e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Kościół- gdzie brac slub??  (Przeczytany 35373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malpka Kobieta

Kościół- gdzie brac slub??
31 Stycznia 2009, 20:54
W jakim kościele??? My ciągle nic nie wybraliśmy a to już czas najwyższy. . .

Offline michasia Kobieta

Odp: Kościół- gdzie brac slub??
1 Lutego 2009, 12:44
najczęściej jest to kościół parafialny panny młodej.

Offline Olka1983 Kobieta

1 Lutego 2009, 15:51
a my sie zdecydowalismy na inny kosciolek, tylko ze wzgledu zie ksiadz ktoregi bardzo lubimy i chcielismy aby to on wlasnie udzielal nam slubu :D poza tym ten kosciolek jest sliczny :)

Offline michasia Kobieta

1 Lutego 2009, 18:59
u mnie w parafii jest akurat też przepiękny barokowy kościół, wiec ciesze się, ze tam będę miała ślub, choć proboszcz wolałby byśmy wzięli ślub w gdańsku, bo on uważa nasz ślub za wielki problem, ale to już inna historia:)

Offline malpka Kobieta

1 Lutego 2009, 19:42
No tak wiadomo, ze najlepiej w parafii panny młodej.  Ale czy może wiecie o jakimś fajnym kościele, księdzu??? Chciałabym znaleźć kogoś kto podejdzie do tego indywidualnie a nie odhaczy i już :( Dla mnie jest to ważne wydarzenie i chciałabym aby oprawa była odpowiednia, jeśli rozumiecie o co mi chodzi. . .  :) A czas goni. . . . .

Offline japcio Kobieta

1 Lutego 2009, 19:46
malpka hmmmmm....My nie chcieliśmy brać ślubu w mojej parafii, bo jest to kościół położony w środku blokowiska i koło posterunku policji. Klimaty takie se....... Pobierzemy się w kościele Garnizonowym. Park, parking, dobry dojad dla gości. Poza tym, ładne przytulne wnętrze.

3 Lutego 2009, 16:07
malpka to zależy gdzie mieszkasz... Bo jak np. w Frodonie to ciężko byłoby brać ślub np. na Osowej ;)
Ten nasz kościół, właśnie na Osowej (na przeciwko netto) jest bardzo ładny. To też nie jest nasza parafia, my należymy do parafii u góry, ale w tym na dole bierzemy ślub :)

Offline sylka25 Kobieta

5 Lutego 2009, 14:21
hani8a3033 ja rowniez mam zamowiona msze w kosciele na Osowej Gorze  ale u gory!!!  slyszalam ze prace z budowa kosciola ida pelna para wiec bardzo sie ciesze:)) Pozdrawiam

5 Lutego 2009, 14:33
No my właśnie ze względu na postęp prac zdecydowaliśmy się na ślub na dole :P kosciół u góry na pewno będzie ładny, ale w środku jest jeszcze tyyyle roboty, najgorsza jest wykończeniówka... Więc woleliśmy nie ryzykować. No ale życzę Ci, żeby ze wszystkim się wyrobili :)

Offline ali Kobieta

7 Lutego 2009, 18:42
My natomiast bierzemy ślub w Kościele na ul. Ugory, MB Nieustającej Pomocy

Offline Drzewko Kobieta

7 Lutego 2009, 21:55
Ja choć mieszkałam na szwederowie i tam była zabawa wybrałam fordoński kościół św. Jana Apostoła i Ewangielisty  ;D śliczny, mały kościół i rodzinny klimat który jest zasługą księdza.

Offline ska Kobieta

My chcieliśmy mały kościół więc poszliśmy do Fary, ale tak niemiło nas potraktowali, że daliśmy sobie spokój, zresztą nie lubię, kiedy jedna para wychodzi bokiem, a jedna wchodzi głównym wejściem. potem byliśmy na placu Kościelecich-Boboli- już mieliśmy zarezerwowany, ale zmieniliśmy salę i zmieniliśmy kościół, aby było najbliżej.  Teraz wybraliśmy św.Jadwigę i jet świetnie, jesteśmy jedyni, księża bardzo mili, a do sali mamy 1 min. na piechotę :).
Aha i chcieliśmy uniknąć bram postawionych przez pijaków -fuuuu.

