e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Suknia na Allegro??  (Przeczytany 3653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monisien

• użytkownik
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 12:38
Hey. :O)
Dziewczyny, co myślicie na temat kupowania sukni na Allegro??
Przecież tam jest cała masa sukni. Tylko z mojego regionu jest tam codziennie kilkanaście nowych aukcji z sukniami. Z tego niestety 80% to rozmiar 36/38 na 165 cm, ale mój też się zdarza (40/175).
Średnia cena to 500-600 zł, sprzedające twierdzą, że suknie są w super stanie, raz użyte, po pralni chemicznej itd. Z resztą zwykle można ją przymierzyć przed zakupem i dokładnie pooglądać.
Ja mam wesele za rok, ale już obserwuję sobie te suknie i notuję te niesprzedane...
Gdzieś w marcu chcę się poumawiać z tymi młodymi mężatkami i objechać po Wrocławiu i poprzymierzać...
Niektóre są z najnowszych kolekcji za połowę czy nawet 30% ceny...
Co o tym myślicie??

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 12:41
ja będe miała szytą na miare ( zawsze cgciałam nową  ale kupno nowej to za dużo)
ale allegro to nie jest zły pomysł jak ktoś chce sprzedać to ogłasza się gdzie tylko może

a może sukienusia moni by ci się spodobała z tego co pamiętam to chyaba jesteście tego samego wzrostu i ten sam rozmiar

Offline aleksad

• forumowicz
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 13:16
Tak szczerze mówiąc to nie orientowałam się jeszcze ile kosztuje wypożyczenie sukni,ale jeżeli cena jest korzystna a właaściwie w salonie też czesto są to już suknie używane,więc może kupić taką na allegro.Zawsze można ją będzie przerobić na suknię komunijną dla córki:)

Offline Pyrdulka

• entuzjasta
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 13:25
Ja uważam,że jeśli tylko można zobaczyć sukienkę wcześniej,przymierzyć ją sobie i dokładnie pooglądać, to dlaczego nie.Widziałam wiele sukienek na Allegro i niektóre są naprawdę śliczne,i w bardzo dobrym stanie.

Offline Agnieszka32

• phpBB Moderator
  • uzależniony
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 14:00
To nic, że to aukcja, bardzo podobne jest przecież kupowanie sukni z ogłoszenia, w komisie itp....zwłaszcza, że taką na allegro przeważnie można gdzies zobaczyć, przymierzyć i w razie co zastrzega się możliwośc odstąpienia od aukcji. Sposób równie dobry, jak inne :)

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 14:51
Ja bym nigdy nie kupiła używanej sukienki, nawet gdyby miała bardzo atrakcyjną cenę. :?  Jakoś wogóle nie podoba mi się ten pomysł. Przy tak wielkich kosztach związanych ze ślubem i weselem te kilka złotych w tą czy w tamtą nie mają znaczenia. Wiem też, że nigdy nie sprzedam swojej sukienki. Moja siostra tez nie sprzedała swojej choć dwie dziewczyny chciały od niej odkupić suknię. Niektórzy twierdzą, że szcześcia się nie sprzedaje. :)  Ale to jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się ze mną zgadzać.
A tak wogóle to mam pytanie: czym się różni sukienka kupona w salonie od sukienki szytej na miarę?   :roll: Bo przecież wiadomo, że kupując suknię w salonie i tak jest brana miara na podstawie, której się szyje sukienkę. :)

Offline demka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 15:38
Cytat: "Marta"
A tak wogóle to mam pytanie: czym się różni sukienka kupona w salonie od sukienki szytej na miarę?  Bo przecież wiadomo, że kupując suknię w salonie i tak jest brana miara na podstawie, której się szyje sukienkę

ceną  :wink:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 15:45
Szyta na miarę czyli u krawcowej, tak :?:

Offline demka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 15:57
Cytat: "Marta"
Szyta na miarę czyli u krawcowej, tak

chyba tak... Bo gdyby szyli w salonie to nawet ceną by się pewnie nie różniła, choć może :?:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 21:06
ja chciałam sprzedać suknię poprzez allegro ale trafiałam na niepoważnych allegrowiczów (allegrowiczki).. moja suknia jest naprawde w super stanie i nie sprzedałąbym jej za 300zł...

