Autor Wątek: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)  (Przeczytany 23392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Mamy już wąteczek dotyczący sagi Zmierzch (szkoda że nie ma o Harrym Potterze ;P ), mamy o serialach i książkach, o ulubionej muzycze (poza piosenkami na pierwszy taniec) chyba nie ma....

No to lecim - ja się pierwsza zwierzę z mych fascynacji - może ktoś dołączy...

Słucham muzyki niemal każdego rodzaju, typu, w każdym stylu...Po prostu to co slyszę - musi mi się podobać, nie ważne kto jest wykonawcą...
Moje upodobania skłaniają się jednak głównie muzyce raczej mocniejszej - rockowej (chociaż kocham również R&B i Beyonce - bardzo piękna i utalentowana kobieta).

Do zespołów które lubię najbardziej możemy zaliczyć:

U2, A-ha, The Killers, Reamonn, Evanesence, 30 Seconds to Mars (kooocham ich!!!).

Kilka próbek muzycznych:








Ale!!! Największym moim odkryciem i miłością muzyczną ostatnich miesięcy jest zespół MUSE!!!!!
A zaczeło się od tej piosenki...która pojawiła się w filmie Twilight....



CDN ;)

Offline izabelle13

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3688
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.09.2007
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2 Sierpnia 2009, 21:33 »
To i ja się przyłączę-w kwestii muzyki jestem baaardzo elastyczna....w zależności od nastroju doieram muzykę.
W mojej czołówce są:Dżem,  Andrea Bocelli, Three Doors Down,Radiohead,Laura Pausini,Sarah Mclachlan,CELTIC WOMAN(po prostu je uwielbiam).
Podobnie jak Di lubię R&B-mój brat przez kilka lat był DJ-em i po prostu zamiłaowaniem do muzyki się zaraziłam........mam słabośc do Verby ;)
Pewnie to nie wszystko czyli jak coś jeszcze mi wpadnie do głowy to dopisze.... :D
Kto następny....?

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #2 dnia: 2 Sierpnia 2009, 22:11 »
Izabelle13 - cieszę się, że napisałaś coś w tym wątku, bo już się obawiałam, że forumki nie interesują się muzą i powoli mnie ten fakt załamywał...Ja sobie nie wyobrażam życia bez muzyki - towarzyszy mi cały czas (nawet w wc ;P ) - można powiedzieć że jest moja małą pasją - dość sporo na temat muzy wiem, a teksty piosenek zostają mi same w głowie - wystarczy  że coś usłyszę :)

Offline izabelle13

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3688
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.09.2007
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #3 dnia: 2 Sierpnia 2009, 22:25 »
To podobnie jak ja- muzykę uwielbiam zawsze i wszędzie.......po części jak wspomniałam wcześniej to pewnie wina brata ;)
musze przyznac że kiedyś muzyka była moim sposobem nauki języka angielskiego nie wspominając o filmach bez lektora... :D
Więc Di czekajmy na kolejne "melomanki"

Offline Anjuschka

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 10267
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #4 dnia: 3 Sierpnia 2009, 11:51 »
Ja też kocham muzykę... ale zazwyczaj słucham radia, jakoś ostatnio nie mam weny na żadnego konkretnego artystę...

Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #5 dnia: 3 Sierpnia 2009, 14:16 »
o czyli watek dla mnie...jestem muzykalna maniaczka jedynie zasne ze sluchawakmi na uszac wczoraj przezylam szok jak R puscl ostrego rocka a mi zaczely sie zamykac oczy moj mozg dostal sygnal w sluchawkach muzyka - to spimy hehe ale tak na serio jestem maniaczka a slucham wszystkiego ostatnio na okraglo wszystkich wykonawcow z rock festival...obiecalam R ze za rok jedziemy na woodstock...powiem Wam ze swego czasu muzyka byla dla mnie hazardem tata placil mi 5zł za dobrze odgadnietego wykonawce badz tytul piosenki w Tv czy radio...wiec sporo zarobilam az przestal bo mu sie nie oplacalo od 8 klasy szkoly podstawowej namietanie nagrywalam VHS z muzyka z kanalow muzycznych i do tej pory mam spora kolekcje...ostatnio nie mam czasu wiec moj wlasny tato mnie przebil...w ogole to od dziecinstwa pamietam tate ze sluchawkami w uszach i po kim to mam  ;D ;D...w samochodzie mam rozne plyty nagrane przeze mnie hity stare i nowe...mam tak jak Di piosenka albo mi sie podoba albo nie i nie wazne kto piewa...lubie i rock, pop i latynoskie rytmy...no moze techno mi nie wchodzi  ::) wole jak piosenka ma tekst... :P
mam taka plyte ktora pozwalala mi przetrwac chorobe mamy...byl to ostry rock wlaczany na mega glosno w samochodzie...wtedy cale emocje  wychodzily,..ta zlosc bezsilnosc... ::)

