Autor Wątek: planujecie juz dzieci ?  (Przeczytany 8681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daynaher
  • Gość
planujecie juz dzieci ?
« dnia: 19 Listopada 2005, 15:52 »
pytanie do przyszlych ale i swiezo upieczonych  malzenstw. macie juz plany co do dzieci ?

kiedy planujecie powiekszyc rodzinke ?

nam sie marzy zaraz po slubie..

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopada 2005, 16:30 »
Jasne że myślimy o tym :) . Chcemy jak tylko będzie można bo to nie sztuka zmajstrować, sztuka to potem nie zajechać sie finansowo, ale myślę że będzie OK. Chcieć to byśmy chcieli nawet dziś :)


Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopada 2005, 18:30 »
A ja i moje Kochanie chcielibyśmy dzidziusia na moim czwartym roku studiów, gdzieś na początku 2007 roku żeby już było na świecie  :serce:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopada 2005, 18:34 »
My owszem planujemy i póki co na planach się kończy ... Sześć lat po ślubie ... Trzeba będzie się chyba sprężyć  :lol:

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopada 2005, 22:15 »
Cytat: "pioteras"
bo to nie sztuka zmajstrować


Czasami wieksza niz sie może wydawać :)
I własnie dlatego w człowieku pojawiaja się czasami refleksje, czy tak naprawde jest w zyciu dobry moment na dziecko...teoretycznie kazdy by chciał miec potomstwo będąc juz do tego dobrze przygotowanym, odkłada sie to w nieskończoność, bo zawsze czegos brak, czegos jest mało. Życie potrafi płatać figle, a losy są nieprzewidywalne i może przyjść moment, że stanie sie cos takiego, że przestajemy juz patrzeć na okoliczności i czekamy, czekamy, czekamy....a tu nic.


Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopada 2005, 22:54 »
nie planujemy a juz majstrujemy..  :mrgreen:
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Daynaher
  • Gość
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopada 2005, 23:24 »
Cytat: "Agnieszka32"
Cytat: "pioteras"
bo to nie sztuka zmajstrować


Czasami wieksza niz sie może wydawać :)
I własnie dlatego w człowieku pojawiaja się czasami refleksje, czy tak naprawde jest w zyciu dobry moment na dziecko...teoretycznie kazdy by chciał miec potomstwo będąc juz do tego dobrze przygotowanym, odkłada sie to w nieskończoność, bo zawsze czegos brak, czegos jest mało. Życie potrafi płatać figle, a losy są nieprzewidywalne i może przyjść moment, że stanie sie cos takiego, że przestajemy juz patrzeć na okoliczności i czekamy, czekamy, czekamy....a tu nic.


swiete slowa

wcale nie tak prosto teraz zajsc w ciaze... ja jestem przerazona tym co sie dzieje dookola..

Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopada 2005, 14:12 »
Cytat: "Daynaher"
wcale nie tak prosto teraz zajsc w ciaze... ja jestem przerazona tym co sie dzieje dookola..

ja również ale nie ma co o tym rozmyślać zbyt długo bo potem się ludzie blokują psychicznie i mogą mieć dzieci ale się nie udaję
znowu takie planowanie teraz rzuć wszystko i dawaj majstrujemy chyba tez się nie sprawdza co ???bo też sobie fazy wbijamy do głowy
 no nie wiem co o tym myslicie???
my po słubie po prostu będziemy normalnie egzystowac (  heheh )
jak będzie to będe najszcześliwasza na swiecie
i staram si.ę nie myśleć o tym że się nie uda bo bez kitu fazę sobie wbije
nasi znajomi tak strasznie chieli mieć dzieci planowali wyliczali dni i te inne i nic wkońcu spasowali stwierdzili ze nie beda juz o tym myśleć i od raxzu się trafiło

życze wszystkim dziewczyną żeby mogł i żeby miały dzieci
przeciez dziecko to skarb

ale się rozpisałam

Offline anka24

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.07.2006
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopada 2005, 15:53 »
ostatnio u nas na wykładzie mądre głowy mówiły że w pierwszym miesiącu starań o malucha ma sie 25% szans żeby zajsć w ciążę.w drugim miesiącu 37%..po roku 87%, po 13tu miesiącach 93% i dalej ten procent nie wzrasta..jesli więc po roku starań nie zachodzi się w ciąże należy rozpocząć diagnostykę niepłodności..mnie przerażenie ogarnia jak widzę ilu ludzi na oddziałach poddaje sie takim badaniom..zajśc w ciże jak się okazuje to naprawdę sztuka :)


