Autor Wątek: świadek, świadkowa - obowiązki  (Przeczytany 33893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
świadek, świadkowa - obowiązki
« dnia: 22 Listopada 2004, 10:15 »
Kilka dni przed ślubem

-formalności kościelne - oboje świadkowie muszą zgłosić się osobiście do kancelarii parafialnej (na plebanii) kościoła w którym odbędzie się ślub młodych. zabierają ze sobą dowody osobiste, ponieważ do dokumentów zawarcia związku małżeńskiego muszą zostać wpisane nazwiska świadków, daty urodzenia oraz adresy zamieszkania. nie jest wymagane zaświadczenie o przystąpieniu do spowiedzi, niemniej jednak podczas uroczystości ślubnej wypada żeby świadkowie jako pierwsza para po młodych przyjęli komunię świętą.

-pomoc w przystrojeniu sali

dzień ślubu

-jeżeli świadkowie jadą do kościoła z Parą Młodą jednym samochodem świadek podjeżdża po Pana Młodego, następnie jadą po świadkową a na koniec po Pannę Młodą. Jeżeli jadą oddzielnym samochodem oboje świadkowie podjeżdzają pod dom Pana Młodego a następnie po Pannę Młodą.

-Świadek powinien mieć przygotowany kosz z “fantami” w przypadku gdyby na drodze Młodzi napotkali tzw. bramę.

-Oboje uczestniczą w błogosławieństwie Młodych, które odbywa się w domu Panny Młodej.

-Pod kościołem świadkowie zgodnie z życzeniem Młodych instruują gości odnośnie ceremonii, np. wprowadzają do odpowiednich ławek w kościele, mogą to być również ustalenia typu: kto obsypuje Młodych ryżem, grosikami itp., lub gdzie będą składane życzenia po ceremonii - przed kościołem czy na sali weselnej.

-Świadek nie może zapomnieć przed ceremonią o dostarczeniu obrączek do zakrystii kościoła.

-W zależności od ustaleń: wchodzą do kościoła jeszcze zanim wejdzie Para Młoda i zajmują przygotowane dla nich miejsca przed ołtarzem, za stołkami młodych, świadkowa prawe, a świadek lewe miejsce; lub podczas marsza weselnego wchodzą zaraz za Parą Młodą

-Jako pierwsi składają Młodym życzenia, po czym stają za nimi i odbierają : świadek - prezenty lub koperty, świadkowa - kwiaty.

-Będąc na sali rozmieszczają gości przy stole weselnym - najlepiej jeżeli są wcześniej rozstawione na stole wizytówki z imieniem i nazwiskiem, pomaga to gościom skupić się na życzeniach lub toastach a nie na tym które miejsce ma zająć żeby siedzieć “najbliżej” Młodych - BO W TYM PRZYPADKU TAK SIĘ SKŁADA, że najbliżej Młodej Pary siedzi: świadkowa z prawej strony Panny Młodej oraz świadek z lewej strony Pana Młodego (co oczywiście zależy wyłącznie od ustaleń z Parą Młodą).


Wesele
- swiadek dzieli wódkę na stołach wraz z ojcem pana młodego

ktoś zna więcej??
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopada 2004, 17:14 »
Moniu! To co przytoczyłaś, to zwykła teoria, którą oczywiście można spróbować zastosować w praktyce.  :)  

Z innych miłych obowiązków - świadkowie mogą uczestniczyć z Mlodymi w sesji fotograficznej.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopada 2004, 19:42 »
tylko tak próbuje uporządkować...

jeśli macie jakieś propozycje to proszę....
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline madziula 22
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopada 2004, 14:15 »
ja słyszałam,że swiadkowa kupuje ozdoby na samochód :roll:
madziula 22


Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopada 2004, 14:22 »
Świadkowa towarzyszy Pannie Mlodej przy przygotowaniach (ubieranie). Na weselach moich przyjaciolek  - swiadkowa zawsze zadbala o podwiazke dla Panny Mlodej :)

U mnie moja Kochana Świadkowa z reszta moich przyjaciolek i Mamcia zadbaly o platki kwiatow, ktorymi pozniej bylismy obsypani  :P
(teraz coraz czesciej slysze,ze platki mozna dostac gratisowo w kwiaciarni, w ktorej sie zamawia bukiet).

