e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: MAŁE czy DUŻE wesele lepsze?  (Przeczytany 7134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paulunia21 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 2011-07-23
MAŁE czy DUŻE wesele lepsze?
17 maja 2009, 20:21
witam, mam ogromny dylemat? zastanawiam się jakie wesele zoorganizować Czy małe ok 25os w tym najblizsza rodzina czyli rodzice , dziadkowie i chrześni Czy moze lepiej większe na ok 80 os.???? Nie wiem co robic planujemy slub na przyszly rok i nie wiemy na co sie zdecydowac? pomozcie:)

Offline anetka1232 Kobieta

• forumowicz
zalezy co rozumiesz przez bliska rodzine?? ja zapraszajac tylko bliska rodzine wyszlo mi 80 osób. na mniej by sie nie dało. wszystko zalezy od ciebie od tego czego Wy chcecie i jaki ślub sobie wymarzyliscie. wg mnie nie powinniście słuchać nikogo zrobic wesele takie jak chcecie i takie jak wam sie podoba wkoncu to wasz dzien i wy sobie go wymarzycie i czy to bedzie na 25 osób czy 80 to juz nie ma znaczenia. ja robie wesele dla siebie a nie dal gosci. to jest moj dzien

Offline MagdaMa Kobieta

• zapaleniec
ja jak się zastanawiałam to obstawiłam tylko 2 opcje:
obiad tylko z rodzicami i świadkami, czyli w sumie 10 osób (bez dziadków, chrzestnych itd);
lub impreza na ile chcę osób, i zapraszam kogo chce - bez wybierania spośród rodziny, przyjaciół, znajomych;
po dyskusji, wybraliśmy opcję 2  ;D

Offline mesitini Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 08.05.2010
U mnie pojawil sie ten sam dylemat i dwie opcje, identyczne jak u MagdyMa. Kiedy podjelismy decyzje wyboru opcji "tylko najblizsi" obwieszczajac ja rodzicom z obu stron, cos zaczelo mnie meczyc, czulam jakbym nie szla we wlasciwym kierunku. Poniewaz nie moglam z tym przejsc do porzadku dziennego, poruszalam temat w pracy. Kolezanka podala mi taki przyklad: z sobie wiadomych przyczyn nie poszla na Studniowke. Jakis czas pozniej, kiedy napotykani ludzie opowiadali o swoich studniowkowych perypetiach, bylo jej zwyczajnie zal. To pomoglo mi sobie uswiadomic, ze bede zalowac, jesli wesela nie zrobimy. Doszlam do wniosku, ze tylko raz doswiadcze czegos podobnego, a jesli nie zdecyduje sie na takie prawdziwe wesele, to pozostane ubozsza o to doswiadczenie i pomimo ogromnego stresu towarzyszacemu takiemu przedsiewzieciu, chce to przezyc. Decyzja zostala zmieniona :)
Wszystko zalezy od tego czego sie tak naprawde chce, a odpowiedz tkwi w nas samych, noi oczywiscie (niestety) od kasy  :-\, jesli bierzemy w tym watku rowniez ten problem pod uwage.
Zycze Ci paulunia21 dokonania wlasciwego wyboru :)

Offline paulunia21 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 2011-07-23
Ja doskonale zdaje sobie sprawę że to nasz wybór ale mamy taki dylemat straszny bo z jednej strony chcemy takie chuczne wesele a z drugiej finansowe nie wiem czy wyrobimy I tak postanowialm napisac na forum i poczytac wasze opinie :) dzieki wielkie :)

Offline mesitini Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 08.05.2010
No wlasnie kwiestii finansowej nie podjelas, wiec nie bylam pewna czy w tym problem, czy w czyms innym. Ja najpierw ustalilam czego chce, a potem zrobilam wstepny kosztorys i oszacowalam mozliwosci finansowe, a moj PM mnie poparl i dlatego byla mozliwa zmiana decyzji. Gdybym ustalila, ze w zaden sposob nie damy rady finansowo, to na pewno nie zostalaby podjeda decyzja, ktora zostala ostatecznie podjeta.
Nie wiem czy masz, ale jesli nie, zrob sobie koniecznie kosztorys i nawet zawyzaj troszke kwoty, a potem z zimna krwia ustal na co Cie stac i z czego mozesz ewentualnie zrezygnowac. W dziale "Ślub, ślub ..." jest temat "Jak zaoszczedzic?", moze tam znajdziesz cos co uda Ci sie wykorzystac i obnizyc koszty.

