Autor Wątek: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy  (Przeczytany 66019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Października 2009, 22:58 »
u mnie to było trochę namieszana tak jak już wcześniej pisałam;-))) nie pamiętam dokładnie kiedy kontaktowaliśmy się  z Bazylika w sprawie dodatkowych muzyków.Myślę ,że pierwszy raz powiedziałam organiście tak w lutym-marcu (ślub był w czerwcu),a tak w maju poinformował moja mamę,że nie mogą się zgodzić na kogoś z zewnątrz,dlatego zaproponował ekipę od siebie ,nie miałam już ochoty z nim walczyć i zgodziłam się. Moi rodzice już się umawiali z organistą z miesiąc przed ślubem,że będzie to w formie prezentu,potem tylko się przypomnieli kilka dni wcześniej, z tego co wiem to płacili przed ślubem,po prostu podeszli do organisty i mu płacili.Organista 100 zł i każdy dodatkowy instrument też 100 zł czyli całość wyszła 300 zł za oprawę muzyczną.Moim zdaniem warto bo są świetni;-)



Offline centka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12 wrzesien 2009
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Października 2009, 00:20 »
ja tez slubowalam w Bazylice.z organista umowilam sie tydzien przed slubem (koszt 100zl).zapytalam sie o skrzypaczke (100 zl) i sopranistke(100zl). niestety sopranistka nie mogla u nas spiewac wiec pozostalismy przy samych skrzypkach.wiem tez ze mozna wynajac  trabke (100zl). w sumie oprawa muzyczna podobno swietna :) , bo ja niestety niewiele pamietam:) stres. wiem jedynie z relacji gosci, ze skrzypaczka dala takiego czadu, ze wielu gosci mialo lzy w oczach.szczegolnie ave maria w jej wykonaniu jest przepiekne.polecam takze misje - Moricone osobiscie slyszalam na innym slubie.

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Października 2009, 14:05 »
Dzięki za wyczerpujące informacje :) Słyszałam też, że w Bazylice można wynająć cały chór, ale to już chyba znacznie większy koszt... Ekipa muzyczna z Bazyliki jest w sumie całkiem niezła, choć na ślubie na którym byłam w pewnym momencie zaczęli się kłócić między sobą :D Na szczęście nie było tego słychać z góry, więc pewnie niewiele osób to zauważyło ;)

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Października 2009, 14:07 »
Oo, ja o tej opcji nie słyszałam, fajnie by było mieć cały chór :)

Możesz coś więcej napisać?

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Października 2009, 14:13 »
Niestety nic więcej nie wiem :( Pani w zakrystii powiedziała, że jest taka możliwość, ale nic na temat kosztów nie chciała mówić. Powiedziała, że wszelkie sprawy związane z oprawą muzyczną mamy konsultować z organistą.

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Października 2009, 14:56 »
No to będzie trzeba się skonsultować ;D

Szczerze mówiąc nadal nie wiem kiedy się do tego organisty wybrać... Nie chcę żeby było za późno, ale też jakoś super wcześnie to jakoś głupio. 3 miesiące przed ślubem? Starczy?

Offline centka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12 wrzesien 2009
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Października 2009, 18:18 »
jak napisalam wczesniej z organista spotkac sie mozna nawet tydzien przed slubem.najlepiej zadzwon do niego i zapytaj sie u zrodla. on ci powie kiedy masz do niego zadzwonic. moja mama dzwonila do niego 3 m-ce przed moim slubem (ja mieszkam za granica) i powiedzial ze to za wczesnie.nawet sopranistke mozna zamowic na tydzien przed.ja mialam pecha bo byla ona w tym czasie za granica na jakims koncercie dlatego nic nie mozna bylo z tym zrobic.organista to naprawde swietny mlody czlowiek.do rany przyloz.bardzo pomocny, z ogromnym poczuciem humoru.balam sie troszke, bo pomyslalam sobie ze to moze byc jakis ....egocentryk.nic bardziej mylnego.poruszyl ziemie i niebo aby mi zalatwic sopranistke, bo ja bardzo chcialam ja miec.no ale coz.niestety nikt nie mogl.
nie wiem co to mogly byc za klotnie opisane w poscie wyzej :):) zabawnie to musialo wygladac.generalnie organista ma swoja ekipe.moze to byl ktos spoza bazyliki???