kiedy bylam mlodsza jak mialam dola sluchalam Kasi Kowalskiej zeby sie dobic ale lubilam ten swoj masochizm..teraz zalezy od nastroju potrafie po przesluchaniu tekstu piosenki poplakac sie i wzruszyc...tak bylo na ; to love a woman Lionela Richie-go i Enrique Iglesiasa w ogole pamietam jakie pisenki towarzyszyli mi w jakich okresach zycia..do kogo wzdychalam jak sluchalam Urszuli - On kocha ja nie mnie...przy ONA czy warto bylo...Varius Manx to moja mlodosc pierwsze zauroczenia...eh ale sie rozpisalam  8)


Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #6 dnia: 3 Sierpnia 2009, 15:21 »
Muzyka to całe moje życie. Odkąd pamiętam w moim domu radio grało 24h na dobę. Nie będę się za dużo rozpisywać nad utworami i zespołami które lubię, bo za godzinę kończę pracę i muszę iść do domu. Ogólnie powiem tylko, że zdecydowanie przemawia do mnie rock'n'roll począwszy od lat 60-tych po współczesne. Zakochana jestem w muzyce lat 80-tych,a zdegustowana tym co dzieje się obecnie w muzyce. Oczywiście uogólniam. Jeśli chodzi o muzykę to nie jestem tolerancyjna. Muzykę odczuwam całym swoim ciałem, nie tylko uszami. Są utwory które głęboko mnie wzruszają jak "The Rose" Janis Joplin czy przyprawiają o coś co nazywam muzycznym orgazmem jak "Jeremy" Pearl Jam.
Dodatkowo sama śpiewam. W chórze. To naprawdę niesamowite kiedy samy głosem można grupa ludzi może budować różne nastroje. I kiedy obserwuje się reakcje publiczności, która śmieje się gdy utwór jest zabawny i płacze, kiedy wzruszający. I to wspólne przekazywanie sobie energii. Polecam każdemu.
Zapomniałam co miałam jeszcze napisać ;) Jak mi się przypomni to dopiszę.
Pozdrawiam

Offline Jagna77

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5924
  • Płeć: Kobieta
  • Mateuszek cały nasz świat ....
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #7 dnia: 3 Sierpnia 2009, 18:08 »
Ja tez uwielbiam muze na każdym kroku , wpracy radio obowiązkowo , w domu przy sprzataniu lubie włączyc sobie tv z kanałem muzycznym, a od czasu do czasu lubie sie zrelaksowac np przy płytce Josha Grobana , Anrea Bocelli . itp....

Offline met

  • Młoda Żonka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4643
  • Płeć: Kobieta
  • Amor Vincit Omnia
  • data ślubu: [size=
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #8 dnia: 3 Sierpnia 2009, 18:45 »
Di, jaki cudowny wątek! :-D
Tego mi brakowało.

Skopiuję więc to, co ma do powiedzenia o moim muzycznym guście, last.fm:

1                      The Doors           3,089 :serce:
2        Joy Division           1,588
3        Cool Kids of Death       682
4        Pink Floyd           680
5        The Smiths           488
6        The Clash           487
7        Kult                       399
8         Świetliki           358
9        Iggy Pop           306
10        Sex Pistols           294
11        Led Zeppelin           260
12        The Stooges           256
13        Grzegorz Turnau       212
14        Włochaty           200
15        The Beatles                              176

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #9 dnia: 3 Sierpnia 2009, 20:41 »
Laseczki moje kochane forumkowe!!! Jak sie ciesze ze sie odezwalyscie!!! Bo na prawde mialam powazna chwile zwatpienia i sie zastanawialm czy nie wyskoczylam jak Filip z konopi z tym watkiem....

Co do spiewania - nie mam mozliwosci wokalnych Edyty G. ale uwielbiam bawic się glosem i muzyka, co czesto czynie za pomoca Sing Star - najczesciej Abba - bo ten zespol tez kocham :D Mozecie sobie wyobrazic mnie i moja sis jak spiewamy poprzebierane w rozne dziwaczne stroje a'la Abba  wykonujemy uklady taneczne :D Swietna zabawa!!! I jaka odprezajaca!!!

