e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: minusy wesela:)  (Przeczytany 13474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tojaszafa Kobieta

• nowicjusz
minusy wesela:)
29 listopada 2008, 13:31
cudowny i wyjątkowy dzień w życiu a ja pytam o minusy. 
trzy najbardziej niepotrzebne, niewygodne, nieciekawe rzeczy jakei stereotypowo kojarzą się ze ślubem i weselem.
chciałabym wiedzieć z czego zrezygnowałyście, zrobiłyście niestandartowo lub zrobiłybyście gdyby przyszło wam organizować ten dzień jeszcze raz. 

rybkawiedenka

• Gość
Odp: minusy wesela:)
29 listopada 2008, 20:05
Z mojego punktu widzenia

MINUSEM wesela jest
1. Założenie że wesele jest "dla rodziny i gości" a nie dla młodych - dlatego u nas była impreza w klubie tylko dla przyjaciół. Rodzina, kuzynie i ogólnie "cała reszta" uczestniczyła tylko w 15 minutowej ceremonii w USC.
2. Wieczór kawalerski/panieński - to tak jakby ślub był końcem świata, więzieniem, wiec ostatni raz wolno nam imprezować podczas takiego wieczoru. U nas nie było bo dla nas nie istnieje pojęcie "pożegnania" z wolnością.
3. Wesele na kredyt - jak mnie nie stać to nie robie. I tyle.

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
29 listopada 2008, 20:36
1. Podziękowanie rodzicom - często bywa niezręcznym momentem - rodzice po rozwodzie, ojciec średnio interesujacy się dziećmi
2. Wieczór panieński/kawalerski
3. Przydługie oczepiny - byłam na weselu gdzie oczepiny tylko dla młodych trały ponad godzinę - reszta gości nudziła sie

Offline baska98 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 31 maj 2008
29 listopada 2008, 21:21
oprócz tego co już napisano:
1) przy dłużej ilości gości bark czasu na porozmawianie ze wszystkimi i zabawę...

Offline domisia82 Kobieta

• bywalec
6 grudnia 2008, 00:31
minusem jest zapewne niepotrzebny stres towarzyszący nam w tym dniu od rana

Offline hania3033 Kobieta

• Chuck Norris
6 grudnia 2008, 12:31
Zgadzam z wami po części - kredyt na wesele jak najbardziej bez sensu, stres również (chociaż to nie do końca zależy od nas ;) ). Ale jeśli chodzi o wieczory kawalerski i panieński - absolutnie tak nie uważam! Nie ma być to konieć świata, więzienie, pożegnanie z wolnością czy ostatnia w życiu impreza (tak jak napisała rybkawiedenka). Moim zdaniem takie wieczory to po prostu symbol tego, że ostatni raz imprezujemy jako panna i kawaler, co wcale nie oznacza, że tracimy naszą wolność. Nie oznacza to również, że zawsze i do końca życia musimy chodzić razem na imprezy. Przecież każdy ma własną wolę. Nie wiem jak u innych par, ale u nas po ślubie, mimo tego że będziemy mieć wieczór kawalerski i panieński, na pewno nie znikną imprezki tylko w babskim (lub w przypadku D. tylko w męskim) gronie :D

• nowicjusz
7 grudnia 2008, 00:28
dzieki dziewczyny:) a co z zabawami weselnymi? czy można je zaliczyć do minusów? i dlaczego? a moze warto je zastąpić jakimś występem, pokazem. . .  lub nauka tańca?

Offline paulikb Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 18.07.2009
7 grudnia 2008, 13:14
Minusy wesela? Jeśli któraś takowe ma, to przcież nikt nie mówił że wesele być musi. Dla mnie nie ma minusów. Wesele ma wiele tradycyjnych elementów, które z tradycji właśnie zachowuje się, a i wiele można zmieniać wedle swojego gustu. Jedyną dla mnie niedogodnością jest to, że wszystko niestety trzeba rezerwować, zamawiać z jakiś rok wcześniej, a nikt nie wie przecież co przez ten rok czy dłużej się wydarzy :)

Offline kirka5 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 11.10.2008
8 grudnia 2008, 18:29
Wszystko ma swoje plusy i minusy, także i wesele. My zawsze o weselu marzyliśmy i mimo wad które ze sobą niesie je zrobiliśmy. Oczywiście dla nas był to najpiękniejszy dzień i na pewno miał więcej plusów.
Właściwie jedynym minusem były koszty. Na szczęscie wesele opłaciliśmy bez kredytu, z pięniędzy które uzbieraliśmy sami no i z pomocą rodziców (nie byli naciągani, sami się zgłosili choć mieliśmy na tyle by opłacić wesele samodzielnie).

