Autor Wątek: Dieta dla przyszłego taty :)  (Przeczytany 5726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Dieta dla przyszłego taty :)
« dnia: 14 Grudnia 2005, 09:55 »
Dziewczyny może macie jakieś informacje dotyczące tego jak powinien przygotować się przyszły tata ?:) Bo co my mamy robić aby wspomóc działanie matki natury i mieć dzidziusia to wiemy a co z tatą ? :)
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudnia 2005, 10:48 »
Tato podobnie jak mama, przed planowan z partnerką ciążą powinien zadbać o prawidłowe i regularne odżywianie. Na jakość i ilość plemników wpływa kawusia, więc potencjalny tatus powinien ją wyeliminować z diety albo znacznie ograniczyć. Papierochy to temat rzeka i praktycznie każdy wie, że są be. Zubożają jakość plemników, mogą też powodować niedrożność przewodów wprowadzjących nasienie. Narazie wiem niewiele na ten temat, bo w sumie mało się tym interesowałam, ale może monia wie coś więcej:-))))


Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudnia 2005, 11:01 »
A i zapomniałam....przyszły tatuś może się troszeczkę wspomagać, warto by przyjmował Androvit, MagvitB6 (magnez), wit E i  Folik
 :)


Offline Pyrdulka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 657
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudnia 2005, 19:00 »
Mój mąż jadł jajka i pił dużo jogurtów, bo ktoś mu kiedyś powiedził, że to dobrze wpływa na jakość męskiego nasienia    :Olaboga:  
Niewiem, czy to prawda, ale mój Piotr jest pod "tym względem" całkiem zdrowy   :wink:
Efekt widać na liczniku poniżej  :mrgreen:


________________



Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudnia 2005, 19:11 »
Jeszcze jedno; może to sie nijak do jedzenia nie ma, ale panowie, którzy chca zostac tatusiami a maja jakiekolwiek obawy lub powody by je miec- powinni zastapić slipki bokserkami i wylegiwanie sie w gorącej kąpieli-prysznicem. To dość ważne zwłaszcza dla tych panów, którzy wiekszosc dnia spędzaja w pozycji siedzącej :D


Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudnia 2005, 19:17 »
O rany, Agniesiu skąd Ty masz takie informacje??

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudnia 2005, 19:51 »
Plemniczki nie lubia wysokich temperatur, to osłabia je a nawet niszczy, więc jak faceci tak całymi dniami odparzaja klejnoty w ciasnych majtach zapakowanych jeszcze w jeansy, albo mocza sie godzinami w gorącej kapieli, to moze to zaszkodzic :lol: W sumie narazie to wiem tyle, co obijało mi się o uszy i oczy, ale niedługo zaczne sie tematem interesowac (po weselu), to wtedy może cos ciekawszego sie dowiem :lol: No i licze na to, że tutaj dziewczyny cos ciekkawego jeszcze napisza, zwłaszcza te, które są lub lada moment zostana mamusiami, albo te, które się staraja:-)))))


Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudnia 2005, 21:26 »
No dziewczyny "obcykane " jesteście :D Mi kiedyś ktoś coś tez mówił o soku z selera ;) ale nie wiem czy to nie jakiś zabobon. Ogólnie to zdrowy facet, dobrze się odżywiający, wysportowany, nie powinien mieć kłopotów z "chłopakami"  :mrgreen:  ;)


Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Grudnia 2005, 21:31 »
Cytat: "pioteras"
Mi kiedyś ktoś coś tez mówił o soku z selera



A tego to nie wiem:-))))) Moze to i na "chłopaków", a może jako afrodyzjak, a moze i jedno i drugie...w kazdym razie seler zdrowy, wiec nie zaszkodzi:):)


Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudnia 2005, 23:08 »
Cytat: "Agnieszka32"
Jeszcze jedno; może to sie nijak do jedzenia nie ma, ale panowie, którzy chca zostac tatusiami a maja jakiekolwiek obawy lub powody by je miec- powinni zastapić slipki bokserkami i wylegiwanie sie w gorącej kąpieli-prysznicem. To dość ważne zwłaszcza dla tych panów, którzy wiekszosc dnia spędzaja w pozycji siedzącej


Racja! Ja też o tym słyszałam. Mówili to w jednym z programów telewizyjnych. :D



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Grudnia 2005, 23:17 »
Ja mam zostac mamusią,ale tyle co mogę powiedzieć z naszego doświadczenia - nie przygotowywaliśmy się specjalnie na bycie "tatusiem" Mamusią owszem,ale to wszystko o czym piszecie, to  :oops: zostało pominięte.Ale pewnie coś w tym jest. Pewnie gdyby nam się nie udało,jak się udało  :mrgreen: to pewnie kilka z tych rad byśmy wykorzystali.