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Października 2009, 21:44 »
Nam też pani z zakrystii powiedziała, że z tak dużym wyprzedzeniem organista nie będzie nic z nami ustalał, ale to bez sensu, że najpierw nie pozwalają wprowadzić nikogo z zewnątrz a później okazuje się, że ich sopranistka jest za granicą :( Skoro mają chór, powinni mieć tam co najmniej kilka dobrych śpiewaczek ;)

Offline mona1301

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • co świat ma z dwojga ludzi,którzy nie widzą świata
  • data ślubu: 12-06-2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #38 dnia: 31 Października 2009, 22:49 »
Witajcie!

My także bierzemy ślub w Bazylice. 
W kościele byliśmy już w lutym,czy marcu czyli 16 czy 17 miesięcy przed ślubem :)

Zaraz po zarezerwowaniu sali (w Park Hotelu) z rozpendu postanowilismy załatwić wszystkie inne rezerwacje :)
Faktycznie byliśmy pierwszą parą zapisującą sie na ten dzień :)

Pozdrawiam serdecznie :)




Offline anushia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.09.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Listopada 2009, 12:11 »
Witam,
ja wlasnie w tym tygodniu zapisalam sie na 11. 09. 2010.
Chcicalam się zapytać, czy ktoś z Was może też bierze ślub w tym terminie?
A jest szansa na wprowadzenie dodatkowych dekoracji oprócz ławek, np takie łuki z kwiatów?
Miał ktoś to z Was w Bazylice? ???
Z góry dzięki za odp.

Offline evcia-e1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.09.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Listopada 2009, 22:50 »
Hej, ja biorę ślub w Bazylice, ale 25 września, więc czekam na relację, bo Ty przede mną.


Offline milena_77
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Stycznia 2010, 16:13 »
Czy ktoś bierze ślub w Bazylice dnia 24. 07. 2010?

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Sierpnia 2001, 04:52 »
Chciałam zapytać, czy ktoś z Was chodzi już na katechezy lub do poradni rodzinnej w Bazylice? Bo my zaczęliśmy chodzić w tym tygodniu, ale na razie są straszne pustki...

Offline Joanna1912

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19 czerwiec 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Sierpnia 2001, 05:28 »
Witam,czy mozesz mi powiedziec kiedy i o ktorej sa te spotkania no i do kiedy  trwaja



Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Sierpnia 2001, 05:55 »
Katechezy są w środy o 19.30 i trwają 1 godzinę zegarową. Trzeba przerobić trzy tematy (czyli najlepiej iść na 3 spotkania pod rząd, bo nigdzie nie ma rozpiski). Poradnia rodzinna jest w środy i czwartki (my poszliśmy w czw), w zależności od dnia prowadzą różne panie, więc zalecane jest, żeby chodzić tylko w środy lub tylko w czwartki. Też są 3 spotkania - pierwsze jest zawsze o 17, drugie o 17.45, trzecie chyba 18.30, ale nie można przyjść i jednego dnia być na wszystkich trzech zajęciach. Ani na katechezy ani do poradni nie trzeba się wcześniej zapisywać, ale trzeba oczywiście wziąć wcześniej kartkę z biura parafialnego.

Offline anushia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.09.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Stycznia 2010, 14:59 »
A mam pyatnie co do tych katechez. . .  jak ma sie zaświadczenie o ukończeniu kursu (na religii) to też trzeba chodzić?
A jak sie nalezy zapisać na te katechezy i do poradni? Trzeba iść do biura parafialnego? No i własnie ktoś może pamieta kiedy to biuro jest czynne w Bazylice?