Offline werka23 Kobieta

• Chuck Norris
    • [b][color=purple] Już odliczam... :D [/color]
  • data ślubu: 14.02.2009 15.05.2010 :i_love_you:
10 grudnia 2008, 00:51
co do wieczoru zgadzam sie z hanią ale uważam inaczej co do sprawy kredytu, hm...ja uważam, że do spełnienia marzeń maja prawio wszyscy, nie tylko ci których na to stać, ale i ci którzy nie sa w stanie tyle pieniążków uzbierac, czy ci których rodzice nie mogą pomóc...
minus wesela...to moze powiem coś o przygotowaniach...strasznie duzo tych paierów, biegania i załatwainia...powinna byc rozmowa z ksiedzem i siup...kochace sie nie macie męża czy żony to do ołtarza, bo najwazniejsza jest miłość...a to moim zdaniem stawianie kłód pod nogi młodym  ::)

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
10 grudnia 2008, 10:58
oo tak jak dla mnie minusem jest podziekowania dla rodzicow, gdyz moi rodzice sa po rozwodze, a rodzice mojego N. tez jakos nie bardzo sie interesowali, ale mimo to chce podziekowac swojej mamie za wszystko, wiec musze przemyslec jak to wszystko zorbic , chyba mimo wszystko zrobimy to na weselu i tate te zpodziekuje chociaz szczerze to nie mam za co:/ , no i jeszcze zastanawiam sie nad kwestoa blogoslawiestwa na + bym raczej tego nie dala a czy na -?  hmm

• Chuck Norris
10 grudnia 2008, 11:37
Jak tak sobie Was czytam to dochodzę do wniosku, że w sumie werka23 masz trochę racji z tm kredytem. Wiadomo - niefajnie jest rozpoczynać wspólne życie od długów, gdzie wiele par i tak ma już kredyt na mieszkanie, i to dlatego ten dodatkowy kredyt "weselny" wydaje mi się bez sensu, ale z drugiej strony te marzenia o ślubie i pięknym weselu, jak już werka pisałaś... Ech, ciężka kwestia. Jeśli chodzi natomiast o podziękowania dla rodziców, to fakt jest faktem, że "się je robi" zazwyczaj na weselu bo to tak miło, bo tak wypada itd, ale jeśli ktoś ma taką sytuację jak justyna85 to przecież podziękowania wcale nie są konieczne (właśnie na weselu). Tym bardziej, że mówisz, że tacie raczej nie masz za co dziekować... Ja tam uważam, że "nic na siłę" i podziekowania na weselu w takim wypadku nie są niezbędne. A żeby głupio nie było (tym bardziej, że mówisz, że mamie chciałabyś podziękować) możecie przecież jeszcze przed weselem, jeden lub dwa dni, zaprosić na kolację mamę i, jeśli się zdecydujecie, też rodziców Twojego N. i tam im podziękować. Przecież takie podziękowania są właśnie dla rodziców, a nie dla gości weselnych (żeby robić przedstawienie), wiec nie ma żadnego obowiązku dziękować akurat na weselu. No, to się nagadałam :P

Offline asashia Kobieta

• entuzjasta
10 grudnia 2008, 12:10
dla mnei zaskakujące są minusy na poczet wieczoru kawalerskiego i panieńskiego... okazja na spotkanie z bandą ukochanych bab-to naprawdę okazja na świetną zabawę-a temat pożegnania z stanem wolności jak dla mnie super temat do zabawy-to przeciez tylko symbol-a to kolejna okazja żeby poczuc się wyjątkowo w związku ze ślubem:)

dla mnie największy minus to rozpływająca się w oka mgnieniu kasa:) nie wiem jak to się dzieje-moja mama opowiadała mi o krasnoludkach-to chyba one:)
drugi minus to formalności-milion papierków-potwierdzenie potwierdzenia...bla bla bla
trzeci minus-to stresiak-rosnący z dnia na dzień:)

ale plusy wynagradzają wszystko-o plusach właściwie pisac nie trzeba, prawda?
Niezmiennie rozczula mnie etykietka-którą zabrałam z porodówki z łóżeczka córeczki: "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba." Algernon Charles Swinburne... Zostałam Mamą! Mam w końcu swoje upragnione niebo!

