Autor Wątek: Aborcja - za i przeciw  (Przeczytany 22776 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline macher

  • Tatko-Dziadek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10184
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie w bólu to przywilej bycia Człowiekiem.
  • data ślubu: 04.06.2005 rok
Aborcja - za i przeciw
« dnia: 22 Lipca 2008, 14:02 »
ASIA39 - jak wiesz zdania są podzielone i jak w pełni zgoda przy "kaprysie" młodej Mamy to mnie zawsze zastanawia dziecko w wyniku gwałtu...... wiesz, dzieci przeważnie mają cechy genetyczne rodziców i bardzo ale to bardzo upraszczając temat drugi Hannibal Kanibal :?: (wiem wychowanie w innym środowisku ale :?:)  a gdy stwierdza się poważne upośledzenie płodu to co wtedy :?: wiem to zawsze będzie dziecko ale..... no właśnie to ale mnie zawsze dręczy więc może trzeba zostawić odrobinę woli i decyzji Mamie i Tacie :?: sam nie wiem widziałem wiele a do dzisiaj w tej kwestii się miotam.       


Witaj  Gość   Życie jest Piękne

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipca 2008, 14:42 »
Podsumowując uważam że aborcja powinna byc całkowicie zabroniona!!!
Mogę się pod tym podpisać!

Offline ooppoonnkkaa

  • Traktuj ludzi tak jak byś sam chciał być traktowany...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6769
  • Płeć: Kobieta
  • Jeszcze 3 lata :)
  • data ślubu: 29.07.2006
Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipca 2008, 22:48 »
A ja w 100% podpisuje się pod słowami Machera. Mimo tego, co sama przeżyłam i wiem jak ważne jest życie dziecka. Kobieta zgwałcona nie może czasami oddać dziecka, najczęściej nie wytrzymuje presji, swojego uczucia jaka jest "brudna" i tego, co jej zrobili, że nosi w sobie dziecko gwałciciela, że ludzie wytykają ją na ulicy, mówią, że nosi benkarta i poprostu popełnia samobójstwo. Robi to bardzo wiele kobiet zgwałconych albo do końca życia nie potrafi wrócić do normalności.... Więc zabraniając w tym przypadku aborcji i tak baaardzo często zabijamy - matkę! Nie jest tak zawsze ale bardzo często. Niestety mam koleżankę, która została zgwałcona gdy miała 18 lat i usunęła ciąże. Ale to co czuje kobieta zgwałcona zrozumie tylko druga taka sama kobieta więc jeśli postanawia usunąć ciążę to uważam, że widocznie MUSI. Mam nadzieję, że nie pomyślicie o mnie źle, ale ja poprostu zawsze próbuje postawić siebie w czyjejś skórze.


Centymetry nadchodźcie!!!

Offline Lara_Croft

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2349
  • Płeć: Kobieta
  • Ten Pan i ta Pani, są na siebie skazani :)
  • data ślubu: 4 sierpnia 2007
Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipca 2008, 23:38 »
oponka w pewnym sensie masz rację
ale i tak aborcja pozostaje zabiciem małego niewinnego człowieka, który nie ma w tej kwestii nic do gadania
"Gdyby człowiek miał świadomość, co traci przez to, że nie może mieć dzieci, to by tego chyba nie zniósł tak po ludzku."


Marcel - 8.01.2017
Michał ❤ 29.05.2018
Maja - 5.01.2020
Madzia ❤ 27.02.2021

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lipca 2008, 18:20 »
Dobrze Marta że wydzieliłaś tę dyskusję.

Ja jestem za prawem do aborcji, bez względu na to jak poczęte było dziecko. I fakt posiadania 2 dzieci nie zmienił mnie w tej kwesti.