Jeszcze jedna sprawa ("odkurzam" swoja pamiec stopniowo, a raczej warstwowo ;) )
Swiadkowa powinna tez zadbac(na pewno jezeli nei w calosci to chociaz po czesci) o to zeby Panna Mloda miala:
cos niebieskiego
cos starego
cos pożyczonego
cos nowego
 :)

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopada 2004, 13:22 »
Wystarczy jak świadkowi tuż przed ceremonią przedstawią swoje dowody itp., przynajmniej u mnie tak było i od razu składali podpisy, my jako para młoda robiliśmy to po przysiędze ale moja koleżanka podpisywała się tuż przed ceremonią-co kościół to obyczaj. Moja świadkowa sama przybyła do mojego domu, aby pomóc mi się ubrać i tak na prawdę to cyba to jes najlepsze rozwiązanie. Mój przyszły mąż przyjechał ze świadkiem do mojego domu. Oprócz tego świadek miał przygotowane koperty z kasą  :drapanie: dla organisty, skrzypaczki i ewentualną dopłatę do limuzyny-wszystko podpisane, żeby się nie pomylił. Po uroczystości świadek odbierał prezenty/koperty, a świadkowa kwiaty (ich nadmiar rodzice zabierali i chowali do bagażnika samochodu):bukiet:, poza tym podcza uroczystości świadkowa dbała o ułożenie welonu, sukni (bo przecież panna młoda nie może się oglądać na welon - wróży nieszczęście) :depresja: . Przy tzw. bramach świadek miał przygotowane fanty (wódeczkę), a świadkowa cukierki dla dzieci :brawo: . Na weselu świadek pomagał w roznoszeniu wódki i napojów. Swiadkowa dbała tylko o mnie. I tyle  :aniolek:


Offline pszczółka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 249
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudnia 2004, 10:25 »
:)
Miejcie odwagę żyć dla miłości JPII

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudnia 2004, 10:32 »
Strojenie samochodu to jak wiedzę temat to szerszego obgadania  :lol:
Są rejony Polski, gdzie kwiatami - wystrojem np. samochodu zajmuje się świadkowa  :shock:
U mnie autko miało już bukiecik, w związku z tym moja świadkowa zajmowała się wyłącznie moją osobą  :P
O świadku to chyba wszystko napisałam.
Aha świadkowi powinni "czynnie" uczestniczyć w oczepinach, szczególnie jeśli chodzi o zabawy (powinni pomagać)  :lol:
A tak właściwie to najlepiej ich do końca nie zadręczać bo oni też chcieliby się pobawić na weselu  :P chociaż troszkę  :)


Offline limonka23
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #8 dnia: 7 Stycznia 2005, 12:14 »
Witam
Możę wiecie czy są jakieś "zasady" kto może być świadkiem?
Mój KOT  :D  upiera się że świadek musi być z jego rodziny, a świadkowa z mojej. Ale mi to jakoś nie pasuje.
Pozdrawiam

