e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Uwaga nowy regulamin!  (Przeczytany 9793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maryush Mężczyzna

• Administrator
  • forumowicz
    • Moja strona domowa
  • data ślubu: 28/10/2006
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 11:42
Uwaga, został uaktualniony regulamin forum, proszę wszystkich o zaznajomienie się z aktualnie obowiązującym dostępnym tutaj.

Offline demka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 12:07
już się zapoznałam :D Swoją drogą poprawiło mi to nastrój :wink:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Daynaher

• Gość
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 12:08
nie pamietam jak brzmial stary :) ale zastosowalam sie i wyslalam pm'a w sprawie mojego podpisu

Offline pioteras Mężczyzna

• uzależniony
    • ZDJĘCIA KUBUSIA TUTAJ !!
  • data ślubu: 15.07.2006
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 12:26
Hehe, mi podoba się szczególnie punkt 4 odnosnie pisania postów, wiele osób się do niego nie stosuje :)

• Administrator
  • forumowicz
    • Moja strona domowa
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 13:57
pioteras - no mi tez sie podoba :)

Offline monisien

• użytkownik
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 14:34
Mam kilka uwag co do nowego regulaminu.

"Zasady podstawowe:
  15. Sprawy prywatne, jak i wszelkie dane teleadresowe firm należy podawać na PW (prywatne wiadomości) lub e-mail."

Dlaczego?? Już nie raz widziałam temat, gdzie tylko w pierwszym poście była napisana jakaś konkretna treść, a potem 5 stron z postami "To ja też prosze dane tej kapeli/fotografa/kucharki/sali... itp..."
Nie łatwiej pozwolic pisać dane? Od razu zainteresowani będą mieli, a osoby, które znają tę firmę/osobę mogłyby się także wypowiedzieć...

Pisanie postów:
   4. Nie masz nic konkretnego do napisania - nie pisz w ogóle.

To powinien być apel do wszystkich użytkowników... ;O)
Na grupach dyskusyjnych w googlu potrafili zbanować człowieka za to, że napisał w poście tylko "zgadzam się". To nie wnosi nic nowego do dyskusji. Wiadomo, że każdy się z czymś albo zgadza, albo nie... To samo z "na pewno masz rację", czy "u mnie też tak będzie". Apeluję :O)

"Sygnatura (podpis):
   4. Jeżeli chcesz zamieścić reklamę swojej strony w podpisie skontaktuj się z Administratorem lub Moderatorem i zapytaj o zgodę."
Niniejszym się kontaktuję i zapytuję o zgodę...

[ Dodano: Czw Wrz 29, 2005 2:43 pm ]
Aha - i jeszcze odnośnie "rang" - czy jest gdzieś dokładnie napisane, kto to jest "Nowicjusz", a kto to jest "Bywalec", "Użytkownik", "Uzależniony", czy tam inne??

Offline demka Kobieta

• Chuck Norris
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 15:31
Cytat: "monisien"
Pisanie postów:
Na grupach dyskusyjnych w googlu potrafili zbanować człowieka za to, że napisał w poście tylko "zgadzam się". To nie wnosi nic nowego do dyskusji. Wiadomo, że każdy się z czymś albo zgadza, albo nie... To samo z "na pewno masz rację", czy "u mnie też tak będzie". Apeluję :O)

ja się z tym stwierdzeniem nie zgadzam do samego końca (ale nie zamierzam na ten tmat dyskutowac z moderatorami i administratorami tejże stronki :wink: ). Uważam, że czasami takie stwierdzenie typu "racja", "zgadzam się", "popieram" jest bardzo potrzebne, gdyż pomaga rozwiać wątpliwości (gdy więcej osób jest "za" wówczas łatwiej zdecydować się na coś)...a poza tym to stwarza bardziej rodzinny klimat tego forum...

