji skóra jest masowana ultradźwiękami, dzięki w zasadzie nie występują nieprzyjemne odczucia związane z wyrywaniem włosków.
 
Niektóre modele posiada nasadkę złuszczającą. Jest to nasadka bez pęset, szorstka w dotyku, którą nakłada się po zdjęciu głowicy. Złuszczenie naskórka ogranicza ryzyko wrastania włosów, dlatego powinnaś używać jej po depilacji.
 
Do depilatora najczęściej dołączony jest pędzelek do czyszczenia głowicy z włosków. Jeżeli chcesz, aby czyszczenie było dokładniejsze i łatwiejsze, wybierz model z funkcją mycia głowicy pod wodą. Po depilacji zdejmiesz głowicę i umyjesz ją pod bieżącą wodą. Dzięki temu skuteczniej usuniesz resztki włosków po zabiegu.
 
Na wyposażeniu może znajdować się także kosmetyczka, etui i nakładka na głowicę zapobiegająca brudzeniu się ostrzy.
 
4. Akcesoria, które warto mieć
 
Akcesoria dodatkowo wpłyną na komfort użytkowania, dlatego warto je posiadać!
 
Płyn do dezynfekcji
Jest to specjalny płyn w sprayu, który możesz używać do dezynfekcji głowicy depilującej. Regularne dezynfekowanie głowicy pozwala uniknąć rozwoju bakterii i występowania podrażnień skóry.
 
5. Podsumowanie
 
Jeżeli szukasz depilatora, którym szybko usuniesz owłosienie, zwróć uwagę na sposób depilacji. Pęsety mają rzadziej rozmieszczone punkty do chwytania włosków, dlatego są dobrym wyborem dla osób z rzadszym owłosieniem. W przypadku dysków punktów chwytania włosków jest więcej, dlatego depilacja jest skuteczniejsza i szybsza.
 
Jeżeli chcesz, aby depilacja była mniej bolesna, wybierz model z systemem masażu, głowicą startową lub funkcją depilacji wrażliwych miejsc ciała.
 
W części modeli nasadkę depilującą możesz zastąpić głowicą golącą. To dodatkowa nasadka z folią golącą, którą wykorzystasz do usuwania włosów w miejscach, których nie chcesz depilować, na przykład pod pachami.
 
Jeżeli chciałbyś używać depilatora w dowolnym miejscu, bez ograniczenia długością kabla, wybierz model zasilany jednocześnie sieciowo i akumulatorowo.
 
Najbardziej różnicują depilatory funkcje dodatkowe. Dyski ceramiczne zapobiegają podrażnieniom i reakcjom alergicznym. Jeżeli jesteś wrażliwa na ból wybierz model z głowicą chłodzącą lub systemem masażu ultradźwiękami. Nasadka złuszczająca ograniczy ryzyko wrastania włosów.
 
Jeżeli chcesz, aby czyszczenie depilatora było dokładniejsze i łatwiejsze, wybierz model z funkcją mycia pod wodą.
 
Nie zapomnij o akcesoriach, które umożliwiają sprawne działanie i komfortowe użytkowania sprzętu.


Offline doloRes
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: depilatory
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Października 2009, 00:09 »
Ja też mam Braun Silk epil, model taki hxxp: www. electro. pl/produkt-BRAUN_Depilator_7281_Charme_Silk_epil_Xpressive_2B_Karty_do_gry_GRATIS_28wysylka_od_16_zl_29-102485,192. html .  Jestem bardzo zadowolona, bo faktycznie w porównaniu do mojego pierwszego depilatora tego prawie nie czuć.  Co prawda nie jest to model najtańszy, ale warto było w niego zainwestować ;-)

Offline ajka85

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 634
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość, miłości jakże pięne bramy
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: depilatory
« Odpowiedź #16 dnia: 7 Listopada 2009, 11:59 »
Przez 6 ( 5?) lat mialam Brauna silkepil ktorego zreszta wygralam w jakims swiatecznym konkursie, teraz zzamierzam kupic philipsa. I naprawde bez zadnych dodatkowych rewelacji bo jak dla mnie jest to zbedne.