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #9 dnia: 7 Stycznia 2005, 12:43 »
Szczrze mówiąc nic mi na temat jakiegośc podziału nie wiadomo :!: , Na mnie przypadła swiadkowa bo mój luby nie miał rzadnej kobitki w rodzinie oprócz babci i mamy, wiec wybrał brata na  świadka, ja wybrałam na świadkowa moją koleżanke ze studiów :lol:
U mojej kolerzenki na weselu w sierpniu było dwóch swiadków panów nie z rodziny ale to był slub polsko-niemiecki. U mojej siosty za  swiadków byłam ja i mój mąż. nie widze w tej kwestii problemu najwazniejsze zeby były to osoby które lubisz, szanujesz i jesteś ich pewna :idea:
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #10 dnia: 7 Stycznia 2005, 14:15 »
Ja również uważam, że nie ma jakiejś sztywnej reguły, ale...
Świadkiem powinna być osoba odpowiedzialna i przede wszystkim taka, na którą możesz liczyć choćby nie wiem co. Wybierając kogoś z rodziny tylko dlatego, że rodzina możesz nie mieć takiej gwarancji "opieki", nie ma mowy o świadku "nieznajomym" - Twój świadek/świadkowa musi być Ci dobrze znany i doskonale znać Ciebie (w dniu ślubu możesz mieć różne humory - moja Panna Młoda tak miała, a świadek musi to znieść).
Świadek to osoba dobrze zorganizowana (powolniaki odpadają) i (jakby to ująć) - usłużna? :? -no jakoś tak, w każdym razie nie jakiś tam egoista, czy lalka zapatrzona w siebie.
Nie ma przeciwwskazań aby były to osoby tej samej płci, widziałam kasetę z takiego wesele (było dwóch Panów).
Wiem tylko, że (zgodnie z przesądem) nie powinna to być para małżeńska bo wróży to im rozstanie (tej parze). Może to przesąd, ale świadkami moich rodziców byli ich przyjaciele - para małażeńska i już są 3 lata po rozwodzie, a moi rodzice obchodzili 29.12.2004 srebrne gody  :list_milosny:


Offline malgosiadd
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 200
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #11 dnia: 7 Stycznia 2005, 19:24 »
moim zdaniem świadek i świadkowa to osoby przede wszystkim powinny pomóc nam zachować dobry nastrój i rozładują czasem nerwową atmosferę.
świadkowa mojej kuzynki cały czas ja strofowała i była jeszcze bardziej spięta niż nowożeńcy.
później dowiedziałam się że dziewczyna była 1 raz na weselu i od razu jako świadkowa - nerwy ją ponosiły...

ja na świadkową wybrałam bratnią duszę zaznajomioną z weselami i wiem że bedzie potrafiła mnie rozśmieszyć :) tak zebym się nie rozkleiła :)
Świadek też jest wyluzowany więc zdjęcia i ślub będą w radosnej atmosferze bez grobowych min, nie ma nic przykrzejszego niż para młoda wyglądająca raczej jak skazańcy niż szczęśliwi oblubieńcy

Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #12 dnia: 7 Stycznia 2005, 20:57 »
Świadek powinien zasbać również o toasty! jeśli orkiestra tym się nie zajmuje.

Nasi świadkowie pojawili się z nami w kościele tuż przed ślubem. My wcześniej podawaliśmy ich dane sami.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #13 dnia: 7 Stycznia 2005, 21:02 »
moja świadkowa juz 3 razy świadkowała :)

ma szczęsliwa rękę do par młodych ;)

juz mi mówiła co powienna,m kiedy zrobić zeby się ze wszystkim wyrobić :D
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #14 dnia: 7 Stycznia 2005, 21:10 »
A czy Twoja świadkowa zna przesąd " kto trzy razy świadkuje, ten sam nie ślubuje??  :D

Ja też świadkowałam trzy razy (trochę się tym przesądem za 3-im razem przejęłam), ale WYSZŁAM ZA MĄŻ hihi  :D

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #15 dnia: 7 Stycznia 2005, 22:54 »
Cytat: "asiek"
A czy Twoja świadkowa zna przesąd " kto trzy razy świadkuje, ten sam nie ślubuje??  :D

Ja też świadkowałam trzy razy (trochę się tym przesądem za 3-im razem przejęłam), ale WYSZŁAM ZA MĄŻ hihi  :D


:hahaha:

sama mi to mówiła  i sie z tego smiała....

fakt faktem żyje bez ślubu i dobrze jej z tym...

ostatnio niej chłop naciska żeby się zaobrączkowała :D
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #16 dnia: 8 Stycznia 2005, 00:50 »
NO TO UFFFF  :D
pozdrowienia dla świadkowej

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Marca 2005, 13:17 »
ŚWIADKOWIE- 2 facetów :!:     Jak Wam się to widzi :?:
  Mamy problem ze świadkową  :(

Mój Kocurek  (   :)   )  wziął sobie za świadka kolegę, jeszcze z LO.. i nie mamy świadkowej...  :?