Zasady podstawowe:
15. Sprawy prywatne, jak i wszelkie dane teleadresowe firm należy podawać na PW (prywatne wiadomości) lub e-mail."
Dlaczego?? Już nie raz widziałam temat, gdzie tylko w pierwszym poście była napisana jakaś konkretna treść, a potem 5 stron z postami "To ja też prosze dane tej kapeli/fotografa/kucharki/sali... itp..."
Nie łatwiej pozwolic pisać dane? Od razu zainteresowani będą mieli, a osoby, które znają tę firmę/osobę mogłyby się także wypowiedzieć...

wówczas forum zamieniłoby się w to co jest zwane "bazą danych" i każdy usługodawca reklamowałby się w ten sposób. Moderatorzy i Administratorzy usuwają takie tematy (kryptoreklama), po których widać, że jest to sposób zareklamowania się np. pierwszy post i od razu adresy, dane i same ciepłe słowa... A to o czym piszesz (te o konktetnej treści w pierwszym poście i o pięciu stronach o treściach "ja też poproszę") zdarza się, ale nie jest formą reklamy a poleceniem kogoś sprawdzonego...

mam nadzieję, że nie dostanie mi się za to co napisałam...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Daynaher

• Gość
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 15:53
a dlaczego nie mozna mieszczac reklam innych stron ? jesli nie sa konkurancja ?

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 16:02
Cytat: "demka"
monisien napisał/a:
Pisanie postów:

ja się z tym stwierdzeniem nie zgadzam do samego końca (ale nie zamierzam na ten tmat dyskutowac z moderatorami i administratorami tejże stronki  ). Uważam, że czasami takie stwierdzenie typu "racja", "zgadzam się", "popieram" jest bardzo potrzebne, gdyż pomaga rozwiać wątpliwości (gdy więcej osób jest "za" wówczas łatwiej zdecydować się na coś)...a poza tym to stwarza bardziej rodzinny klimat tego forum...

a ja się zgadzam z demka i to w 100%
jesli piszemy na jakis temat i wiele osób podpisuje się "zgadzam siE', "masz racje" itp w danej kwestii
to tylko świadczy o tym i jeszcze bardziej przekonuje że to jest racja
jeśli zadamy pytanie i nikt nie powie czy się z tym zgadza czy nie
nie rozwiąże to problemu o który pytamy

Offline zibi Mężczyzna

• Administrator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 31.07.1999
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 16:36
Cytat: "Daynaher"
a dlaczego nie mozna mieszczac reklam innych stron ? jesli nie sa konkurancja ?

dlatego że jest to jednak forma reklamy,
i chętnie wymeinimy się z kims np linkiem albo bannerem
czyli promocja z wzajemnoscią,
 :)
Będzie nam Cię brakowało Maju....

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 16:36
Cytat: "agulkaaa"
monisien napisał/a:
Pisanie postów:

ja się z tym stwierdzeniem nie zgadzam do samego końca (ale nie zamierzam na ten tmat dyskutowac z moderatorami i administratorami tejże stronki  ). Uważam, że czasami takie stwierdzenie typu "racja", "zgadzam się", "popieram" jest bardzo potrzebne, gdyż pomaga rozwiać wątpliwości (gdy więcej osób jest "za" wówczas łatwiej zdecydować się na coś)...a poza tym to stwarza bardziej rodzinny klimat tego forum...

jesli piszemy na jakis temat i wiele osób podpisuje się "zgadzam siE', "masz racje" itp w danej kwestii

Dziewczyny mają 100% rację! Zawsze jest miło usłyszeć opinię na dany temat czy ktoś się z nami zgadza czy też nie.

Daynaher

• Gość
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 16:46
i chętnie wymeinimy się z kims np linkiem albo bannerem
czyli promocja z wzajemnoscią,

ten pomysl mi sie podoba :)

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 16:54
Zibi pomysł masz fajny. Widzę, że się dogadacie. :)

Offline Pyrdulka

• entuzjasta
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 18:43
Cytat: "agulkaaa"

Racja, zgadzam się i popieram :!:  :!:  :!:

I jeszcze jedno pytanie:Dlaczego nie wolno używać Dużych literek(CapsLock)?
Ja ich używam gdy chcę coś wyraźnie zaznaczyć,i zwrócić na to uwagę.

Jak ja niecierpię regulaminów  :nerwus:  

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 18:50
Cytat: "Pyrdulka"
jeszcze jedno pytanie:Dlaczego nie wolno używać Dużych literek(CapsLock)?
Ja ich używam gdy chcę coś wyraźnie zaznaczyć,i zwrócić na to uwagę.

Jak ja niecierpię regulaminów  

Pyrdułka tu chyba chodzi o pisanie całego postu caps lockiem, caps lock jest właśnie postrzegany jak krzyk przez internautów  :?  :?

myśle że jak napiszemy kilka słow wielkimi literami to nikt się nie obrazi:)

Offline monisien

• użytkownik
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 21:25
Uważam, że czasami takie stwierdzenie typu "racja", "zgadzam się", "popieram" jest bardzo potrzebne, gdyż pomaga rozwiać wątpliwości (gdy więcej osób jest "za" wówczas łatwiej zdecydować się na coś)...a poza tym to stwarza bardziej rodzinny klimat tego forum...