Offline evcia-e1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.09.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Stycznia 2010, 18:12 »
Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 12.00 i 16.00 - 18.00. My mamy kurs przedmałżeński ze szkoły średniej, więc nie musimy chodzic na nauki. Jedynie 3 spotkania w poradni.


Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Stycznia 2010, 16:03 »
My też mamy zaświadczenie o kursie ze szkoły, ale powiedziano nam, że to to nie zwalnia z obowiązku chodzenia na te 3 katechezy. Katechezy to nie to samo co nauki przedślubne i każdy musi je zaliczyć, niezależnie od tego czy ma zaświadczenie ze szkoły czy nie.

Offline evcia-e1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.09.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Stycznia 2010, 22:38 »
tak, dlatego my na te 3 spotkania tez musimy isc  ;D


Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Stycznia 2010, 11:54 »
evcia-e1, nie zrozumiałaś mnie :) Nawet jeśli ktoś ma zaświadczenie ze szkoły, musi iść na 3 spotkania do poradni rodzinnej + na 3 katechezy!!! Czyli razem 6 spotkań! No, chyba że w biurze parafialnym wprowadzili nas w błąd, ale byliśmy tam dwa razy i za każdym razem mówili to samo.

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Stycznia 2010, 23:38 »
A mi Pani powiedziała, że jak są nauki z LO to nie ma problemu. U nas było tak, że ja mam nauki ze szkoły, a Ł. nie... i Pani zaproponowała, że Ł. może chodzić sam, chyba, że ma to być kurs weekendowy to musimy razem. Nic nie mówiła, że ja będę musiała iść na jakiekolwiek spotkania...

Ostatecznie zrobiliśmy wspólnie weekendowy, ale nie w Bazylice.

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Stycznia 2010, 00:04 »
Może jak się robi pełny kurs przedmałżeński, albo kurs weekendowy, to jest się zwolnionym z tych 3 katechez? :drapanie:

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #52 dnia: 5 Lutego 2010, 20:10 »
3 katechezy z cyklu "Poradnia rodzinna" są obowiązkowe dla każdego - nie ważne w jakim trybie robił kurs przedmałżeński :/

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #53 dnia: 6 Marca 2010, 16:41 »
Pilne pytanie do osób, które już spisywały, lub wkrótce będą spisywać protokół w Bazylice: W jakie dni tygodnia i w jakich godzinach można to zrobić? Wiem, powinnam zadzwonić do biura parafialnego i zapytać, ale podczas ostatniej rozmowy telefonicznej z nimi ciężko było się dogadać, więc wolę zapytać tutaj ;)

Offline blondiegirl
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.08.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Maja 2010, 19:31 »
Czy ktoras bierze slub 14. 08. 2010 w naszej bydgoskiej Bazylice ?????

Offline milena_77
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Maja 2010, 12:11 »
My juz spisywaliśmy protokól.  Wcześniej poprostu zadzwoniłam i powiedziałam, że chcemy przyjść na spisania protokołu i pani nas umowiła na konkretną godzina z proboszczem (chyba dwa dni pozniej).  Tak więc bez przeszkód :)

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Maja 2010, 01:23 »
milena_77, to było wasze pierwsze spotkanie? Było jakieś "co łaska"?  ;)

Czy ktoras bierze slub 14. 08. 2010 w naszej bydgoskiej Bazylice ?????

Tak się składa, że ja :)
Na którą godzinę masz ślub? My będziemy na 17 :)


Offline milena_77
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Maja 2010, 18:38 »
jak rezerwowaliśmy termin to wpłacaliśmy 100zł, na spotkaniu na którym spisywaliśmy protokół nic nie dawaliśmy i sam proboszcz nie wspominał o pieniążkach :)

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Maja 2010, 23:51 »
Czy ktoś z Was ma świeże informacje, ile kosztuje w tym roku oprawa muzyczna mszy? :)

Offline milena_77
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Maja 2010, 10:44 »
z tego co mówił proboszcz to organista 100 zł, każdy kolejny instrument to następne 100zl, ale osobiście jeszcze nie rozmawiałam z organista wiec nie wiem czy się coś nie zmieniło