e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: prezenty komunijne  (Przeczytany 28831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30.05.2009
prezenty komunijne
14 kwietnia 2009, 13:55
dziewczyny, co się teraz daje w prezencie komunijnym dzieciakom? moja siostra jest chrzestną i poprosiła mnie żebym jej coś poradziła a ja nie mam pojęcia  ::) za moich czasów były zegarki a teraz.... poradźcie coś kochane forumki  :)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: prezenty komunijne
14 kwietnia 2009, 14:16
To zależy czy chłopczyk, czy dziewczynka - to przede wszystkim ;)

Ja 4 lata temu dałam swojej chrześnicy kolczyki z brylantami i szafirami bo uznałam, że będzie miała pamiątkę i pewnie najszybciej jej rodzice pozwolą nosić tę część biżu. Poza tym dałam jeszcze Pismo św

Teraz idziemy do chrześniaka mojego B i pytaliśmy, czy nie ma jakiegoś składkowego prezentu, w sensie czy na coś konkretnego nie zbierają - nie, nie ma takiego. Młody nie ma rowera i zaklepaliśmy ten pojazd, więc obyło się bez kłopotu. W tym wypadku też będzie Pismo św.

Pamiątek nie dajemy nigdy - po co mają się potem walać po szufladach ;)

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
14 kwietnia 2009, 14:23
hehe
zaraz padniesz ;)

* rower
*minibike
*4 kołowce KŁADY
*laptopy
*komputery
*odtwarzacze mp3, ipod-y
*kurs językowy
*wycieczka  do hidepark-u
*kolonia

kobieto.. świat na głowei stanął.. teraz komunia to nie przezycie duchowe a jarmark  rozmaitości ( czytaj festyn z fantami)...

ile  chcecie przekazac kasy na  prezent??? mozna coś fajnego zrobic

1) za kole 150zł -  na zamówienie - duzy album na zdjęcia komunijce z fota komunisty na okładce
2) fotosiązke ze zdjęciami z komunii
3) sesję  zdjęciową  komunisty w fajnym studio z albumem
« Ostatnia zmiana: 14 kwietnia 2009, 23:37 wysłana przez liliann »

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
14 kwietnia 2009, 14:34
4 kołowce ( wyleciało mi z głowy jak sie toto zwie)

quady ;) u nas nawet był żart z tym związany, B pytał czy jest jakiś konkretny prezent - byle nie quadzika ;D se se

aaa i mp3 to już są starocie :D my naszemu mp4 daliśmy pod choinkę ::)

Offline Zaneta_81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 7.07.2007
14 kwietnia 2009, 14:36
uuuu lala  :o :o :o

no to trza portfele szykować  ::)

Dzieci się nie wychowuje, dzieciom daje się przykład...

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
14 kwietnia 2009, 14:37
mam ten sma problem. chaialm kuoic rower, ale dzieciak nieruchliwy, rodzice odradzaja. zrzutka na komputer bedzie, ja i moi rodzice, moze moj brat. ogolnie jestem przeciwna, bo uwazam ze krzywdza dziecko ale nie bede sie wychylala.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
14 kwietnia 2009, 16:08
Kurcze jak teraz takie prezenty się daje, to nasz chrześniak za 5 lat będzie miał komunię to wtedy już nie wiem co się będzie kupowac... masakra...

Dla mnie najlepszym prezentem na komunię były organy :) hehehe

A teraz chyba za organy to by wyśmiali...

Offline Anjuschka Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 15.05.2010
14 kwietnia 2009, 16:27
Nic nie mówcie, my z siostrą dostałyśmy na spółę ponton :)

Ja już się boję komunii mojego siostrzeńca za 3 lata.

Za to moja koleżanka teraz się głowi, co kupić, bo w maju jedzie na komunię. Ja bym pewnie teraz kupiła jakąś ładną biżu - dla dziewczynki oczywiście. A dla chłopaka? Hmmm... no a już chrzestni? To nie wiem co teraz dają.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
14 kwietnia 2009, 16:44
Ponton dobra rzecz.