Z tym rodzinnym to mogę się zgodzić, ale decydować się na coś związanego z Twoim Własnym Weselem tylko dlatego, że kilka wirtualnych użytkowników napisało "zgadzam się", to lekka przesada.
Poza tym chyba się niejasno wyraziłam. Nie chodzi mi tu o "zgadzam się" w sensie "zgadzam  się z tobą, bo to i tamto, ale w sumie to coś tam jeszcze". To jest OK. Pełna wypowiedź, na którą można jakoś dalej odpowiadać...
Nie OK jest: "zgadzam się z przedmówcą" i koniec wypowiedzi...
A poza tym jeśli potrzebujesz rozwiać wątpliwości, to nie lepiej ankietę zrobić?? Wtedy więcej napisze, czy się zgadza, czy nie...
A to o czym piszesz (te o konktetnej treści w pierwszym poście i o pięciu stronach o treściach "ja też poproszę") zdarza się, ale nie jest formą reklamy a poleceniem kogoś sprawdzonego...

Tu się zupełnie nie zgadzam. Nie wiadomo na 100%, czy ten "ktoś sprawdzony" nie jest polecany przez samego siebie... ;O)
Równie dobrze sam właściciel firmy może takie ładne pościki wypisywać na forum a potem rozsyłać do użytkowniczek swoje namiary... A już nie wspomnę o np córce właściciela, co odgrywa rolę wiecznej narzeczonej...
Nigdy nie wiadomo, a tak to tylko robota dla obu stron z pisaniem i odpisywaniem na maile.
A poza tym skoro admini wywalają posty reklamowe, no to i tak wywalą jeśli się zorientują.
Chodzi mi tylko o tę różnicę, że do tego polecającego postu powinniśmy dodać dane.
Tak, jak mówiłam wcześniej, także dlatego, żeby inni od razu także mogli się wypowiadać, Wtedy to jest prawdziwe forum dyskusyjne. A nie "znalazłam fajną fryzjerkę, kto chce?" - "ja" - "ja" - "ja" - "ja" - "ja" - "ja"....???

[ Dodano: Czw Wrz 29, 2005 9:41 pm ]
Cytat: "Marta"
Dziewczyny mają 100% rację! Zawsze jest miło usłyszeć opinię na dany temat czy ktoś się z nami zgadza czy też nie.

I znowu - nie chodziło mi o pełne wypowiedzi zaczynające się od słów "zgadzam się". Takie posty są w porządku.
Chodziło mi o posty, które po przerobieniu możnaby napisać tak:
"- Moje twierdzenie - kto się zgadza?
- Ja
- Ja
- Ja nie
- Ja też nie
- A ja tak..."
Co to za dyskusja..?? Wiadomo, że część jest na tak, a część na nie... a część nie wie... chodzi o to, żeby rozwijać myśli...

Offline demka Kobieta

• Chuck Norris
Uwaga nowy regulamin!
29 września 2005, 22:45
Nie wiadomo na 100%, czy ten "ktoś sprawdzony" nie jest polecany przez samego siebie... ;O)
Równie dobrze sam właściciel firmy może takie ładne pościki wypisywać na forum a potem rozsyłać do użytkowniczek swoje namiary... A już nie wspomnę o np córce właściciela, co odgrywa rolę wiecznej narzeczonej...

Tutaj niestety masz rację (pisze niestety, bo zadarza się właśnie taka nieuczciwa konkurencja)... Pozostaje mieć nadzieję, że mało osób w ten sposób gra, a Ci, którzy piszą polecając i zachwalając jakąś firmę naprawdę korzystali z jej usług i mogą sie w tej kwestii wypowiedzieć... Są osoby na tym forum, którym zdążyłam juz zaufać i wiem, że gdy one polecaja jakąś firmę czy usługę to robią to z głębi serca...