Offline akia Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 21.06.2009
12 grudnia 2008, 11:20
Dla mnie największym minusem jest fakt, że nawet jak będe chodzić na rzęsach i klaskać uszami, zeby wszystko było cudnie, to zawsze po weselu poczta pantoflową dochodzą opinie:" jedzenie za zimne/za ciepłe/za dużo/za mało, muzyka nie ta" Jednym słowem ludzie zawsze marudzą. :-\

• nowicjusz
minusy wesela:)
29 grudnia 2008, 15:22
dziewczyny a co z tymi zabawami? plus czy minus?

Offline werka23 Kobieta

• Chuck Norris
    • [b][color=purple] Już odliczam... :D [/color]
  • data ślubu: 14.02.2009 15.05.2010 :i_love_you:
29 grudnia 2008, 16:10
mysle ze dobre zabawy i dobrane z głową to plus, to specyfika wesela ale jak głupie bieganie, kto pierwszy zabieranie krzeseł czy inne perwersje hm...zdecydowanie minus!!! ja do dzis pamietam jedna zabawę gdzie miałam tyłek cały w siniakach i najmniejszy ruch mi sprawiał ból  ::)

• Chuck Norris
29 grudnia 2008, 17:35
Przemyślane zabawy, poprowadzone w miły nienachalny i zabawny sposób są zdecydowanie plusem! A zabawy typu "przeciąganie jajka przez nogawkę" to dla mnie mega żenada! Zdecydowania minusssss

rybkawiedenka

• Gość
2 stycznia 2009, 23:51
Niestety wszystko zależy od poziomu intelektualnego pary młodej i gości. Dla jedych ubieranie teścia w mega pieluche i kamienie butlą to żenada i wstyd a dla innych ubaw po pachy.

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
28 stycznia 2009, 18:22
akia zgadzam się z Tobą. Sam fakt, że ktoś może nie bawić się dobrze na moim weselu jest przygnębiający. Minus przez duże M.
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline kobietka Kobieta

• maniak
4 lutego 2009, 23:19
Minusy:
- kasa, która rozpływa sie w mgnieniu oka...
- stres, czasem nawet nie wiadomo co jest tym stresorem 8) ::)
- świadomość, że cokolwiek by sie nie zrobiło, na uszach stanęło i rzesami wycierało parkiet dla pewnych członków rodziny i tak wesele będzie zaliczone jako niefajnie, nieudane itp. ( z przeóznych, czasem wydumanych powódów)

Offline LittlePoodle Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 01. 08. 2009
16 lutego 2009, 08:04
1. Dla mnie minusem  sa niektóre konkursy, zwłaszcza takie, gdzie ludzie musza sie zmuszac i robic cos wbrew sobie i fakt, ze 90 proc zespołów graja głownie disco polo i muzyke biesiadna- jak ktos lubi ma bardzo duzy wybor, jak nie ma prawdziwy problem.

2. Drugi minus to to, ze ludzie nie potrafia sie zdeklarowac przy potwierdzaniu zaproszeń - mowia "jak na dzisiaj moge przyjsc ale nie wiem czy nie bede miał przeprowadzki w sierpniu kiedy bedziesz miała wesele" - na zasadzie zapłac za mnie najwyzej nie przyjde ( na szczescie takich osob jest mało:) )

3. Wielkim minusem wesla jest to, ze narzeczeni czesto oddalaja sie od siebie- ona planuje jak szalona, obmysla wszystko w najmniejszych szczegołach, rozmawia cały czas o tylko o slubie, płacze i kłoci sie jesli cos jest niedopilnowane , jest zmeczona  i  zapomina, ze  on sie w niej zakochał bo np była radosna  i beztroska.  Naprawde duzo ludzi sie przez takie przygotowania rozchodzi.

