Autor Wątek: obrączki - Kruk czy Apart?  (Przeczytany 114815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daria81
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2009
obrączki - Kruk czy Apart?
« dnia: 20 Kwietnia 2009, 12:45 »
Jakie są Wasze opinie?Chcielibyśmy zamówić obrączki z białego złota lub wielobarwne. Odrzucamy Yes, bo znajomi się bardzo nacięli przy zakupie. Co do ceny to chcielibyśmy wydać do 1500 zl za obrączkę.

Offline buraczek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4406
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2009
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwietnia 2009, 19:18 »
wydaje mi się, że apart ma większy wybór i ładniejsze obrączki, ale mogę się mylić. w tej kwocie (1500 zł) za 1 obrączkę napewno się zmieścicie. my chcieliśmy się zmieścić w cenie 1500 zł za komplet- i się zmieścimy  ;)

Offline ineeze

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 601
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest....
  • data ślubu: 2o.o6.2oo9[
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwietnia 2009, 11:04 »
Zgadzam się z buraczkiem, ceny za 1 obrączkę w salonach kształtują się tak, jak za komplet u "nie zrzeszonych" w sieci jubilerskie złotników.

Offline emyla
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.09.2010
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwietnia 2009, 14:06 »
W przypadku znanych firm ceny są dużo wyższe- po prostu płaci się za markę.  Lepiej poszukać w mniejszych sklepach jubilerskich, będzie taniej a poza tym czesto wybór duzo większy :)

Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwietnia 2009, 15:47 »
Jeśli chodzi o te dwie marki, to ja bym stawiała na apart, bo mam większy sentyment, chociaż to, jak skoczyło u nich złoto mnie przygniotło. Wybrane przez nas obrączki znikneły z salonów, a podobne, tylko odmiennie rozłożony układ złota były o 600 zł droższa jedna :( Kupiliśmy idealne od mniejszego jubilera, są boskie.
A nie wiem na ile jest prawdą, że w Kruku można dożywotnio odświeżać biżuterię, ktoś wie?



Offline Daria81
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2009
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Kwietnia 2009, 09:30 »
W sobotę pobiegaliśmy po salonach.  Faktycznie, chyba jednak zdecydujemy się na Apart.  Wpadły nam w oko obrączki z białego złota - 4 mm z kolekcji Dotyk. Tylko, że przyszła teściowa trochę nas zbiła z tropu, że obrączki powinny być tradycyjne - złote.  A mi właśnie bardzo podoba się białe złoto. Mój Artur trochę się łamie, czy jednak nie zamówić złotych, jak go przekonać i czy przekonywać?Ślub się zbliża i najwyższy czas zamówić obrączki.

Offline peacelove
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwietnia 2009, 10:10 »
Spróbujcie osiągnąć kompromis - może np. mieszane? ale z białego złota są bardzo ładne, nowoczesne i eleganckie, teściowa już ma swoje takie jak się jej podobają, a te mają podobać się wam :)

Offline Daria81
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2009
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #7 dnia: 1 Maja 2009, 20:16 »
My zamówiliśmy wczoraj te -

Bardzo dziękuję za pomoc w wyborze :)
Cieszę się ,bo nawet nie wiedziałam, że grawerowanie jest gratis
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2009, 22:41 wysłana przez ela »

Offline peacelove
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwca 2009, 22:38 »
Baardzo ładne :) gratuluję odwagi  nieulegania teściowej :)

Offline Kitty007

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.07.2011
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #9 dnia: 3 Lipca 2009, 09:11 »
Faktycznie dziewczyny mają rację, że u mniejszych jubilerów złoto jest znacznie tańsze i do tego wybór przeważnie większy. Te znane firmy mają kilka wzorów jakby "z produkcji przemysłowej" w stałej sprzedaży. Natomiast mniejsi jubilerzy maja do wyboru mnóstwo wzorów, bo wszystko robią i tak na zamówienie.
Niemniej jednak, ja mam pierścionek zaręczynowy od Kruka, który strasznie mi się podoba i nie wiem, czy nie skusiłabym się "obrączkę do kompletu" z tej właśnie firmy;P