To wam jeszcze napiszę napiszę co moja siostra dostała na komunię 23 lata temu :)

Każdy dostawał praktycznie zegarek - ona też - tylko ten jej stoi w dużym pokoju, ma ponad 2 metry i bimba co godzinę  ;D ;D ;D

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
14 kwietnia 2009, 19:35
mój chrześniak ma komunie za 2 lata to ja widzę ze mam już kasę zbierać??? rany co za bzdura, aż jestem w szoku albo tak: prezent dla chrześniaka będzie wprost proporcjonalny do tego ile jego mamusia włoży do koperty na naszym ślubie, ciekawy żarcik? Co wy na to ale naprawdę mam ochotę zawalczyć z materializmem rodziców

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy, to im się zbiera :-D

Offline Netula Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.10.2007
14 kwietnia 2009, 20:34
rok temu chrzesnka meza chcial krosika...My dalismy kase i byl bardzo zawiedziony. ..

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30.05.2009
14 kwietnia 2009, 22:12
o kurcze monia to mnie zabiłaś tą listą  :o :o :o.... siora się załamie  :D chodziło mi o prezent dla dziewczynki
kurs językowy taki praktyczny się wydaje... ja bym była za biżu ale nie wiadomo czy mama chrześniaczki jej nie zabierze  ;) różne są przecież mamy a ta jakaś dziwna jest

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
14 kwietnia 2009, 22:37
praktyczne

1) kurs językowy na  cd do kompa z ćwiczeniami
2) zajęcia plastyczne w kurniku - wykupic  semestr albo  jakostam podzielic
3) aparat foto - typowa małpe ( nie są drogie)
4) sesyjka komunijna - chyba 25 zika za ujęcie.. za 250 zika mozna  fajny prezencik zrobić - i pamiatka na lata
5) kurs gry yamaha ( o ile inetesuje się muzyką)
6) interesuje iie tańcem - kurs tańca w astrze

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
14 kwietnia 2009, 22:54
czytam i naprawdę dalej nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć  :o

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy, to im się zbiera :-D

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
14 kwietnia 2009, 23:30
mysleć?? kochanie.. to nie  PIERWSZA KOMUNIA ŚWIETA  cyrk na kółkach

1) w którym kościele ładniej robia - tam pójdzie
2) lepiej w kiecy  ( bo mozna zaszaleć) a nie w albie.. w albie?? zmieniam kościół  żeby w kiecy szła
3) no przeciez do komunii nie pojedzie   autem taty..  trzeba karetę ( i to  widziałam na własne oczy.. 2 lata temu w policach)
4)  impreza w lokalu.. schabowy z ziemniakami nie wystarczy ;)
5)  fanty ( czyli prezenty) jak na weselu.. nie symbole zwiazane  z komunia ( biblia, łańcuszek lub chocby i różaniec z kamieniami lub perełkami) lecz prezenty  za kupe  kasy
6) widziałas  komunistkę z welonem????

zaraz mogę wkleic  ci  przykład z moje własnej pierwszej komunii..  laska przyszła w welonie.. potem jeszcze raz widziałam  dziewunie z firanką na głowie

temat sukni to temat rzeka.. szyjąc kiecunie dla chrześnicy pida (  BTW.. bardzo skromna  kiecunię)  posłuchałam kilku  opowieści o nieźle  kopnietych rodzicach/babciach.. suknia ma wyglądac  na 2 tys.. ma się z niej lac koronka, sypac  kryształki swarowskiego itp ;)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
14 kwietnia 2009, 23:44
Ja jestem za albami, nawet dla mojej super cudnej i pięknej córy - będzie miała bal przebierańców to ją wystroję na księżniczkę...

Impra w lokalu - owszem, w chałupie nie mam miejsca - jak stanie dom, to Krzycho zapowiedział komunię w ogrodzie pod namiotem - proszę bardzo -  i z kucharzem, bo ja nie będę sie upadlać w kuchni...

Prezenty rozsądne, edukacyjne...bez szaleństw... jak komp - to proszę bardzo składka rodzinna na jeden duży prezent...
Sama mam chrześniaka chyba coś kole 6 lat...i nie zamierzam bankrutować...

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
14 kwietnia 2009, 23:54
ee.m spokojnie.. ja pisałam ogólnie.. sama tez jestem za albą.. niektóre sa naprawdę ładne..

i tez komuniowac bedziemy się w lokalu.. ale  nie bedzie tylu gości  co u chrześnicy pida ( trzymajcie się  63 osoby - nie było.. mnie.. zuzia miała wtedy nieco ponad tydzień)

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
15 kwietnia 2009, 01:08
no padłam z wrażenia  :mdleje:

Offline Elcik Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.06.2007
15 kwietnia 2009, 12:03
Hehehe przeczytam tego posta kumpeli, która ma..... 6-ścioro chrześniaków :D

