Autor Wątek: kosćiół dopiero w styczniu ?  (Przeczytany 2435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
kosćiół dopiero w styczniu ?
« dnia: 9 Września 2008, 17:02 »
Biorę ślub w lipcu 2009, w kancelari parafialnej odesłali mnie z kwitkiem, mam sie zgłosić po nowym roku!
Jak czytam forum to kurcze dziewczyny biorące ślub później juz mają zaklepana godzinę.
Nie boję się że "mi braknie miejsca" tylko że zostaną godziny typu 13 lub 18.
Dodam że mieszkam w centrum katowic i moja parafia jest dość spora! Co o ty sądzicie czy to późno styczeń?

Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: kosćiół dopiero w styczniu ?
« Odpowiedź #1 dnia: 9 Września 2008, 18:18 »
Poprostu w niektórych parafiach dopiera każa sie zgłaszać jak otworzą księgi na dany rok  ;) Ale mysle że jak ksiądz wszystkich odsyła na styczeń to jesli pójdziesz 2 stycznia to wydaje mi sie ze bedziesz miałą godzine ta jaką chcesz  :D



Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: kosćiół dopiero w styczniu ?
« Odpowiedź #2 dnia: 9 Września 2008, 20:24 »
Ni niestety nie mam wyjscia  :sad: jak sie nie da wczesniej, myslę że spróbuje juz w połowie grudnia juz powinni mieć otwarty 2009, znaczy taką mam nadzieję  :tupot: :tupot: :tupot: :tupot: :tupot:
Protokół też dość późno 3 miesiące przed ślubem !!

Offline domisia82

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Kobieta
Odp: kosćiół dopiero w styczniu ?
« Odpowiedź #3 dnia: 9 Września 2008, 20:53 »
nam ksiądz powiedział to samo, dopiero w przyszlym roku, a najlepiej 3 miesiące przed slubem. Podobno nie ma tylu ślubów i z godziną nie będzie problemu, ale w pażdzierniku idziemy sie przypomnieć  ;D ;D ;D

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: kosćiół dopiero w styczniu ?
« Odpowiedź #4 dnia: 9 Września 2008, 21:38 »
a nas mimo ze przed styczniem zapisal to zapomnial przepisac do kajeciku.. Na szczescie kosciolek nie ejst oblegany i na nasza godzine nie bylo chetnych bo inaczej bym chyba zawalu dostala... Wiec nawet dobrze ze odrazu w wlasciewe miejsce was zapisze

Offline myszkasc

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3074
  • Płeć: Kobieta
  • Moje niebo na ziemi...
Odp: kosćiół dopiero w styczniu ?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Września 2008, 06:58 »
Protokół z tego co wiem jest zawsze spisywany 3 miesiące przed ślubem, a ja wczoraj zaklepałam datę w kościele no i wszystko będzie już cacy na ten rok  ;D ;D ;D ;D ;D


Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: kosćiół dopiero w styczniu ?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Września 2008, 08:25 »
Kurcze  :( wychodzi na to że mój kościół jako jeden z nielicznych ma takie dziwne zasady  :( chciała bym mieć to już pewne zamówione, a formalności owszem po nowym roku. Kurcze może u mnie w kościele wychodzą z założenia że tyle czasu to jeszcze może nam się wszystko pozmieniać!!

Offline myszkasc

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3074
  • Płeć: Kobieta
  • Moje niebo na ziemi...
Odp: kosćiół dopiero w styczniu ?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Września 2008, 08:39 »
Co do zmiany decyzji to mamy 3 miesiące przed potwierdzić czy ślub na pewno się odbędzie  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
A jak byśmy ślubowali w naszej parafii to też oficjalne "zapisy" ;) są dopiero od stycznia, ale ksiądz zapisuje na ostatnią stronę kalendarza na ten rok.


Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: kosćiół dopiero w styczniu ?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Września 2008, 16:19 »
U mnie to były jakieś niezbyt dostępne babki w kancelari parafialnej i popatrzyły na mnie jak na nienormalną ze już chce zamówić datę i godzinę!!

Offline aga8207

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.06. 2009 Catamaran :)
Odp: kosćiół dopiero w styczniu ?
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Września 2008, 08:08 »
mikoala   My załatwialiśmy Kościół w kwietniu tego roku, ślub w czerwcu 2009. Ksiądz zapisywał na ostatnią stronę księgi. Przed nami było już ok 15 wpisów. Zależało nam na w miarę wczesnej porze ale bez przesady.wybraliśmy 15:00.Teraz mamy spokojną głowę.
Ale jeśli u ciebie twierdzą, że po Nowym Roku to chyba nie powinnaś się martwić bo raczej nikogo nie zapiszą :)



Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: kosćiół dopiero w styczniu ?
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Września 2008, 09:33 »
No ja mam taką nadzieję bo mi zalezy żeby msza była o godzinie 16.00  :)