Autor Wątek: zaprosic bez zapewnienia noclegu  (Przeczytany 22515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kathis

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.05.2009
zaprosic bez zapewnienia noclegu
« dnia: 9 Grudnia 2008, 16:32 »
witajcie,

właśnie zaczynam przygotowania do ślubu (16. 05. 2009) i mam pierwszy problem.  mamy bardzo liczną rodzinę rozrzuconą po całym kraju i za granicą, tradycją jest, że wypada zaprosić ich wszystkich (jak kogoś pominę zaraz zacznie się obrażanie na śmierć i życie itp).  mój problem polega na tym, że nie mam tak dużego budżetu aby zapewnić im wszystkim nocleg. 

Może macie jakiś sposób, znacie wierszyk lub coś podobnego co jednoznacznie określi, że noclegu nie zapewniamy ale mimo to bardzo serdecznie zapraszamy? nie chciałabym aby ktoś poczuł się dotknięty brakiem tego noclegu ale przenocować 200 osób (bo kto wie czy jednak wszyscy nie postanowią przyjechać :| ) to niebotyczny wydatek.   

będę wdzięczna za porady,
Kathis

Offline mk.mika
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudnia 2008, 21:12 »
My organizując wesele od razu wiedzieliśmy, że musimy zapewnić nocleg. Na waszym miejscu zanim rozdacie zaproszenia proponowałabym dowiedzieć się jaka baza hotelowa jest w najbliższej okolicy i taką informację dodatkowo włożyć do zaproszenia z informacją na temat adresu hotelu i nr telefonu, i wpiszcie tam jedno zdanie właśnie tak jak Ty sformułowałaś że noclegu nie zapewniamy aleb bardzo serdecznie zapraszamy.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy.


Moje oczy są nadal zielone w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja

RELACJA

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudnia 2008, 21:16 »
..szczerze...
jakbym miała pojechać na takie wesele, gdzie nie zapewnia się noclegu, a odległość uniemożliwiłaby mi powrót do domu zaraz po imprezie....
zrezygnowałabym....

ale to moje zdanie...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline mk.mika
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudnia 2008, 21:21 »
Bardzo duże prawdopodobieństwo, że wiele osób takie ma zdanie, tylko z drugiej strony zapewnić nocleg około 150 osobom jest to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Ja za swoich gości których będzie około 45 zapłacę około 1,5 tys złotych i będzie to naprawdę niewygórowana kwota za jedną osobą, choć w kwietniu jak będę rezerwować ostatecznie wyjdzie w praniu jaką kwotę płacę.


Moje oczy są nadal zielone w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja

RELACJA

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudnia 2008, 21:26 »
kij ma zawsze dwa końce...koszt z jednej strony, wygoda gości z drugiej...

na pewno dołączona informacja o bazie noclegowej z naprawdę dokłądnymi informacjami poprawi akceptację takiej formy zapraszania;
co nie zmienia faktu, że część osób może mieć takie zdanie jak moje;
« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2008, 21:28 wysłana przez liliann »
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Wercia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7020
  • Płeć: Kobieta
  • K & M- 10 lat minęło...:))
  • data ślubu: [
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudnia 2008, 21:27 »
Ja podzielam zdanie Liliann...
Zawsze można zredukować liczbę osób na weselu ale za to zapewnić nocleg...

Offline mk.mika
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudnia 2008, 21:28 »
A to jest święta prawda dziewczyny.


Moje oczy są nadal zielone w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja

RELACJA

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudnia 2008, 21:30 »
możesz jeszcze liczyć na to, że zagraniczni przyjadą na dłużej niż tylko wesele i dzień następny, wtedy faktycznie będą na własną ręke na te kilka dni nocleg sobie załatawiać...
wówczas ten jeden nocleg nie zrobi im większej różnicy...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Grudnia 2008, 14:14 »
Popieram dziewczyny - wolała bym zaprosić mniejszą ilość osób ale zapewnić im jakiś nocleg. Mieszkam w KAtowicach i gdybym teraz została zaproszona na wesele powiedzmy w Rzeszowie to napewno bym nie bawiła sie w szukanie hotelu, noclegu w nieznanym mi miescie, napewno odrazy zrezygnowała bym z takiego wesela.

Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudnia 2008, 15:09 »
Byłam w podobnej sytuacji, tzn. byłam zaproszona na wesele, mysląc że jest nocleg zapewniony a miesiąc przed dzwoni Pani Młoda i pyta się czy mogę sobie sama zaplacić za nocleg (2 os. -60 zł ) . Byłam w ciężkim szoku , bo pierwszy raz się z takim czymś spotkałam, rozumiem ze koszty wesela sa wysokie ale właśnie tak jak pisze liliann kij ma dwa końce. W tym roku miałam jeszcze 3 wesela oprócz tego i nie uśmiechało mi się jeszcze płacić dodatkowo. Ale wybrnelismy z tego tak - razem z czwórka znajomych - że prezent był zakupiony za mniejsza sumkę niż na początku było założenie . Niestety ale 180 zł ze składki na prezent poszło na nocleg :D

Też będę mieć gości przyjezdnych i nie wyobrażam sobie im powiedzieć że mają sobie zapłacić za nocleg  ::) (nawet tej koleżance  :P;D



Offline Olcia27
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06-09-2008
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Grudnia 2008, 15:40 »
Kathis my także mieliśmy problem z gośćmi, mieliśmy ok. 100 osób  do położenia spać.Problem rozwiązaliśmy w ten sposób: ok. 30 km od wesele znaleźliśmy domki do wynajęcia  z miejscem do spania dla 20 osób każdy domek, wynajeliśmy 3 domki , mniej więcej zrobiłam sobie listę kto z kim ma spać, dzieciaki spały po więcej na jednym łózku.Wszyscy się zmieścili, dodatkowo rano był wynajęty autokar żeby ich zawieść z sali do domków, więc dodatkowa impreza była w autokarze za domki i autokar zapłaciliśmy 1200zł, więc uważam że to żadna suma przy całości kosztów wesela.

w zaproszeniach była informacja o noclegu o zapewnieniu dojazdu, a przy rozdawaniach zaproszeń mówiłam jak sytuacja wygląda, była możliwość wynajęcia jeszcze pokoi jakby jednak komuś nie  odpowiadało spanie w domkach ale juz na własny koszt,  wesele skończyło się o 6, a później zabawa w domkach trwała do 10 ;D.

MOim zdaniem , nie musisz zapewniać niewiadomo jakich pokoi w najdroższym hotelu, w końcu to tylko parę godzin na sen.



Będzie Synek:)

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Grudnia 2008, 21:42 »
Moja koleżanka ma wesele w wakacje to tanim kosztem wyjeła akademiki czy przy szkołach średnich jakośinaczej sie to nazywa!!

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Grudnia 2008, 21:45 »
internat...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Grudnia 2008, 22:17 »
internat...

Dzieki liliann właśnie wyleciało mi to słowo z głowy  :glupek:

Offline Ilona1985

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 696
  • Płeć: Kobieta
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Grudnia 2008, 16:52 »
Ja nie mam zamairu zapewniac gosciom zakwaterowania....jeszcze czego???
Ja place 265 zl za osobe z poprawinami...i jeszcze bede pokoje wynajmowac ani mi sie sni.......
wynajmuje autobus i tyle a kto bedzie sobie chcial moze zostac w hotelu po weselu koszt od osoby 80 zl...

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Grudnia 2008, 20:24 »
Doradzić można jak ktoś pyta, ale to Ty podejmujesz decyzje bo to Twoje wkońcu wesele!!

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Grudnia 2008, 20:54 »
ilona.. zatanów sie. czy ty bedąc zaproszona na czyjeś wesele w rodzinie byłas postawion kiedykolwiek w takiej sytuacji?? musiałas płacic???
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline KAHA

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 5295
  • Płeć: Kobieta
  • Denique non omnes eadem mirantur amantque
  • data ślubu: 11.09.1999
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Grudnia 2008, 21:01 »
Moniu, ja byłam postawiona w takiej sytuacji, dodatkowo byłam druhną na tym weselu......odebrano mnie z dworca i spytano do jakiego hotelu zawieść......byłam w szoku....potem drugi szok przeżyłam jak w usc okazało się, że za szampana i zdjęcia płacą świadkowie.....dzisiaj odwinęłabym się na pięcie i wróciła pierwszym lepszym pociągiem do domu.....

