Autor Wątek: Piatek czy niedziela?  (Przeczytany 2695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karo_20
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: sierpien 2010
Piatek czy niedziela?
« dnia: 16 Marca 2009, 22:22 »
Pomozcie !!! Mamy z narzeczonym dylemat   :-[  Mamy zarezerwowana sale w lipcu przyszlego roku na piatek.  Jednak zastanawiamy sie czy nie przelozyc wesela na niedziele.  Martwimy sie czy w piatek na godz.  16 przyjda znajomi itd. , (ktorzy nie zostali zaproszeni na wesele) ktorzy pracuja.  Jezeli chodzi o dekoracje kosciola to i tak powierzymy to chyba jakiejs firmie wiec nie martwimy sie ze  w niedziele podczas mszy  zostana one zniszczone! Dlatego pomozcie, czy wybralibyscie na dzien waszego najwspanialszego dnia niedziele czy piatek!!!!???

Offline myszkasc

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3074
  • Płeć: Kobieta
  • Moje niebo na ziemi...
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marca 2009, 22:32 »
Ja sama mam podobną sytuację i wybraliśmy niedzielę, ponieważ u nas w rodzinach piątek zawsze był dniem postnym.


Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marca 2009, 07:33 »
My mieliśmy taką propozycję piątek/niedziela, ale udało nam się znaleźć inną salę. Wtedy optowaliśmy za piątkiem, ponieważ znaczna część rodziny jest przyjezdna (ślub o 17.30), ale tak czy inaczej musieliby mieć wolne z pracy (w poniedziałek na powrót), wieć stawialiśmy na to, że przyjadą w piątek, wesele bez poprawin i w poniedziałek pójdą wypoczęci do pracy. Ja częściej spotykam się z weselami w piątgek niż w niedzielę, ale to kwestia gusty i jak pisała myszkasc zasad rodzinnych.



Offline MagdaMa

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marca 2009, 09:29 »
myślę że piątek lepszy, bo:
pt - wesele; ;D
sb- kac ;D ;D ;D i brak sił na cokolwiek ;D
nd - odpoczynek i powrót przyjezdnych do domów ;D
pn - do pracy :(

w niedzielę mogą Ci się goście wcześniej porozchodzić, bo być może nie każdy będzie mógł wziąć urlop;

a teraz już pt podobno nie jest postny więc dla osób wierzących i przestrzegających zasad, też nie powinien to być problem :D

Offline monijane

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2197
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2009
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marca 2009, 11:51 »
Nie wiem, czy to jest prawda, ale jak organizuje się wesele w piątek (i jeśli komuś zależy na względach religijnych) to można uzyskać dyspensę (swego rodzaju pozwolenie na zabawę) dla siebie i gości. Trzeba chyba z księdzem o tym porozmawiać...
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline MagdaMa

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marca 2009, 13:14 »
 już nie trzeba, bo pt nie jest dniem postnym;
tak przynajmniej mi ksiądz mówił :)

Offline karo_20
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: sierpien 2010
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marca 2009, 18:15 »
Jezeli chodzi o post w piatek bo to nei jest problem;] chodzi nam bardziej o tych gosci, ktorzy sa zapraszani tylko na slub do kosciola a nie na wesele.  czy wtedy goscie przyjada bo musza jak cos zwolnic sie wczesniej z pracy aby pojsc tylko do kosciola?? po za tym jezeli chodzi o gosci weselnym to ja jestem za tym aby wesele bylo w piatek;] musimy powaznie przedyskutowac ta sprawe;]

Offline ajka85

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 634
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość, miłości jakże pięne bramy
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marca 2009, 19:27 »
na piatek trzeba miec dyspense od biskupa, my zdecydowalismy sie na nieziele, tak czy siak goscie i tak musza wziac 1 dzien wolnego ,a bynajmniej w kosciele bez problemow

Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marca 2009, 19:33 »
karo_20 , napiszę wprost, jak komuś zależy, żeby być z wami w czasie waszych zaślubin, to się postara (choć nie zawsze to się udaje, powiedzmy szczerze).  To przykre, kiedy np goście jakimś dziwnym sposobem nie pojawiają się na zaślubinach, bo nie zdążyli ( a mieszkają w tej samej miejscowości) w dzień wolny. Może w dzień pracujący będzie wieksza mobilizacja? ;)



Offline ajka85

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 634
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość, miłości jakże pięne bramy
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Marca 2009, 19:40 »
a i wedlug nowych przykazan koscielnych post powinno zachowywac sie w kazdy piatek, takze stronic od zabaw. A prawda jest taka, ze Ci ktorzy beda chcieli byc to beda choocby wesele mialo odbyc sie w czwartek czy srode :)

Offline MagdaMa

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Marca 2009, 21:17 »
ano jasne :D komu będzie zależało to przyjdzie ;D nie ważne w jaki dzień;
a mi ksiądz mówił, że już nie ma dyspensy - bo nie ma postu [też się zastanawialiśmy nad piątkiem];
chyba najlepiej jak się spytasz księdza, który będzie Ci dawał ślub - i już; bo może każdy ksiądz robi jak uważa?

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Marca 2009, 23:18 »
Ja chyba wybrała bym niedziele! Chodź jak ogladaliśmy sale to i w czwartek natrafiliśmy na wesele, jak widać jak sie ludzie nie zwracaja juz tak duzej uwagi na to!

Offline MagdaMa

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piatek czy niedziela?
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Marca 2009, 11:55 »
w tygodniu też się robi - nie ma problemu;
a do tego ceny niższe o ok.25% - więc całkiem niezła zniżka ;D