Offline Pyrdulka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 657
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopada 2005, 16:53 »
My od razu po ślubie zaczęliśmy się starać o dzidzię  :dzidzia:  
Na początku, jeszcze przed ślubem długo się nad tym zastanawiałam, czy to odpowiedni moment, czy sobie poradzimy, bo ja jeszcze studiuję, itp, etc...
Wkońcu powiedziałam sobie dość - nikt nigdy nie będzie wiedział kiedy jest ten najlepszy, najbardziej odpowiedni moment.
I zdaliśmy się na los i naturę. I udało się!
Za 6 tygodni będziemy już we trójkę   :serce:  :serce:  :serce:

______________



Offline Violka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.08.2005
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopada 2005, 17:32 »
My się bierzemy do roboty. Właśnie dostałam umowę na czas nieokreślony i na to  właściwie czekałam.
Myślę że jak tak się zacząć zastanawiać czy to jest dobry moment na dziecko to zawsze dojdziemy do wniosku że nie bardzo ale w ten sposób nigdy dzieci mieć nie będziemy bo zawsze coś a to trzeba w mieszkaniu remont a to zbierać na samochód, a to teraz czas na kariere itd itp.
A z pracą też teraz różnie dziś jest jutro nie ma (mimo umowy na czas nieokreślony ona też nie jest gwarancją)
Jestem zdania że damy sobie radę mimo wszystko.


Offline anka24

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.07.2006
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopada 2005, 19:23 »
Cytat: "Violka"
My się bierzemy do roboty

w tej sytuacji trzymam mocno kciuki  :ok:  
Cytat: "Violka"
Myślę że jak tak się zacząć zastanawiać czy to jest dobry moment na dziecko to zawsze dojdziemy do wniosku że nie bardzo ale w ten sposób nigdy dzieci mieć nie będziemy bo zawsze coś

w 100% się z Tobą zgadzam dlatego zaraz po słubie też bierzemy się z moim piotrkiem do roboty :wink:


Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopada 2005, 20:01 »
:shock:
No to sie dowiedziałem...  :mrgreen:


Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Listopada 2005, 21:33 »
My się bierzemy do roboty chyba już w tym miesiącu i nie mogę się już doczekac :D Bardzo chcę być już mamą . Mam też bardzo dużo obaw ! Czy nam się uda , czy wszystko będzie ok itd ...:(
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Listopada 2005, 22:10 »
trzymam mocno kciuki za wszystkich planujących i bardzo chcących

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Listopada 2005, 22:21 »
:dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:  JA TEŻ TRZYMAM KCIUKI ZA WSZYSTKICH ...NO I ZA SIEBIE   :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:    :dzidzia:
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Listopada 2005, 22:46 »
Ja też już bym chciała mieć dziecko ale niestety łapię się na tym, że zamiast się starać - szukam cały czas "wymówek" w stylu "najpierw urządzenie mieszkania", "stała praca" itp. Pracę mam, mieszkanie też już jest a ja.... kocham dzieci i zawsze uważałam, ze jestem stworzona do bycia matką a chyba .... się boję.... Sama nie wiem o co mi chodzi  :roll:
Chyba najlepiej będzie jak po prostu zajdę w ciążę i stanę przed faktem dokonanym! Mam już 29 lat i to chyba najwyższy czas zostać MAMĄ  :D

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Listopada 2005, 08:36 »
No asia bierz się do pracy :) . Dość wymówek ;)


Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Listopada 2005, 09:29 »
mieszkanie.. spokojnie urządzić w ciągu 9 m-cy....

praca??? a co ja mam powiedzieć.. ryzykuję.. jak bedę dobrze się czuła to popracuję prawie do rozwiązania.. jeśli będą problemy - mogę stracić wszystko.. i dzidzię i pacjentów (jeśli zwolnienie lek. będzie zbyt długie)....


wymówki, wymówki.... jesteś w dużo lepszej sytuacji.. mam tomka podpuścić????  :roll:
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Listopada 2005, 17:34 »
Ok, ok - już się nie ociągam  :D  Będę twarda! Jakby kiedyś dziecko spytało "w jakich okolicznościach pojawiłam (łem) sie na świecie?" odpowiem - forumowicze naciskali no i .... jesteś, hi hi!  :lol:

Moniu - zaintrygowałaś mnie....  :wink:

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Listopada 2005, 22:33 »
A ja powiem szczerze, że na razie nie planujemy dziecka, ale wiadomo plany, planami, a los swoje...  :)
Po ślubie chcemy sobie jeszcze poszaleć ze dwa trzy latka bez dzidzi choć mój Rafcio mówi, że on już by chciał, a jak będzie to zobaczymy.
Jednak przeraża mnie teraz to jak wiele par chce mieć dzieci i nic im z tego nie wychodzi i jednocześnie tyle ludzi maltretuje swoje dzieci. I tutaj zadaje sobie pytanie dlaczego los jest taki nie sprawiedliwy?  :(