Po co zapraszać gości, którym nie jesteśmy w stanie zapewnić noclegu.....dla kasy i prezentów?? Dla mnie to szczyt bezczelności.....

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Grudnia 2008, 21:23 »
pidowi tez się zdarzyło,ze za szampana na wejcie i fotografa mieli płacic.. swiadkowie.. pidu został wrobiony w świadkowanie .. oczywiście za nic nie zapłacił...

dalej nie zmienia to faktuz,e  jeśli chcesz mieć gości na weselu trzeba za nich zapłacic..

2 lata temu bylam gościem na weselu u jednej z koleżanek z forum ( lilia).. nawet mnie - wlasciwie osobie z poza rodziny- zaproponowała  nocleg... za co niezmiernie i gorąco dziękuję..

 też miałam gości spoza szczecina ( 700-800km).. ba.. nawet gościom z prawobrzeża dałam pokój żeby po nocach nie tlukli się 20 km...

przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline KAHA

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 5295
  • Płeć: Kobieta
  • Denique non omnes eadem mirantur amantque
  • data ślubu: 11.09.1999
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Grudnia 2008, 21:37 »
Najgorsze było to,  ze to było jeszcze za czasów wczesnych studenckich, kiedy jeszcze nie pracowałam i kasą nie śmierdziałam...dobrze, że mi ojciec na drogę włożył w kieszeń parę groszy....bo czekałaby mnie noc na dworcu chyba....a pani młoda mieszkała w wielkim domu i spokojnie mogła w nim przenocować z 10 osób....ale po co sobie kłopot robić.....

Tak więc...jeżeli nie zapewniasz gościom noclegu to zwyczajnie ich nie zapraszaj.....pomysł z niezapewnianiem gościom noclegu uważam za niesmaczny...gdybym została zaproszona na taką imprezę - nie poszłabym. Jak to sobie wyobrażasz....goście zmęczeni i po kielichu ...za kierownicę i wio na drogę.....??????


Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Grudnia 2008, 21:40 »
O rany, jestem w szoku takie podejscia - Kaha, i tak cud ze to wytrzymalas !!

Offline KAHA

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 5295
  • Płeć: Kobieta
  • Denique non omnes eadem mirantur amantque
  • data ślubu: 11.09.1999
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Grudnia 2008, 21:57 »
Byłam wtedy zdruzgotana......zahukane dziewczę z prowincji, które liznęło trochę dużej Warszawy z racji początku studiów.....pamiętam jak musiałam wykombinować żelazko do uprasowania swojej sukni...ostatnie drobniaki zapłaciłam za wypożyczenie tego cholerstwa.....ubrana w kreację wzięłam pod pachę plecak....i pojechałam taksówką na drugi koniec wieeeeelkiego miasta....musiałam opuścic hotel, bo zabrakłoby mi kasy...na fryca i tak już nie starczyło....zaraz po weselu, jeszcze w restauracji ...w kibelku przebrałam się w normalne ciuchy, pojechałam na dworzec i  wróciłam do domu....nie zostałam na poprawiny.....szkoda słów......

Offline werka23

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6124
  • Płeć: Kobieta
  • Dwa serca przez miłość połączone stały się jednym
  • data ślubu: 14.02.2009 15.05.2010 :i_love_you:
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Grudnia 2008, 22:06 »
 :o :o :o :o :o :o KAHA ale miałas przygody  ;) szok...ja to nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji, hm...dzielna z ciebie babka  :D

Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Grudnia 2008, 22:11 »
Naprawde jestem w szoku !! Ja chyba bym sie poddala juz na pczatku !!

D Z I E L N A   Z  C I E B I E   D Z I E W U C H A  !!  !!  !!

Offline Olaa
  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9501
  • Płeć: Kobieta
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Grudnia 2008, 22:32 »
Ja nie mam zamairu zapewniac gosciom zakwaterowania....jeszcze czego???
Ja place 265 zl za osobe z poprawinami...i jeszcze bede pokoje wynajmowac ani mi sie sni.......

