e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: wesele i fotograf  (Przeczytany 1395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pioteras Mężczyzna

• uzależniony
    • ZDJĘCIA KUBUSIA TUTAJ !!
  • data ślubu: 15.07.2006
wesele i fotograf
19 października 2005, 20:41
No i znowu problem do rozwiązania.
Zastanawiam się bardzo intensywnie czy na cały ten dzień potrzebny jest fotograf super profesjonalista. Nie myślę tu o sesji zdjęciowej (tzw. ślubnej) czyli zdjęciach , w naszym przypadku, innego dnia w plenerze z panem (panią) fotograf znajacym się na rzeczy i dodatkowo mającym wizje artystyczną.
Chce się tez przecież zdjęć dokumentujących cały ten dzień, poprzez ślub aż po wesele. Do tego nie jest już potrzebny "mistrz" tylko po prostu fotograf który zrobi dobre zdjęcia i nie zrobi ich np. 30 sztuk za 500zł, tak jak za sesję, tylko np. 150sztuk za 500zł.
Mam z tym problem, jak ugryźć temat? Macie jakies pomysły? Jak było na Waszych ślubach i weselach?

Offline monisien

• użytkownik
wesele i fotograf
20 października 2005, 07:47
Ja jestem zdania, że na pewno na cały dzień obowiązkowo fotograf.
Nastawiam się mniej-więcej tak jak Ty piszesz: chcę, żeby prof zrobił przede wszystkim piękne zdjęcia z pleneru.
A reportaż z kościoła i wesela to drugoplanowe rzeczy.
Chociaż z drugiej strony ta fotografka, o której wspominałam za 2000 zł, ma praktycznie wszystkie zdjęcia, jak te z pleneru. Aż miło się ogląda te z kościoła i zabaw weselnych. NIKT, kto dysponuje tylko aparatem, nie zrobi takich zdjęć. Do tego trzeba talent. :O)
Ale niestety za talent się płaci...
Więc chyba wynajmiemy foto za 600-800 zł, który nam zrobi (tylko) ładne zdjęcia z pleneru i jakieś reportażowe z całego dnia.

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
wesele i fotograf
20 października 2005, 08:57
miałam 2 fotografów.. wiem.. brzmi strasznie..

jeden jeździł z nami na plener i robił nam reportaż - był z mnami do "pierwszego tańca ale i tak posiedział chwilkę dłużej... wymyślelismy podanie torta po pierwszym bloku muzycznym i dzieki temu mamy uwiecznionego również torta...

drugi robił nam fotki w studio...

naprawdę - nie kosztowało to krocie... za fotki w studio zapłaciliśmy 30zł za ujęcie zaś za plener i reportaż z całego dnia (a był przecież od rana do 21.00) z dodatkowymi odbitkami 9zażyczyliśmy sobie dodatkowe 450zdjęć)- 1100zł

Offline Julia

• Chuck Norris
wesele i fotograf
20 października 2005, 09:32
Moim zdaniem obecność profesjonalnego fotografa na całym weselu nie jest konieczna i tak też było u nas - zdjęcia były robione do pierwszego bloku tanecznego plus pamiątkowe fotki ze wszystkimi gośćmi. I wystarczyło.

Daynaher

• Gość
wesele i fotograf
20 października 2005, 10:47
my foto mamy zamowione tylko na plener po weselu :)

w kosciele i na weselu licze na mojego szwagra, ktory ma dobry aparat i robi fajne fotyki. no i na reszte gosci :) z tylu zdjec ile zrobia ludzie na pewno sie znajdzie kilka fajnych :)

Offline Pyrdulka

• entuzjasta
wesele i fotograf
20 października 2005, 14:47
My wogóle nie mieliśmy Pana Profesjonalisty. Zdjęcia robił nam znajomy mojego brata, który pasjonuje się fotografią i uwielbia to robić  :Fotograf:  . Jest naprawdę dobry  :ok:  
Był z nami cały czas - w domu od błogosławieństwa, aż do chyba 2 w nocy na sali.
Do tego robił nam jeszcze plener.Zdjęć z całego dnia jest ponad 200, a zdjęć z pleneru jest 41. Wyszły rewelacyjnie,bardzo profesjonalnie i fachowo. My jesteśmy bardzo zadowoleni.Za wszystko zapłaciliśmy mu 660 złotych.
Chętnie bym Wam wkleiła te zdjęcia,bo jeszcze tego nie zrobiłam po ślubie,ale nie mam ich na płytce,i dopiero muszę kombinować skaner i kopiować.Wybaczcie  :depresja:  

Offline Julia

• Chuck Norris
wesele i fotograf
20 października 2005, 15:13
Oj Pyrdulka, popraw się koniecznie :twisted:  i szybciutko skanuj te fotki :D

Offline Pyrdulka

• entuzjasta
wesele i fotograf
20 października 2005, 15:21
Obiecuję załatwić tę sprawę jak najszybciej  :Swiety:  

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
wesele i fotograf
20 października 2005, 15:45
My też mamy dwóch fotografów. Jeden będzie nam robić reportaż od wyjścia z domu Pana młodego do 2:00 czy 3:00 godziny na weselu+plener.
A drugi będzie nam robić fotki w studio. :)