Autor Wątek: Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci  (Przeczytany 18658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline narwanka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 812
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci
« dnia: 25 Listopada 2008, 10:32 »
Witam ;)

Mam pytanko do was, czy moze ktos sie zna na funduszach unijnych, lub sam się ubiegał o taka dotacje ?
Chce zaczać swój własny biznes (tworzenie grafiki www, plakatow, wizytowek, grafik, banerow itd.) ale potrzebuje
jakies 15 tyś na sprzet i oprogramowanie. Czy ktoś z was wie jak to załatwić ? Jakie są warunki ? Ja się pogubiłam już
w gąszczu informacji :(

Agata

 

Offline pomarancza

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 640
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopada 2008, 11:30 »
Na rozpoczęcie działaności - to najlepiej załatwiac przez Urząd Pracy. W zależności od UP dotacje mogą trochę róznić sie wysokością i warunkami przyznawania.
Najlepiej pytać we właściwym UP.

Ja korzystałam ;)

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopada 2008, 13:00 »
mój kolega dostało ostatnio 14 tyś... ale ja sie nie orientuję jak to załatwił...

mam jeszcze jedną znajomą, która też otwiera swój biznes i ona ma dotacje z UE, z UP, z gminy (bo otwiera działalność na wsi). We wszystkim pomaga jej księgowy i osoba, która siedzi w tym... podoba czym lepszy plan tym więcej można dostać...

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopada 2008, 13:43 »
W UP zależy jakie są warunki. Ja należe do Polic i tam trzeba było być 3 miesiące zarejestrowanym bezrobotnym i dopiero można było się starać o dofinansowania max chyba 14 tys o ile dobrze pamiętam.

Natomiast sa jeszcze instytucje, które pomagają otrzymanie dotacji z Unii, ale trzeba trafić na termin kiedy sa organizowane takie programy... Najlepiej sie udać do takiej instytucji i dowiedziec się wszystkiego bezpośrednio.



Offline Iga_

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopada 2008, 14:04 »
są dwa źródła uzyskania takich dotacji:
1. Urząd Pracy - i tu w zależności od województwa, trzeba spełniać określone warunki. Kase dostajesz w kwocie chyba 4 średnich krajowych, i jeśli działalność prowadzisz przez minimum rok, to nie musisz jej zwracać. Nie możesz jej wydać na remont, lokal,itp. Szczegółowe informacje uzyskasz na stronie urzędu pracy lub bezpośrednio w nim.
2. Dotacje unijne - z tego co czytałam, można dostać do 17 tyś, jednorazowo plus tzw. pomostówki w wysokości około 700 zł miesiecznie na ZUS i podatki przez 6 lub 12 miesięcy. Jest to w ramach działania ZPORR czyli zintegrowanego programu operacyjnego rozwoju regionalnego i jest również prowadzone odrębnie w poszczególnych regionach. Informacje na ten temat uzyskasz w Urzędzie Marszałkowskim, Inkubatorach Przedsiębiorczości itp. Wiele informacji jets tez na stronach internetowych, wystarczy wpisac w wyszukiwarce.
 :gazeta:
Z tego co zauważyłam sa też reklamowane ostatnio "Dotacje na innowacje" też z budżetu unijnego, ale na jakich dokładnie zasadach to nie wiem.  :drapanie:
Jeżeli mogłam jakoś pomóc to się ciesze, choć przyznaje,że jestem w tych sprawach laikiem, i o konkrety lepiej pytaj u źródeł.

Offline JoasiaOl

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopada 2008, 07:42 »
Są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalności w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 6.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki (POKL) Kwota dotacji wynosi 40.000 zł.

Offline JoasiaOl

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Listopada 2008, 07:44 »
a w ramach ZPORRu to jkuż chyba nie ma żadnych programów


Offline narwanka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 812
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
Odp: Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Listopada 2008, 11:06 »
Są jeszcze dotacje unijne na rozpoczęcie działalności w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 6.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki (POKL) Kwota dotacji wynosi 40.000 zł.

ale tu wkald wlasny jest 8 tys zl z tego co doczytalam :(
Agata

 

Offline pomarancza

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 640
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Listopada 2008, 11:13 »
Ja brałam z EFS przez urząd pracy, 3 lata temu, wtedy było ok. 11000 zł, teraz jest coś koło 14000zł. A po nowym roku coś słyszałam o 70,000 :o

Offline Anjuschka

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 10267
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Listopada 2008, 15:12 »
Ja chciałam starać się o taka dotację z UP, ale dałam sobie spokój, po tym jak niemiłe Panie z tego urzędu stwierdziły, że i tak nie dostanę kasy (bo nie jestem -  w moim przypadku -  z wykształcenia tłumaczem, chociaż mówiłam im, że tłumaczy to ja będę ZATRUDNIAĆ, a ja będę prowadzić firmę.), nie wiedzą, kiedy będą rozpatrywane wnioski i ile to wszystko potrwa.
Dałam sobie spokój.

Chociaż teraz chętnie postarałabym się o środki unijne np. o stworzenie nowego stanowiska pracy :)

Offline Aneczka 7

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 648
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.06.2007
Odp: Dotacje unijne na rozpoczecie dzialanosci
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudnia 2008, 08:15 »
Ja również połasiłm się na tą dotację tylko los chciał że robiłam to w listopadzie zeszłego roku i środki w moim UP się skończyły i dotację dostałam dopiero pod koniec marca. Jak to u nas w Państwie jest mnóstwooo papierologii, załatwiania i wogóle robią wszystko żeby zniechęcić. Dużo osób z mojego kursu (trzeba chodzić na niego - są dwa do wyboru) nie dostało kasy albo z 13500 dostali tylko 7 tys. Tak różowo nie jest ale zawsze kasa na start. Ja jednak myślę żeby na etat wrócić i nie użerać się z księgową, US (jestem stałym bywalcem) , ZUS itp itd
Aczkolwiek dla odważnych świat należy i nawet na rok otworzyć działalność a fajne zakupy można zrobić! Więc POWODZENIA