 Mogłabym postawic siostrę... ALE:

 po 1) z tego co mi wiadomo ona nie chce
a po 2) to ona i nasz przyszły świadek kiedyś towrzyli parę.... to chyba byłoby niezręczne... zwłaszcza dla niego  :x

 Kochanie koleżaneczki postanowiły sobie w czasie wakacji jechać do Stanów... przekładają praktyki i wracaja dopiero po naszym ślubie  :(
    I nie wiem co robić... Mówicie, ze świadkowa pomaga pannie młodej, ze robi to i tamto ehm..  i co?   Facet ma mi pomagac  :D

 Maja Ty widziałas, powiedz jak to wygląda i w ogóle..



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #18 dnia: 7 Marca 2005, 13:26 »
To wygląda trochę dziwnie bo jesteśmy przyzwyczajeni do "pary" świadków czyli świadka i świadkowej, ale ...
Co do pomocy Pannie młodej - przy ubieraniu się była jej mama, a reszta np. w kościele to ona musiała sobie sama radzić (i dlatego ja bez mrugnięcia okiem stawiam na panienkę bo facet to się raczej nie sprawdzi)
Na pewno Twoja siostra nie chce, może po prostu wydaje jej się, że chcesz mieć jakąs koleżankę jako świadkową i nie chce się narzucać  :roll: , najlepiej zrobisz jak po prostu zapytasz. Siostra to chyba dobry wybór bo kto będzie Cię lepiej znał i znosił "humory" :lol:
Jest jeszcze jedno wyjście, możecie podyskutować z Twoim przyszłym i zamienić świadków (bo rozumiem, że Twój problem to kobieta na świadka, a fecet to by się znalazł) ale tu pojawia się pewien problem - taka świadkowa może być równie "przydatna" co świadek facet
Także trudno mi jest cokolwiek doradzać


Offline malgosiadd
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 200
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #19 dnia: 7 Marca 2005, 13:51 »
może 2 pary (również dziewczyny świadków)?
jak będzie 4 świadków to wtedy bedą kobitki...
bo facet jakoś mało będzie przydatny do poprawiania welonu itp
choc zdarzają się oczywiście wyjatki
łatwiej jednak byłoby poprosić siostrę.. i to bym radziła przede wszystkim rozważyć
przecież ona najlepiej Ciebie zna i łatwiej byłoby jej pomóc niż komuś obcemu

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #20 dnia: 7 Marca 2005, 14:03 »
tak..
 Tylko mi jakoś głupio postawić ją obok jej byłego..

 Nie chcę, żeby on się czuł jakoś tak niezręcznie...
 Zamiana świadków też niestety nie wypali bo on takze kobitki by nie znalazł...ehh   :(

 Dobrze, że jeszcze mam trochę czasu i mogę się nad tym zastanowić..



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #21 dnia: 7 Marca 2005, 14:24 »
Byli parą ale się rozstali, hmm w zgodzie czy z przebojami (przepraszam za dociekliwość ale to rzeczywiście może być problem), ale teraz mają swoje połówki? Bo jeśli tak to chyba nie powinno być źle, a może ten koleś ze swoją kobitką i Twoja siostra ze swoim facetem  :roll: no nie wiem co Ci poradzić


Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #22 dnia: 7 Marca 2005, 14:35 »
a czemu nie 2 facetow! facet tez welon poprawi jak bedzie trzeba, a poza tym bedzie tez siostra czy mam ktore napawno bede sluzyc pomca!

w moim przybadku beda 2 kobiety swiadkami, oboje mamy tylko siostry i chcemy zeby one byly, fakt ze one beda szly/staly itp ze swoimi mezami (wiec moze bedzie to wygladalo ze mamy ich czyterach)!

przyjelo sie ze musi byc swiadkiem kobieta i mezczyzna, ale jak uwazam ze jest to troche "przetermionowane" twierdzenie jak na XXI wiek!