Offline oleandro Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: sierpień 2010
Paulunia21 ja popieram to co dziewczyny napisaly wyzej ze decyzja zalezy przede wszystkim od tego co Wy chcecie....

Jesli chodzi o koszty to wiem ze istnieje wiele sposobow na obnizenie kosztow wesela samochod pozyczyc od znajomych, sami mozecie ustroic sale, zrobic zakupy, sukienka wypozyczona lub uzywana, wlasnoreczne zaproszenia .... itd

Tutaj jest watek o kosztorysach:
http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=2015.60

Na trzeciej stronie Justyna851 umiescila swoj kosztorys wesele na 94osoby za 27tys zl mi sie wydaje ze to rewelacyjna cena

Offline MagdaMa Kobieta

• zapaleniec
hej
mogę Ci już teraz powiedzieć,że duże wesele jest zajeb....!!!!!!
ale na razie męczę kaca ;D więc w tygodniu napiszę już co i jak;
kosztorys też wrzucę  :D

Offline MagdaMa Kobieta

• zapaleniec
bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na duże wesele - w efekcie było 122 osoby;
dużo młodych, którzy kręcili imprezę; dużo tańczenia, wesoło od samego początku;
każdy się z kimś znał więc nie było nudno :-)

Offline obserwator

• maniak
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: MAŁE czy DUŻE wesele lepsze?
3 czerwca 2009, 13:14
Zanim zadamy sobie pytanie jakie wesele, duże czy małe, należałoby przeanalizować nasze możliwości finansowe. Nie jest żadną sztuką zapożyczyć się na wielką kasę  i potem spłacać ją przez kilka lat :D Jak znamy swoje możliwości finansowe wtedy możemy podejmować decyzję ile osób zaprosić, jaka sala, jaki zespół lub DJ, jakie menu i co bardzo ważne dla Młodej, jaka suknia ślubna. Co do stwierdzenia "to jest moje wesele i będę robiła co mi się podoba" to nie zgadzam się z tym.   Powinniśmy brać pod uwagę potrzeby, niekiedy opinie czy też jakieś tam zachciewajki  zapraszanych Gości . Powinno się szanować i doceniać Gości, a nie lekceważyć, bo takie samolubne podejście jest właśnie takim lekceważeniem. Wesele jest nie tylko dla MP, ale także dla Gości, którzy powinni się czuć swobodnie  i wiedzieć, że są mile widziani na przyjęciu.

Offline MagdaMa Kobieta

• zapaleniec
3 czerwca 2009, 18:33
jasne,możliwości finansowe przede wszystkim...
ja zrobiłam wesele 2 dniowe,122 osoby, menu full - już gdzieś wrzuciłam; alkoholi gama do wyboru + drinki, które schodziły b.dobrze;
koszt 22tys; było by  taniej, ale zrobiliśmy jeszcze imprezkę zapoznawczą dla młodych na 50 osób oraz dodaliśmy jeszcze pewne rzeczy do menu i nie tylko;
więc jak się chce to można za rozsądne pieniądze;
bierzemy pod uwagę przede wszystkim "widzi mi się" PM więc robimy tak jak chcemy;ale trzeba połaskotać gości - a to jakiś specjalnym usadzeniem przy stołach (w moim przypadku dziadków), a to wziąć pod uwagę preferencje alkoholowe (b.dużo wina,gdyż duża grupa piła tylko winko; piwo na poprawiny; koniaki dla smakoszy kolorowych trunków itp) itp rzeczy; dla każdego coś miłego ;D

koszty duże ale warto... ja osobiście nie żałuję (tym bardziej, że nie tylko się zwróciło, ale też jesteśmy do przodu - dla nas to ważne,bo sami sobie finansowaliśmy tę imprezkę ;D)

Offline obserwator

• maniak
3 czerwca 2009, 19:04
No właśnie, super :D

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
3 czerwca 2009, 20:10
Kiedy my się nad tym zastanawialiśmy mój PM powiedział krótko: przecież wszystko i tak będzie, różnica w cenie wynika tylko z ceny wesela (ilość osób). Suknie, kościół, gajer, kwiaty, foto, video itd też masz do zapłacenia. Zdecydowaliśmy się na najbliższych 60 osób (z o.t.) i ez poprawin. A w sumie tak kameralnie to nie wiem, ja chyba zdecydowałabym się na obiad weselny. A tak będzie wesele i wierzę, że będzie cudnie :)