Offline ooppoonnkkaa

  • Traktuj ludzi tak jak byś sam chciał być traktowany...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6769
  • Płeć: Kobieta
  • Jeszcze 3 lata :)
  • data ślubu: 29.07.2006
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lipca 2008, 19:14 »
Ja aż tak jak Rybka nie uważam. Nie chciałabym zezwolenia bezwzględnego na aborcję, bo cała patologia polska będzie się kopcić w nieskończoność i usuwać ciążę kiedy tylko będzie chciała. A jednak jest wtedy zabijane dziecko, maleńkie ale dziecko. Jest jeszcze milion takich powodów. Bez przesady po to się ma rozum żeby myśleć czy chce się mieć dziecko czy nie. Są zabezpieczenia bardzo w tych czasach skuteczne więc nie można zezwolić na totalną lekkoduszność i zabijanie przyszłych dzieci. Ja myślę, że powinien być zakaz z wyłączeniem:
*gwałtów
*zagrożenia życia matki
*poważne wady wrodzone dziecka
*upośledzenie

chyba tylko tyle. Nie ma co przesadzać, żeby człowiek był PANEM wszystkiego na świecie, nawet życia, że będzie decydował kto i kiedy ma się urodzić a kto i kiedy nie. Bez przesady.


Centymetry nadchodźcie!!!

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lipca 2008, 19:17 »
W świecie zwierząt matka jest panem życia dziecka. Ona decyduje czy ono przeżyje czy nie.

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipca 2008, 19:28 »
wiem,że to drażliwy temat i nie chcę za dużo sie rozpisywać,ale z tym sie nie zgodzę
Podsumowując uważam że aborcja powinna byc całkowicie zabroniona!!!
Mogę się pod tym podpisać!
czyli całkowity zakaz absolutnie nie

co w przypadku zagrożenia życia matki?
są przecież takie przypadki medyczne

co w przypadku bardzo ciezkiego uszkodzenia płodu?bardzo poważnych wad genetycznych?
nie mówcie,że można z tym żyć,że medycyna jest rozwinięta.Bardzo często takie dzieci przychodzą w biednych rodzinach, z powodu braku opieki medycznej w ciąży, braku badań genetycznych itp. A ci ludzie potem nie mają kasy na specjalistyczna opiekę, wózek inwalidzki, szpitale itp. A wiecie jak teraz jest z opieką darmową(niestety do specjalistów sie dostać, to kolejka bardzo często kilkumiesieczna).A co z protezami za kilkaset złotych?

ja myslę,że nie potrafiłabym usunąć ciązy tak ot bo nie chcę dziecka...

ale w przypadku:
poważnych wad genetycznych, uszkodzenia płodu ( no nie wiem brak rąk, nóg, kompletna wegetacja człowieka)
gdyby zagrażało to mojemu życiu,bądź groziło kalectwem czy poważnym uszczerbkiem na zdrowiu( nie znam wszystkich przesłanek medycznych)
gwałt
 to jestem jednak za

nie mówcie,że gdy ktoś zgwałci 16-latkę ( a nawet 14-latkę)to ona ma urodzić i wychować, skoro sama jest dzieckiem, które nie ma dochodów i nie skończyła edukacji...
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipca 2008, 19:51 »
A ja nie mam jednoznacznego zdania.

Może tak.

Jestem przeciwniczką aborcji.
Jestem przeciwniczką również ustawy antyaborcyjnej.
Jestem przeciwna aborcji jako metodzie regulacji poczęć. Są inne skuteczne i wcale nie trudne do zastosowania.

Są decyzje które podjąć powinna kobieta i powiedzmy jej partner...i tylko ona i jej sumienie będzie jej sędzią.

Czy usunęłabym ciąże gdybym wiedziała o wadach płodu??...nie wiem...i nie chce nigdy stanąć w takiej sytuacji, że musiałbym się nad tym zastnawiać.

Niestety w życiu nic nie jest białe ani czarne...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lipca 2008, 19:53 »
Lila właśnie, nie jest. Ja mam 2 dzieci ale stałam przed taką decyzją w życiu i była ona jednoznaczna. Dla mnie oczywista. Całe szczęście że to los spłatał nam figla.

Gabiś
  • Gość
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Lipca 2008, 20:07 »
Ja jestem przeciwniczką aborcji. Mogę z pełną świadomością powiedziec że nigdy ym tego nie zrobiła. Ale staram się nie oceniać kobiet które decyzują sie na ten zabieg. uważam że jesli chodzi o gwałt to żadna z nas nie ejst w stanie powiedzieć jak psychicznie zareaguje na taką sytuację. Nie wiem co wtedy bym zrobiła i chyba żadna kobieta nie może tego powiedzieć. Psychiczne nastawienie kobiety do tej sytuacji może być na tyle dramatyczne e zdecyduje się jednak na ten zabieg. tego typu zachowań nie potępiam. Uwążam że ta kobieta została na tyle skrzywdzoan że powiana sama decyzdować. Ale jesli chodzi o prawo do aborcji to jestem na NIE.

Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lipca 2008, 20:54 »
Ciężki temat...baaaardzo cieżki!! I dziekuje Bogu, ze nie znalazłam się w takiej sytuacji...zebym musiala wybrac zycie czy smierć mojego dziecka. Patrzac teraz na Gabrysię nie wyobrażam sobie, ze mogłaby być chora, niesprawna itp. Natomiast moi rodzice mają znajomych, którzy mają 15-letniego syna z zespolem downa (najgorszy stopien) oraz z bardzo skomplikowana wada serca. Chłopiec mial zyc max 3 lata. To, jak oni mają z nim ciężko wiedzą sami. Ja patrząc z boku mogę tylko przypuszczac. W takiej sytuacji chyba bym sie zdecydowala. Problem lezy w tym, ze nie zawsze wyniki mowia prawde. Znam przypadek, ze dziewczyna od 12 tc miala strasznie zle wyniki. przeziernosc wyszla jej ok 7, ktora potwierdzilo kilka lekarzy. Pozniej doszla wada serca, brak nerek. Ona sie jednak nie poddala. Cien nadzei dal jej jeden z warszawskich lekarzy i co?? urodzila zdrową córeczkę, ktora teraz ma 8 m-cy!!
Dlatego nie umiem jednoznacznie odpowiedziec. Mam nadzieje, ze nigdy nie bede musiala wybierac.

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lipca 2008, 23:04 »
Zamiast rozważać czy aborcja powinna być legalna czy nie, powinniśmy my jako społeczeństwo
dążyć do uświadamiania ludzi w sprawie SKUTECZNEJ antykoncepcji. Wtedy problem aborcji by nie istniał.
Mowicie o gwałtach jako argumencie za... a ja powiem, że jest pigułka po... ona nie dopuszcza do zapłodnienia.
Uważam, ze to mniejsze zło...ale w tak drastycznych przypadkach bym dopusciła...
Mówicie o wadach płodu, a ja jako pedagog specjalny mogłabym referat napisać o radości jaką można czerpać
z wychowywania i przebywania wśród ludzi niepełnosprawnych. Sama mam siostrę z z. Downa, więc na prawdę wiem co mówię.
Mówicie o zagrożeniu życia matki...a która z nas by nie oddała własnego życia dla dziecka?
Jestem całkowicie przeciwna aborcji. Bez względu na okoliczności.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca 2008, 23:07 wysłana przez dziubasek »

Gabiś
  • Gość
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lipca 2008, 23:06 »
Mówicie o wadach płodu, a ja jako pedagog specjalny mogłabym referat napisać o radości jaką można czerpać
z wychowywania i przebywania wśród ludzi niepełnosprawnych.
Mówicie o zagrożeniu życia matki...a która z nas by nie oddała własnego życia dla dziecka?
Jestem całkowicie przeciwna aborcji. Bez względu na okoliczności.
I z tym się zgodze w 100%!!!!  ;D ;D

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lipca 2008, 23:29 »
A ja się nie zgodze. WIedza o antykoncepcji nie rozwiąże żadnego problemu.

Wiem to z własnego doświadczenia.

A pigułka "po" w odniesieniu do gwałtu - kompletna bzdura.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lipca 2008, 23:45 »
ja jesztem za prawe kobiety dl aborcji w szczególnych przypadkach ale nie może byc to metoda regulacji poczęść...

leżąc na pato ciąży spotklałam siez  wieloma przypadkami pacjentek, którym pomimo prawa do abircji ze względu na  duże wady wrodzone płodów  odmówiono prawa do  usunięcia ciąży.. z jedną z takich mamuś przykjaźnię się do dzis..  widziałam jej ból kiedy żegnała swoje 1,5 dniowe dziecko...  ona wiedziała,ze  marysia nie przezyje....   :'(
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Lipca 2008, 00:20 »
Ja jestem na NIE !

Ewentualnie ciąza z gwałtu ...chociaz takie dziecko mozna oddac do adopcji...rodzinie która czeka na dziecko a nie może jej miec .
Mogę zrozumieć kobietę , ze nie chce tego dziecka , nie zaakceptuje , pomimo tego że dziecko jest absolutnie nie winne .