BTW... mam właśnie 175cm i noszę 40  :mrgreen:

Offline ela Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 22:10
Swoją suknię wypozyczałam , ale nie wachałabym się kupić ją na Allegro . Na początku miałam plany aby kupic suknie na Ebay-u ze Stanów , bo tam są naprawde piękne suknie , ale na szczęście znalazłam ją w Szczecinie :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Daynaher

• Gość
Suknia na Allegro??
30 września 2005, 22:16
Ja bym nigdy nie kupiła używanej sukienki, nawet gdyby miała bardzo atrakcyjną cenę.  Jakoś wogóle nie podoba mi się ten pomysł. Przy tak wielkich kosztach związanych ze ślubem i weselem te kilka złotych w tą czy w tamtą nie mają znaczenia. Wiem też, że nigdy nie sprzedam swojej sukienki. Moja siostra tez nie sprzedała swojej choć dwie dziewczyny chciały od niej odkupić suknię. Niektórzy twierdzą, że szcześcia się nie sprzedaje.  Ale to jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się ze mną zgadzać.

mam takie samo zdanie. chociaz ceny powolutku weryfikuja moje poglady  :cry:  bede starala sie znalezc nowa suknie za to w rozsadnej cenie :)

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
Suknia na Allegro??
1 października 2005, 11:12
a ja kupiłabym.. nawet przymierzałam się do jednej czy dwóch ale niestety za dużo mam w biuście i był problem z odpowiednim rozmiarem..

po co przepłącac za nowe, bardzo drogie suknie...  i tak jej potem nie odsprzedacie po rozsądnej cenie...

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
Suknia na Allegro??
1 października 2005, 13:31
nowa od szytej na miare różni się ceną
ale
też jest szyta w salonie
i
można mieć jakiś tam swój pomysł na sun\knie np góra z jednej dól z drugiej

ja będe miała szytą na miare ale potem ją zostawiam w salonie więc płace tylko 50%ceny ale za to sukienusia moja nowiutka i szyta ta mnie także  nie wiem wydaje mi sie że to dobbry pomyśł
wypożyczonej nie chciałabym tzn takiej chodliwej
która już była setki razy wypożyczana

ja mam takie zdanie że suknia ma być nowa i nieużywana
ale to tylko moje zdanie

[ Dodano: Sob Paź 01, 2005 1:32 pm ]
oczywiście rozumiem dziewczyny które chcą kupić suknie na allegro nie ma w tym złego i faktycznie po co przepłacać
ale jak już pisałam to mam jakąs faze na tym punkcie i dla mnie ma być nowiutka

Offline monisien

• użytkownik
Suknia na Allegro??
1 października 2005, 16:02
Cytat: "ela"
Na początku miałam plany aby kupic suknie na Ebay-u ze Stanów , bo tam są naprawde piękne suknie , ale na szczęście znalazłam ją w Szczecinie :D

Nie bałaś się o rozmiar przy zakupie sukni przez Internet??
Ja już tyyyyyyyyyyyyyyyyle razy kupiłam na Allegro rzeczy w moim rozmiarze, które okazały się za małe lub za duże.
Dlatego obserwuję suknie tylko z Wrocka i okolic... Ten pomysł z zagranicznymi sukniami jest całkiem ciekawy, już pędzę na Ebay, ale mam mnóstwo wątpliwości...

Offline ela Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
Suknia na Allegro??
1 października 2005, 21:16
Jak bym kupiła suknie na ebay-u  i była by za duża to oddała bym ją do jakiegoś salonu na przerobienie , tak samo jak by była za mała . Jestem raczej osobą zawziętą i jak bym nie dostała wymazonej sukni w Polsce to za wszelką cenę sciągneła bym ją z zagranicy . oczywiście nikt nie podzielał mojego pomysłu kupna sukni przez internet, i nie dziwie się im , ale zawsze było by jakies rozwiazanie w razie jak by okazało się , że rozmiar jest nieodpowiedni . Byłam święcie przekonana , że musiała bym zmniejszać suknie w biuście , pasie i biodrach ...ale bym miała takąo jakiej zawsze marzyłam . Kupuje na Allegro dużo ciuchów , butów i biżuterii , wogóle wszystkiego . Zawsze myśle optymistycznie , że nie ma sytuacji bez wyścia :D Miałam też przykry przypadek , bo zostałam oszukana , zakupiłam buty , wpłaciłam pieniadze i lipa. Tylko ,że oszust nie pomyślał , że może trafić na taką osobę jak ja !!!!! Wniosłam sprawe do sądu wraz z innymi oszukanymi , kolesia złapali posiedział do rozprawy i dostał wyrok w zawiasach 3/5 lat i musi spłacić to co mu zaplaciliśmy .Jak nie zapłaci idzie siedzieć . Tak sie załatwia sprawy z oszustami !!!!
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Agnieszka32

• phpBB Moderator
  • uzależniony
Suknia na Allegro??
1 października 2005, 21:29
Cytat: "ela"
Swoją suknię wypozyczałam , ale nie wachałabym się kupić ją na Allegro . Na początku miałam plany aby kupic suknie na Ebay-u ze Stanów , bo tam są naprawde piękne suknie , ale na szczęście znalazłam ją w Szczecinie :D

Chodziłam w USA po salonach z sukniami, bo byłam teraz latem....i wiecie co....są różne, ładniejsze i brzydsze, tak jak wszędzie, ale jeśli o mnie chodzi to bardziej podobaja mi się te dostepne u nas. Tamte sa jakieś takie....dziwne. Nie wiem jak to powiedzieć, ale w każdym razie suknie na naszym rynku są o wiele ładniejsze.