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
3 czerwca 2009, 20:57
No pewnie, że będzie cudnie ;D
Moje Szczęścia:
Dawid 2011
Agata 2015
Tomasz 2017

Offline MagdaMa Kobieta

• zapaleniec
4 czerwca 2009, 09:25
zawsze jest cudnie...
to taka impreza, że nawet jak coś nie wyjdzie to każdy zapomina po minutce i więcej nie wspomina;

Offline karolinaaa21 Kobieta

• nowicjusz
4 czerwca 2009, 22:55
Ja też jestem za większym :) Byłam na mniejszym weselu i powiem tak, że wszystko wyglądało jak stypa, a nie jak wesele.  Wszyscy rozeszli się tuż przed północą.  Nie ma co się oszukiwać, ale wesele rozkręca młodzież, nasi znajomi:)

Offline obserwator

• maniak
5 czerwca 2009, 14:01
Pomijając możliwości finansowe to uważam, że nie jest ważne czy małe czy duże. Każde przyjecie weselne bedzie super kiedy kapela porządnie zapracuje na swoje wynagrodzenie :D

Offline zulka81

• nowicjusz
  • data ślubu: 29/05
21 czerwca 2009, 14:54
miałam na 38 osób, było imprezowo-choc nie weselnie, ale właśnie tego chciałam unikną, w pałacowej restauracji, świetne jedzenie, piekne miejsce, młodych była połowa, poza dziadkami to "starsi" do 56 rż.-młodo było. Muzyka z kompa-ale idealnea dla nas, wszyscy potem mowili, ze robiąl klimat. Nie od ilości osób zależy atmosfera, a od tego kto tam jest. Na urodzinach np. 18, nie było w moim kręgu więcej niż dwadzieścia kilka i nigdy nie było jak na stpie

Offline obserwator

• maniak
22 czerwca 2009, 07:41
Dokładnie, jeżeli tylko goście będą chcieli się bawić to nie ważne czy jest ich mało czy dużo.  :)

Offline JulkaKulka Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 26.06.2010
23 czerwca 2009, 12:19
Trzeba pamiętać, że duże wesele to nie tylko większy wydatek, ale też większa szansa, że wesele się zwróci. My będziemy mieć wesele na ok. 100 osób. Nie zawsze jest tak, że jak małe to brak chętnych do zabawy, to wszystko zależy od zaproszonych gości. Byłam w sierpniu na weselu 50 osob. i ludzie praktycznie nie schodzili z parkietu.

Offline obserwator

• maniak
23 czerwca 2009, 13:34
JulkaKulka wiele osób ma takie samo zdanie jak Ty, ja też, ale też wiele osób Ci zarzuci, że robiąc wesele  nie myślą o tym, żeby się zwróciło. Zarzucą Ci, że jesteś materialistką, a przecież to jest samo życie :D

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
25 czerwca 2009, 22:33
Ja po długich rozmowach z wówczas moim narzeczonym który chciał małe wesele tak na ok 40 os. namówiłam go na większe wesele  ;D
Hmmm bardziej chodziło mi o to zeby podzielić się z rodziną i wszystkimi znajomymi naszym szczęsciem, Dzięki temu mogliśmy zaprosić wszystkich znajomych więc młodziezy było dużo bo 70 % .
Zawsze od dziecka marzyłam o większym weselu gdzie będę mogła zparosić wszystkcih których chce , w sumie i tak musieliśmy ograniczyć bo nie stac by nas było na wesele na 230 osób  ::) - taką ogromniasta rodzine ma mój mąż  :D po rozważaniach zaprosiliśmy 133 osoby z tego przyszło 90 os  8)
Moim zdaniem impreza się udała w 100 % .
A co najważniejsze - podziękowania męża za to że jednak go namówiłam na większe wesele - bezcenne  ;)

Tak na marginesie można powiedzieć ze się zwróciło bo jesteśmy 1000 zł na minusie moim zdaniem to nic w porównaniu z tym co wydaliśmy  :D