Magda nie przejmuj sie bierz 2 facetow, bedzie fajnie wygladalo, jakby obsstawa za wami :) :) :) :)
02.07.2005

Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #23 dnia: 8 Marca 2005, 00:47 »
Hejka! Ja właśnie również będę mieć dwie kobietki (tak się składa, że bardzo chcemy żeby one dwie były bo to najbliższa rodzinka :D) ale one nie mają jeszcze mężów (tylko chłopaków) i nie wiem właśnie - mają iśc same czy z nimi???
Szczerze mówiąc na początku myślałam że same (a'la druhenki) ale teraz Aniac mi dała do myślenia  :hmmm:
Co myślicie?

P.S. Też uważam że takie sztywne trzymanie się facet+kobietka jako para świadków już nie musi obowiązywać, bo przecież jeżeli z najbliższej rodziny wynika inaczej to po co na siłę szukać kogoś z dalszej :D Wszystkie opcje są OK.
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #24 dnia: 8 Marca 2005, 07:36 »
formalnie moje swiadkowe tez nie maja mezow :(

ale to formalnie, poprostu zyja w wolnych zwiazkach, ale sa to stale zwiazki (dzieci, dom itd), moze to tez inaczej jak chlopak...

Tajusia, pomysl z druhenkami tez moze byc fajny, 2 babki w takich samych kieckach, jak na amerykanskim filmie :)
02.07.2005

Offline PumoRi

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1819
  • Płeć: Kobieta
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Czerwca 2005, 14:17 »
Cytat: "Maja"
Siostra to chyba dobry wybór bo kto będzie Cię lepiej znał i znosił "humory"


Moim świadkiem będzie przyjaciółka od 6 roku życia (1 klasa podstawówki  :lol: ) i jestem pewna, że zna mnie ona dużo bardziej niż siostra. Fajnie jak siostry są przyjaciółkami, u mnie jest jednak inaczej. Mamy strasznie odmienne gusty we wszystkich tematach, a i zwierzenia zawsze zostawiałam dla przyjaciółki. Z resztą razem z mym lubym uważamy, że rodzinka to na rodziców chrzestnych. Na świadków przyjaciele...  :D

Offline magdak
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 136
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Czerwca 2005, 19:03 »
my na szczescie nie mamy problemow bo obydwoje mamy i braci i siostry, ale na swiadkow bierzemy tradycyjnie ja siostre, ktora bardzo sie do tego pali a moj ukochany brata.
Choc problem moze powstac bo tesciowa uważa ze brat mojego michala sobie nie poradzi bo jest niesmialy i proponuje aby byly dwie dziewczyny moja i jego siostra, ale mam mozliwosc miec i swiadka i swiadkowa i tak chce aby zostalo :D

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Czerwca 2005, 19:13 »
Cytat: "magdak"
my na szczescie nie mamy problemow bo obydwoje mamy i braci i siostry, ale na swiadkow bierzemy tradycyjnie ja siostre, ktora bardzo sie do tego pali a moj ukochany brata


U mnie będzie tak samo: brat od strony mojego Grzesiaczka a siostra od mojej strony...i podobnie jak siostra magdak moja baaardzo się cieszy z faktu, że będzie świadkową i będzie wyróżniona na ślubie siostry.
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #28 dnia: 3 Czerwca 2006, 10:13 »
Cytat: "demka"
U mnie będzie tak samo: brat od strony mojego Grzesiaczka a siostra od mojej strony...i podobnie jak siostra magdak moja baaardzo się cieszy z faktu, że będzie świadkową i będzie wyróżniona na ślubie siostry.

U nas też będzie tak samo :)

A obowiązki obowiązkami - powinni wiedziec co do nich należy. Po to sa wybierani na świadków.
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline Lilkuś

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1447
świadek, świadkowa - obowiązki
« Odpowiedź #29 dnia: 7 Lipca 2006, 12:41 »
moja swiadkowa swiadkowała 2 razy :) z tego co mi opowiadała to miała mase roboty bo Panna Młoda cały czas sie rzklejała, czegos zapominała itp wiec wiem, ze będzie przygotowana na moje wybuchy płaczau (ze szczęścia oczywiście), głupawki czyli wiecznego śmiechu itp.

dobrze, że juz świadkowała i ma doświadczenie:)