Autor Wątek: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy  (Przeczytany 65981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« dnia: 17 Czerwca 2009, 17:12 »
Ponieważ wiemy wszyscy jak bardzo duże jest zainteresowanie ślubami właśnie w naszej Bazylice bydgoskiej postanowiłam, że otworzę nowy wątek w którym będziemy się dzielić informacjami.

Dzisiaj byłam zarezerwować termin i co się dowiedziałam:
- rezerwacja terminu 100zł zaliczki
- w styczniu 2010 należy zadzwonić i potwierdzić termin
- dekoracja kosztuje 100zł
- z organistą osobno należy się umówić
- kursy przedmałżeńskie ruszają tuż po wakacjach od września 2009 (weekendowe)
- pierwsze spotkanie odbywa się na 3 miesiące przed ślubem

Apeluję do wszystkich, którzy brali ślub w Bazylice o dzielenie się doświadczeniami. Na co zwrócić uwagę i tak dalej :) Ile dawaliście "co łaska" :)

I do wszystkich którzy biorą ślub w Bazylice, będzie łatwiej o kontakt np. jeśli chodzi o dekorację w Bazylice (podział kosztów ewentualny, chociaż słyszałam, że bardzo duże problemy są by wynająć swoją firmę do dekoracji, to prawda?).

To tyle na początek.

Offline martafly

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwca 2009, 20:40 »
Rzeczywiście szanse na wynajęcie firmy dekoratorskiej w Bazylice są znikome, aczkolwiek nie jest to niemożliwe czego dowodem niech będzie poniższe zdjęcie z dekoracji w maju 2009r. :)


Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Czerwca 2009, 00:02 »
Taki istnie czerwony dywan mi się zawsze marzył :)

Może więcej szczegółów? Co gdzie i jak? A przede wszystkim jakim cudem ;D

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwca 2009, 20:55 »
Zastanawia mnie, dlaczego ten kościół cieszy się tak wielką popularnością ;) Ja też chcę brać ślub w Bazylice, ale wyłącznie ze względów praktycznych - po prostu będzie najbliżej ;) Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze zarezerwować termin.  Dam znać, jeśli dowiem się czegoś więcej.

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwca 2009, 22:37 »
A ja ze względów rodzinnych. I moi rodzice i rodzice mojego Łukasza brali ślub właśnie w Bazylice  :)

A poza tym co się dziwić, jest piękna  ;)

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwca 2009, 01:05 »
Piękna, owszem, ale trochę za duża. . .  Obawiam się, że jak w dniu ślubu usiądzie w środku 80-ciu gości, to kościół będzie sprawiał wrażenie pustego ;)

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwca 2009, 01:24 »
Mam nadzieję, że zaproszeni i zawiadomieni mnie nie zawiodą i przybędą licznie  ;D ;D

Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Czerwca 2009, 07:35 »
Mnie nie przekonuje Bazylika z jednego względu technicznego - fatalne nagłośnienie, tzn niesie się dźwięk masakrycznie, a ja nie wyobrażam sobie zapraszania takiej ilości luda, żeby zapełnić kościół, by nie było takiego pogłosu :/ A poza tym, nie lubię takiego hurtu na ślubach, że masz określone 55 min na cereminię, a już za Tobą stoją następni i tak 5 par dziennie. Jakoś te kilka ślubów, na których tam byłam mnie zniechęciły...



Offline pzak

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 28.08.2010r
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Czerwca 2009, 08:19 »
Piękna, bo piękna, ale gorszej akustyki w kościołach w Bydgoszczy nie słyszałem :/

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwca 2009, 12:20 »
Podobno niedawno zatrudnili tam akustyków, żeby trochę poprawili nagłośnienie i już jest lepiej. Bardziej martwię się o organistę, bo słyszałam o nim, że nadaje się raczej do śpiewania pieśni żałobnych niż weselnych ;) Dlatego chcemy załatwić jakiś "własny" wokal :)

Wracając do tematu rezerwowania terminów - wczoraj mój narzeczony był w Bazylice, żeby się trochę zorientować, jak tam wyglądają śluby i dowiedział się, że na 3 lipca 2010 są już zapisane 2 pary!!! Na godz. 15 i na 17. Oczywiście od razu nas zapisał (na 16), ale generalnie jesteśmy w szoku... Myśleliśmy, że mamy jeszcze mnóstwo czasu, że w kościele wystarczy się zapisać pół roku przed ślubem... ::) Teraz zaczynam się poważnie zastanawiać, czy fryzjera i kosmetyczkę też powinnam zarezerwować z rocznym wyprzedzeniem 8)

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Czerwca 2009, 18:30 »
Ja chciałam początkowo na 26.06.2010 i nie było ANI JEDNEJ godziny  ;)

Offline syla:)

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.09.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lipca 2009, 18:45 »
A orientujecie się czy można "wybrać"sobie księdza?

