Autor Wątek: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?  (Przeczytany 99373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m@dziuni@

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.07.2010
zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« dnia: 9 Czerwca 2009, 02:29 »
tak się zastanawiałam ile osób będących na tym forum zamieszcza zdjęcia ze ślubu lub zaręczyn na portalach społecznościowych typu nk????????

nie uważacie, że trzeba sobie zostawić trochę prywatności???

Offline oleandro

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: sierpień 2010
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwca 2009, 13:30 »
moim zdaniem umieszczenie jednego czy dwoch zdjec jest ok, ale calej galerii ...
Ale z drugiej strony uwazam ze kazdy ma prawo do umieszczania na swoim koncie nk co tylko chce  ;)

Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwca 2009, 13:35 »
Ja też uważam że umieszczenie paru zdjęć jest oki :) I to nie jest forma chwalenia się :) Przynajmniej nie w moim przypadku. Każdy może dodawac na nk co tylko chce :) też nie dodałabym do siebie całej galerii bo dla mnie to trochę bez sensu, album mam na szafce albo na kompie, nie muszę mieć go na nk ;) Ale parę zdjęć jest jak najbardziej ok :)
A co do prywatności, uważam że po to są opcje "pokazuj zdjęcia tylko znajomym" by właśnie tą prywatność chronić :)


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwca 2009, 13:40 »
Zdjęcia ze ślubu, zaręczyn, fotki dzieci - są nawet fociaki z usg, każdy lubi co innego ale mnie najbardziej "powalają" fotki z wakacji  ;D nawet sprzed 10 lat ale za to kilka i każde podpisane "Turcja 2000" "Egipt 2002" "Hiszpania 2005" itp  :los:


Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwca 2009, 13:46 »
Ja np jestem przeciwna dodawaniu fotek swoich bobasków, ale mam na myśli nago - a i tacy się przecież znajdują. Tutaj już można mówić o naruszaniu prywatności. Jak sobei tak  pomyślę, że moi rodzice mieliby kiedys dodać moje nagie zdjęcie jako nawet noworodka, na jakąś nk czy coś, to bym się chyba na nich pogniewała :P
No i tak samo z pół nagimi fotkami ze swoimi partnerami... Albo z fotkami w dwuznacznych pozach... A ludzie(szczególnie nastolatkowie) chcą pokazać że jacy to oni są dorośli, bo leżą w łóżku ze swoją dziewczyną/chłopakiem ;)


Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Czerwca 2009, 13:50 »
Madzia_n - własnie miałam pisac to samo.
zdjęcia nagich dzieciaczków - jak dla mnie rzecz niepojęta..
ja nawet nie robię "gołych" zdjęć synkowi do domowego albumu a co dopiero wlepiać je na NK  :o

Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Czerwca 2009, 14:17 »
No właśnie... Też sobie nie wyobrażam takich nagich zdjęć cykać. Moooże, ewentuuuualnie tak dla siebie, ale napewno nie do pokazywania ludziom. Dzieciaczki tez muszą mieć swoją prywatność :)


Offline m@dziuni@

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.07.2010
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Czerwca 2009, 14:19 »
są profile na których ludzie "na siłę" dodają zdjęcia ze ślubu nieważne jakie - byle było dużo

na tych zdjęciach panny młode są już zmęczone roztrzepane i spocone
można tylko obserwować jak w miarę upływu czasu psuje się fryzura i rozmazuje makijaż...

i po co?

 ??? ??? ??? ??? ???

Offline filaretka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.08.09
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Czerwca 2009, 14:23 »
Ja usunęłam konto z NK po tym jak weszły oceny. I to nie dlatego że były niskie - bo zadnym paszczurem nie jestem, ale szlag mnie trafiał jak ludzie wpisywali oceny mojego wyglądu jakbym była jakąś kukłą na aukcji.

Niestety - foty na naszej klasie to popisówa - i nie mówię tak by krytykować innych, bo sama takowe wstawialam ale nie lubię oszukiwać sama siebie i wiem jaki mialo to cel. Wybierałam zdjęcia ładne - z wakacji, imprez, takich na których się fajnie wygląda. wszyscy tak robią.
Natomiast wkurzające są komentarze - sztuczne, miłe i dodane co każdego zdjęcia. Ludzie sprawdzają kto oglądal ich profil, jakie mają oceny, tworzą galerie, jakieś prezenciki wysyłają, dodają do znajomych ludzi których w życiu na oczy nie widzieli.