Co do radia - towarzyszy mi ono niemal caly czas - jednak denerwuje mnie to, ze niestety dookoła zegara leca tam takie same utwory - nie wazne ktra stacja - repertuar jest powtarzalny...Nawet w Radiu Złote Przeboje czy Vox... :(

Zapomnialam napisac, ze kocham tez muzykę z filmów - ostatnimi soundtrackami jakie mnie zafascynowaly sa ten ze Zmierzchu (oczywiscie) oraz z Wicker Park - slucham obok moich kochanych Muse oraz ha - o tym nie wspominalam - ATB :D Uwielbiam Pana od poczatku jego dzialalnosci :D Jak slysze cos nowego  zawsze wiem ze to On - ma swoj styl - i za to go cenie :D

A teraz jedna z moich ukochanych pisenek Muse:



ps. dzis podjelam probe zdobycia w Radiu Zet biletów na koncert U2 (niestety te, które mnie interesowaly byly za drogie by je zakupic w ilosci 2) - ale niestety....nic z tego....eh...moze niedlugo znow zagraja....Jak bylam rok temu na koncercie w Heliosie  - w 3D to prawie tanczylam na siedzeniach (bylam dwa razy). Niestety w tym roku na noc z U2 w Multikinie nie udalo mi sie dotrzec....


Offline met

  • Młoda Żonka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4643
  • Płeć: Kobieta
  • Amor Vincit Omnia
  • data ślubu: [size=
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #10 dnia: 3 Sierpnia 2009, 21:38 »
My mamy na laptopie Ultra Stara i żadna z naszych domówek nie może się odbyć bez karaoke :-D
Kocham moich sąsiadów, bo średnio dwa razy w miesiącu, z piątku na sobotę, lub z soboty na niedzielę do 6 rano muszą wysłuchiwać naszego wycia :-D
Ale to z gustem muzycznym ma niewiele wspólnego, bo im głupsza piosenka, tym lepsza zabawa ;-)

A tak ogólnie: nie mogłabym długo egzystować na tym świecie bez muzyki. W domu słucham praktycznie ciągle, kiedy jest włączony komputer, jak jestem poza domem - słuchawki na uszach.


Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #11 dnia: 4 Sierpnia 2009, 11:41 »
Di miałam się właśnie pytać czy wybierasz się na koncert. Szkoda, że nie będziesz. Ja się wybieram. W czwartek pociąg mam o 5:50 :)

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #12 dnia: 4 Sierpnia 2009, 11:49 »
Tak jak pisalam...te bilety ktore ja chcialam byly chyba w cenie 1200 zl za sztuke...wiec dupa zimna....2400 + dojazd, hotel to ja juz wole na dwa tygodnie do ciepłych krajów za ta kwote.

Offline isiaczek
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Long time ago ;D
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #13 dnia: 4 Sierpnia 2009, 12:29 »
Błagam nie piszcie mi o koncercie U2.   
Ja ich po prostu kocham !!!
Ale dla mnie 450 zł za bilet na głowę (a wiadomo że z męzem bym pojechała) + paliwo + nocleg.... wiadomo ... poza tym nawet nie mam urlopu

Ale będę płakać na pewno.  :(

A tym co jadą życzę cudownych i wspaniałych przezyć. I porszę napiszcie tu choć słówko o tym jak było.



Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #14 dnia: 4 Sierpnia 2009, 14:14 »
My płaciliśmy za bilety 120. Nie są to najlepsze miejsca. Ale tak naprawdę i tak wszystko ogląda się z telebimów, a atmosfera wszędzie jest taka sama. Jedziemy pociągiem, nie nocujemy. Po koncercie wsiadamy w pociąg i wracamy do Szczecina. Koszty - względne, być na koncercie U2 - bezcenne ;)

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #15 dnia: 4 Sierpnia 2009, 14:20 »
No to ja chyba za wygodna już jestem hehe...

Offline isiaczek
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Long time ago ;D
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #16 dnia: 5 Sierpnia 2009, 08:16 »
Ja wiem że jak się chce to wszystko można, ale to nie jest tylko moja decyzja - pojechać czy nie. My po prostu nie możemy jechać, ale ja sie z tym pogodziłam. Jednak chętnie posłucham jak było. Bardzo niecierpliwie czekam na choćby najkrótszą relację  :P



Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #17 dnia: 5 Sierpnia 2009, 12:58 »
Ok. Napiszę parę słów po powrocie. Tymczasem pozdrawiam Was.

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Sierpnia 2009, 11:29 »
No i jak tam wrażenia po koncercie???? Juz prawie tydzień mija od wielkiego dnia, a uczestniczki ani słówka jeszcze nie pisnęły....

Offline isiaczek
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Long time ago ;D
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Sierpnia 2009, 11:50 »
ja się zadowolę U2 3D. Już trzeci raz na to pójdę ale wrażenia za każdym razem OGROMNE!!!!! Polecam.



Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Sierpnia 2009, 11:53 »
Ja bylam w zeszlym roku - dwa razy bylam :D

Offline isiaczek
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Long time ago ;D
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Sierpnia 2009, 12:25 »
ja tez byłam 2 razy. A teraz od 14.08. do 20.08. znów mozna to obejrzeć. Mnie więc nie może tam zabraknąć. juz się nie moge doczekać!



Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Sierpnia 2009, 12:51 »
Wybaczcie dziewczyny. Miałam napisać parę słów, ale tak jakoś zeszło... ::)  Pewnie nie zdziwi Was jak powiem, że koncert był niesamowity i na pewno długo jeszcze nie będę na takim, który mu dorówna. Scena robiła niesamowite wrażenie jeszcze przed koncertem, a już jak doszły wszystkie światła i efekty to momentami trzeba było zbierać szczękę z ziemi. Myślę, że tą sceną U2 zapoczątkowali erę zupełnie nowych koncertów.
Sam zespół był świetnie przygotowany do koncertu w Polsce. Bono mówił dużo po Polsku. Często mówił o Solidarności i o tym jak ważną rolę w historii Europy odegrał naród polski. Nawet krzyczał "marsz marsz Dąbrowski" :) Kazał tez wszystkim wyjąć telefony i zrobiliśmy wielką drogę mleczną. Wyszło to naprawdę świetnie.
Ogromne wrażenie zrobiło na mnie jak cały stadion śpiewał, coś niesamowitego.

Zdecydowanie warto było tam być!

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Sierpnia 2009, 13:14 »
Jakies foteczki macie moze?

Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Sierpnia 2009, 14:47 »
Fotki mam w domu. Jak wrócę to wstawię kilka. O ile nie zapomnę ;)

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Sierpnia 2009, 10:39 »
No to czkeamy :)

Dziś od rana chodzi mi po głowie pioseneczka zespołu Kaiser Chiefs - Everyday I Love You Less and Less :)

Video

Tak dziś właśnie się czuję hihi - a przy okazji bardzo bawi mnie teledysk do tego utworu :)

Tekst:

Everyday I love you less and less
It's clear to see that you've become obsessed
I've got to get this message to the press
That everyday I love you less and less
And everyday I love you less and less
I've got to get this feeling off my chest
The Doctor says all I needs pills and rest
Since everyday I love you less and less
Unless, unless
I know, I feel it in my bones
I'm sick, I'm tired of staying in control
Oh yes, I feel a rat upon a wheel
I've got to know what's not and what is real
Oh yes I'm stressed, I'm sorry I digressed
Impressed you're dressed to SOS
Oh, and my parents love me
Oh, and my girlfriend loves me
Everyday I love you less and less
I can't believe once you and me did sex
It makes me sick to think of you undressed
Since everyday I love you less and less
And everyday I love you less and less
You're turning into something I detest
And everybody says that your a mess
Since everyday I love you less and less
Unless, unless
I know, I feel it in my bones
I'm sick, I'm tired of staying in control
Oh yes, I feel a rat upon a wheel
I've got to know what's not and what is real
Oh yes I'm stressed, I'm sorry I digressed
Impressed you're dressed to SOS
Oh, and my parents love me
Oh, and my girlfriend loves me
Oh, they keep photos of me
Oh, that's enough love for me
Oh, and my parents love me
Oh, and my girlfriend loves me
Oh, they keep photos of me
Oh, that's enough love for me

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Sierpnia 2009, 18:13 »
Zabawex - dzieki bardzo!!!! :)

Offline isiaczek
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Long time ago ;D
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Sierpnia 2009, 08:01 »
A za co? Czyżbyś widziała fotki? Ja tez bym bardzo bardzo chciała zobaczyć.  :-[



Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Sierpnia 2009, 12:26 »
Przede wszystkim dzięki za muze  :) Własnie słucham :D

Kiedyś na MTVHD leciało odliczanie z U2 (program trwal chyba ze 3h) i leciala wiekszosc ich piosenke, wybierana byla najlepsza - wygrala Pride :D Bardzo lubię ten utwór :D

PRIDE

Offline isiaczek
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Long time ago ;D
Odp: My music, set me free, fill me - czyli czego słuchamy :)
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Sierpnia 2009, 14:08 »
No tak Pride to cudowny utwór.
Gdybym miała wymienić, które utwory U2 uwielbiam to lista byłaby długa. Poza tym co chwile odkrywam na nowo znane juz utwory.
Np teraz namiętnie słucham (i oglądam teledysk, bo co tu kryć, ale Larry w nim wyglada jak BÓG, no i Bono jak zawsze cudny) "Electical storm". Zresztą same zobaczcie. Może i Wy będziecie miały podobne odczucia