Zagrozenie życia ? Moje lub dziecka ? Nie wiem sama !
Jeżeli dziecka , to jak ma taki los pisany to i tak umrze , ale samo a nie przez aborcje .
Zagrożenie mojego życia ? Nie wiem sam , ale raczej nie !

Nie lubie i nie toleruje osób które ciaże usunęły bo miały takie widzi misie !
Bo nie czas na to , bo coś tam , bo coś tam !

W chwili gdybym dowiedziała sie , ze mam chore dziecko nie zdecydowała bym się na aborcje ! 
Jest to tak cieżka decyzja dla matki , że ja miałabym do końca zycia wyrzuty sumienia !

Wiele lekarzy robi to w swoich gabinetach i wszyscy o tym wiedzą ale nikt nic nie robi  :-\
Czesto aborcja jest uważana jako "antykoncepcja" po  :-X

Każdy wie jak się robi dzieci i każdy wie jak zapobiec ciąży . Tak więc myśli sie przed , a nie po sexie !

Jedyną skuteczną metodą jest abstynencja  ;)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Lipca 2008, 08:06 »
Ela, Ania - błagam. W jakim świecie żyjecie??????????????? ŻADNA antykoncepcja nie daje 100% pewności więc jaki to sposó na problem aborcji?????????????????

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lipca 2008, 08:08 »
Rybus sa leki podawane po gwałcie, które moga zapobiec niechcianej ciaży....
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lipca 2008, 08:10 »
Lila ja wiem, aż tak głupia nie jestem, tylko pomyśl sama, realnie....jestem psychologiem i wiem jaki procent kobiet PO gwałcie zgłąsza się na policję, do lekarza....

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lipca 2008, 08:22 »
Dlatego Rybcia trzeba uświdamiać, prowadzić kampanie uświadamiające co należy w takich wypadka robić.
Jak kobieta po gwałcie nie będzie chciała zgłosić się do lekarza to przynajmniej będzie wiedziała, że może
nie ujawniając swojego bólu i tragedii poprosić o pigułke. Tak jak po pęknięciu gumki. wszystko.

A SKUTECZNA antykoncepcja zdecydowanie ZMNIEJSZYŁABY ilość niechcianych ciąż. Tak na zdrowy rozum
ile ciąż jest po używaniu skutecznej antykoncepcji??? 1 na 1000? Większość to stosunek przerywany błędnie udający metodę anty bądź pojście na żywioł.

Poza tym jest jeszcze jedna sprawa- psychika kobiety po dokonaniu aborcji. Oglądałam serię programów, bodajże na Discavery (nie w tv Trwam ;)  ) . Większość z nich ma zrujnowaną. Jest pogrążona w bólu i wyrzutach sumienia. ooo nawet z 2 tyg temu u Drzyzgi coś takieg było...ale tylko fragment widziałam.

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lipca 2008, 08:26 »
to wszystko nie jest takie proste jak wam sie wydaję...
łatwo jest osądzać
łatwo mówić oddałabym zycie, aby urodzić dziecko(mogę umrzeć, jesli to zagraża mojemu życiu)
Cytuj
o radości jaką można czerpać
z wychowywania i przebywania wśród ludzi niepełnosprawnych
::) nie chciałabym się przekonać jak to fajnie mieć upośledzone dziecko. zespół Downa to akurat wg mnie najmniejsze upośledzenie. Ja bardziej myślę o poważnych wadach genetycznych, takich o których nawet napisać nie umiem, bo nie mam wiedzy medycznej. O całkowitym przykuciu do łóżka, o zależności od osób trzecich, gdzie dziecko samodzielnie nie je, nie rusza sie, nie mówi, nie słyszy...

