e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Mata edukacyjna  (Przeczytany 1501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peacelove

Mata edukacyjna
6 Lutego 2009, 19:25
Mam pytanie "natury technicznej" ;)  czy matę edukacyjną składałyście z podłogi po zakończonej zabawie maluszka? Bo jakby ją tam zostawić na stałe to się przecież kurzy, a z kolei ciągłe składanie i rozkładanie pałąków z zabawkami zajmuje trochę czasu...

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Mata edukacyjna
7 Lutego 2009, 01:40
ściągałam bo mi się pod nogami pałętała....
z resztą Ewka średnio ją lubiła...

Offline s.aga Kobieta

7 Lutego 2009, 17:00
mój metraz mieszkania niestety zmusza mnie do składania maty :(

8 Lutego 2009, 14:36
ja maty nie składałam. mała codziennie zazwyczaj siedziała choć chwilke na macie. Poza tym, wieczorem jak maluch juz spał to wszystkie jej zabawki były przechowywane własnie na macie. I wcałoości rozłozoną przenosiłam ja z jednego miejsca na drugie.

Offline .:Anka:. Kobieta

8 Lutego 2009, 14:41
nie składałam

Offline ela Kobieta

8 Lutego 2009, 14:46
Ja zazwyczaj ja gdzieś wcisnęłam bo też miałam za małe mieszkanie na rozłozona mate .

Offline Elcik Kobieta

9 Lutego 2009, 09:08
Nie składam... codziennie z niej korzystamy. Czasem małż ją wytrzepie na balkonie i już.

Offline *Ewelina* Kobieta

9 Lutego 2009, 09:34
My tez maty nie składamy.

Offline peacelove

9 Lutego 2009, 14:27
Dzięki za odpowiedzi, w takim razie u nas sobie też będzie leżeć rozłożona :)

Offline ~Ania~ Kobieta

19 Lutego 2010, 15:53
Co sądzicie na temat takiej maty edukacyjnej?

http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=tiny+love+biedronka&category=11763&country=1

Moja Ola słabo podnosi głowę leżąc na brzuszku, ćwiczymy z Nią metodą Bobath, ale zastanawiam się czy jest sens kupić taką matę, która ma poduszkę... Mamy inną matę, bez tej poduchy, a ona może własnie stymulowac podnoszenie główki... I nie wiem sama. Jest aukcja z prawie nową taką biedronką, wychodzi za pól ceny...

Offline ~Ania~ Kobieta

20 Lutego 2010, 09:49
Ech... i nikt nie pomoże mi podjąć decyzji... ?  :(

Offline Jagna77 Kobieta

20 Lutego 2010, 10:09
Tam jest kilka mat ...

My tez mielismy mate Tiny Love  , dokladnje nazwy juz nie pamietam ale fotka jak Mati w niej sie bawil znajdziesz u mnie na NK . Bylismy mega zadowoleni.

Offline Mariolka Kobieta

22 Lutego 2010, 13:17
ja matę składam ze względu na mały metraż
a przecież złożyć matę na pól i wcisnąć gdzieś za łózko chyba tak dużo czasu nie zajmuje?

anulka nie pomogę ci z tą matą biedronką
nie mam pojęcia
ale chyba lepiej bez poduszki
dzieco ma samo podnosić, anie miec ułatwione zadanie
ja tak myslę,ale nie wiem...

Offline gagatka Kobieta

22 Lutego 2010, 20:04
I jak tam Aniu kupiłaś tą matę?

Ja kładę matę na łóżku, a wieczorem składam na pół i gdzieś upycham.

Offline ~Ania~ Kobieta

22 Lutego 2010, 21:19
Nie kupilam... bo sama nie wiem... Jakoś się zdecydować nie mogę.

Mariola no niby tak... Ale tu chodzi bardziej o to, że dzięki tej poduszce dziecko może sobie wyrobić bardziej mięśnie odpowiedzialne za możliwość unoszenia główki. A potem jak już je wypracuje to powinno podnosić.

Ale wiecie co.. Ja zaczynam zauważać, że Ola po prostu nie lubi leżeć na brzuchu, chwilę poleży i jest płacz. Albo jak leży juz na brzuszku to gryzie swoje łapki i nie ma ochoty podnosić głowy. Jak ułożę Jej ręce w odpowiedniej pozycji to trzyma głowę bardzo wysoko, tak jak Wasze córcie. A za chwilę się kładzie i jest wrzask. I ja juz sama nie wiem. Bo w innych pozycjach Ona ładnie głowę trzyma.

Offline gagatka Kobieta

23 Lutego 2010, 11:36
Łucja też nie pała miłością do leżenia na brzuszku, tyle że Ona w ogóle nie lubi leżeć. ::) Poleży tak ze 3 minuty i już jest marudzenie, a za chwilę wrzask.

Offline Jagna77 Kobieta

25 Lutego 2010, 17:11
Moj ten nie przepadal za lezakowaniem na brzuszku ale wlasnie na macie w trakcie zabawy udawalo sie przedluzyc to lezakowanie....

Offline ~Ania~ Kobieta

26 Lutego 2010, 08:18
Tylko ze my mamy matę. Tiny Love duet. Ale ja własnie chciałam taka z poduszką, żeby Ola lezała na brzuszku wiecej.

Offline Mariolka Kobieta

26 Lutego 2010, 11:47
Ja Ci powiem anulka,że ja nie kojarzę tych mat i nie wiem o co chodzi z nimi?

Offline Nika

26 Lutego 2010, 12:44
Ja mam taką matę z poduszka po Poli "Tropikalna wyspa" z Tiny Love, Pola nie była nią zachwycona, zobaczymy czy teraz Lence się spodoba.

Offline ~Ania~ Kobieta

26 Lutego 2010, 17:02
Mariola one mają taką poduszkę rogala na którą kładzie sie dziecko na brzuszku. A ze moja Ola nie lubi lezec na brzuszku to myslałam, że ta mata, a własciwie poduszka Ją zachęci. no ale nie kupiłam póki co. Widze postępy w podnoszeniu główki.

Tu jest taka mata własnie:
http://www.allegro.pl/item924327310_tiny_love_mata_czas_dla_brzuszka_biedronka.html

Offline Jagna77 Kobieta

26 Lutego 2010, 17:14
Moja mata nie miala takiej poduszki i Mati lezakowal bawiac sie...

Offline Mariolka Kobieta

26 Lutego 2010, 18:28
aha to już wiem o co chodzi
bo myslałam,że to poduszka pod główkę ???

Offline ~Ania~ Kobieta

27 Lutego 2010, 08:08
Jagna ale Ola właśnie się na brzuszku nie bawi bo strasznie nie lubi leżeć na nim. A dzięki tej poduszce może podnosiłaby wyżej głowę. Ale nie wiem sama, więc na razie sie wstrzymuję.