e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: planujecie juz dzieci ?  (Przeczytany 7223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daynaher

• Gość
planujecie juz dzieci ?
19 Listopada 2005, 15:52
pytanie do przyszlych ale i swiezo upieczonych  malzenstw. macie juz plany co do dzieci ?

kiedy planujecie powiekszyc rodzinke ?

nam sie marzy zaraz po slubie..

Offline pioteras Mężczyzna

planujecie juz dzieci ?
19 Listopada 2005, 16:30
Jasne że myślimy o tym :) . Chcemy jak tylko będzie można bo to nie sztuka zmajstrować, sztuka to potem nie zajechać sie finansowo, ale myślę że będzie OK. Chcieć to byśmy chcieli nawet dziś :)

Offline demka Kobieta

planujecie juz dzieci ?
19 Listopada 2005, 18:30
A ja i moje Kochanie chcielibyśmy dzidziusia na moim czwartym roku studiów, gdzieś na początku 2007 roku żeby już było na świecie  :serce:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Sylvi Kobieta

planujecie juz dzieci ?
19 Listopada 2005, 18:34
My owszem planujemy i póki co na planach się kończy ... Sześć lat po ślubie ... Trzeba będzie się chyba sprężyć  :lol:

Offline Agnieszka32

planujecie juz dzieci ?
19 Listopada 2005, 22:15
Cytat: "pioteras"
bo to nie sztuka zmajstrować

Czasami wieksza niz sie może wydawać :)
I własnie dlatego w człowieku pojawiaja się czasami refleksje, czy tak naprawde jest w zyciu dobry moment na dziecko...teoretycznie kazdy by chciał miec potomstwo będąc juz do tego dobrze przygotowanym, odkłada sie to w nieskończoność, bo zawsze czegos brak, czegos jest mało. Życie potrafi płatać figle, a losy są nieprzewidywalne i może przyjść moment, że stanie sie cos takiego, że przestajemy juz patrzeć na okoliczności i czekamy, czekamy, czekamy....a tu nic.

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 04.06.2005
planujecie juz dzieci ?
19 Listopada 2005, 22:54
nie planujemy a juz majstrujemy..  :mrgreen:

Daynaher

• Gość
planujecie juz dzieci ?
19 Listopada 2005, 23:24
Cytat: "Agnieszka32"
Cytat: "pioteras"
bo to nie sztuka zmajstrować

Czasami wieksza niz sie może wydawać :)
I własnie dlatego w człowieku pojawiaja się czasami refleksje, czy tak naprawde jest w zyciu dobry moment na dziecko...teoretycznie kazdy by chciał miec potomstwo będąc juz do tego dobrze przygotowanym, odkłada sie to w nieskończoność, bo zawsze czegos brak, czegos jest mało. Życie potrafi płatać figle, a losy są nieprzewidywalne i może przyjść moment, że stanie sie cos takiego, że przestajemy juz patrzeć na okoliczności i czekamy, czekamy, czekamy....a tu nic.

swiete slowa

wcale nie tak prosto teraz zajsc w ciaze... ja jestem przerazona tym co sie dzieje dookola..

Offline agulkaaa Kobieta

planujecie juz dzieci ?
20 Listopada 2005, 14:12
Cytat: "Daynaher"
wcale nie tak prosto teraz zajsc w ciaze... ja jestem przerazona tym co sie dzieje dookola..

ja również ale nie ma co o tym rozmyślać zbyt długo bo potem się ludzie blokują psychicznie i mogą mieć dzieci ale się nie udaję
znowu takie planowanie teraz rzuć wszystko i dawaj majstrujemy chyba tez się nie sprawdza co ???bo też sobie fazy wbijamy do głowy
 no nie wiem co o tym myslicie???
my po słubie po prostu będziemy normalnie egzystowac (  heheh )
jak będzie to będe najszcześliwasza na swiecie
i staram si.ę nie myśleć o tym że się nie uda bo bez kitu fazę sobie wbije
nasi znajomi tak strasznie chieli mieć dzieci planowali wyliczali dni i te inne i nic wkońcu spasowali stwierdzili ze nie beda juz o tym myśleć i od raxzu się trafiło

