Autor Wątek: Jaka halka pomóżcie  (Przeczytany 5763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monia22
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 5.09.2009
Jaka halka pomóżcie
« dnia: 12 Lutego 2009, 20:09 »
W sobotę jade zamówić suknie o literce A i nie wiem jaka ma być halka.

Offline missmax

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 607
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaka halka pomóżcie
« Odpowiedź #1 dnia: 3 Marca 2009, 00:47 »
halka chyba jest uniwersalna; tyle ze rozni sie wielkoscią kół. chyba najbardziej odpowiednia do sukienki typu lit. A bedzie halka o dużym kole .

Offline mk.mika
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
Odp: Jaka halka pomóżcie
« Odpowiedź #2 dnia: 8 Marca 2009, 19:51 »
A moja krawcowa szyje mi halkę do sukni w lit A  i nie będzie żadnego koła, wystarczy na dole wszyć jeszcze jedną warstwę tiulu i osiąga się efekt koła, i jest to o wiele bardziej wygodne aniżeli koło.


Moje oczy są nadal zielone w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja

RELACJA

Offline missmax

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 607
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaka halka pomóżcie
« Odpowiedź #3 dnia: 9 Marca 2009, 10:24 »
no w sumie wzór sukni lit.A nie jest szeroki jak klasycznej, wiec DUZEGO KOLA NIETRZEBA, ale te MNIEJSZE - zdecydowanie. Żle wcześniej doradziłam.

Offline Diiiii
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.12.2008
Odp: Jaka halka pomóżcie
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marca 2009, 10:54 »
Halki z kołami sa brzydkie :) i nieładnie to wyglada jak sie podnosi sukienke, chociaz wszyscy mowia, ze teraz sa takie elastyczne koła, ze tego nie widac. . .  ale moi zdaniem widac. . .
Ja mialam suknie z halka bez kol i bylo i wygodnie i ladnie :) polecam

Offline missmax

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 607
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaka halka pomóżcie
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marca 2009, 12:45 »
Diiiii - a gdzie taką halkę dostać? i jak ona wygląda? ja mam szeroką sukienkę, wiec głupio by było, gdyby halka bez koła ją ... nie utzymała  :shock: Ja jak przymierzałam halkę z kolem do tej sukienki - to prawie jest ono niewidoczne :)

A kiedyś to były koła ! pamietam jakie grube mialam, jak bralam komunię  :D :D :D prawie jak.. hula-hop  ;)

Offline wiśniowa

  • forumowy
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9444
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: Jaka halka pomóżcie
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Marca 2009, 14:02 »
ja też mam suknię w kształcie litery A i tak naprawdę halka to bardzo istotna sprawa (to od niej zalezy jak będzie układała się suknia)

mi do mojej polecono halkę z dwoma kołami i dwoma warstwami tiulu.... najpierw szukałam na allegro (czasem można trafić na aukcję z halkami) a potem zamówiłam w salonie... podobno bardzo fajne są halki polskiej firmy Marbo (ale kosztują ok. 160 zł  :-\) halkę w salonach też często można wypożyczyć

jak halka jest dobra to nie jest niewygodna i wcale się nie unosi... poza tym krawcowa czy pani w salonie powinna dopasować wielkość koła do Ciebie tak aby suknia ładnie się układała (większość tych halek ma regulowane koła)

Offline Diiiii
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.12.2008
Odp: Jaka halka pomóżcie
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marca 2009, 09:16 »
czesc ksiezniczki!

Po przeczytaniu dwoch ostatnich wypowiedzi, sklaniam sie ku opinii, ze jaka ma byc halka (z kolem czy bez) zalezy od materialu z jakiego jest suknia.  Ja mialam taki material sukni, ze nawet bez halki bardzo ladnie ukladala sie, nie opadajac i nie wiszac.  Halka bez kol, zrobiona z kilku warstw materialu po prostu lekko sukienke uniosla. 
Natomiast, mysle ze jesli suknia jest z lekkiego materialu, chyba niezbedna bedzie halka z kolem (ale to juz teoretycznie mysle) :)

Offline monia22
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 5.09.2009
Odp: Jaka halka pomóżcie
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marca 2009, 12:58 »
Będę mieć sukienke bez kół za to będzie na tiulu ona powiedziała ze na kołach mi nie będzie pasować. Dzięki za radę :)