Offline Siasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.12.2009
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #10 dnia: 6 Lipca 2009, 07:12 »
Ja zdecydowanie wybieram i polecam KRUKA mają śliczne obrączki, w APARCIE może faktycznie mają większy wybór ale ceny w większości z kosmosu. A w KRUKU mój narzeczony kupował pierścionek zaręczynowy a co za tym idzie rabat na obrączki i mamy kartę kruka i wraz z nią kolejne zniżki i darmowe czyszczenie.
Na obrączki właśnie czekamy, są już zamówione do modelu za dopłatą mogłam sobie dołożyć brylancik a grawer mamy w gratisie, no i jeszcze dostaliśmy 50% rabatu do Vistuli.
Więc z mojego doświadczenia polecam.  ;) 

Offline madziulka1021

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 611
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.10.2009r.
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Lipca 2009, 15:30 »
Moze nie bardzo w temacie ale czy któraś z was kupowała obrączki w Schubercie ????

Offline draculaaa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #12 dnia: 2 Sierpnia 2009, 16:47 »
Witam serdecznie
Pilnie odstapie Nowe złote Obraczki ślubne  Apart
Rozmiar obraczek to 12 i 23 proba 585
Wykonane z zółtego złota (z czesci gładkiej i chropowatej -co daje fantastyczny efekt)
Waga  to okolo 6 gram
Nowe z metkami, pudełeczkiem torebką, paragonem, wnioskiem o przyznanie imiennej karty rabatowej diemantowej Apart  uprawniajacej do zakupów z 5% rabatem, a także z zyczeniami  ślubnymi od apartu
pilne
 

Offline draculaaa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #13 dnia: 2 Sierpnia 2009, 16:53 »
cena 999 zł do niewielkiej negocjacji. bardzo pilne ze wzgledu na chorobe taty  hxxp: apart. pl/pl/obraczki,c,kolekcje,Zachwyt,217  sa one rowniez w logu kolekcji zachwyt

Offline mka

  • Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5815
  • Płeć: Kobieta
  • We are connected that is how I feel...e-zadymiary
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Października 2009, 20:01 »
Ja też polecam Kruka, w Aparcie spotkałam się z bardzo niemiłą obsługą. . . i to nie w jednym salonie ale w każdym!Nie dość, że Panie potraktowały nas jak gówniarzy to jeszcze z fochem obsługiwały, a ceny faktycznie z kosmosu!

Offline joanna_ro

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.07.2007
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Października 2009, 15:15 »
Ja mogę polecić obie firmy. Pierścionek zaręczynowy mam z Apartu, noszę już 3 lata i nie widać ani jednej rysy, brylancik też stabilnie osadzony, mam białe złoto łączone z żółtym. Obrączki zamawialiśmy z Kruka, w Aparcie oglądaliśmy ale nic nam nie przypadło do gustu, wydaje mnie się że Kruk ma bogatsze wzornictwo, zwłaszcza jeśli chcecie się pokusić na wzór inny niż klasyczny. Nosimy je już ponad 2 lata. Co do jakości złota nie mam żadnych zastrzeżeń, pięknie wykonane (mamy plecionkę), zostaliśmy mile obsłużeni, dotrzymali terminów, nawet dostaliśmy mały upominek w postaci filiżanek  ;)

Offline Daria81
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2009
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Października 2009, 18:53 »
My już szczęśliwie po ślubie, nasze obrączki kupione w Aparcie sprawują się świetnie. Obawiałam się, że mój mąż ją szybko uszkodzi, bo wykonuje w niej różne naprawy w domu i przy aucie, ale na szczęście nawet się nie rysują.
Dlatego teraz mogę z własnego doświadczenia polecić te obrączki.