życze wszystkim dziewczyną żeby mogł i żeby miały dzieci
przeciez dziecko to skarb

ale się rozpisałam

Offline anka24 Kobieta

planujecie juz dzieci ?
20 Listopada 2005, 15:53
ostatnio u nas na wykładzie mądre głowy mówiły że w pierwszym miesiącu starań o malucha ma sie 25% szans żeby zajsć w ciążę.w drugim miesiącu 37%..po roku 87%, po 13tu miesiącach 93% i dalej ten procent nie wzrasta..jesli więc po roku starań nie zachodzi się w ciąże należy rozpocząć diagnostykę niepłodności..mnie przerażenie ogarnia jak widzę ilu ludzi na oddziałach poddaje sie takim badaniom..zajśc w ciże jak się okazuje to naprawdę sztuka :)

planujecie juz dzieci ?
20 Listopada 2005, 16:53
My od razu po ślubie zaczęliśmy się starać o dzidzię  :dzidzia:  
Na początku, jeszcze przed ślubem długo się nad tym zastanawiałam, czy to odpowiedni moment, czy sobie poradzimy, bo ja jeszcze studiuję, itp, etc...
Wkońcu powiedziałam sobie dość - nikt nigdy nie będzie wiedział kiedy jest ten najlepszy, najbardziej odpowiedni moment.
I zdaliśmy się na los i naturę. I udało się!
Za 6 tygodni będziemy już we trójkę   :serce:  :serce:  :serce:

Offline Violka Kobieta

planujecie juz dzieci ?
20 Listopada 2005, 17:32
My się bierzemy do roboty. Właśnie dostałam umowę na czas nieokreślony i na to  właściwie czekałam.
Myślę że jak tak się zacząć zastanawiać czy to jest dobry moment na dziecko to zawsze dojdziemy do wniosku że nie bardzo ale w ten sposób nigdy dzieci mieć nie będziemy bo zawsze coś a to trzeba w mieszkaniu remont a to zbierać na samochód, a to teraz czas na kariere itd itp.
A z pracą też teraz różnie dziś jest jutro nie ma (mimo umowy na czas nieokreślony ona też nie jest gwarancją)
Jestem zdania że damy sobie radę mimo wszystko.

Offline anka24 Kobieta

planujecie juz dzieci ?
20 Listopada 2005, 19:23
Cytat: "Violka"
My się bierzemy do roboty

w tej sytuacji trzymam mocno kciuki  :ok:  
Cytat: "Violka"
Myślę że jak tak się zacząć zastanawiać czy to jest dobry moment na dziecko to zawsze dojdziemy do wniosku że nie bardzo ale w ten sposób nigdy dzieci mieć nie będziemy bo zawsze coś

w 100% się z Tobą zgadzam dlatego zaraz po słubie też bierzemy się z moim piotrkiem do roboty :wink:

planujecie juz dzieci ?
20 Listopada 2005, 20:01
:shock:
No to sie dowiedziałem...  :mrgreen:

Offline ela Kobieta

planujecie juz dzieci ?
20 Listopada 2005, 21:33
My się bierzemy do roboty chyba już w tym miesiącu i nie mogę się już doczekac :D Bardzo chcę być już mamą . Mam też bardzo dużo obaw ! Czy nam się uda , czy wszystko będzie ok itd ...:(

Offline agulkaaa Kobieta

planujecie juz dzieci ?
20 Listopada 2005, 22:10
trzymam mocno kciuki za wszystkich planujących i bardzo chcących

