Autor Wątek: nauka tańca  (Przeczytany 48743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
nauka tańca
« dnia: 22 Stycznia 2009, 15:06 »
gdzie uczycie się tańczyć?
jaki pierwszy taniec?
co polecacie?

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Stycznia 2009, 21:07 »
temat piosenek na pierwszy taniec jest w dziale muzyka na weselu..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Stycznia 2009, 17:53 »
a szkoły tańca? ceny?

Offline Olka1983
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1406
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.07.2009
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Stycznia 2009, 21:45 »
w bydgoszczy jest szkola tanca adelante, w n.fordonie, ponoc niezla szkola.... osobiscie nie bylam i  nie znam, ale maja strone internetowa i cennik chyba tez tam jest :)

Offline karusia_85

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Stycznia 2009, 22:39 »
Ja polecam szkołę "POLTAN"naprawdę super uczą:):):) moja koleżanka ze swoim narzeczonym  chodziła w zeszłym roku na kurs tańca tam i teraz na parkiecie tak "wymiatają",że szok.  A zaczynali od początku ani Ona ani On nie umieli tańczyć. Najlepsze w tej szkole jest to, że nie tańczysz ciągle ze swoim partnerem tylko co lekcja jest wymiana.

Offline ska
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25-04-2009
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lutego 2009, 15:08 »
ja mam szczęście, bo sama kiedyś tańczyłam, w czasach, kiedy jeszce nie był taki sławny. My tańczymy dirty dancing-ten ich ostatni taniec na końcu filmu. Polecam szkołę 123 na bartodziejach :)


Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lutego 2009, 11:30 »
my chyba pójdziemy do szkoły tańca Grażyny Potockiej, kurs zaczyna się prawie codziennie, wiec chyba wstąpimy w pt.

Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23884
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lutego 2009, 13:54 »
Najlepsze w tej szkole jest to, że nie tańczysz ciągle ze swoim partnerem tylko co lekcja jest wymiana.

ło matko, okropności :) ja chcę z moi Skarbeńkiem się nauczyć tańczyć, a nie z jakimiś obcymi dziadami :) Dlatego my mamy lekcje idywidualne.

Offline mystikala

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 741
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Lutego 2009, 14:11 »
A ja polece pare młodych tancerzy,która uczyła nas tańczyć  ;) Co prawda nie w szkole tańca,ale liczy sie efekt no i cena!Jeżeli ktoś jest chętny mogę podać namiary!My tańczyliśmy foxtrota-cały układ opanowany w5lekcji!

Offline Agii_87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
  • Otworzyłeś moje serce i uratowałeś moją duszę :*
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Lutego 2009, 15:51 »
oooo to ja poprosze o namiaru jesli moge na priv :)

Offline michasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lutego 2009, 18:18 »
ja też poprosze namiary i cenę jaka mieliście na prv. a mieliście u nich tylko naukępierwszego tańca, czy również inne tańce?

Offline kamagl@

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.08.2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Sierpnia 2009, 12:21 »
 :disco: ja slyszalam pozytywne opinie oszkole Bajlando, G.Potockiej nie polecam-zdecydowanie-zakrecona babka:(

Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23884
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sierpnia 2009, 10:16 »
Polecam szkołę tańca Asi Ossowskiej. Nasz walc angielski był hiciorem na weselu. Na prośby gości, tańczyliśmy go dwukrotnie :) Bardzo miła osoba i zna się na tym, co robi.

Offline incognito
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: czerwiec 2010r. :)
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #13 dnia: 8 Października 2009, 20:02 »
japcio, a ile zajęć wzięliście? Chodziliście może na cały roczny kurs czy tylko na kilka zajęć krótko przed ślubem?

Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23884
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #14 dnia: 9 Października 2009, 07:04 »
incognito Uczyliśmy się tańczyć na indywidualnych lekcjach od listopada do sierpnia, ale nieregularnie. Raz mielismy 3 zajecia w miesiącu, raz 4.