Potem widziałam np. klasową szarą myszkę której głosu nie pamiętam bo nic nie gadała, a tu bęc 490 znajomych.

inna "Koleżanka" wysyłała zaproszenie - ale cześć na ulicy mi nie potrafiła odpowiedzieć.

Galerie dzieci - po 30 póz niemowlaka i tyle samo komentarzy - jaki słodziutki, pulchniutki, maciupki, kochaniutki, no ludzie...

To samo ślub i wakacje...

Pamiętam początki naszej klasy - gdzie na prawdę dzięki portalowi zorganizowaliśmy 3 spotkania klasowe i było super. W galerii byly stare skanowane szkolne foty z podstawówki i śmiechu co nie miara.
To co się stalo z tym portalem teraz - to jest kompletne dno.

A jak już pisali o tym, że nastolatki idą do hause albo new yorker - przebierają sie na chwile w ciuchy i w nich im znajomi robią fotki zeby były na naszą klase takie full lanserskie - to odechciało mi się do reszty :)


a gołych fotek dzieci nie daje się przede wszystkim dlatego, że na takich portalach właśnie żerują pedofile. Chyba żadna matka nie chce, żeby jakiś chłop sobie majstował pod spodniami ogladając gołą pupę jej niemowlaka.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Czerwca 2009, 14:26 »
Jak to po co - ku uciesze tłumu ;D

Ja tam wolę się zbytnio nie wybebeszać

filaterka, po młodzieżowemu powiem - szacun ;D zgadzam sie z każdym Twoim słowem.


Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Czerwca 2009, 13:41 »
Ja tez tego wszystkiego nie popieram :) Oceny, galerie - wnerwiły mnie niesamowicie, więc... Wyłączyłam ta opcję ;) I już mnie nie denerwują. Po komentarzach poznać które sa prawdziwe, a które tylko na pokaz.

Chociaż miałam momenty, że nk naprawdę chciała doprowadzić mnie do białej gorączki(czyli byłam o krok od usunięcia konta ;) ) to jeszcze tego nie zrobiłam. Ciekawa jestem jednak co nk wymyśli jako następne "urozmaicenie" profilu...


Offline ajka85

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 634
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość, miłości jakże pięne bramy
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Czerwca 2009, 16:22 »
ja too jednak mialam nosa, zeby nie logowac sie na nk:P  Pare fotek ze slubu ok, zdjecia osob doroslych lezacych w lozku -jakos przejdzie jezeli nie sa obsceniczne, ale nagie dieciaczki to zbrodnia!! Jasne, ze ludzie robia takie zdjecia np. podczas pierwszej kapieli,ale po co pokazywac je calemu swiatu? Poza tym uwazam, ze na takich serwisach powinien byc zainstalowany jakis filtr i takich zdjec poprostu nie przyjmowac...:)

Offline m@dziuni@

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.07.2010
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Czerwca 2009, 16:47 »
dla mnie nk była super w momencie kiedy szukałam pierwszych znajomych
pisało się do osób z podstawówki z którymi straciło się kontakt
ale w tym momencie już nawet nie chce się wchodzić na profil

a komentarze pod zdjęciami to żenada....  :!: :!: :!: :!:

najgorsze jest jednak to, że zdjęcia każdy może skopiować na swój komputer a dodatkowo jest opcja wysyłania zdjęć na komórkę - ja tą opcję zablokowałam ale wszystko można obejść  :evil: :evil: :evil:

Offline frezyjka81

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 805
  • Płeć: Kobieta
  • Uwierzyć w Anioły nawet gdy ich skrzydła są czarne
  • data ślubu: 10.10.2009
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Czerwca 2009, 18:32 »
Nie mam nic przeciwko umieszczeniu kilu zdjęć ślubnych na nk. Jednak tak jak większość, uważam, że ten portal delikatnie mówiąc "zszedł na psy". Nie rozumiem dlaczego nieznane mi zupełnie osoby piszą do mnie maile w stylu "Spodobał mi sie Twój profil, może umówimy się". Denerwują mnie również ludzie, których znam bardzo słabo np. chodziłam z kimś do jednej szkoły i znałam daną osobę "z widzenia", nie zamieniłam z tą osobą ani słowa - i nagle dostaję zaproszenie do znajomych. Potem okazuje się, że ta osoba ma ponad 600 znajomych!!! Chore!!!
Wracając do zdjęć są ok - ale wszystko w granicach normy!!!
Pozdrawiam!!!

Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Czerwca 2009, 23:11 »
Ajka masz rację, powinien być taki filtr zainstalowany. Niby moderatorzy starają się usuwać pewne zdjęcia, ale nie da się zapanować nad taką ilością osób które tam wchodzą.

teraz nadal odnajduję znajomych z dawnych lat, dzięki nk mam kontakt z ludźmi z którymi kontakty się urwały. Ale prawda... To co tam się dzieje to przesada. I te zaproszenia, o których pisze Frezyjka - ja też takie dostaję ::) I coś chce mnie trafić.


Offline Olucha

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6455
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Czerwca 2009, 00:04 »
Ja usunęłam profil na NK po tym jak jacys  kolesie np z mazur pisali do mnie teksty w stylu " słucha czy my się nie znamy ze szkoły" gdzie ja z lubuskiego jestem  ;) na moją odpowiedź że nie, następowało " to nic to może teraz się poznamy " i inne tym podobne suche teksty  :) zdjęcia i podpisy pod Nimi mnie rozwalają, panienki roznegliżowane, ludzie pokazujący swój dobytek albo chwalący się zagranicznymi wycieczkami, prawie jak U Kargula i Pawlaka brakuj tylko zdjęcia z telewizorem przed domem   :P co do zdjęc dzieci, a nagich w szczególności to to nawet nie zabieram głosu, tragicznie  ::)

Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Czerwca 2009, 01:25 »
Na szczęście ja nie dostaję takich wiadomości od ludzi nie wiadomo skąd...
Cóż, nk ma tez swoje zalety...
Nie wyobrażacie sobie nawet ile było radości i łez wzruszenia, gdy założyłam konto rodzicom, a tam cała masa ich znajomych!
Powiem też, że dzięki nk często dowiadujemy się o różnych sytuacjach... Dzięki temu moi rodzice mogli być na pogrzebie dawnego znajomego... ::) A dla nich to bardzo wiele.

Też nie lubię takiego "chwalenia się" tym co się ma, co się robi.. Kolega ostatnio wklejał projekty domku który własnie zaczął budować. I w ogóle takich przykładów jest wiele. Wakacje to akurat jeden z lżejszych form chwalenia się ;) Bo niektóre rzeczy naprawdę przerażają ;D



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Czerwca 2009, 12:03 »
 ;D mnie powaliła fota pokoju - taki zwyczajny bez fajerwerków i podpis pod tym "nasz livingroom" dosłownie :P


Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Czerwca 2009, 12:23 »
o maaaaaam to takie foty też tam lecą?

dzięki Bogu u swoich znajomych nie zauważyłam...co najwyżej foty z wakacji...
tyle, że na mnie wycieczka na Wyspy Kanaryjskie np jakiegoś porażającego wrażenia nie robi...no jakby z Marsa ktoś foty zapodał, to nie powiem...nie powiem...szczena by mi opadła.
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Olucha

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6455
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Czerwca 2009, 12:25 »
Na mnie Kanary robią oszałamiające wrażenie  ;D :P

Offline filaretka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.08.09
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Czerwca 2009, 13:13 »
Na mnie też :) szczególnie jak fota jest ściągnięta z Google. A takie też widziałam akurat w wypadku innego miejsca - ale jednak.

I jeszcze inna - np.  dziewczyna ma fotke z noworodkiem - który jest np. dzieckiem jej siostry - ale podpisuje to np. "z moją małą Zuzią" i pod spodem czyta 50 komentarzy gdzie ludzie sie dwoją i troją czy to jej czy nie jej.