20 Marca 2009, 18:07
My ślubujemy w Mokołaju w Starym Fordonie, chociaż to nie jest nasza parafia. Lubię ten kościół i proboszcz jest fajny, a ślubu będzie nam udzielał znajomy ksiądz.

Offline malpka Kobieta

23 Marca 2009, 16:41
Zdecydowaliśmy się na Kościół Chrystusa Króla i bardzo się z tego ciesze.  Proboszcz to cudowny człowiek.  Mam nadzieje, że wszystko uda się tak jak sobie wymarzyłam:)

Offline marta86star Kobieta

23 Marca 2009, 17:41
malpka  To jest moja parafia i też niedługo tam ślubujemy.
A co do proboszcza to naprawdę taki ksiądz w tych czasach to rzadkość.
Gratuluję dobrego wyboru :)

Offline hanka Kobieta

2 Czerwca 2009, 00:33
Witam, czy ktoś z Was brał ( lub ma taki zamiar ) ślub u "Duchaczy" na Al.  Jana Pawła (Glinki )? My właśnie się zastanawiamy czy nie wybrać tego Kościoła  tylko jesteśmy ciekawi czy są bezproblemowi jeśli chodzi o załatwianie spraw organizacyjnych czy może lepiej zdecydować się na inną parafię? Trochę odstraszają nas tamtejsi organiści ale mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć jakąś alternatywę ;) I jak wygląda u nich kwestia strojenia ? Będę wdzięczna za każdą informację :)

Offline Majax2 Kobieta

6 Czerwca 2009, 17:38
Witam. Ja mam zamiar brać ślub w kościele św. Ducha (ale w kościele rektorskim na Jana Pawła nie na Glinkach)
Byłam już w biurze parafialnym i dowiedziałam się z kartki z LO o kursie przedmałżeńskim są NIE WAŻNE >:( i musimy iść w październiku na nauki:( a poza tym jest niby za wcześnie żeby rezerwować termin.

Offline hanka Kobieta

6 Czerwca 2009, 19:33
My właśnie też chcemy w rektorskim.  Nie rozumiem trochę po co były te kursy w liceum skoro ich w połowie parafii nie uznają, mam nadzieję, że będą chociaż ciekawie poprowadzone bo się już różnych rzeczy nasłuchałam o naukach ;) Majax2 a masz może jakieś informacje na temat tego ile sobie życzą za udzielenie sakramentu i jakiś innych opłat związanych ze ślubem oraz czy można u nich sobie "wybrać" księdza, który będzie udzielał ślubu? Z tym terminem też dziwne - wolałabym mieć już rozeznanie o której godzinie będę brać ślub żeby inne rzeczy zaplanować. . .  no nic, trzeba się uzbroić w cierpliwość ;)

Offline Majax2 Kobieta

7 Czerwca 2009, 13:49
Nie znam konkretnych cen zazwyczaj jest co łaska,ale w biurze parafialnym jest napisane,ze za ślub w kościele rektorskim dodatkowa oplata >:( I wszystko trzeba ustalać tam, dopiero pod koniec(czyli ok 3 mc przed ślubem) papierkowe sprawy na glinkach. Podejrzewam,ze można wybrać księdza,ale pewnie  tez za dodatkowa oplata. Trochę mnie poirytowała ta sprawa z naukami, nie wiedziałam, ze tych kartek nie uznają:( i tym,ze nie mogę sobie zaklepać daty i godziny,bo lubię mieć wszystko zorganizowane,a nie się martwic czy ktoś inny nie zarezerwuje. Chociaż proboszcz powiedział, ze tłumów nie ma,żeby brać tam ślub wiec powinno być ok.