Sama nie wiem co bym zrobiła w kązdym z tych przypadków. I nigdy nie chcę wiedzieć.Nie chcę znać odpowiedzi na żadną z sytuacji, która dopuszcza aborcję. Bo każda jest trudna

Ale kobieta i jej partner powinni mieć prawo decyzji. Przynajmniej w przypadkach, które teraz prawnie zezwalają na zabieg aborcji


Cytuj
Zamiast rozważać czy aborcja powinna być legalna czy nie, powinniśmy my jako społeczeństwo
dążyć do uświadamiania ludzi w sprawie SKUTECZNEJ antykoncepcji. Wtedy problem aborcji by nie istniał.
a jak to zrobić?
jakiś pomysł...?
wśród patologii, alkoholików, zacofania społeczeństwa, to bardzo ciezko. Takie środowisko nawet nie wie kiedy moze zajść w ciążę.Nie zna kompletnie swojej fizjologii.Jak to wszystko funkcjonuje...
Ba! takie kobiety nawet nie korzystają z opieki medycznej w ciąży.Nie robią kompletnie żadnych badań w ciaży...
niektóre nawet nigdy nie były u ginekologa...
i ot po prostu na antykoncepcje ich nie stać...

Cytuj
Zagrozenie życia ? Moje lub dziecka ? Nie wiem sama !
Jeżeli dziecka , to jak ma taki los pisany to i tak umrze , ale samo a nie przez aborcje .
Zagrożenie mojego życia ? Nie wiem sam , ale raczej nie !
teraz tak piszesz...
a gdybyś została postawiona przed takim faktem ,moze chociażbyś rozpatrzyła taką ewentualność.Nie mówię ,że od razu zgodziła.Ale pomyślała o tym.
Masz juz Dominika, kolejna ciąża i zagrożenie twojego życia...
I co?mówisz :mogę umrzeć...I zostawisz dwójkę dzieci...?
a kobieta która już ma dzieci i sama je wychowuje, bo jest np wdową.To nie znaczy,że sie puszczała...ale moze w trakcie ciąży jej mąż zginął.Przecież są takie sytuacje... I co ma umrzeć i zostawić np pozostałe dzieci i niech wszyscy zapełnią szeregi Domów dziecka... W imię idei...
A ja wolę aby żyła i wychowała pozostałą gromadke...
tak wiec zobaczcie,że życie pisze różne scenariusze

inna sprawa w przypadku aborcji jako regulacji poczęć...tu można podyskutować
Ale nie kiedy chodzi o życie ludzkie,o życie matki(ona też ma prawo do życia.Dlaczego wg was mniejsze niż płód?)

"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Lipca 2008, 08:40 »
Rybcia wiem jak niewielki odsete kobiet sie zgłasza, ale w końcu te leki nie mogą lezeć na ulicy.

Z resztą decyzja czy ustrzymywać ciaże powstała z gwałtu powinna podjac sama kobieta.
Pewie będą takie i takie decyzje....
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Lipca 2008, 08:51 »
Piszecie o przypadkach skrajnych i gdybacie na temat ogromnych tragedii, ale one się stosunkowo rzadko zdarzają.
A mowa jest o prawie do aborcji. Do zabijania nienarodzonych dzieci.
Wady genetyczne z całą pewnością można stwierdzić w bardzo zaawansowanej ciąży. Do 12 tc wylicza się jedynie
prawdopodobieństwo jej wystąpienia. I co? Zabiłybyście dziecko, które może być chore? Czy dokonałybyście aborcji w 6-7 miesiącu ciąży?To nawet chyba medycznie jest niemożliwe... trzeba byłoby przerwać ciąże poprzez poród.

Mariolka znam rodziny dzieci, a nawet już osób dorosłych, które borykają się z ogromnymi niepełnosprawnościami i dają sobie świetnie radę. I wierz mi, czerpią  z tego radość. Ktoś kto nie ma z tym doczynienia nie zrozumie tego. Dla mnie sprawa jest oczywista i jestem przekonana, że wiem o czym mówię.

A jeśli chodzi o kampanie społeczne- nie jestem specjalistą, ale myślę, że narzędzi nie brakuje. Telewizja, radio, władze lokalne, opieka społeczna, darmowa antykoncepcja .... można byłoby coś z tym zrobić zamiast wymyślać kolejne nic nie wnoszące, puste ustawy.
A ta patologia, o której Mariolko piszesz to myślisz, ze wie coś o aborcji? Nieee... to nie oni jej dokonują.
Ale ju,ż nic nie piszę w tym temacie, bo mnie rusza.... są to bardzo trudne dyskusje...

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Lipca 2008, 08:53 »
Mariola masz rację dopiero jak sie jest w takiej sytuacji to człowiek podejmują tą decyzję . Teraz to ja poprostu gdybam co by było .
Nigdy do konca nie mogę powiedzieć co bym zrobiła gdybym nie znalazła sie w tej sytuacji .