Offline centka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12 wrzesien 2009
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Lipca 2009, 19:26 »
oczywiscie ze mozna.po prostu zapytaj sie w kancelarii kiedy twoj upatrzony ksiadz ma godziny przyjmowania wiernych i idz do niego.powinien zapisac w ksiedze ze w tym dniu i o takiej porze odprawia msze i tyle.
my tak zrobilismy.

Offline syla:)

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.09.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Lipca 2009, 19:49 »
Ooo dzięki wielkie za informację :)
Widzę, że już niebawem ślubujesz, możesz mi powiedzieć czy w Bazylice aż tak nieciekawie wygląda kwestia dekoracji?

Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Lipca 2009, 20:34 »
ja tez myślałam,że dekoracja jest mało fajna,ale przekonałam się ,że była śliczna;-)troche mnie zmartwił fakt,że była zielona,ale i tak była śliczna.Prawdopodobnie wielu parom nie pasuje kolorystyka do calości-ja miałam całość w bordo,ale to naprawdę było mało ważne.Wszystkim się podobało i zwrócili uwagę na jej wykonanie,były kwiaty,szarfy,świece....cudownie,ogólne wrażenie jakie zrobiła na mnie cała Bazylika było zaskoczeniem,bo było świetnie;-) Organista spoczko(nie ma możliwości,aby był inny) ,mieliśmy też sopranistkę i skrzypka (z polecenia organisty),którzy dali takiego czadu,że gościom dech zaparło!!!!!cały rok walczyłam o indywidualną dekorację,oraz sopranistkę i skrzypka spoza Bazyliki i cieszę, się,że proboszcz ma swoje zasady i że mi na to nie pozwolił;-))))mogłam się zawwieźć na swoich wyborach,a tak byłam miło zaskoczona;-))))acha noi ksiądz- Pająk ekstra!!!!Zapraszam do mojej relacyjki-tam jest kilka fotek z Kościoła,coś tam idzie dostrzec,bo ogólnie Kościól bardzo ciemny i amatorskie fotki wychodzą raczej słabe. Ogólna ocena ok!!!



Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Lipca 2009, 22:49 »
fotki przystrojenia Bazyliki;-)







Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Lipca 2009, 23:14 »






Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Lipca 2009, 23:29 »
różyczki na materiale,to był Nasz pomysł i położyły je dziewczyny przed Nasza mszą;-)








Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Lipca 2009, 09:17 »
Dzięki za fotki Daruda  :)

Offline syla:)

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.09.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Lipca 2009, 16:13 »
Wielkie dzięki Daruda :)

Offline karusia_85

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Lipca 2009, 19:53 »
Daruda ....nam też się podoba ta kolorystyka alejek:):):):)zdjęcia są rewelacyjne

Offline ulanowski

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #21 dnia: 3 Sierpnia 2009, 00:34 »
Każdej Parze polecam ten Kościół. Jest w nim dobre światło, sporo miejsca dla foto i generalnie dobrze się tam foci.
















Piotr Ulanowski

Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #22 dnia: 3 Sierpnia 2009, 12:58 »
o tak dla fotografa to pewnie i tak,jednakże zdjęcia amatora z aparatów cyfrowych średniej klasy niestety nie wychodzą.....mi się wydaje,że wcale nie jest tam tak jasno....



Offline ulanowski

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #23 dnia: 3 Sierpnia 2009, 22:29 »
W poprzednim poście zamieściłem zdjęcia z Bazyliki, ale z niezrozumiałych powodów nie wyświetlają się na stronie. Wrzucam jeszcze raz.
Daruda- oczywiście sa w Bydgo jaśniejsze kościoły, jak choćby Św. Trójcy. Ale żaden profi foto nie ma co narzekać w Bazylice, bo foci się tam naprawdę ok.









regulamin określa wielkość fot

« Ostatnia zmiana: 3 Sierpnia 2009, 22:33 wysłana przez liliann »

Offline Drzewko

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Kobieta
  • Zatrzymać chwilę!
  • data ślubu: 12 sierpnia dawno temu :-)
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #24 dnia: 4 Sierpnia 2009, 08:41 »
Tak.... Bazylika potrafi wprowadzic w bajkowy klimat, mam kilka zdjęć z tego kościoła, ale cos mi wstawianie nie wychodzi dziś  :)
Chętnym prześle linki do fotek, ustrojenie też widać.