Offline Arwena

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15 maja 2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Stycznia 2010, 19:36 »
A czy ktoś może polecić jakiegoś instruktora czy szkołę tańca w Toruniu??
chcielibyśmy nauczyć się walca angielskiego i przygotować jakiś fajny układ na pierwszy taniec a przy tym nie zbankrutować  ;)

Offline milena_77
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Stycznia 2010, 11:24 »
Ja rowniez polecam Szkołe Tańca Joanny Ossowskiej, własnie jesteśmy w trakcie nauki walca wiedeńskiego.  Poczatkowo bylam przerazona gdyz moj PM ma dwie lewe nogi ale Asia czyni cuda i powoli wyglada to jak walc :)

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Stycznia 2010, 11:47 »
A czy ktoś może polecić jakiegoś instruktora czy szkołę tańca w Toruniu??
chcielibyśmy nauczyć się walca angielskiego i przygotować jakiś fajny układ na pierwszy taniec a przy tym nie zbankrutować  ;)

W Toruniu zdecydowanie najlepszy jest  Fantom i jest to nie tylko moja opinia. Znajomi przygotowywali pierwszy taniec w jakiejś innej szkole na Rubinkowie i później przenieśli się do Fantoma - mając już porównanie, uznali, że tamta "szkoła" to jakieś nieporozumienie i żałują, że od początku nie uczyli się w Fantomie. Niestety, ceny za prywatne lekcje są dość wygórowane, dlatego najlepiej uczyć się przynajmniej rok na zajęciach grupowych a później wziąć tylko kilka lekcji na przygotowanie choreografii.

Offline Arwena

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15 maja 2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Stycznia 2010, 10:28 »
Ja również słyszałam o fantomie
ale zadzwoniłam tam i zapytałam o cenę lekcji indywidualnych
cóż tanio nie jest....

dlatego szukam jakiejś alternatywy
kurs w naszym przypadku odpada bo PM czasami pracuje do późna i ciężko by nam było być na wszystkich zajęciach, więc to się mija z celem
w grę wchodzą tylko lekcje indywidualne :-[

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Stycznia 2010, 13:18 »
Hmm... To Ci chyba nie pomogę :-\ Słyszałam jeszcze o szkole tańca "Ir" Jolanty Woińskiej, ale nie wiem jak tam jest i czy w ogóle jeszcze istnieje. W Toruniu Fantom tak zdominował tę branżę, że inne szkoły nie mają szans, żeby się wybić. Mogę ewentualnie spytać znajomych o tego nauczyciela z Rubinkowa, który przygotowywał ich do pierwszego tańca, chyba nie był drogi, ale oni byli średnio zadowoleni...

Offline młodapanna
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.05.2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Marca 2010, 11:24 »
Kiedyś chodziłam na kurs dla dorosłych do szkoły Dance & Dance nie podajemy adresów www
Zajęcia prowadził Jakub.  Profesjonalnie i sympatycznie.  I polecam :)
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2010, 11:58 wysłana przez Maja »

Offline zuza445
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2011
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Marca 2010, 13:35 »
Ja słyszałam również bardzo dobre opinie o szkole tańca RAZ DWA TRZY w Bydgoszczy.  Mógłby mi ktoś doświadczony napisać ile się ok.  płaci za taka jedną lekcję ?? Dziekuje :)

Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Marca 2010, 22:31 »
A my właśnie jesteśmy w trakcie nauki tańca w szkole u Joanny Ossowskiej, ale uczy nas Łukasz. Tańczymy rumbę, nawet jakoś nam idzie :) Z lekcji jesteśmy zadowoleni.

Offline anulka 80
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9277
  • Płeć: Kobieta
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #23 dnia: 9 Września 2010, 10:48 »
Mistikala, czy moge tez prosic o namiary do tej pary tancerzy? i cene.  Dzieki!!!

Offline zygi28
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #24 dnia: 9 Września 2010, 22:27 »
Mogę polecić szkołę tańca Roberta Linowskiego Bailamos na Konopnickiej w Bydgoszczy, można wygooglować.