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Czerwca 2009, 13:45 »
Ja uwielbiam fotki typu ....Egipt styczen 2009 , Majorka luty 2009 , Hiszpania marzec 2009 itd itd
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline m@dziuni@

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.07.2010
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Czerwca 2009, 14:06 »
 22 kraje w 5 dni
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Offline m@dziuni@

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.07.2010
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Czerwca 2009, 14:19 »
Max Kellerman wszystko przewidział 
:cancan:

Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Czerwca 2009, 20:45 »
;D ;D ;D
Tak, nie ma to jak podróżowac po całym świecie :P
Ja też nie lubię takich zdjęć z dziecmi, tzn z dziećmi jak z dziećmi, ale te podpisy...
No, ale wiadomo, gdyby dodali "siostrzenica" "bratanica" "chrześniaczka" to nie byłoby tylu komentarzy  ???
Po prostu niektórym zależy na sztucznym rozgłosie. Ja na szczęście nie mam takiego hmm "hobby" (żeby nie nazwać tego zboczeniem :P ) ;)


Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Czerwca 2009, 12:11 »
Jeśli chodzi o foty ze ślubu to myślę, że zamieszczenie jednej czy dwóch fot nie jest przesadą. Przeciez to jest dzień o którym większośc z nas marzy i nie widzę w tym nic złego aby chwalic się swoim szczęściem.

Natomiast najbardziej rozwalają mnie foty, na których jest osoba, ale za nią w tle "zupełnie przypadkiem" np. telewizor LCD 50 cali i podpis - "oto ja"  ;D ;D  Aż mnie wtedy korci aby dopisac - "i Twój cały dobytek".
Albo mam znajomą, która wkleiła całą masę fot zrobionych w bardzo ładnym, bogato urządzonym domu. Każdy chwali, słodzi, pisze jaki ma piękny dom. A ja zapytałam wprost czy to jej - bo wiem, że jeszcze 1,5 roku temu się jej nie przelewało - to mi odpisała, oczywiście na skrzynkę, że to nie jej dom :o ::)

Dlatego właśnie niedawno zrobiłam czystkę na swoim koncie i wywaliłam dużo zdjęc. A ostatnio celowo dodałam kilka zdjęc naszego kota tylko po to aby ponabijac się z opisów lub - co lepsze -  bezpośrednich komentarzy typu: "lepiej byście sobie dziecko zrobili a nie kota macie!!!!"  ;D ;D

Offline m@dziuni@

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31.07.2010
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Czerwca 2009, 16:09 »
loona bardzo mi sie podoba twoje poczucie humoru  z małą dozą złośliwości  ;D ;D
pozdrawiam

a motyw z kotem - rewelka  ;)

Offline marta83

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
  • Nareszcie...
  • data ślubu: *  09.05.2009   *
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Lipca 2009, 22:51 »
 :) hej
Na nk zamiescilam 1 sztuke zdjecia slubnego  :P :P :P i to na wyrazna prosbe mojej rodziny z Przemysla, ktora na slubie nie byla obecna.

Reszte pozostawie bez komentarza  ;)
pozdrawiam

Offline izabelle13

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3688
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.09.2007
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Lipca 2009, 17:00 »
Rodzaje zdjęc na nk to temat rzeka.....wakacyjne macie rację -porażka, ale wygrywają fotki gdzie widnieje człowieczek przyklejony do jakiejś super furki która oczywiście nie jest jego - nie wspomnę o zdjęciach tatuaży.....
A zdjęcia- mój P już stanowczo powiedział NIEEEE ma mowy, ale jeśli ktoś wkleja jedno to ok ale jak już wszystkie które dostał na płytce od fotografa to nie za fajnie... ;D ;D ;D

Offline julenka

  • * * * * *
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3592
  • Płeć: Kobieta
Odp: zdjęcia ze slubu na nk- co sądzicie?
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Lipca 2009, 17:28 »
Dużo mądrych rzeczy napisałyście dziewczyny. Również uważam, tak jak Madzia_n, że NK ma swoje zalety, można spotkać wiele dawno nie widzianych osób, jednak ważne żeby umieć zachować umiar we wszystkim.
Mnie osobiście strasznie bawią zdjęcia koleżanki, która ma 4 strony zdjęć jak to się mówi "z ręki" czyli wygina się w dziwacznych pozach, ale generalnie widać na wszystkich to samo ... i jaki jej dodać komentarz? Szczerze, nie mam pojęcia, bo musiałabym napisać "ładnie jak na pozostałych 46 fotkach" :)
A już najbardziej rozbraja mnie opisy pod zdjęciami o treści "Ja" a na zdjęciach jest sam właściciel profilu ;D ;D ;D