Offline Netula Kobieta

• Chuck Norris
15 kwietnia 2009, 12:07
Co do welonow na komuni to.. moja ciocia 90 lat temu jak szla do komuni to miala welon..  wiec to tara tradycja

Offline izabelle13 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 8.09.2007
15 kwietnia 2009, 14:41
Mojego męża chrześnica ma komunię w maju i zdecydowaliśmy , że kupimy jej zestaw złotej biżuterii.Niewiem dokładnie jeszcze co wejdzie w skład zestawu, ale najważniejsze że mamy już pomysł bo to jest rzeczywiście trudna decyzja-myślę że komputer to przesada , ale to moje skromne zdanie-wychodze z założenia, że jeśli zaszalejemy z prezentami komunijnymi to co na ślub-mieszkanie?:))
Pozdrawiam:))

Offline Sarna Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 02.08.2008
15 kwietnia 2009, 16:42
A pieniedzy to ile by trzeba dac? Kompletnie nie mam pojecia jak to teraz wyglada a chrzesnica tez w maju idzie...

• Chuck Norris
15 kwietnia 2009, 17:07
Nie dajmy się zwariowac-to ile się daje często jest nie adekwatne do tego ile dac możemy.
Jestem przeciwniczką wręczania dzieciakom prezentów pieniężnych ale wydaje mi się że kwota 400-500 zł.(sugeruje się cenami prezentów-tych bardziej realnych):)))

Offline Netula Kobieta

• Chuck Norris
15 kwietnia 2009, 19:10
400-500 na komunie? ja na wesele dostawalam 300-400

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
15 kwietnia 2009, 19:50
Dzięki Bogu my grubo przed okresem komunijnym w naszej rodzinie... Ale sobie tak myślę o tych prezentach. Jak mój syn wyskoczy za 7 lat z jakąś mega zachcianką na prezent to najpierw przystawię go do pionu, wytłumaczę że nie na tym polega komunia, a jak bardzo mu zależy na danym prezencie to owszem dostanie... ale jako nagrode... np za dobre świadectwo...

♡ Szymon & Leon ♡

• Chuck Norris
15 kwietnia 2009, 20:08
Właśnie bardzo dużo zależy od rodziców i tego jak wytłumaczą dzieciom na czym polega Komunia-jak słyszę o quadach i laptopach to aż mi skóra cierpnie- szaleństwo :o

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
15 kwietnia 2009, 20:22
Wiecie co, u mnie akurat jest tak, że ja i mój mąż jesteśmy chrzestnymi dziecka mojej siostry. Narazie jeszcze sobie tego nie wyobrażam co będzie na komunię, ale narazie jak sa jakies urodziny czy inna okazja nie kupujemy podwójnego prezentu, ani nawet większego. Kupujemy to, co uważamy za słuszne, często zdarza się nawet że moi rodzice kupują drożdze prezenty niż my.
Ale na szczęście nam to wisi, bo kupujemy za tyle ile nas stać :)
Ale co będzie za kilka lat na komunii to sobie tego nie wyobrażam...

• Chuck Norris
15 kwietnia 2009, 20:35
He he Ricardo skąd ja to znam-w maju są chrzciny synka mojej siostry a chrzestnymi będę ja i mój mąż:))
Ale będzie fajnie jak przyjdzie czas komunii, ozenku itp:))

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
15 kwietnia 2009, 20:38
hmmm popieram, nie mam zamiaru sie zapozyczac i popisywac nie wiadomo jakim prezentem.
ja dostałam łancuszek z zawieszka, komplet słowników, encyklopedie. do tej pory mam te prezenty i uwazam zeby strzalem w 10 ! jesli sama doczekam sie dzieciaczka to bede polecala takie prezenty, z przyszłoscia

Offline baska98 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 31 maj 2008
15 kwietnia 2009, 21:21
kupowanie komputerów, laptopów, skuterów, quadów czy innych drogich rzeczy nie jest dobrym pomysłem... przynajmniej takie jest moje zdanie... po 1 dzieci nie nauczą się po co jest ten sakrament, a po drugie pomyślmy co sobie zażądają na bierzmowanie...

ja szłabym raczej w kierunku:
Biblii
książek
łańcuszków
zegarków
rower to już wygórowany prezent

nie powinno się też mówić, że to wina dzieci, bo w większości przypadków jest to tylko i wyłącznie wina rodziców... oraz wpływu koleżanek i kolegów, którzy przechwalają się tylko co dostali... co też wiąże się z winą rodziców, a dokładnie jak te dzieci wychowali...