Offline AlicjaK

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2011
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Września 2010, 02:58 »
mystikala czy ja również moge poprosić??:> dzięki z góry :D

Offline elba
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 119
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Września 2010, 11:17 »
Czy ktoś może polecić jakąś szkołę, tancerzy w rozsądnej cenie (już chodziliśmy na kurs tańca towarzyskiego, ale jakiś efektów to nie przyniosło, bo uczenie się konkretnych schematów bez modyfikacji jakiś mijało się z celem) - nas interesuje żeby w ogóle nauczyć się tańczyć, nie na ten pierwszy taniec, tylko ogólnie.

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Września 2010, 12:02 »
Wiadomo, że każdy chwali szkołę, do której sam chodzi, nawet jeśli wbija mu się tam do głowy schematy, które niewiele mają wspólnego z prawdziwym tańcem :P Ja miałam do czynienia z kilkoma szkołami tańca w Bydgoszczy, dlatego mam porównanie ;) Sama od kilku lat uczę się tańczyć w toruńskim Fantomie i powiem tak: przez pierwszy rok nauki faktycznie bazuje się trochę na schematach, ale wynika to z faktu, że ludzie chcą szybko osiągnąć widoczne efekty i móc popisać się tańcem na imprezach :razz: Jednak już od pierwszego stopnia namawia się partnerów do prowadzenia partnerek i modyfikowania proponowanych schematów (co łatwe nie jest, bo początkujące partnerki rzadko kiedy dają się prowadzić ;D) Pary, które po skończeniu 4 stopni (czyli po 8 miesiącach) zdecydują się kontynuować naukę, przechodzą do Klubu Miłośników Tańca, gdzie już zdecydowanie odchodzi się od schematów i kładzie ogromny nacisk na technikę, która umożliwia swobodne prowadzenie partnerki do każdej figury. Taki spontaniczny taniec jest niesamowicie przyjemny, ale wiadomo - najpierw trzeba włożyć w naukę sporo pracy, żeby później móc się dobrze bawić :) Jedni uczą się szybciej, inni wolniej, ale z moich obserwacji wynika, że swobody w tańcu nabiera się nie wcześniej niż po 2 latach systematycznej nauki w dobrej szkole, dlatego warto dać sobie trochę czasu i nie zniechęcać się za szybko ;)

Offline elba
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 119
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Września 2010, 14:15 »
Trochę się nie zgodzę. Tańczyłam całą podstawówkę i w tańcu nie chodzi o uczenie się schematu - teraz schemat kroków w przód, później obrót w lewo. . Będąc na takim schematycznym kursie tańca towarzyskiego byłam trochę zawiedziona - ciągle ten sam utwór - ciągle te same ruchy 1 obrót, później kolejny schemat. A w tym wszystkim o to chodzi żeby nauczyć wyczucia - powinny być pokazane kroki, kilka elementów - jakiś obrót itp. i pozwolić parze wykonywać te kombinacje w dowolnie (a nie skupianiu się na zapamiętywaniu że teraz to powinien być obrocik jakiś)- niech uczą się rozumieć nawzajem w tańcu od samego początku. A nie - od nowa bo pani się pomyliła i nie poszła w tę stronę co trzeba. Ja nie chcę uczyć się jak robocik schematu, tylko chcę uczyć się tańczyć z partnerem i czuć taniec.

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: nauka tańca
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Września 2010, 13:40 »
Trochę się nie zgodzę.

Z czym? ??? Bo moim zdaniem nasze wypowiedzi są bardzo zgodne - ja też jestem wielką przeciwniczką nauki schematycznego tańca, bo to nie żadna nauka tylko tresura :P Może niezbyt jasno się wyraziłam... :drapanie: ;)

Chodziło mi o to, że czasem w początkujących grupach proponuje się pewne schematy, żeby pary mogły się oswoić z krokami (partnerowi trudno jest prowadzić dziewczynę, jeśli sam nie opanował nawet kroków podstawowych), ale jednocześnie namawia się, żeby jak najszybciej odchodzić od tych schematów, kiedy para poczuje się trochę pewniej :) Przynajmniej tak powinno być, bo z tego co piszesz wynika, że w Waszej szkole było inaczej :P Zdradzisz nam, do jakiej szkoły chodziłaś?