Offline mka

  • Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5815
  • Płeć: Kobieta
  • We are connected that is how I feel...e-zadymiary
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:
Odp: depilatory
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Listopada 2009, 12:10 »
Ja miałam depilator...nie dałam rady :'( Oddalam siostrze (używa ;D ). Mam bardzo jasne włoski na nogach i delikatne więc wolę raz,dwa,trzy maszynką przejechać ;)

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: depilatory
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Grudnia 2009, 00:10 »
no i dostałam w końcu nowy depilator :D :D :D

silk epil xpressive braun



jak dla mnie jest rewelacyjny :D :D
na pewno zaletą jest latareczka, bo mogę golić w ciemnym pomieszczeniu. Poza tym golenie pod wodą i zasilanie sieciowe :D

Offline lucciola

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Kobieta
  • Każdy dzień jest ten jedyny...
  • data ślubu: 18.09.2010r.
Odp: depilatory
« Odpowiedź #19 dnia: 9 Lutego 2010, 08:02 »
Ja też sobie kupiłam depilator pare lat temu-troche starszy model niż koleżanka wyżej.Nie powiem fajna sprawa-nogi gładkie dłuższy czas niż po goleniu maszynką.Troche boli ale można przecierpieć...
Tylko ja nie mogę go używać bo dostaje potem okropnej wysypki (myslę że to zapalenie mieszków włosowych czy jakoś tak to się nazywa).Nogi strasznie swędzą i są czerwone krosty.Próbowałam za każdym razem dezynfekować depilator ale to nie pomaga.Macie też taki problem?Jak sobie z nim radzić?
Pozdrawiam!

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: depilatory
« Odpowiedź #20 dnia: 9 Lutego 2010, 11:39 »
ja mam tak przez ok godzinę po depilacji, że nogi wyglądają jak po skubaniu kurczaka, ale nakładam balsam i potem wszystko ok

Offline ajka85

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 634
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość, miłości jakże pięne bramy
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: depilatory
« Odpowiedź #21 dnia: 9 Lutego 2010, 11:46 »
ja mam tak ok. 3 godz. a lekkie zaczerwienienie jest przez caly dzien, ale na nastepny dzien nic nie ma

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Odp: depilatory
« Odpowiedź #22 dnia: 9 Lutego 2010, 11:52 »
mam straszną chętkę na ten depilator co wkleiła basia
i chyba go sobie sprawie.

ja mam problem bo czasem wrastają mi włoski - i od razu robią sie takie brzudkie czerwone placki...
nie wiem czym to smarować? moze maścią z antybiotykiem?
często robię peeling ale i tak sie zdarzy, że coś wrośnie.

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: depilatory
« Odpowiedź #23 dnia: 9 Lutego 2010, 12:28 »
też wrastają :-\ pomimo depilacji i codziennego balsamowania się...

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: depilatory
« Odpowiedź #24 dnia: 9 Lutego 2010, 16:12 »
to chyba bardzo zależy od skóry, moje na szczęście nie wrastają,
może ze dwa razy się jakiś pojedynczy włos zbuntował

Offline sezorg
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 03.07.2010:)
Odp: depilatory
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Lutego 2010, 00:51 »
ja sprawiłam sobie na gwiazdkę depilator Rowenta Lovely... Pierwszy raz płakałam z bólu :P momentalnie wyszły mi krosty i w ogóle wyglądałam jak poparzona.. po 2 dniach zeszło ale niczym nie smarowałam. Za drugim razem już nie płakałam i od razu posmarowałam sobie balsamem Garniera do wrażliwej skóry i pojawiło się już o wiele mniej krost, lekkie zaczerwienienie i zeszło następnego dnia. Od tej pory za każdym razem po depilacji smaruje sobie tym balsamem i jeśli cokolwiek wychodzi to po max godzinie znika...
ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego depilatora. w porównaniu do zwykłej maszynki o niebo lepsze.. i teraz już nawet nie boli tak bardzo :)
a co do wrastających włosków- nie pomogę, mi do tej pory tylko 2 się zbuntowały :)

Offline lucciola

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Kobieta
  • Każdy dzień jest ten jedyny...
  • data ślubu: 18.09.2010r.
Odp: depilatory
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Lutego 2010, 08:25 »
U mnie krosty wyskakuja dopiero po jakimś czasie-i bardzo bardzo swędzą.Bo te krostki zaraz po goleniu to normalne,że są i potem znikają.U mnie problem pojawia się po czterech-pięciu dniach... :(

Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Odp: depilatory
« Odpowiedź #27 dnia: 7 Kwietnia 2010, 23:40 »
tak jak pisałam - sprawiłam sobie depilator brauna - ten sam co basia
po pierwszym użyciu - rewelacja!
latarka, depilacja pod wodą i to, że jes bezprzewodowy - jak dla mnie bomba!

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: depilatory
« Odpowiedź #28 dnia: 1 Maja 2010, 18:24 »
też sie przymierzam do nowego depilatora
znalazłam Brauna z 40 pęsetami
zastanawiam się nad nim
poza tym bez udziwnień
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: depilatory
« Odpowiedź #29 dnia: 3 Maja 2010, 17:02 »
Mariol a może lepiej maszynka do grzania wosku...
jednak ja stawiam ją nad depilatorem...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos