Autor Wątek: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!  (Przeczytany 59708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doti29

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7/8/10
7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« dnia: 12 Lipca 2009, 15:07 »
Witam wszystkich!

Jeszcze miesiac temu nie spodziewalam sie, ze tu trafie. 
Moj narzeczony kompletnie mnie zaskoczyl i 2 tygodnie temu oswiadczyl mi sie spelniajac w ten sposob moje marzenia :D!

Stwierdzilismy ze nie chcemy dlugo czekac i slub musi sie odbyc w przyszlym roku.  Jak pewnie wiecie w wiekszosci fajnych hoteli jest ciezko z terminami, ale w koncu znalezlismy Palac Maciejewo i tam bedzie nasz slub!Juz nie moge sie doczekac!
Chociaz troche sie boje tych wszystkich przygotowan. . .

Mamy juz DJ-a i teraz rozgladam sie za fotografem i kamerzysta.
Niestety wszystko musze zalatwiac przez telefon i internet, poniewaz nie mieszkam w Polsce.

Ciesze sie, ze trafilam na to forum bo to prawdziwa skarbnica wiedzy :D

Offline agnieszkac4

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Kobieta
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipca 2009, 15:45 »
Witaj na forum!!:):)

Mam ten sam problem- mieszkamy w Uk - i non stop tylko internet, telefony i oczywiscie ... forum:):)

Offline doti29

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7/8/10
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipca 2009, 16:28 »
Witam agnieszkac4 !

Ty masz slub troche wczesniej niz ja, duzo juz masz zalatwione?

Offline wiśniowa

  • forumowy
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9444
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipca 2009, 16:57 »
witaj Doti  :hello: szczecińskie forumki na pewno pomogą w przygotowaniach  ;) sporo jest tu forumek planujących swój wielki dzień spoza kraju  ;)

Offline agnieszkac4

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Kobieta
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipca 2009, 17:03 »
Na razie mamy zalatwiona sale, fotografa i Dj-a.

Fotograf to znajomy, a Dj gral na slubie znajomych:) Co do sali nie bylo wiekszego klopotu - mozna bylo obejrzec je w internecie lub wlasciciele wysylali nam na meila zdjecia:)

Nie mam jednak pojecia jak znajde kamerzyste przez internet;/ Do slubu bedziemy tylko 2 razy w Polsce (we wrzesniu i w grudniu), takze 3/4 przygotowan bedzie sie odbywalo przez internet:)






Offline oleandro

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: sierpień 2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipca 2009, 21:30 »
Juz Cie powitalam w swoim watku ale tutaj witam Cie jeszcze raz ;)

Musze przyznac ze w dwa tygodnie po zareczynasz juz bardzo duzo macie zalatwione.

Jesli chodzi o kamerzyste to polecam DziedzicFilm - Doti na 07 sierpnia my mamy go zarezerwowanego  ;) ale z tego co wiem to sa tam  3 osoby ktore kameruja.

Offline *Mimi*

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2334
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.07 :-)
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lipca 2009, 11:41 »
WITAJ wśród nas  :)

Offline kundzia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.08.2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lipca 2009, 18:13 »
Witam!

My również wybraliśmy Maciejewo na miejsce naszych zaślubin!! I tez z racji miejsca zamieszkania załatwiamy wszystko przez internet i telefon i powiem tylko jedno: zorganizowanie wszystkiego nie jest takie łatwe.  Narazie mamy tylko zespół i tylko tyle i juz się boję czy wszystko zdążymy załatwić. . .

Offline doti29

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7/8/10
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lipca 2009, 18:21 »
Witam dziewczyny!

kundzia! mysle ze spokojnie zdazycie Ty slubujesz 3 tygodnie po mnie to zdam ci dokladna relacje.
Ja tez mam tylko dj-a narazie.  Damy rade!