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #25 dnia: 4 Sierpnia 2009, 12:53 »
Piękne te zdjęcia!  :szczeka:

 ;D ;D ;D

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Października 2009, 23:27 »
Wreszcie wybrałam się z narzeczonym w sobotę do Bazyliki - chcieliśmy zobaczyć jak przebiegają tam ceremonie ślubne :) Oto moje spostrzeżenia:

1. Dekoracje podobne do tych na powyższych zdjęciach, ale było też trochę wiązanek z żywych kwiatów. Sporo świec, ogólnie bardzo ładnie.

2. Oprawa muzyczna przyzwoita, choć nie zachwycająca. Większość pieśni wykonana przez organistę, dwie czy trzy przez sopranistkę i skrzypka (nie wiem niestety czy ci muzycy byli "z zewnątrz" czy "tamtejsi" ;)).

3. Mszę prowadził proboszcz. Kazanie znośne, choć trochę zirytowało mnie, że chyba z osiem razy życzył młodej parze licznego potomstwa :P

4. Pod koniec ksiądz powiedział, że życzenia można składać zarówno przed kościołem, jak i w ogrodzie znajdującym się tuż za Bazyliką. Z ciekawości przeszliśmy się tam po mszy - całkiem ładny ogród, jest chyba przyjemniejszym miejscem (a na pewno bardziej ustronnym) niż ruchliwa ulica z Focusem na przeciwko :P Młoda para zdecydowała się jednak na życzenia przed głównym wejściem. Niestety, w trakcie ich składania, przy schodach kręciło się paru żuli (niektórzy wręcz bezczelnie siedzieli na schodach :-\) Pewnie liczyli, że młodzi nie zbiorą wszystkich drobniaków, którymi zostali obrzuceni :P

Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Października 2009, 08:53 »
Z tymi żulami, to prawie w każdym kościele jest kłopot :/



Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Października 2009, 18:12 »
nemezis jeśli chodzi o oprawę muzyczną mszy to skrzypek i sopranistka byli prawdopodobnie z Bazyliki tzn byli to muzycy z ekipy organisty,słabe szanse są bowiem na wprowadzenie kogoś z zewnątrz,przerabiałam ten motyw z proboszczem 1000 razy;-) jeśli chodzi o to,że grali 2 czy 3 utwory to raczej normalne,więcej bowiem na mszy się nie zmieści;-))) Ja miałam kontakt z innymi muzykami i tez powiedzieli,że na bank trzy/cztery utwory i to wszystko co mogą zaśpiewać i zagrać.......Moim zdaniem ekipa z Bazyliki gra świetnie,chociaż byłam skupiona na tym jak bardzo mi się chciało pić coś niecoś tam skupiałam na nich uwagę,ale goście byli zachwyceni,aż im ciary przechodziły i łzy pojawiały się w oczach;-)
bardzo też wiele zależy od tego kto prowadzi mszę u mnie prowadził ks Pająk i był boski...tak ciepło mówił,jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu całej mszy......
jeśli chodzi o to miejsce z tyłu gdzie można składać życzenia,my nie mieliśmy o tym pojęcia,nikt nam o tym nie wspomniał a sąsiedztwo fokusa.....no ba....mi tam to w ogóle nie przeszkadzało, niewiele jest fotek na których w ogóle widać ten obiekt;-) zresztą można skałdanie życzeń tak zorganizować,żeby stać przy schodach...... a żule......oni są wszędzie ;-)))))



Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Października 2009, 21:48 »
Daruda, mam do Ciebie pytanie - ile czasu przed ślubem zadeklarowałaś, że chcesz mieć na ślubie sopranistkę i skrzypka? I ile ta przyjemność kosztowała? ;) Chodzi mi o to ile płaci się w Bazylice za całą oprawę muzyczną, tzn. organista + sopranistka + skrzypek :)