13 Czerwca 2009, 00:57
A my zdecydowani jesteśmy na naszą bydgoska Bazylikę. Piękna jest  :)

Offline Olka1983 Kobieta

13 Czerwca 2009, 12:25
co prawda to prawda, Bazylika jest piekna, ale ksieza i formalnosci do zalatwiania tam to masakra, totalna nieuprzejmnosc ze strony ksiezy..... niestety

13 Czerwca 2009, 13:06
Jak byliśmy u proboszcza wypytać co i jak to był bardzo sympatyczny i do tego zabawny  ;) Także może trafiłaś na jakiś zły dzień  ;)

Z tego co się dowiedziałam, płaci się 100zł za zarezerwowanie terminu, jeśli miałaby zajść jakaś zmiana to 3 miesiące przed godziną zero bo inaczej 100zł przepada. I oczywiście później to 100zł wlicza się jako opłatę za np. organistę.

Także mnie nie zniechęcili, było dużo lepiej niż się spodziewałam. Mam nadzieję, że będę w stanie zgrać wszystkie terminy  ;D

Offline Olka1983 Kobieta

13 Czerwca 2009, 13:25
ja oczywiscie zycze Tobie powodzenia.... :) my tam tylko odbieralismy metryke M. i pozniej zapowiedzi dalismy....... w zwiazku ze jestesmy za granica zapowiedzi zaniosl moj brat..... no i sie nasluchal, jak odbieral to tez, nawet sam proboszcz powiedzial ze jak bedziemy chcieli chrzic dziecko to beda problemy... jakas glupia sugestia z jego strony ;/  ech. .... nie bede sie rozpisywac bo mamy juz z glowy..... oby nikt nie mial z nimi wiecej problemow ;D

13 Czerwca 2009, 13:28
ja oczywiscie zycze Tobie powodzenia.... :) my tam tylko odbieralismy metryke M. i pozniej zapowiedzi dalismy....... w zwiazku ze jestesmy za granica zapowiedzi zaniosl moj brat..... no i sie nasluchal, jak odbieral to tez, nawet sam proboszcz powiedzial ze jak bedziemy chcieli chrzic dziecko to beda problemy... jakas glupia sugestia z jego strony ;/  ech. .... nie bede sie rozpisywac bo mamy juz z glowy..... oby nikt nie mial z nimi wiecej problemow ;D

No to faktycznie niesympatycznie... Ojoj, mam nadzieję, że u mnie tak nie będzie  ;)

Offline zygi28 Mężczyzna

14 Czerwca 2009, 11:29
My też planujemy ślub w rektorskim na Jana Pawła i w związku z tym mam pytanko:
Nie wiecie czasem czy nie robią tam problemu, jak ktoś chce udekorować kościół przez firmę, która się tym zajmuje???

Offline neska Kobieta

14 Czerwca 2009, 11:31
My też się zdecydowaliśmy na Bazylikę.  Jak narazie wszystko odbywa się bezproblemowo.  Mysikróliczku tak się składa że my też ślubujemy 26. 06. 2010 nasza godzina to 17 a Wasza?

14 Czerwca 2009, 12:31
Ale fajnie  ;D

Ja planuje o 16, ale jeszcze czekam na odpowiedz od fotografa. Jeśli daty się będą zgadzać no to będziemy ślubować w ten sam dzień i w tym samym miejscu. Fajnie by było mieć kontakt, bo można się dogadać co do dekoracji i się na nią złożyć w ramach oszczędności kosztów  :)

W jakiej sali robicie wesele? :) Dużo już macie załatwione?

Offline neska Kobieta

14 Czerwca 2009, 18:32
co do dekoracji to z tego co się orientuję to ona jest z góry narzucona, ale byłam w tym roku na ślubie w Bazylice i mi się podobało; salę mamy w Myślęcinku Hotel Pałac, mamy też już załatwioną orkiestrę, fotografa i kamerzystę

14 Czerwca 2009, 20:45
Na forum wyczytałam, że jest również płatna  ;) Ale skoro mówisz, że jest ładna to super. Masz może jakieś zdjęcia? I przede wszystkim - jesteś pewna, że ta dekoracja którą widziałaś była bazyliki? Bo wiem, ze niektórzy stroją sami...

Offline silena Kobieta

14 Czerwca 2009, 20:56
26 czerwiec 2010 jest już (był) w Bazylice zajęty.  jedynie o 14 była wolna msza, ale jak dla mnie to za wcześnie.  a szkoda, bo to mój kościół parafialny od zawsze