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Listopada 2005, 08:36 »
Czemu od razu myślisz o najgorszym? Tak nie można bo tylko się będziesz stresować a wtedy może być gorzej :) > Głowa do góry, na pewno wszystko będzie OK, wydaje mi się że trzeba podchodzić do tego luźniej i będzie łatwiej coś "zrobić" ;)


Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Listopada 2005, 10:53 »
Dzięki Pioteras za pocieszenie.   :) Masz rację, że im bardziej się czegoś chce to tym mniej coś nam "wychodzi". :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline anka24

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.07.2006
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Listopada 2005, 14:57 »
ja wiem że jak nie postaramy sie z moim piotrkiem o dzidziusia na moim stażu to potem bedzie mi ciężej,pojawi sie mnóstwo wymówek-bo egzamin, bo specjalizacja, bo wyrobienie sobie opinii w środowisku itd..bedzie sie to ciągnęlo bez końca,dlatego po śłubie maluszek, urlop macierzyński, końcówka stażu i można jakoś sie zawodowo układać.. :wink:


Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Listopada 2005, 20:00 »
To prawda, dzisiaj trudniej zajśc kobietom w ciążę, z różnych względów. Tym bardziej jestem, jestesmy szczęsliwi,że nam udało się tak naprawdę za pierwszym razem!! Wcześniej nie chcieliśmy jeszcze, z różnych względów,a jak juz sobie postanowiliśmy, że chcemy i "otwieramy warsztat" hihi, to się po prostu po kilku tygodniach okazało, że jestem w ciązy!!!  :mrgreen: to był szczęsliwy moment.
Dlatego wszystkim pragnącym życzę POWODZENIA!!!!!!

Offline Molunia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 785
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Listopada 2005, 01:43 »
A ja podobnie jak Asia niby bym chciala a boję się......właściwie to sama nie wiem czego pewnie zmiany życia. Jednak postanowiłam, ze po ślubie koniec z odwlekaniem. Nic własciwie nie stoi nam na przeszkodzie. Jestesmy ze sobą już 12 lat, mieszkanie mamy .... więc teraz ślub i do dzieła ! (choć wciąż się boję)


Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Listopada 2005, 11:28 »
Cytat: "Molunia"
(choć wciąż się boję)

nie bać się czego sie bać śliczne maleństwo za pare lat powie do was mamo ( to chyba najpiękniejsze co może być), będzie się tulić i wtedy pomyślicie dobrze że się zdecydowaliśmy
dla mnie dom bezz dzieci to pusty dom

Offline Kiatek
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Kobieta
dziecko
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Listopada 2005, 21:11 »
moi mili,

na dziecko prawie zawsze ciężko się zdecydować
i każdy "wiek" będzie "nieodpowiedni"
zawsze będziemy mieli coś przed sobą, do czegoś nadal będziemy dążyć, tylko młodsi już nie będziemy nigdy
ja przed ślubem i dzieckiem się wzbraniałam ale minęło troszkę czasu i ... chyba dojrzałam...
na wszystko jest czas, pewności czy to odpowiedni moment nie będziemy mieć nigdy, tak już świat poukładany
ja też dużo nasłuchałam się o problemach z zajściem w ciążę, dużo moich młodszych koleżanek miało lub ma z tym problemy, sama zakładałam, że potrwa to ok. 6 m-cy-1,5 roku i co będzie jak się okaże, że my "nie możemy"
dlatego zaczęliśmy półtora miesiąca przed ślubem :lol:
w efekcie, miesiąc po ślubie byliśmy już w trójkę :D

nie czekajcie więc, nie zwlekajcie
kolejne wyzwania, a takim jest perspektywa zostania rodzicami, pokazują nam, na jak wiele nas jeszcze stać, ile energii jeszcze w nas drzemie i jak jeszcze lepiej można sobie zorganizować każdy dzień
a radochy będzie przy tym co niemiara ( mam nadzieję )

pozdrawiam,
 :P
Kiatek

Offline Moongirl

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Kobieta
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Listopada 2005, 14:35 »
Cytat: "Kiatek"
ja też dużo nasłuchałam się o problemach z zajściem w ciążę, dużo moich młodszych koleżanek miało lub ma z tym problemy,


Dokładnie! Ja też tak panikowałam na samo słowo "dziecko", nie byłam po prostu gotowa na macierzyństwo. Teraz oswajam się z tą myślą, że może za rok lub dwa będziemy zmoim miskiem mieć maleństwo... A teraz się dowiedziałam, że jestem jedną z wielu z PCO... Dlatego pojawienie się dzidziusia na świecie będzie dla mnie prawdziwym cudem...:) Pozdrowienia dla wszystkich obecnych i przyszłych mam:)

Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
planujecie juz dzieci ?
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Listopada 2005, 14:40 »
Cytat: "Moongirl"
z PCO...

co to takiego???