Offline monikagr
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 lipca
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Stycznia 2010, 21:44 »
Witam!
Firmy Apart ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!! Zamówiliśmy tam obrączki, jako że nie mieli mojego rozmiaru, to kupowałam jakby w ciemno.  Obrączka okazała się niczym śruba, jest naprawdę brzydka.  W salonie, mimo że reklamują się, że zmniejszają i powiększają, nie chcieli o tym słyszeć (nawet za dopłatą).  Pani powiedziała, że tych obrączek nie mogą zmniejszyć.  Pani z firmy odpisała bardzo nieuprzejmego meila i zraziłam się do tej firmy.  Sądzę, że obrączki nie są warte swojej ceny.  Teraz muszę na swój koszt zmieniać obrączki u innego jubilera.  Ponadto, twierdzą na stronie, że czyszczenie co roku jest za darmo, później okazuje się, że owszem czyszczą w aparcie biżuterię, ale tylko jeśli ma się platynową kartę.  Oszukują, jak się da.  NIE POLECAM!!!

Offline Marcia23

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.08.2010
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Stycznia 2010, 19:32 »
Dziewczyny, ja Wam nie polecam kupowac obraczek w aparcie. Jak my szukalismy, pochodzilismy troche po salonach, jubilerach i wszedzie gdzie sie da. Jak sie dowiedzielismy w 99% z tych miejsc, praktycznie nikt sie nie chce pozniej podjac powiekszenia, zmniejszenia ich obraczek, nawet sam Apart nie chce sie dotykac do swoich wyrobow. Chodzi o to ze (jesli dobrze pamietam) dodaja duza ilosc niklu przez co ich obraczki sa bardzo kruche, i przy zmianie rozmiaru poprostu pekaja i sie krusza.
Jesli akurat konkretny model podoba sie Wam w Aparcie to moze pokazcie go w katalogu jakiemus zlotnikowi i zapytajcie jaki koszt zrobienia takich samych u niego (pytalam sama- duzo taniej wychodzi  ;) )? Zawsze to jakies wyjscie.
Mam sporo bizuterii kupionej w Aparcie wlacznie z pierscionkiem zareczynowym i obraczki tez przegladalismy a przy okazji zapytalam co moga zrobic ze zle osadzonym jednym z  brylancikow w tymze pierscionku to  ... o zgrozo w kazdym salonie ... baby sie smialy z tekstem : widzialy galy co braly, reklamacji nie przyjmujemy. Wiec ja co do Apartu od tego momentu jestem na NIE.
Sie rozpisalam :) Tak czy inaczej zycze Wam powodzenia i obyscie trafily na pozadny towar i pozadna obsluge  :) Pozdrawiam!

Offline Daria81
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2009
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Stycznia 2010, 17:25 »
Nasze obrączki zakupione w Aparcie to był dobry wybór. Tak bardzo zaufaliśmy tej firmie,że na Gwiazdkę prezenty dla naszych rodziców też zamawialiśmy w Aparcie, przez internet. Przesyłka przyszła błyskawicznie,zamówiona biżuteria dla mam i zegarek dla teścia były dokładnie takie jak wybrane przez nas ze strony internetowej, nawet ładniejsze.
Dlatego ja mogę z czystym sumieniem Apart polecić - sprawdzone :)

Offline Pablo and Lena
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • data ślubu: sierpień 2010
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Stycznia 2010, 14:42 »
Osobiście mi też podoba się biżuteria z firmy APART.  Mają zdecydowanie większy wybór niż w KRUKU. 
Powiedzcie mi tylko jedno.  Ile wcześniej trzeba kupić obrączki??:)
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline Agulec_102

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4019
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.05.2010
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Września 2001, 05:31 »
Ja dopiero co zamówiłam odebrałam obrączki z Kruka, więc nie mogę nic powiedzieć odnośnie jakości, bo to dopiero wyjdzie w praniu.  Niemniej są śliczne, w Aparcie mimo ogromnego wyboru, żadne nie urzekły mnie ani mojego przyszłego małża tak jak te wybrane u Kruka  :) Profesjonalna obsługa, małż miał problem z rozmiarem, ciężko było ustalić dokładny nr, zamówiliśmy 28 (jeszcze bez graweru), ale był za mały trochę, bez problemu zamówili nam rozmiar 29, który był akurat, potem grawer (gratis, dożywotni "serwis" też gratis).  Dostaliśmy także upominek.  Bardzo pozytywne wrażenie, z tego względu polecam.  Ceny wg mnie normalne, zbliżone do złotnika z ul.  Krzywoustego (koło mac kwaka).
Apart to niestety zupełnie inny przedział cenowy. . .

