e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pomocy... Zaczynam wariować!  (Przeczytany 2004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justyna i Karol Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 19.06.2010 r :) :) :)
Pomocy... Zaczynam wariować!
16 listopada 2008, 21:36
Witam się z forumowiczkami bardzo serdecznie.  Jestem tutaj nowa i odrazu zasypię Was tysiacem pytan (mam nadzieje, ze nie bedziecie mialy mi tego za zle) Wybraliśmy datę ślubu na 19. 06. 2010 r, ale same kłody walą nam się po nogi.  Jesteśmy z Zagłębia (interesuje nas wszystko co zwiazane z Sosnowcem, Czeladzią, Dąbrowa Górniczą, Będzinem).  Pierwszym problemem jest to, ze naszym marzeniem jest ślub kościelny, ale ze względu na swoją parafie i księdza (długa historia) nie mam bierzmowania. . .  Nawet nie mam ochoty isc do tego ksiedza prosic go o bierzmowanie.  Zna ktos moze jakis inny sposob? Jakas parafie gdzie mozna to zrobic szybko i bezbolesnie (trzeba miec zawsze zgode ksiedza?)

Kolejne o co bardzo chciałabym Was prosic to rada a propos zespolu.  Nie chodzę po weselach, nie mam rowniez znajomych ani rodziny, ktora w niedalekiej przeszlosci miala slub i wesele, poza tym ja i moj chlopak gralismy w zespole rockowym kiedys i sluchajac zespolow, ktorych wokale falszuja tak, ze wytrzymac sie nie da watpimy w muzyke.  Chodzi nam o taki zespol, ktory bedzie potrafil zagrac kawalki starsze i nowoczesniejsze, ktory poprowadzi swietnie wiele zabaw, bo chcemy rozruszac towarzystwo, ktore bedzie niestety troche sztywne.  Zespol idealny powinien miec nie wiecej niz 3 osoby w tym wokal zenski 

Przy okazji prosze rowniez o namiary na wyprobowane sale, restauracje, wraz z cateringiem Interesuje mnie menu i fajnie byłoby otrzymac rowniez cennik  Sala na ok 80-90 osob.  Chcemy wydac najwiecej 150 zl/os, ale mniejsza cena rowniez bedzie pozadana  Dobrze byloby gdyby napoje byly bez ograniczen, ale nie wiem czy tak sie da, bo sie nie orientuje. 

Kolejne pytanie- gdzie zaopatrujecie sie w alkohol, ciasta i tort? Jak liczyc ile tego wyjdzie na osobe i ile kupic?

Wiem, ze strasznie wiele tych pytan, sami szukamy, ale mam jeden wielki metlik w glowie, wiec moze ktos pomoze mi to uporzadkowac.  Zalezy nam na kosztach, gdyz nie mamy dziadkow, a rodzice pomoga nam tylko w nieznacznych kwotach, wiec musimy na to wszystko zarabiac sami 

Z gory bardzo dziekuje! Ozłocę osobę, która mi pomoże

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
Odp: Pomocy... Zaczynam wariować!
16 listopada 2008, 21:42
zanim ozłocisz kogokolwiek to najpierw radze przejrzeć dział ze swojego regionu. Jest tam wiele wątków i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Miłej lektury życzę :)
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline Olaa Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
16 listopada 2008, 21:43
Sugeruję rzucić okiem i poczytać http://forum.e-wesele.pl/index.php?board=30.0 . Miłej lektury.

Kasia ubiegłaś mnie ;)
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
16 listopada 2008, 21:45
może bardziej dotrze ;)
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline Justyna i Karol Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 19.06.2010 r :) :) :)
17 listopada 2008, 09:02
dotrze bez większego problemu. . .  zazwyczaj nie trzeba mówic do mnie kilka razy. . .  dzieki. . .  nie znam forum jeszcze za dobrze

Offline asashia Kobieta

• entuzjasta
17 listopada 2008, 09:34
wg. prawa kościelnego-już od kilku lat bierzmowanie nie jest wymagane przy ślubie kościelnym...niestety w praktyce wyglądą to tak, że ksiądz-zazwyczaj proboszcz jest jak szeryf-ustanawia swoje prawo we własnym kościele! mój narzeczony nie ma bierzmowania-i dopiero za 4 razem trafiliśmy na księdza-który nas nie topił w wodzie święconej (głównie chodziło o to że mieszkamy razem-za co będziemy się smażyc w piekle:)), powiedzieliśmy-że jest takie prawo kościelne i on się z tym zgodził. pragnę zazanczyc , że to chodziło o czas raczej niż niechęc do bierzmowania.
ślub możesz wziaśc w innej parafii-jednakże jest pewien szkopuł-i tak będziecie musieli zdobyc licencję-czyli zgodę twojej parafii na ślub w innym kościele-czyli trzeba "przejsc" przez waszego proboszcza. byc może można zyzskac licencje w parafii narzeczonego-musisz się zorientowac-wtedy juz sprawa będzie na dobrej drodze:)

Offline Olucha Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
17 listopada 2008, 09:37
Zaznajom się ze wszytskim spokojnie a na pewno wszysto ci się poukłada  :)
Co do bierzmowania to z tego co ja się orientuję to możesz przecież zrobić w innej parafii , ale mogę się mylić  :D  masz jeszcze tyle czasu że zdażysz spokojnie  :) a póki co Witaj na forum