e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pytanie dot. (przyszłego) Pana Młodego ;)  (Przeczytany 1383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam serdecznie,

Chciałabym zapytać czy istnieje możliwość ustalenia daty ślubu w momencie gdy przyszły pan młody nie ma ukończonych 18 lat (brakuje 2 miesięcy do pełnych 18 lat) ,lecz w momencie zawierania związku małżeńskiego (planowo sierpień 2010) będzie już pełnoletni.  Zależy nam na wolnym terminie w sierpniu, stąd to pytanie.  Mieszkamy oboje za granicą co wiąże się z wieloma problemami w załatwianiu formalności.  W lipcu tego roku będziemy w Polsce i chcielibyśmy ustalić konkretną datę ślubu.
Wiem ,że jedno i drugie musi mieć skończone 18 lat, ale czy to nie dotyczy tylko momentu w którym zawiera się związek małżeński, konkretnego dnia. . ?  ???

Pozdrawiam. 

rybkawiedenka

  • Gość
Ja bym dla pewności zadzwoniła do USC

Offline KAHA Kobieta

Mężczyzna musi mieć ukończone 18 lat i 3 m-ce.  W innym wypadku zgoda na ślub jest wydawana przez sąd rodzinny zdaje się.

rybkawiedenka

  • Gość
Dokładnie Kaha to 18 lat, 3 miesiące i 1 dzień bo....ten 1 dzień to właśnie dzień slubu. Wcześniej nie dostanie zgody, poza oczywiście sądem, ale dlatego proponowałam zadzwonić do USC.

No tak, ale jeśli ślub jest dopiero w 2010 roku to ustalić datę możecie.  USC i tak nie zapisuje na tak odległe terminy, niektóre urzędy maksymalnie na 6 miesięcy przed "godziną zero"  :)