Offline ela Kobieta

planujecie juz dzieci ?
20 Listopada 2005, 22:21
:dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:  JA TEŻ TRZYMAM KCIUKI ZA WSZYSTKICH ...NO I ZA SIEBIE   :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:

Offline asia Kobieta

planujecie juz dzieci ?
20 Listopada 2005, 22:46
Ja też już bym chciała mieć dziecko ale niestety łapię się na tym, że zamiast się starać - szukam cały czas "wymówek" w stylu "najpierw urządzenie mieszkania", "stała praca" itp. Pracę mam, mieszkanie też już jest a ja.... kocham dzieci i zawsze uważałam, ze jestem stworzona do bycia matką a chyba .... się boję.... Sama nie wiem o co mi chodzi  :roll:
Chyba najlepiej będzie jak po prostu zajdę w ciążę i stanę przed faktem dokonanym! Mam już 29 lat i to chyba najwyższy czas zostać MAMĄ  :D

planujecie juz dzieci ?
21 Listopada 2005, 08:36
No asia bierz się do pracy :) . Dość wymówek ;)

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 04.06.2005
planujecie juz dzieci ?
21 Listopada 2005, 09:29
mieszkanie.. spokojnie urządzić w ciągu 9 m-cy....

praca??? a co ja mam powiedzieć.. ryzykuję.. jak bedę dobrze się czuła to popracuję prawie do rozwiązania.. jeśli będą problemy - mogę stracić wszystko.. i dzidzię i pacjentów (jeśli zwolnienie lek. będzie zbyt długie)....

wymówki, wymówki.... jesteś w dużo lepszej sytuacji.. mam tomka podpuścić????  :roll:

Offline asia Kobieta

planujecie juz dzieci ?
21 Listopada 2005, 17:34
Ok, ok - już się nie ociągam  :D  Będę twarda! Jakby kiedyś dziecko spytało "w jakich okolicznościach pojawiłam (łem) sie na świecie?" odpowiem - forumowicze naciskali no i .... jesteś, hi hi!  :lol:

Moniu - zaintrygowałaś mnie....  :wink:

Offline Marta

planujecie juz dzieci ?
21 Listopada 2005, 22:33
A ja powiem szczerze, że na razie nie planujemy dziecka, ale wiadomo plany, planami, a los swoje...  :)
Po ślubie chcemy sobie jeszcze poszaleć ze dwa trzy latka bez dzidzi choć mój Rafcio mówi, że on już by chciał, a jak będzie to zobaczymy.
Jednak przeraża mnie teraz to jak wiele par chce mieć dzieci i nic im z tego nie wychodzi i jednocześnie tyle ludzi maltretuje swoje dzieci. I tutaj zadaje sobie pytanie dlaczego los jest taki nie sprawiedliwy?  :(

planujecie juz dzieci ?
22 Listopada 2005, 08:36
Czemu od razu myślisz o najgorszym? Tak nie można bo tylko się będziesz stresować a wtedy może być gorzej :) > Głowa do góry, na pewno wszystko będzie OK, wydaje mi się że trzeba podchodzić do tego luźniej i będzie łatwiej coś "zrobić" ;)

Offline Marta

planujecie juz dzieci ?
22 Listopada 2005, 10:53
Dzięki Pioteras za pocieszenie.   :) Masz rację, że im bardziej się czegoś chce to tym mniej coś nam "wychodzi". :)

Offline anka24 Kobieta

planujecie juz dzieci ?
22 Listopada 2005, 14:57
ja wiem że jak nie postaramy sie z moim piotrkiem o dzidziusia na moim stażu to potem bedzie mi ciężej,pojawi sie mnóstwo wymówek-bo egzamin, bo specjalizacja, bo wyrobienie sobie opinii w środowisku itd..bedzie sie to ciągnęlo bez końca,dlatego po śłubie maluszek, urlop macierzyński, końcówka stażu i można jakoś sie zawodowo układać.. :wink:

Offline asiek

planujecie juz dzieci ?
25 Listopada 2005, 20:00
To prawda, dzisiaj trudniej zajśc kobietom w ciążę, z różnych względów. Tym bardziej jestem, jestesmy szczęsliwi,że nam udało się tak naprawdę za pierwszym razem!! Wcześniej nie chcieliśmy jeszcze, z różnych względów,a jak juz sobie postanowiliśmy, że chcemy i "otwieramy warsztat" hihi, to się po prostu po kilku tygodniach okazało, że jestem w ciązy!!!  :mrgreen: to był szczęsliwy moment.
Dlatego wszystkim pragnącym życzę POWODZENIA!!!!!!

planujecie juz dzieci ?
26 Listopada 2005, 01:43
A ja podobnie jak Asia niby bym chciala a boję się......właściwie to sama nie wiem czego pewnie zmiany życia. Jednak postanowiłam, ze po ślubie koniec z odwlekaniem. Nic własciwie nie stoi nam na przeszkodzie. Jestesmy ze sobą już 12 lat, mieszkanie mamy .... więc teraz ślub i do dzieła ! (choć wciąż się boję)

Offline agulkaaa Kobieta

planujecie juz dzieci ?
26 Listopada 2005, 11:28
Cytat: "Molunia"
(choć wciąż się boję)

nie bać się czego sie bać śliczne maleństwo za pare lat powie do was mamo ( to chyba najpiękniejsze co może być), będzie się tulić i wtedy pomyślicie dobrze że się zdecydowaliśmy
dla mnie dom bezz dzieci to pusty dom

Offline Kiatek Kobieta

dziecko
26 Listopada 2005, 21:11
moi mili,

na dziecko prawie zawsze ciężko się zdecydować
i każdy "wiek" będzie "nieodpowiedni"
zawsze będziemy mieli coś przed sobą, do czegoś nadal będziemy dążyć, tylko młodsi już nie będziemy nigdy
ja przed ślubem i dzieckiem się wzbraniałam ale minęło troszkę czasu i ... chyba dojrzałam...
na wszystko jest czas, pewności czy to odpowiedni moment nie będziemy mieć nigdy, tak już świat poukładany
ja też dużo nasłuchałam się o problemach z zajściem w ciążę, dużo moich młodszych koleżanek miało lub ma z tym problemy, sama zakładałam, że potrwa to ok. 6 m-cy-1,5 roku i co będzie jak się okaże, że my "nie możemy"
dlatego zaczęliśmy półtora miesiąca przed ślubem :lol:
w efekcie, miesiąc po ślubie byliśmy już w trójkę :D

nie czekajcie więc, nie zwlekajcie
kolejne wyzwania, a takim jest perspektywa zostania rodzicami, pokazują nam, na jak wiele nas jeszcze stać, ile energii jeszcze w nas drzemie i jak jeszcze lepiej można sobie zorganizować każdy dzień
a radochy będzie przy tym co niemiara ( mam nadzieję )

pozdrawiam,
 :P

planujecie juz dzieci ?
27 Listopada 2005, 14:35
Cytat: "Kiatek"
ja też dużo nasłuchałam się o problemach z zajściem w ciążę, dużo moich młodszych koleżanek miało lub ma z tym problemy,

Dokładnie! Ja też tak panikowałam na samo słowo "dziecko", nie byłam po prostu gotowa na macierzyństwo. Teraz oswajam się z tą myślą, że może za rok lub dwa będziemy zmoim miskiem mieć maleństwo... A teraz się dowiedziałam, że jestem jedną z wielu z PCO... Dlatego pojawienie się dzidziusia na świecie będzie dla mnie prawdziwym cudem...:) Pozdrowienia dla wszystkich obecnych i przyszłych mam:)

Offline agulkaaa Kobieta

planujecie juz dzieci ?
27 Listopada 2005, 14:40
Cytat: "Moongirl"
z PCO...

co to takiego???