Twój wybór gdzie robisz wesele i ile płacisz ::)  Dziwi mnie Twoje podejście  ::)

Co do noclegu..Zdanie mam jak dziewczyny.
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline werka23

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6124
  • Płeć: Kobieta
  • Dwa serca przez miłość połączone stały się jednym
  • data ślubu: 14.02.2009 15.05.2010 :i_love_you:
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Grudnia 2008, 22:41 »
oj...ja tez uważam, ze zakwaterowanie to zadanie młodych...chyba na taki ślub bym nie pojechała....no inaczej sprawa wygląda kiedy wesele jest na miejscu  ;)

Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Grudnia 2008, 22:47 »
Ja mam wesele poza Bydgoszcza - okolo 20 km - autrokar spod kosciola zabiera gosci i rowniez odwozi spowrtotem, jedna rodzina chce zakwaterowanie bo jest z Poznania i od Nas takowe ma. Jesli byloby wiecej takich osob rowniez by je mieli.

Wydaje mi sie ze jesli zalezy komus na gosciach ktorzy sa z daleka to 150 zl ( w moim przypadku) w ta czy w ta przy takiej ilosci wydanych pieniadzy na wesele to nie jest duzo !!

... ale to jest moje zdanie !!

Offline KAHA

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 5295
  • Płeć: Kobieta
  • Denique non omnes eadem mirantur amantque
  • data ślubu: 11.09.1999
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Grudnia 2008, 22:52 »
Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że taksówkarz, który mnie wiózł wtedy jak usłyszał całą historię....nie wziął ode mnie złotóweczki....ale ja tam zawsze honorowa byłam i chciałam zapłacić...wiecie...wtedy telefony komórkowe nie były takie powszechne jak dzisiaj....pamiętam, że miał taką wielką cegłę z centertela chyba...ze 2 kilo to ważyło....tak czy inaczej wzięłam od niego nr telefonu. Jak już wróciłam do domu, opowiedziałam co mnie spotkało, tata zadzwonił do pana i poprosił o adres żeby mu kasę wysłać....pan adres podal, ale powiedział, że odesle każdą kwotę, którą dostanie. Od tamtej pory zawsze wysyłaliśmy mu kartki na święta, utrzymywał się kontakt ...okazjonalny...my jemu kartki..on nam....żeby było śmieszniej z koleżanką kontaktów od dawna nie utrzymuję....tylko z panem, który mi wtedy doopsko uratował, bo po opłaceniu taksówki nawet na bułkę już by mi nie starczyło....a jak urodziłam Łucję był pierwszą osobą, która złożyła mi gratulacje. Sama się teraz dziwie sobie, że nie wróciłam od razu do domu.....

No ale spoko z tymi moimi wynurzeniami...bo wątek o czym innym...


nataliaxp - popieram podejscie do sprawy

Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Grudnia 2008, 23:08 »
Wazne ze teraz mozna sie usmiechnac jak sie o tym mysli ....  :)


..... chcac nie chcac nocleg musi byc dla przyjezdnych conajmniej  ;)
..... wlasciwie sprawe nalezy rozwiazac wedlug wlasnego uznania .. i juz  :P

Pozdrawiam :)

Offline werka23

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6124
  • Płeć: Kobieta
  • Dwa serca przez miłość połączone stały się jednym
  • data ślubu: 14.02.2009 15.05.2010 :i_love_you:
Odp: zaprosic bez zapewnienia noclegu
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Grudnia 2008, 23:45 »
kaha ale ciekawe twoje przygody  :D :D :D chętnie czytam  ;) czasem najlepszych przyjaciół poznaje sie w biedzie  ;) a ty zyskałaś nowego znajomego   ;)

u nas jest tak, ze ślub i wesele bedzie ponad 40 km od domku i wszystkim osoba zapewniamy nocleg, koszta są wysokie jak wszystko inne  ::) ale warto....u nas bedzie duzo osób z poza regionu wiec nawet zastanawiamy sie czy nie pokryć kosztów dodatkowej nocy z piątku na sobotę by goście nie spali później na stołach  ;D no ale to kwestia jeszcze do obgadania, bo sporo bedzie takich osób i to kolejne dodatkowe ponad 2 tysiaki z kiszeni. a własnie jak u was było z dodatkowa noca np. z piatku na sobote jak ktos chciał wcześniej przyjechać z daleka  ??? ;) płacili wtedy goscie sami czy tez PM powinni te koszty pokryć  ??? ;)