ale decydować się na coś związanego z Twoim Własnym Weselem tylko dlatego, że kilka wirtualnych użytkowników napisało "zgadzam się", to lekka przesada

to tez nie do końca tak... Mam po prostu jakiś zamysł, zapytałam się znajomych, przyjaciół, roziny i teraz chcę uzyskac opinię innych- jeżeli ktos pisze "nie rób tak" nie oznacza, że tego nie zronbie, ale daje znać, że powinnam to jeszcze raz przemyśleć i na odwrót, jeżeli ktoś napisze "racja, zgadzam się, to dobry pomysł" to utwierdza mnie tylko w moim przekonaniu...
Poza tym chyba się niejasno wyraziłam. Nie chodzi mi tu o "zgadzam się" w sensie "zgadzam się z tobą, bo to i tamto, ale w sumie to coś tam jeszcze". To jest OK. Pełna wypowiedź, na którą można jakoś dalej odpowiadać...
Nie OK jest: "zgadzam się z przedmówcą" i koniec wypowiedzi...

faktycznie może zrozumiałam trochę na opak :? Chociaż czasami przyda się zwykłe "racja i kropka"...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

• Administrator
  • forumowicz
    • Moja strona domowa
Uwaga nowy regulamin!
30 września 2005, 07:55
primo: jesli chodzi o idiotyczne posty to chodzi o posty glownie typu: ":)" i nic wiecej, czyli totalnie nie wnoszace do tematu nic nowego, secundo do monisien, ten teges, cosik mi sie zdaje ze naruszasz regulamin z tym linkiem w podpisie :P
a co do tego polecania, to zauwazcie ze przewaznie polecaja osoby ktore albo sa nam osobiscie znane, albo maja pewna pozycje wyrobiona... i znowu do monisien odnosnie dodawania danych, nie sadzisz ze w ten sposob tym bardziej bedzie kogos korcilo by sie podszyc po jakas tam mloda panne "na wydaniu" i jako ona zrobic sobie darmowa reklame? A tak to musi sie troszke postarac... Poza tym o masowym wysylaniu PM jestem informowany...

Offline pioteras Mężczyzna

• uzależniony
    • ZDJĘCIA KUBUSIA TUTAJ !!
  • data ślubu: 15.07.2006
Uwaga nowy regulamin!
30 września 2005, 08:23
Hehe, wiedziałem że "babki " oburzą się na te nic nie wnoszące posty.
Kochane panie, jeśli chcecie poznac opinię forumowiczów na jakis temat to jest mozliwość założenia ankiety (sondy), prawda? Jedno pytanie, odpowiedzi i chętni zaznaczają, dodatkowy zysk to wyliczenie procentowe  :mrgreen: . Forum jest zaśmiecone tymi krótkimi odpowiedziami, przegląda się niektóre tematy i nie wiadomo o co chodzi. Walczmy z tym. Na wielu forach jest nagonka na takich forumowiczów za nabijanie sobie postów, u nas chyba tego nie ma, ale niesmak pozostaje.

• Administrator
  • forumowicz
    • Moja strona domowa
Uwaga nowy regulamin!
30 września 2005, 08:28
pioteras masz calkowita racje, na niektorych forach jest tak, ze dostaje sie ostrzezenie za bezmyslny, nic nie wnoszacy post ;)

Offline monisien

• użytkownik
Uwaga nowy regulamin!
30 września 2005, 12:57
Cytat: "maryush"
monisien, ten teges, cosik mi sie zdaje ze naruszasz regulamin z tym linkiem w podpisie :P

Dlatego też w moim pierwszym poście w tym temacie zapytałam o to... :O)
To jak?? :ODDDDDDDDDDDDDDDDD

Cytat: "maryush"
monisien odnosnie dodawania danych, nie sadzisz ze w ten sposob tym bardziej bedzie kogos korcilo by sie podszyc po jakas tam mloda panne "na wydaniu" i jako ona zrobic sobie darmowa reklame? A tak to musi sie troszke postarac... Poza tym o masowym wysylaniu PM jestem informowany...

Oczywiście, że będzie musiał się postarać... Ale reklama i promocja to generalnie jest staranie się... A poza tym wystarczy jakaś klientka niezadowolona i całą promocję na forum szlag trafia...
...informowany o masowym PM... no to chyba, że tak.