Przed chwila bylam na innym watku gdzie dziewczyna powiedziala,ze tez sie zastanawiala nad Maciejewem, ale zrezygnowala bo terminy sa niepewne ??? Troche mnie zmartwila. . .

Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lipca 2009, 09:17 »
Nie martw się Doti tylko jak najszybciej podpisz umowę.

Offline kundzia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.08.2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lipca 2009, 14:58 »
My dopiero wpłacilismy zaliczke, a umowe podpiszemy jak bedziemy w Polsce.  Mam nadzieje, ze termin nam juz nie ucieknie, jak zaliczka wplacona ??? Doti a byliscie juz u ksiedza? My za dwa tygodnie lecimy do Polski i mamy zamiar zalatwic fotografa, ksiedza i poszukac ustojenia kościoła i oprawe muzyczna do kościoła.  Dużo spraw do załatwienia a bedzięmy tylko tydzień ;) Ale to forum dużo pomaga i mam nadzieje, ze damy rade załatwić to co zaplanowaliśmy.
POZDRAWIAM!

Offline doti29

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7/8/10
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lipca 2009, 16:34 »
Czesc kundzia!

Nie nie bylismy jeszcze u ksiedza, szukalam na necie,ale nie mam zadnych namiarow na ten kosciol, wiem tylko ze jest bardzo blisko od

palacyku. Ja bede w polsce dopiero w pazdzierniku i bardzo sie martwie o zalatwienie spraw z ksiedzem, poniewaz moj narzeczony jest

Anglikiem i nie katolikiem, chociaz powiedzial, ze wierzy w istnienie Boga i jak bedzie trzeba to moze przejsc na katolizm, w tym momencie nie
 
jest w zadnej religii.

Martwie sie takze o to jak to wszystko bedzie, no wiesz slub polsko-angielski, nasi rodzice juz sie poznali, wiec chociaz jeden problem z glowy.

Offline doti29

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7/8/10
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Lipca 2009, 17:01 »
Jakas ostatnio zestresowana jestem :(

I nawet sie oficjalnie z Wami nie przywitalam :-[

KUNDZIA,  ZABAWEX,  MIMI,  OLEANDRO, WISNIOWA,  AGNIESZKAC4

 :hello: :hello:

Offline oleandro

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: sierpień 2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lipca 2009, 17:50 »
Doti   na forum jest watek o slubach katolika z osobami ktore nie wyznaja zadnej wiary, nie pamietam w ktorym dziale.

Jesli Twoj narzeczony chcialby przejsc na wiare katolicka  musialby przyjac chrzest i bierzmowanie przed slubem - tak mi sie wydaje.
Doti znalazlam watek o slubie z osoba niewierzaca: https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=469.0

Offline doti29

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7/8/10
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lipca 2009, 18:28 »
Dziekuje bardzo Elu!

Twoja pomoc jest nieoceniona!

Ja sie jeszcze troche gubie tutaj na forum :-[

Musze to dokladnie przeczytac!

Offline oleandro

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: sierpień 2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lipca 2009, 20:29 »
jestem Ewa, ale Ela tez moze byc  ;)  ;)  ;)

Doti jesli bedziesz miala jakies pytania to pisz. Ja tez na poczatku gubilam sie na forum  ;D

Offline olenka83
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.06.2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lipca 2009, 20:40 »
Witam, dopiero teraz dołączam ale witam serdecznie!. Będę podczytywac. Pzdr

Offline kundzia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.08.2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Lipca 2009, 02:30 »
Słyszałam, ze Proboszcz z Maciejewa (a właściwie z parafii Mosty) jest bardzo sympatyczny, więc rozmowa na pewno nie będzie trudna.  Głowa do góry Doti z pomocą forumowiczek dasz radę, widzę, że wszyscy są bardzo życzliwi na tym forum  ;) Ja też tu dopiero stawiam pierwsze kroki.

Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Lipca 2009, 08:26 »
Mam w rodzinie małżeństwo,w którym ona jest katoliczka a on jest innej wiary. Podczas ślubu w kościele tylko ona składała przysięgę. Nie wiem czy była jeszcze jakaś ceremonia w jego wierze.
Dla mnie głupotą jest przechodzenie na katolicyzmy tylko po to, że ksiądz "nie robił problemów". Z resztą nie pozwoliłabym na to mojemu narzeczonemu, bo uważam że jest to robienie cyrku z mojej wiary. Kościół dopuszcza małżeństwa z osobami innej wiary, ma na to specjalne procedury więc nie powinno być problemu.

Offline doti29

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7/8/10
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lipca 2009, 15:36 »
Ja chcialabym slub koscielny mimo,ze sama bardzo religijna to nie jestem. Zostalam wychowana w rodzinie katolickiej,ale ze wszystkim

dotyczacym tej religii sie nie zgadzam, no nie wazne zreszta...

Jakos narazie nie moge sobie wyobrazic slubu gdzie tylko ja wyrazam przysiege,wiec moze bedzie dobrze gdy on przejdzie na katolicyzm.

Nie uwazam, ze to bedzie robienie cyrku bo on chce to zrobic dla mnie a w Boga i tak wierzy,wiec slub moze byc okazja do kolejnej zmiany w jego zyciu :)

Pozdrawiam!

Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lipca 2009, 15:42 »
Każdy ma swoje sumienie. Ważne żebyście oboje czuli się dobrze ze swoimi. Pozdrawiam Was gorąco.

Offline doti29

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7/8/10
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lipca 2009, 15:54 »
Zabawex ja rowniez przesylam pozdowienia!

Olenka83 serdecznie witam :hello:

Wlasnie zabukowalam kamerzyste i fotografa ;D 

Bede miala studio Wyli :) Obejrzalam ich prace w internecie i sa naprawde dobrzy!
Opinie z forum tez oczywiscie pomogly :)

Offline kundzia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.08.2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lipca 2009, 16:57 »
Doti a fotografa jakiego zamówiliście? Idziecie jak burza z tymi przygotowaniami, my nadal stoimy w miejscu. . .  Pozdro

Offline doti29

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7/8/10
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lipca 2009, 19:25 »
Jesli sie nie myle to Studio Wyli to spolka i robia zdjecia i filmy. W kazym razie ja wyslalam im maila z zapytaniem o wolny  termin oraz ceny

przeslali mi cennik filmowania i foto. Maja rozne opcje, my prawdopodobnie wezniemy podstawowa wersje filmowania(film- od blogoslawienstwa,2 kopie dvd+czolowka+teledysk-1690zl),

Reportaz Slubny:zdjecia z przygotowania,zdjecia plenerowe,blogoslawienstwo,kosciol, wesele-1650zl
Jesli jestes zainteresowana znajdziesz ich namiary w bazie danych,super sprawa ze za jednym zamachem masz fotografa i kamerzyste.

Pozdrawiam!

Offline kundzia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.08.2010
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Lipca 2009, 03:19 »
My cos od kilku tygodni nie możemy sie zdecydować na fotografa, ale u nas chyba wygrywa studio Este.  A nad kamerą to jakoś nie jesteśmy przekonani, chociaż fajnie jest po latach obejrzeć i powspominać.  Musimy się nad kamerą jeszcze zastanowić, chociaż mój M nie lubi siebie oglądać w tv, hi, hi, hi

Offline doti29

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7/8/10
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Lipca 2009, 15:20 »
My tez chcielismy Este,bo robia nadzwyczajne fotki,ale byli niestety juz zajeci. Studio Wyli bylo na drugim miejscu.

Jesli chcesz Este moze lepiej juz to zalatwiaj. Dzieki temu forum wszystko jest latwiejsze,bo same nie musimy chodzic i pytac o wszystko, ale

mozna podjac decyzje na podstawie opin ich wczesniejszych klientow.