Offline Daria81
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2009
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Lutego 2010, 12:20 »
Z tego co widzieliśmy to Kruk wcale nie jest tańszy, też przy wyborze patrzyliśmy na cenę . Przy podobnej cenie , ciekawsze wzory jednak ma Apart.

Offline Agulec_102

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4019
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.05.2010
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Lutego 2010, 13:07 »
To ja nie wiem Dario, może w moim regionie jakieś wyższe ceny są w Aparcie? Bo ceny zaczynają się tam od 750zł/szt.  - najprostszy, standardowy wzór, czyli gładka złota obrączka.  A już coś bardziej wyrafinowanego to najmniej 1 000zł/szt. . .

Offline madziatko

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8927
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 03.07.2010/31.07.2010
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Lutego 2010, 22:52 »
My zamówiliśmy w Kruku. Sporo taniej niż w Aparcie. Odbiór po kilku dniach był. Obrączki bardzo ładne. Dodatkowo jakieś gadżety dostaliśmy. Zobaczymy jak się będzie nosić, ale to jeszcze trochę.... 



Offline Madziulka83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2881
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.2009
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Lutego 2010, 21:15 »
My zamówiliśmy w Kruku, mieliśmy czekać około 2 tygodnie, ale do odbioru były już za tydzień :) nic się nam z nimi nie dzieje, super się je nosi :)

Offline Daria81
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2009
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Lutego 2010, 12:41 »
To ja nie wiem Dario, może w moim regionie jakieś wyższe ceny są w Aparcie? Bo ceny zaczynają się tam od 750zł/szt.  - najprostszy, standardowy wzór, czyli gładka złota obrączka.  A już coś bardziej wyrafinowanego to najmniej 1 000zł/szt. . .

Coś chyba źle patrzyłaś :) W Aparcie zawsze podają cenę za parę obrączek, nie za sztukę.
Sprawdziłam na stronce, że są np. bardzo ładne obrączki ze wzorkiem , które kosztują 664 zł ZA PARĘ

Offline Ajvon

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.10.2010
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #27 dnia: 3 Marca 2010, 11:02 »
rzeczywiscie Apart robi swietne obraczki i w dobrej cenie, ale warto zajrzec do mnijeszych sklepow jubilerskich. jeszcze nie mamy obraczek,ale juz sie rozgladamy i wczoraj trafilismy na calkiem fajne w takim malym sklepie jubilerskim, zatem warto poszukac :)

Offline Agulec_102

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4019
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.05.2010
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #28 dnia: 3 Marca 2010, 11:34 »
Dariuś,

aż się przejdę specjalnie, bo z tego co pamiętam ceny były dwie, za sztukę. Dam znać  :)

Offline Myszuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.04.2011
Odp: obrączki - Kruk czy Apart?
« Odpowiedź #29 dnia: 4 Marca 2010, 08:18 »
my nie będziemy kupować obrączek tylko damy złoto do stopienia
koszty około 200 - 250 zł od obrączki - takie proste
bardziej fikuśne kosztują więcej

zdecydowaliśmy sie na to rozwiązanie bo jak chodzilismy po jubilerach to ceny zaczynały sie od 1000 zł za pare (ale te które nam sie spodobały zaczynały sie od 1500 zł mimo to że chcemy proste) . . . . .  naprawde nie wiem gdzie znalazłyście te za 600 zł od pary. . . . .

aguś jak się czegoś dowiesz to daj znać ok? jestem bardzo ciekawa czy w szczecinie naprawde mozna trafić na taką cene obrączek. . . . . .