Autor Wątek: PORÓD ZDROJE- UWAGA!  (Przeczytany 8181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Domisia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.2009
PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« dnia: 11 Czerwca 2009, 23:43 »
Chciałabym poznać Wasze opinie dotyczące szpitala na zdrojach, ale tylko i wyłącznie co do samego porodu.  Jaka panowała atmosfera, jak przebiegał poród, czy były jakieś komplikacje i czy zakończył się poród c. c.  Powiem szczerze że jeżeli któraś z Was chciałaby rodzić naturalnie to na bank nie na zdrojach.  Bardzo odradzam porodu w zdrojach z paru względów, a m. in dlatego że strasznie SPIESZĄ SIĘ Z PORODEM moje Panie.  U nie jednej Pani często wykonywany jest zabieg Cristellera- "wyciskanie z łokcia dzidziusia" (lekarz albo rzuca się na brzucha albo popycha łokciem dziecko) Kobietki!! To jest zabieg ZAKAZANY w każdej książce położniczej a nie raz spotkałam się z opinią "Całe szczęście że mi lekarz wycisnął dzicko, bo bym nie urodziła"  :o .  Oni stosują ten zabieg bo spieszą się z porodem i chcą go szybko ukończyć.  Jeżeli któraś z Pan przeszła coś takiego bez komplikacji dla dziecka (porażenie Klumkego lub Erba) lub dla siebie (pęknięcie krocza do IVstopnia) to miałyście OGROMNE SZCZĘŚCIE!
Znam przypadek kobiety która była dość spora wagowo i jak na złość chcieli by rodziła naturalnie (bo nagminnie stosują cięcie cesarskie) Dziecko urodziło się 4800g, całe fioletowe, ze zmiażdżoną wątrobą, ma porażoną rączkę, a kobieta pęknięcie IV stopnia do odbytu (do końca będzie oddawała przez rurkę kał).  To jest efekt "wyciskania z łokcia" :(

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwca 2009, 07:21 »
Ja rodzilam w Zdrojach, 4godz naturalnie, potem cc poniewaz zagrozone bylo zycie dziecka. Nie mialam nic wypychane, naciskane. Bylam zadowolona z opieki. Bede znow tam rodzic, ew.rozwazam Stargard Szcz.

Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwca 2009, 07:56 »
Ja również tam rodziłam i znam kilka kobiet, które tam rodziły swoje pociechy i nic z tych rzeczy co wypytałaś nie spotkałam ani ja, ani one. Jak będzie mi dane rodzić raz jeszcze wybiorę ten sam szpital. U mnie nikt z niczym się nie śpieszył, nikt na mnie nie krzyczał, nic mi nie wyciskali itp.

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwca 2009, 09:08 »
Domisia może sama opiszesz swój poród lub wrazenia po nim ?
Ja słyszałam raczej pozytywne opinie na temat tego szpitala !
A tak wogóle to pokaz mi szpital w którym nie "wyciskaja" ...Ja tez wiem że to jest zabronione ale wszedzie to robia .
Wiec nie jest problem tylkow  tym szpitalu .

Ja jeżeli miałabym wybrac Szczecinski szpital to własnie ten , nawet mam wieksze zaufanie do niego  niż u nas w Stargardzie .
Chociaz podobno sie bardzo poprawiło po zmianie ordynatora :)
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwca 2009, 09:12 wysłana przez ela »
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwca 2009, 09:14 »
Ja rodziłam w Zdrojach co prawda naturalnie i sam próg bólu nie wspominam mile ale obsługa,lekarze i p.połozne i pielegniarki bardzo miłe.



Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwca 2009, 09:31 »
Też rodziłam w Zdrojach. Nic z tego co opisujesz nie miało tam miejsca.
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline tete

  • "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6151
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2007
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Czerwca 2009, 09:47 »
matko..jakie czarne scenariusze :o :o :o :o
az sie w fotel wbiłam..ja po prawie 7h naturalnego porodu miałam cc-niewiem czy to szybko czy pozno-ale skoro wskazania byly-dlamnie to oczywiste ze sie robi wsio dla dziecka i mamy!!Zadna z rewelacji opsiywanych przez Ciebie podczas mojego pobytu na porodówce nie miala miejsca.Jak i u moich rodzących tam znajmomych(i to nie tylko z e-)I powiem szczerze ,nie znosze rewelacji"bo ktos cos powiedzial","bo w któryms kosciele dzwoni"
czasem takie opinie bywają krzywdzące najzwyczajniej w swiecie.
No chyba ze jestes osobą z personelu szpitalego i sama widzialas ze takie rzeczy mialy miejsce..
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwca 2009, 09:51 wysłana przez tete »
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Czerwca 2009, 11:28 »
tete dlatego poprosiłam aby Domisia sama opisała swój poród w tym szpitalu !
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Domisia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.2009
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwca 2009, 12:53 »
Dokładnie tak drogie Panie.  Należę do personelu w różnych szpitalach i widzę co się dzieje.  Ten przypadek nie wymyśliłam ponieważ miałam dyżur na pediatrii na Wojciecha i to dzieciątko przyjechało właśnie ze zdrojów.  Jestem dość dobrze zorientowana ponieważ praktyki mam w różnych szpitalach i oddziałach w Szczecinie.  Jestem po 2 roku położnictwa dlatego wiem i dlatego mówię.  Szczerze byłam przerażona tym co widziałam na Zdrojach. . . .  z resztą to nie jest jedynie moje wrażenie a ogromnej większości na roku.  Rozumiem że opinie są pochlebne i cieszę się że Paniom nic złego się nie przydarzyło, jednak nadal będę obstawać przy swoim zdaniu na temat porodów w tym szpitalu.

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwca 2009, 13:32 »
jak już to Kriestllera, a nie Cristellera… bo się wspomniany tutaj wyżej w grobie  przewraca;
tym bardziej, że pierwotna idea tego zabiegu wcale zła nie była, tylko obecnie niestety została wypaczona.
A sam autor ma w położnictwie spore zasługi.
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwca 2009, 13:36 wysłana przez liliann »
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Czerwca 2009, 13:35 »
To może lepiej pochodzić po paru szpitalach , odbyć praktykę chociaż w 5 aby oceniac ?
W Stargardzie też tak robią i w wielu innych tez .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline 01bonita

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Stycznia 2011, 15:44 »
Czy wiecie może kiedy otwarcie nowego oddziału położniczego w Zdrojach, w grudniu było tylko jako pokaz dla pracowników otwarte, ale kiedy tam beda przyjmowac???? jest jakas data??

chciałabym sie juz zalapac...


Offline Anjuschka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10267
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Stycznia 2011, 21:19 »
Mój lekarz mówił mi, że podobno jakoś w lutym mają się przenosić. Ja się na pewno załapię :)

Offline 01bonita

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2012
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Stycznia 2011, 09:39 »
ja mam termin na czerwiec/lipiec wiec chyba tez w takim razie  ;D

no i wlasne lazienki w pokojach, w koncu troche luksusu...


Offline słodka_wanilia

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 518
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2011
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maja 2011, 08:09 »
Może któraś z Was posiada aktualne informacje na temat porodu w Zdrojach?


Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: PORÓD ZDROJE- UWAGA!
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Maja 2011, 08:25 »
3tyg temu rodziła tam bratowa mojej przyjaciółki i była bardzo zadowolona ze wszystkiego.