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Grudnia 2005, 09:00 »
a słyszałyście o pomidorach czy soku pomidorowym bo zawiera potas a podobno potas sprzyja powstaniu plemników ??  :D
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Grudnia 2005, 11:47 »
A ja wogólę myślę, żeby się tak za bardzo nie przejmować tylko myślec pozytywnie i napewno wszystko się uda. :)  Bo im więcej stresu i im bardziej się tego chce to czasami nic z tego nie wychodzi.
Najlepszy jest wypoczynek i urlopik, gdy cały organizm jest wypoczęty. Dlatego lekarze zalecają spłodzenie potomka podczas wakacji. :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Grudnia 2005, 12:20 »
Cytat: "Marta"
Dlatego lekarze zalecają spłodzenie potomka podczas wakacji.

hihi my tak planujemy :mrgreen:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Lea

  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5537
  • Płeć: Kobieta
  • Nelcia mój kawałek nieba
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Października 2006, 12:06 »
Ciekawe rzeczy piszecie... :hmmm:

My się staramy i od czerwca nici....może rzeczywiście nafaszeruję go selerkiem lub soczek pomidorowy podam (jak on go nie lubi.... :D:D:D:D)
Życie jest jak gra planszowa...czasem ktoś stoi na twoim polu.

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Października 2006, 12:55 »
Lea, od czerwca, to jeszcze nie tak długo...cieszcie się tymi staraniami, a nie stresujcie, że dalej nic...Ma byc miło i przyjemnie :-)

Ale małe faszerowanko na pewno nie zaszkodzi  :wink:

Offline gosia_kwiecień

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2044
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Października 2006, 13:33 »
bardzo ciekwy wątek, będę tu wpadać ;)
a znacie jakieś "przepisy" na płeć?
U nas w rodzinie dziewczynka już jest i to "przecudnej wszystko mającej" urody i inteligencji ;) To moja chrzesniaczka Karolka, córeczka brata, mój Tata mówi, że teraz czeka na wnuka od nas ;)



gosia_kwiecień życzy miłego dnia :)

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Października 2006, 15:02 »
Cytat: "gosia_kwiecień"
mój Tata mówi, że teraz czeka na wnuka od nas

jakos mu sie nie dziwię  :mrgreen: na płec nie znam przepisu ....ale męża mogę zapytać jak "zrobił" dziewczynkę  :mrgreen:
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Października 2006, 15:03 »
Cytat: "Martaxyz11"
....ale męża mogę zapytać jak "zrobił" dziewczynkę


odpowiedź prosta - ma wytrwałe pływaczki :wink:


Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Października 2006, 15:04 »
Cytat: "Maja"
odpowiedź prosta - ma wytrwałe pływaczki

 :D  :D  :D  :D  :D  :D ale sie usmiałam  :D  :D
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Października 2006, 08:15 »
hm...czytałam o pewnych sposobach na określoną płeć....niestety ten artykuł przeczytałam niedawno, wiec ten ktoś, kto siedzi w moim brzusdzku bedzie niespodzianką. :twisted:

1. Mówi się, że na dziewczynkę należy stosować dietę , w której przeważa nabiał, a na chłopca należy jeść słone i kwaśne. Taką diete należy stosować ok. 6 tygodni przez poczęciem. (kontrowersyjne jeśli chodzi o ilość soli w diecie  :arrow:  nadciśnienie)

2. Panowie, którzy lubują się w slipach mają wieksze szanse na spłodzenie córki niż syna, przez to, że męskie plemniki są wrażliwe na wysoką temp. Aspłodzeniu chłopca sprzyjają bokserki i luźne ubrania  :mrgreen:

3. Panowie uprawiający zawody: pilota, informatyka, kierowcy samochodowego i inne, które narazone są na działanie promieniowania elektromagnetycznego  częściej płodzą córki, bo męskie plemniki są bardzo wrażliwe na stres i promnieniowanie.

4. Spłodzeniu męskiego potomka sprzyja zimny prysznic partnera (choć w innej gazecie czytałam, że dobrze aby kobieta tuż przed stosunkiem też zarzywała zimnego prysznicu ) - brrr.

5. Spłodzeniu dziewczynki sprzyjają codziennie odbywane stosunki, natomiast na chłopca- należy kochać się co 3 (?) dni.

6. Oczywiście odpowiednie pozycje  :twisted:  :mrgreen:  Ale jakie na kogo to nie pamiętam  :mrgreen:

Więcej nie pamiętam. To są wiadomości z gazetki "Dziecko - wydanie specjalne" .
Teraz oczywiście jestem w pracy, wiec nie stetty nie mam możliwości przepisania przepisów bądź na chłopca, bądź na dziewczynkę.



Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Października 2006, 09:19 »
Ech, no różnie to bywa...nasze przytulanko było sporo przed owu, czyli na dziewczynke, a jest Kubi...więc po prostu wygląda na to, że co ma być to będzie  :mrgreen:

Offline Lea

  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5537
  • Płeć: Kobieta
  • Nelcia mój kawałek nieba
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Października 2006, 12:00 »
Cytat: "Gosiaczek80"
3. Panowie uprawiający zawody: pilota, informatyka, kierowcy samochodowego i inne, które narazone są na działanie promieniowania elektromagnetycznego częściej płodzą córki, bo męskie plemniki są bardzo wrażliwe na stres i promnieniowanie.


Dobre....
A mój Rysio ciekawe co spłodzi- skoro całe dnie wisi na budynkach (na linach...) i albo usczelnia albo maluje albo myje....

Chyba mu tam ciasno... :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: ...ciągle ma na nogach i pomiędzy tą uprząż.... :mrgreen:  :mrgreen:
Życie jest jak gra planszowa...czasem ktoś stoi na twoim polu.

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Października 2006, 12:44 »
Co do punktu 3, to jego prawdziwość sprawdzę już niedługo, bo mój mąż jest informatykiem i dzień bez komputerka uważa za dzień stracony  :mrgreen:


Cytat: "merkunek"
nasze przytulanko było sporo przed owu, czyli na dziewczynke, a jest Kubi...

a może przesuneła Ci się owulacja  :?:  
musi mieć silne męskie plemniczki  :mrgreen:



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Października 2006, 12:46 »
Cytat: "Gosiaczek80"
a może przesuneła Ci się owulacja


Przecież Markunek stosuje NPR więc datę owu zna baaardzo dokładnie :mrgreen:


Offline Lemmy
  • No one but you, I love like a fool, you're my dream come true!
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6707
  • Karolina i Patysia
  • data ślubu: 30 czerwca 2007
Odp: Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Sierpnia 2008, 15:33 »
Widzę, że ten wąteczek nie żyje już żadnym życiem, ale może troszkę go wskrzeszę :)

Chcemy za kilka miesięcy zacząć staranka i poprosiłam mężydła o rzucenie palenia. Ciężko mu, wiem o tym, ale wie, że mi na tym zależy. Jeśli któraś z Was ma jakieś artykuły czy info, jaki wpływ papierochy mają na zapłodnienie, podzielcie się.
Kupiłam mu Niquitin, bo wiem, że bez wspomagaczy nie uda się.

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Sierpnia 2008, 23:20 »
oj ja moj malzonek nie umie sie pozbyc papierochow:( buu ciezka sprawa a przydalo by sie....

Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23884
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Listopada 2009, 09:11 »
Podbijam temat :) Może znacie jakieś nowe metody :) Na kursie przedmałżeńskim dowiedzieliśmy się, że przyszły ojciec powinien łykać witaminę C.

Offline Olucha

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6455
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
Odp: Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Listopada 2009, 09:40 »
Mój Małż przed starankami łykał zestaw witamin w tym był kwas foliowy, tak zalecił lekarz, no i pół roku wcześniej rzucił palenie

Offline aga8207

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.06. 2009 Catamaran :)
Odp: Dieta dla przyszłego taty :)
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Listopada 2009, 10:25 »
tak czytam te wszystkie posty i przesądy, rady metody itd. i trochę mi się śmiać chce :) Może jakieś ziarnko prawdy w tym jest. Ale tak serio jak facet będzie miał jakiś problem to nagłe odstawienie papierosów ,picie soku pomidorowego czy z selera , rezygnacja z kawy zmiana rodzaju majtek nic nie da. Przez takie kombionowanie tylko jeszcze badziej się człowiek stresuje a wiadomo stras może odegrać większą rolę od witaminek czy kawy.
Oczywiście trzeba prowadzić w miarę zdrowy tryb życia ale bez przesady nie popadajmy w skrajności. Kobieta jak zachodzi w ciąże też nie jest zamykana w sterylnej bańce. Także spotykają się z dymem papierosowym na ulicy czy kichnięciem w autobusie.
Wydaje mi się że trzeba do wszystkiego podejść na luzie i wtedy będzie dobrze. Ja też słyszałam że po długim braniu pigułek mogę mieć problemy z zajściem w ciąże itd. A udało nam się praktycznie zaraz po odstawieniu tabletek bez  żadnego "celowania" w dni płodne, wyliczania. Po prostu żyliśmy noramlnie jak wcześniej i teraz czekamy na naszego maluszka. Bez stresu z przyjemnością :)