• Administrator
  • forumowicz
    • Moja strona domowa
Uwaga nowy regulamin!
30 września 2005, 14:02
tak jak Zibi juz gdzies pisal, jesli jestes chetna na wspolprace linkowa to porozmawiaj z nim na ten temat, do tego czasu niestety musisz usunac ten link z podpisu, albo ja to zrobie ;P

Daynaher

• Gość
Uwaga nowy regulamin!
5 października 2005, 15:08
to chyba jakies przegiecie,ktos usuwa moj post bo niby nie wnosi nic do dyskusji. a moim zdaniem wnosi bo chcialam sie dowiedziec dleczego "teraz wojas ci da"

sama stworzylam forum, ktore prowadze juz ponad rok i ktore ma duzo wieksza liczbe aktywnych uzytkownikow i wiem ze balagan nie jest porzadany no ale bez przesady. z nudow admin lazi i szuka wypowiedzi nie na temat ? no chyba tak

• Administrator
  • forumowicz
    • Moja strona domowa
Uwaga nowy regulamin!
5 października 2005, 15:19
wypraszam sobie - nie usuwalem zadnego postu od paru tygodni ! czemu odrazu wszystko leci na admina ? sa moderatorzy dodatkowo i mozliwe ze ktos z nich usunal, ja nie interweniuje jesli nie jest na prawde goraco, za wiele mam innych spraw na glowie - zreszta widac po mojej ilosci postow, a jak juz to ustawiam auto wygasniecie watka z okresem 14 dni...

Offline monisien

• użytkownik
Uwaga nowy regulamin!
6 października 2005, 12:27
To wszystko z tym usuwaniem postów nic nie wnoszących do dyskusji... to się wzięło stąd, że (przynajmniej z tego, co wiem, jak sama pisałam) na forum googlowym regionalnym wrocławia to działało tak, że część użytkowników miała modemy i ściągała sobie całe dyskusje przez outlooka na twardziela i potem odczytywała po odłączeniu od neta. Oczywiście za każdą minutę się wtedy płaciło i takie tam, dlatego sami użytkownicy czasami zwracali uwagę, żeby nie pisać postów nic nie wnoszących, bo oni je ściągali i płacili za to, żeby przeczytać post o treści "nooo... masz rację"...
Tutaj nie wiem, czy jest taka możliwość, ale i tak pisanie postów powinno wiązać się z poszanowaniem innych - ich czasu i kasy. Nie każdy ma superszybki komputer i cała strona się ładuje i ładuje, a potem tylko 3 posty coś wnoszą a reszta to jakieś pierdoły...
Chodzi o szanowanie się wzajemnie, a nie o to, żeby admin z nudów usuwał posty...

Daynaher

• Gość
Uwaga nowy regulamin!
17 października 2005, 09:12
dobra ponioslo mnie

przepraszam   :bukiet:

Offline mariol

• użytkownik
Uwaga nowy regulamin!
13 listopada 2005, 19:24
Regulamin  sobie a życie jak zwykle sobie . Notorycznie dubluje sie tematy tylko po to aby zaistnieć na  forum  na pierwszej pozycji.Mam wrażenie,że niektórzy wogóle nie czytają  tego co juz jest napisane tylko bezmyślnie piszą  swoje. Zobaczcie co sie dzieje w "czym do ślubu".Problem bryczki pod różną postacią występuje 3 razy,kwestia dekoracji  też 3 razy,limuzyna też powtarza sie w kilku pozycjach.To przypomina mi sie jeden z odcinków  gumisiów.Tam Toudi oświadcza Księciuniowi-Tołdi pisać nie czytać. Okazuje sie,że nadal aktualne jest powiedzenie,iż w każdej bajce jest jest ziarenko prawdy.Mam nadzieje że moderatorzy zwrócą na to uwage i  zaczną egzekwować regulamin lub ręcznie sterować umieszczaniem  dublowanych tematów. A może trzeba zastosowac jakieś kary?  :biczowanie:

Daynaher

• Gość
Uwaga nowy regulamin!
13 listopada 2005, 22:00
a ja mysle ze gdy ktos trafia na forum to nie bardzo sie orientuje co i jak, a zwlaszcza w tym, ze sa juz 3 takie tematy... nawet w wyszukiwarce nie zawsze latwo znalezc interesujace nas zagadnienie

kary ?? jestem troche zdziwiona.. to tylko net nie przesadzajmy

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
Uwaga nowy regulamin!
13 listopada 2005, 22:27
staram się pilmnować w miarę możliwości ale sama pracuję 14-16 godzin na dobe i nie mam neta w pracy.. udaje się wyłapywać duble ale trudno  jest każdy temat post po poście sprawdzać...

Offline kamyk4 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 12.10.2002
Uwaga nowy regulamin!
28 stycznia 2006, 19:22
Sugeruje dopisac do regulaminu jako punkt pierwszy:
Nie wolno pytac, pisac a nawet wspominac o firmach ktorych nei ma w bazie danych bo nie jest to miejsce wymiany informacji tylko prywtny folwark!