Rybko ale ja napisałam że jest 100 % antykoncepcja -ABSTYNENCJA :) czyż nie ?  ;)


Dziubasku wiele kobiet usuwa ciążę i dopiero po fakcie dochodzi do niej c o zrobiła . Mózg ludzki jest na tyle sprytny , że stara sie wymazać z głowy to co było złe , to co nie pozwala jej normalnie życ . Staraja sie zamienić to wspomnienie na coś wymyślonego , coś zobaczonego w filmie a nie w jej życiu .


Ale są i kobiety które za grosz nie mają sumienia .Ostatnio niestety coraz częsciej spotykam się z przypadkami nielegalnej aborcji :(
A to koleżanka koleżanki . A to koleżanka klientki....ostatnio nawet usłyszałam tekst w stylu "a ja tam mogę skrobać się nawet co tydzień to nic takiego" to są słowa młodej 22- to letniej dziewczyny która ma już 2 letniego synka . Znam ja osobiscie , ale dobrze że usłyszałam to z ust ninnej osoby a nie od niej ...bo nie iwem jaka była by moja reakcja . Tym bardziej ,ze jej brat , mój dobry kolega stracił swoją córcie jak miała 3 miesiące .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Lipca 2008, 08:57 »
Lila dokładnie - SAMA powinna podjąć. Dlatego ja jestem za prawem kobiet do TAKICH decyzji.

W kwiesti chorego dziecka - Aniu być może wiele radości daje wychowywanie takiego dziecka ale są kobiety które nie chcą takich dzieci wychowywać. Każdy ma prawo do decydowania.

Ja nie pisze o jakiś patologiach ale o świadomym poczuciu czy chce czy nie chce tego dziecka. Pisze to co myśle, oparte na własnym doświadczeniu.

Ela sumienie nie ma z tym nic wspólnego. Dla mnie przynajmniej.

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Lipca 2008, 09:00 »
Ela sumienie nie ma z tym nic wspólnego. Dla mnie przynajmniej.
Aguś, dla niektórych ma ogromne.

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Lipca 2008, 09:09 »
dziubasku dlatego ja własnie pisze o tych skrajnych przypadkach, tych nawet jeden na tysiać...
czyli taka ustawa musi być
nawet jak sie trafi taki przypadek jeden na milion...

owszem patologia nie usuwa, bo ich nie stać na to, to koszt kilku tysiecy w prywatnym gabinecie.
patologia rodzi i zabija( Warszawa-Praga: noworodek tuż po urodzeniu ląduje na chodniku.Ot tak.Wyrzucony przez okno przez pijanego tatusia. A urodziła go matka, która miała ponad 2 promile we krwi).
to są dopiero straszne rzeczy

racje mają wszyscy...
to jest tak sliski i trudny temat,że nie da sie o tym łatwo dyskutować...
ja nie rozpatruję tego w kategorii usuwania ciązy jako regulacji poczęć, bo nie pomyślała, wpadła i chce sie pozbyć problemu(żeby była jasność). ja rozpatruję to w tych cięzkich przypadkach, które przewiduje ustawa. Wg mnie taka furtka musi być. Na te cięzkie przypadki...te które wydaje sie,że się nie zdażają, że są nierealne...
ale one też są...

ale inna sprawa to dyskusja o usuwaniu ciązy, bo się nie pomyślało o tym wcześniej...Tutaj można dyskutować

ja tak naprawdę nie wiem jak bym sie zachowała ,jaką podjeła decyzję i nie chcę oceniać żadnej kobiety po aborcji, bo nie mam do tego prawa...

każda z nas w tej dyskusji ma racje
i ta co jest za( w niektórych przypadkach)
i ta która jest przeciw, bo to niezgodne z jej poglądami, wiarą...
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Lipca 2008, 09:10 »
Asia dlatego napisałam że dla mnie nie. Innych nie oceniam.

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: Aborcja - za i przeciw
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Lipca 2008, 09:26 »
Temat rzeka.
Mozna tu gdybac itp .Jaka by ustawa nie byla zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie ja łamał.
Wiele z nas podchodzi do tego z dystansem inne z emocjami bo przezyly w zyciu wiele.
Uwazam jednak ( z całym szacunkiem ) ze zaden facet nie powinien sie wypowidac na temat abocji.