Autor Wątek: Restauracja Łania w Chorzowie  (Przeczytany 9330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline epul

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 27 czerwiec 2010
Restauracja Łania w Chorzowie
« dnia: 18 Sierpnia 2009, 14:18 »
restauracja znajduje się na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku
nie znalazłem jednak żadnych informacji na temat wesel w tym lokalu oprócz tych na stronie
czy ktoś z forumowiczów miał tam wesele?
proszę o opinie i wszelkie spostrzeżenia
pozdrawiam

Offline Joshi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: Restauracja Łania w Chorzowie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpnia 2009, 22:23 »
Cześć!
Moja siostra miała tam wesele 8 lat temu.  Wszyscy byli zadowoleni.  Dobra i profesjonalna obsługa, smaczne jedzenie.  Rzetelny właściciel.  Nie było się do czego doczepić.  My też oglądaliśmy Łanię, ale teraz zazwyczaj są tam dwa wesela jednocześnie (na dolnej sali i na górnej - moim zdaniem ładniejszej - z tarasem) i to nam się nie podobało.
Byliśmy tam w lipcu i terminów na 2010 było już sporo pozajmowanych.  Cena 200 zł od osoby, ale już nie pamiętam, czy ze wszystkim.  Jeśli masz jakieś pytania to pisz, postaram się pomóc.
Pozdrowienia

Offline ikusia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31-05-2008
Odp: Restauracja Łania w Chorzowie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpnia 2009, 12:12 »
tez ogladalam sale przed swoim slubem. Lokal mial chyba najfajniejsze obejscie jakie widzialam, ale mnie zrazila opcja, ze goscie mieli siedziec u góry a na dole mialby odbywac sie tance :/
Ikusia

Offline epul

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 27 czerwiec 2010
Odp: Restauracja Łania w Chorzowie
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpnia 2009, 21:22 »
no właśnie słyszałem że sale do tańca i posiłków są osobno, zostałem jednak poinformowany że rozsuwa się drzwi i jest kontakt wzrokowy z osobami z sali obok, nie wiedziałem że sale rozdziela jeszcze piętro.
Czyli jak ktoś chce tańczyć musi lecieć na dół po schodach?
Druga sprawa to kwestia osób niepełnosprawnych - nie będzie kłopotu żeby takie osoby mogły dostać się na piętro?

Offline Joshi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: Restauracja Łania w Chorzowie
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpnia 2009, 22:43 »
Nam inaczej przedstawiano sprawę. 
Jak oglądaliśmy Łanię, to można było wybrać jedną z dwóch części restauracji - dolną, na której tańczyło się i siedziało w jednej sali i górną, która składała się z jednej sali "do jedzenia" i drugiej do tańczenia.  Moja siostra miała wesele w tej górnej części i może kontaktu wzrokowego ze wszystkimi tańczącymi nie było, ale drzwi były dość duże i nie był to żaden dyskomfort. 
Co do wejścia na piętro dla niepełnosprawnych to żadnych udogodnień tam nie widziałam, ale to nie znaczy, że ich nie ma.  Najlepiej spytać.  Ale teraz na pewno nie trzeba zbiegać na dół, żeby zatańczyć :)

Offline ikusia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31-05-2008
Odp: Restauracja Łania w Chorzowie
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpnia 2009, 09:36 »
moze cos sie zmienilo od czasu jak tam bylismy 2 lata temu.... Wtedy bylo konkretnie mowione ze przy weselu na 100 osob (a takie pierwotnie bylo planowane) siedzi sie na jednym piętrze a tańczy na parterze...
Ikusia

Offline agac_83
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Restauracja Łania w Chorzowie
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpnia 2009, 20:26 »
Wszystko zależy od liczby gości, na górnej sali (salach) mieści się max 80 osób.  Przy większej ilości trzeba rezerwować cały lokal (dodatkowy koszt 3000 zł) i tańczy się wtedy na dole a siedzi na górze. 
Koszty wesela to 200 zł.  bez alkoholu i ciast o ile pamiętam.

Offline epul

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 27 czerwiec 2010
Odp: Restauracja Łania w Chorzowie
« Odpowiedź #7 dnia: 8 Września 2009, 15:05 »
udało mi się odwiedzić Łanię w zeszłym tygodniu- oto moje spostrzeżenia:
-piękne otoczenie- park, rzeźby, stawek
-drewniany wystrój sprawia że restauracja ma swój klimat
-menu weselne całkiem spore
-były jeszcze terminy w lipcu, sierpniu i wrześniu przyszłego roku

                     ale

według nas lokal jest za mały na 80 osób które planujemy zaprosić
- nie ma fizycznej możliwości żeby siedzieć i bawić się na jednym poziomie
-sala na górze jest większa jednak drewniana konstrukcja stropu nie pozwala na to żeby taka ilość osób mogła się bawić, wprawdzie jest obok mały parkiet ale niewystarczający na taką ilość gości
-oczywiście jest opcja zabawy na dole i siedzenia na górze ale wtedy nie ma żadnej komunikacji pomiędzy osobami na górze i dole, gdyby jeszcze pomieszczenia te były na jednym poziomie to nie byłoby kłopotu
-jeśli na weselu będą osoby niepełnosprawne lub starsze jest kłopot z przetransportowaniem ich na dół w przypadku potrzeby skorzystania z toalety
-można również siedzieć na dole i bawić się na zewnątrz ale po 1 nie ma gwarancji że będzie pogoda a po 2 sąsiedztwo stawku będzie przyciągać hordy komarów do spoconych i rozgrzanych zabawą gości weselnych
-jeśli będzie to opcja z mniejszą ilością osób to wtedy mogą odbywać się tam 2 wesela i nie ma tam odpowiedniej izolacji akustycznej więc muzyka i głosy i też goście będą sie mieszały bo będą korzystać z tych samych pomieszczeń- ubikacja, korytarz i na zewnątrz
dodam że to jest mój punkt widzenia i moje argumenty nie muszą dotyczyć innych zainteresowanych par

Offline mamba_m
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.09.2010r.
Odp: Restauracja Łania w Chorzowie
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Września 2009, 18:15 »
Witaj,

My również braliśmy Łanię pod uwagę szukając sali. Bardzo duuuże rozbieżności cenowe podczas rozmowy z szefem sali, a managerem restauracji. Okazało się, że dla nich najważniejsza jest KASA, KASA, KASA...a nie my. Jakby mogli wcisnąć do restauracji 200 osób, to pewnie  by to zrobili...(a wchodzi gdzieś maxymalnie 70). Poza tym 2 sale - 1 na górze do ewentualnej konsumpcji, a 2 na dole do zabawy - odpada. Poza tym jeśli chcesz mieć lokal dla siebie to licz się z dodatkową kwotą w wysokości 3000zł !!! Osoba niepełnosprawna z pewnością nie ma jak dostać się na górną salę, gdyż nie ma żadnego rozwiązania dla takich osób.