A tak to same plusy!:)

Offline kate_bush Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 26.06.2010 godz.16:00
16 lutego 2009, 10:21
dla mnie minusem jest chociażby fakt, że kwestie organizacji wesela potrafia byc drażliwym tematem i niejednokrotnie prowadza do nieporozumien na linii mlody-mloda, mlodzi-rodzice rodzice mlodej-rodzice mlodego.i jest grono gosci ktorzy potrafia obsmarowac wszystko i wszystkich tak dla zasady.na plus - o tym dniu marzy kazda dziewczyna i to chyba jest najwazniejsze

Offline oleandro Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: sierpień 2010
16 lutego 2009, 13:18
Kate_Bush ja rowniez uwazam, ze duzym minusem wesela jest to ze my wychodzimy z siebie aby wszystkim dogodzic, a po kilku tygodniach slyszymy od "kogos rzyczliwego" ze zupa byla za zimna, a ziemniaki za twarde i zepsol gral za glosno, ale coz... na wszystko trzeba byc przygotowanym :)

Offline ineeze Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 2o.o6.2oo9 :serce:
19 lutego 2009, 00:08
Minusy:
- kasa, która rozpływa sie w mgnieniu oka...
- stres, czasem nawet nie wiadomo co jest tym stresorem 8) ::)
- świadomość, że cokolwiek by sie nie zrobiło, na uszach stanęło i rzesami wycierało parkiet dla pewnych członków rodziny i tak wesele będzie zaliczone jako niefajnie, nieudane itp. ( z przeóznych, czasem wydumanych powódów)
Zgadzam się w 100% z Kobietka.
Stres, zbyt duże pieniądze i możliwe niezadowolenie gości pomimo tak wielkiego wkładu sił i środków finansowych są chyba największymi minusami wesel.

Offline oleandro Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: sierpień 2010
19 lutego 2009, 10:41
Dziewczyny ja tez sie z Wami zgadzam, ale mimo to robie duze wesele :):):) Ach my kobiety...  :-[

Offline LittlePoodle Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 01. 08. 2009
19 lutego 2009, 10:52
Ja tez sie zgadzam i tez robie duze- kurde co mi tam!  Czesc gosci zawsze marudzi. Np ostatnio moja mam usłyszała ze tam gdzie mam miec wesele był bankiet dla ludzi z jej firmy i jedna kobieta strasznie narzekała na jedzenie- wiec mama się zaczeła wypytywac czy zimne, albo mało, albo nieświeże czy jak, a ta pani mowi' była poledwica faszerowana kurkami i sałatka grecka, jakby schabowego z kapusta nie mogli dac!  Sa tacy co zawsze narzekają- dla zasady- a ja nie mam zamiaru sobie przez to humoru psuc!

Offline ineeze Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 2o.o6.2oo9 :serce:
19 lutego 2009, 14:22
Pewnie, dziewczyny nigdy nikomu się w 100% nie dogodzi. To co dal jednego jest ładne, smaczne, z klasą, czy zabawne dla drugiego wcale takim być nie musi. Nie ma sensu się przejmować. Poza tym jest jeszcze grono złośliwców i przekorników- którym nawet jeśli wszystko się podobało, celowo będą mówić negatywy, żeby popsuć atmosferę :P

Offline Agii_87 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 17.07.2010
19 lutego 2009, 19:03
najwieksze minusy hmmm.... kasa kasa kasa...

ze trzeba rezerwować większość z ponad rocznym wyprzedzeniem to jeszcze nie wiadomo czy ceny nie pojda w gore,a tak naprawdę nikt tego nie wie... kryzys i tyle

a jak już zrobi sie rezerwacje sali to jest obawa ze za pól roku przestanie sie podobać albo znajdzie sie lepsza okazje....

mnie jednak najbardziej denerwuje porównywanie wesel w rodzinie wrr

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30.05.2009
19 lutego 2009, 23:11
no i jeszcze ta niepewność czy hotel, w którym jest wynajęta sala w międzyczasie nie splajtuje (autentyk)

Offline Netula Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.10.2007
19 lutego 2009, 23:15
dla mnie jedynym minusem weslea mojego bylo to iz musialam na nie ponad rok czekac....
Zabawy mielismy i naprawde i nam i gosciom bardzo sie podobaly...
ja widze w weselu jedynie plusy