Najwiekszy problem dla mnie to przesylanie zaliczek do Polski, bo moj bank(Natwest)kasuje mnie 27funtow za tranzakcje i traci sie troche po przeliczeniu funtow na zlotowki.

Ale nie chce juz wiecej naciagac rodzicow, wiec bede musiala przesylac te pieniadze na nastepne zaliczki.

Ps.A myslalas juz czym bedziecie jechali do kosciola? Slyszalam ze jest mozliwosc wypozyczenia karety w Maciejewie.
Pozdrawiam!

Pozdrawiam!

Offline izabelle13

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3688
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.09.2007
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Lipca 2009, 15:34 »
Czy mogę się przyłączyc???? :D
Witam Doti- ja właśnie załatwiłam formalności związane z Kościołem.....jeśli slub będzie w Polsce(kościelny) to jest troszkę formalności.....nie jest strasznie :D
Przede wszystkim musisz udac się do polskiego Księdza w Twoim mieście w UK i przedstawic sytuację....Jeśli jesteś zainteresowana napiszę Ci krok po kroku  co i w jakiej kolejności załatwialiśmy w Kościele u Księdza polaka w Irlandii....
Pozdrawiam :D

Offline julenka

  • * * * * *
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3592
  • Płeć: Kobieta
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Lipca 2009, 15:37 »
Witam Cię Doti na forum :) :hello:

Offline doti29

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7/8/10
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Lipca 2009, 15:56 »
Czesc Iza i Julenka!
Witam Was serdecznie dziewczyny :hello
Jest mi bardzo milo, ze sie przylaczylyscie :D

Iza! jestem bardzo zainteresowana co i jak zalatwialas,wiec jesli nie sprawiloby Ci to zbyt wiele trudnosci prosze napisz mi, bede bardzo wdzieczna!

Offline izabelle13

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3688
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.09.2007
Odp: 7 sierpien 2010 nasz wielki dzien!
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Lipca 2009, 16:17 »
Nie sprawi mi to najmniejszego problemu ;D
Pod koniec 2008 roku poszliśmy do polskiego Księdza zapisac sie na nauki przedmałżeńskie-on powiedział że nie musimy ich robic tylko mamy przeczytac książkę i wrócic za 2 tygodnie po licencję....to był pierwszy krok otrzymanie licencji-choc wiem że można odbyc nauki normalnie tylko ten Ksiądz chyba był ciut leniwy.....poza tym chyba Satine o ile sie nie mylę miała nauki w Anglii choc nie daję głowy.....jest tu wątek forumek z UK ;D
Będąc na urlopie w maju udalismy sie do mojej parafii i tam dowiedzielismy jak załatwic resztę- jest tam po prostu przesympatyczna Pani w seketariacie(w Parafii przy Kościele św.Jana)- musielismy wziąc z naszych Parafii odpis aktów chrztu z adnotacja o bierzmowaniu(niewiem jak Twój narzeczony.....)- te akty były ważne 3 miesiące od daty wystawienia .......
Jak już wróciliśmy do Cork zapisaliśmy się na poradnię-trwało to niespełna 3 godzinki i dostalismy zaświadczenie....
Trzy dni temu bylismy po raz ostatni u Księdza spisac protokół przedmałżeński(spisuje się go 3 miesiące przed slubem )-teraz Ksiądz go musi wysłac do Polski(chyba juz to zrobił) ;D ;D ;D
Myslę że najlepiej będzie spytac o wszystko Księdza- w Polsce pewnie Ci powiedzą że wszystko zależy od Księdza w UK bo skoro już mieszkasz tu dłużej niż 3 miesiące to należysz do najbliższej parafii w Uk.
W Polsce "zaklepiesz" tylko termin w Kościele....
Ależ się rozpisałam- mam nadzieję że choc troszkę pomogłam
Pozdrawiam ;D